Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MÉDIAFIGYELŐ: hazugságok és manipulációk krónikája (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MÉDIAFIGYELŐ: hazugságok és manipulációk krónikája
iszalag
  Válasz | 2004. január 18. 16:00 | Sorszám: 68
lehet h tévedek..(a pénzról, kirakatról csak én beszéltem9
de abban biztos vagyok, h amikor a speaker rákérdezett kik ültek a feléjük fordított orosz tankban: a felkelők,

a felkelők nem lőttek magyarokra..ebben biztos vagyok.
még a sokakakt megkinzott ÁVÓsokat sem..

majd a sebész dícsérte a kórházban a pártkatonaként kinevezett főnökét

a 10-12 évesekről elítélően beszélt..(tényleg voltak ilyen fiatalok??
én a 16 éves Mansfeld Péterről tudok, akinek megvárták a 18. születésnapját, majd a kivégezték a kommunisták)

ha tévedetem, visszavonom, természetesen, de nagyon az volt az érzésem 56 újraértelmezése folyt...
d lehet h már mindenben rosszat látok

nereus
  Válasz | 2004. január 18. 15:20 | Sorszám: 67
érdemes lenne visszahallgatnod, kedves Iszalag. Oroszoktól elvett tankokról volt szó. Pénzről nem hallottam, az illető egy baleseti sebész, akit hadifogságba vittek, majd "jó munkája elismerésül" 1 évvel később engedtek haza, mint a társait, a Köztársaság téri eseményekről beszélt. A 10-12 éves srácokról, akik alighogy a sebesüléseiket ellátták visszamentek harcolni a társaikhoz... Baleseti sebészként volt ott, ahol egy orvosnak lennie kellett azokban a napokban, nem kötelessége politikai szempontból operálni...
nereus
  Válasz | 2004. január 18. 15:14 | Sorszám: 66
A Sport-on láttam.
Mi van a szurkolókkal?
Egyébként az illető hölgy a rádióban is nyilatkozott, jóval a bajnokság előtt, és ő is a magyarokat várta az első három közé.
iszalag
  Válasz | 2004. január 18. 13:51 | Sorszám: 65
MRádió névjegy: egy katonasebész (komcsi??) bvisszaemlékezései, többek között 65ról: az ágyúkban már a felkelők ültek, és a tüntetők ellen fordították az ágyút.. mondja.

Szemenszedett hazugság! Szégyen! Tűtrhetetlen és elfogadhatatlan!!!
A világ legtisztább forradalma volt! A betört kirakatüvegek mögül semmi nem tünt el! Az utcán elesettek mellett kalapban pénzt gyűjtöttek a hozzátartozóknak, és apénz nem eltűnt, gyarapodott!!

tatam
  Válasz | 2004. január 18. 11:10 | Sorszám: 64
Egyáltalán nem titkos, itt vannak a társaság tagjai:

1(09). A tag(ok) adatai; egyszemélyes korlátolt felelõsségû társaság esetében az a tény, hogy a tag a társaság tartozásaiért korlátlan felelõsséget vállal; jelentõs, többségi, illetve közvetlen irányítás alá kerülés esetében pedig a jelentõs részesedést szerzõ, illetve az uralkodó tag megjelölése is.


Piros Ferenc
(an: Boros Ilona) 2097 Pilisborosjenõ, Szõlõ u. 16.
[15 09 079139]
PRB Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
HU 2097 Pilisborosjenõ, Szõlõ u. 16.
A társaság irányítását biztosító befolyásolás mértéke:
50.00000 %.

Buzgó József
(an: Tóth Piroska) 1195 Budapest, Zrínyi u. 27. I/5.

A cég 2000. áprilisában alakult, tízmillió Ft tőkével, számlavezetője a legutóbbi adatok szerint a BNP PARIBAS Rt.
További gazdasági adatok megismeréséhez nincs jogosultságom, azokat személyesen, a cégbíróságon lehet megtudni.

A PRB Kft tulajdonosai pedig:

1(09). A tag(ok) adatai; egyszemélyes korlátolt felelõsségû társaság esetében az a tény, hogy a tag a társaság tartozásaiért korlátlan felelõsséget vállal; jelentõs, többségi, illetve közvetlen irányítás alá kerülés esetében pedig a jelentõs részesedést szerzõ, illetve az uralkodó tag megjelölése is.

A társaság irányítását biztosító befolyásolás mértéke:
96.60000 %.
Piros Ferenc (an: Boros Ilona)
2097 Pilisborosjenõ, Szõlõ u. 16.
Hatályos: 1999. 12. 09-tõl.

dr. Piros György (an: Boros Ilona)
1033 Budapest, Hévízi u. 3.
Hatályos: 2000. 10. 17-tõl.

A PRB 1998-ban alakult, jelenlegi törzstőkéje 30 millió Ft.

Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 18. 10:21 | Sorszám: 63
Akkor rosszul tippeltem, valószínüleg a riportalany mondhatta, hogy nem akarja elveszíten a szeme világát, csak telefonos interjúra vállalkozik...
Persze ez csak feltételezgetés, jó lenne tudni, mi is történt...
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 18. 10:19 | Sorszám: 62
Arra komolyan kíváncsi lennék, hogy ha a HV-nek kevés az életbenmaradáshoz (66 oldalas, 288,- Ft), hogy a három borítón, nameg hat belsöoldalnyi lapfelületen hirdetés van, akkor egy olyan újság, amely közepe tele van jogdíjköteles poszterfotókkal, vajon mennyi pénzböl gazdálkodik?
Vajon hol lehet ennek utánnanézni? Talán a cégbíróságon? Elvileg egy kft (Sztársport lapkiadó kft, 1134 Dózsa György u. 144.) nem teljesen titkos. No jó, nem annyira nyilvános, mint egy rt., de mégis.
A propos RT: el kellne menni az IEB rt. éves közgyülésére - nem maradt-e még valakinek kárpótlásból származó IEB részvénye?
iszalag
  Válasz | 2004. január 18. 03:40 | Sorszám: 61
úgy tűnik nem örvend közszeretnek ez a CG A
pista 2003.03.28. - 18. 48.
CH Gál egy rosszindulatu seggnyaló firkász sőt még gerinctelen is.Nem semmit próbált produkálni BRNO-ban amikor a büntetőt dobó hölgyeket fényképezte .Pont a vakut a szemükbe villantotta jó lehet úgy koncentrálni. Aztán elzavarták érdekes ezt mért nem írta le a paraszt http://www.wb-sopron.com/forum/index.phtml?mindb=3400
Cakpakk
  Válasz | 2004. január 18. 00:45 | Sorszám: 60
Értem így a "körítéssel" már sokkal világosabb!
A végén a "kérdéseid" gondolom költöiek
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 18. 00:01 | Sorszám: 59
A SZTÁR Sport címü hetilap aktuális (VII. évf. 2.) számából idéztem a két mondatot - ennyit talán a szerzöi jogvédö is megenged.
A cikk címe: Marseillaise - magyar szívvel. Írója Ch. Gáll András. A riportalany pedig Szabó Melinda, azaz Jacque-Szabó Melinda, jelenleg a francia kézilabdaválogatott jobbátlövöje, aki 6 góllal járult hozzá az ezüsthöz.
A bevezetö két bekezdés arról szól, hogy milyen nehéz volt Melindát elérni telefonon: fényposta (e-mail) üzenetet kellett küldeni, reggelig várni, elolvasni, megérteni a választ, s annak megfelelöen hétfön tizkor felhivni az ott megadott telefonszámot.
Gondolom, ez egy sportújságírónak igazi kihívás. De meg is lett az eredménye: szegény riportalany elsö csörgésre felkapja a telefont.
Egy kis családi életkép után in medias res: ,,a döntö elött teli torokból énekelted a Marseillaise-t'' - amire a válasz: válaszreakció arra, hogy a Marseillaise alatt ,, a csarnokot megtöltö több ezer magyar szurkoló éktelen füttykoncertbe tört ki [..] leszállt a vörös köd, és teli torokból énekelni kezdtem a Marseillaise-t. Csakazértis! '' - ugye az ismerös söjtöri klisét ismétléssel kell bevésni a nehezebb felfogásúak agyába.
(mivel a meccset én se láttam, nem tudom megítélni, hogy hány bunkó ült a nézötéren)
Ezután jön a történet érzelmi hitelesítése: ki, s mi is üzte Melindát Franciaországig.
S a cikk vége fele jön az a bizonyos két mondat, az orbánviktorozás.
Ki is fáradt ebben a cikkíró, ezután már föleg ö kérdez, sokkal hosszabban, mint amilyen válaszokat kap.
Jó lenne tudni, hogy mit is mondott Melinda a telefonba - gondolom, eddigre már jól elzsibbadt a keze, hisz egyszerü háztartásokban nem divat a kihangosító.
Azt még inkább szeretném tudni, hogy mikor beszélt Orbán Viktorról, s mikor a nézotérrol felé érkezo szitokáradatról.
De a mesteri a megfogalmazás: mondattanilag a szitokáradat (érthetoen) a magyar drukerektol ered, viszont a megfogalmazás annyira töredezetté válik itt, hogy ehhez 4-5 ször el kellet olvasnom a bekezdést.
Viszont aki csak a kulcsszavakra figyel, annak ennyi: jeges tekintet - szekszuális programajánlat - felmenöim - sziszegték - elérzékenyültem - Orbán Viktor - remeg a térdem - kijózanodtam - szitokáradat - nem törödtem vele - meg tudom magyarázni.
S az újságnak mindössze a hátoldalán látok egészoldalas 06 (90) ... reklámot, belül pedig két neggyedoldalas hirdetés vettem észre. 48 színes oldal, 197 Ft-ért, A szerkesztöség régi újságokat nem árusít. Vajon miért nyereséges egy ilyen újság?
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 17. 23:59 | Sorszám: 58
Hideg, hideg (de mindjárt holnap van :-)
Cakpakk
  Válasz | 2004. január 17. 23:45 | Sorszám: 57
Tippem esetleg még a szöv.kapitány (Mocsai), mert az olimpia után is miket vágtak szerencsétlen fejéhez, esetleg Radulovics (szerb származásu), szoval passz, nemtom...
Cakpakk
  Válasz | 2004. január 17. 23:34 | Sorszám: 56
Tökkkéletesen igazad van az un. "semleges" lapokban hemzsegnek a legaljasabb legmanipulatívabb anyagok nap nap után
"Lavorhoz/dróthoz" én tul sokat költözöm és ahogy a lakáshitel most áll, szoval hagyjuk... Kifejezetten a hazai válogatott szintü sporteseményekre lennék kiváncsi és valahogy nem tudom felfogni, hogyan nem fér bele az m1-nél, mikor egy ilyen esemény, föleg ha a dobogó szinte borítékolt garantáltan hozná a nézöszámot...
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 17. 23:06 | Sorszám: 55
Én itt a média módszereit szerettem volna a fonákjárul megmutatni. Merthogy ezek a csúsztatások ott vannak ... minden kilométerkönél.
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 17. 22:47 | Sorszám: 54
contre=(kontra)=ellen, patrie=(pátria)=haza. Lehet, hogy a Story-ban is megjelent - én nem ott olvastam.
Sokkal károsabb egy sportújságban egy ilyen cikk, mint a 168-ban. Hisz ez utóbbit mindenki ismeri, egyik oszlopos tagjukról fut is egy másik rovat...
Én se láttam a meccset, de ha Neked ennyire hiányzik, mért nem raksz fel egy lavórt? A tv5-ön biztos mutatták, ammeg kódolatlan.
Viszont megvárnám a harmadik megfejtöt - ha még ma próbálkozik.
De ha nem, holnap akkor is elárulom... no, csak a megfejtést.
nereus
  Válasz | 2004. január 17. 22:37 | Sorszám: 53
Szerintem ez már jó régóta tart:
nem azt kell figyelni mit ír, mond, mutat a média, hanem: mit takar el ezzel.
Cakpakk
  Válasz | 2004. január 17. 22:33 | Sorszám: 52
Passz, ne csigázz ki volt az se franciául nem tudok sem a sztoryt nem hallottam - igaz nem olvasom a 168órát (sot most hirtelen a hetiretkesröl is átkapcsolok).
Csak azt tudom nagyon elment az utolsó percekben az a meccs
Sajnos azt sem láthattam mert csak kabelen fogható (most itt öncenzurásztam) szoval az a büdös nagy szitú hogy nálam ilyen nincs igy lassan egyetlen sportrendezvényt _sem_ láthatok, mert a két tetves kereskedelmi csak a
na abba is hagyom mert iszonyuan ocsmany dolgokat szoktam mondani, ha eszembejut ez a "diszkrimináció"...
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 17. 22:31 | Sorszám: 51
Sportújság, "csak semmi politika".
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 17. 22:30 | Sorszám: 50
Aki a Marseillaise -t énekelte, contre la patrie.
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 17. 22:27 | Sorszám: 49
Csak az ,, idézöjelek közti szöveg '' próbál a hetilapból eredni. Annak megfogalmazását a riporter követte el - remélem, az öö, üü rövidítésein kívül ott mást nem változtattam.
A többi fogalmazásért viszont tartom a hátam
iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 22:25 | Sorszám: 48
fogalmam sincs ki lehetetett a riportalany..
iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 22:24 | Sorszám: 47
168óra lehet..
zágrári kézilabda..
amikor bemondták h ott van OV a hangosbemondóba (sokan lelkesen tapsoltak,néányan fütyültek (valóban)
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. január 17. 22:20 | Sorszám: 46
A hármaskérdésböl az elsöre ez a helyes válasz.
Hajrá!
Segítökérdés a másik kettöhöz: Ki volt a riportalany?
iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 22:15 | Sorszám: 45
Tóth Ferenc 1950 válasz erre | adatok | e-mail 2003-12-16 17:29:16 (33)

Kedves hozzászólók!

A zágrábi mérkőzésen kilenc fideszes képviselő is jelen volt, valamint Horváth Balázs az MDF-ből. Szinte mindenki külön szervezte magának az utat, s emiatt nem is egymás mellett izgultuk végig a meccset.
Megütközve hallgattuk már Magyarországon, hogy a televízió bemondta: ott szurkolt Gyurcsány Ferenc is. Hétfőn a Parlament szóba került ez is, és kiderült: a tíz ellenzéki képviselő közül sem a VIP-szektorban, sem a lelátó más részén nem találkozott senki Gyurcsány Ferenccel vagy bármely más kormánypárti politikussal.
Mindez azért furcsa, mert Gyurcsány Ferenc nem az a típus, akit úgy ismertünk meg, hogy milliárdosként a nép közé vegyülne – bár politikai karrierje érdekében talán ezt sem zárja ki.
Mindenesetre a Zágrábba utazott képviselőkben az a meggyőződés alakult ki, hogy a sportminiszter nem volt ott a női kézilabda világbajnoki döntőn.


Üdvözlettel mindenkinek:
Tóth Ferenc

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9104351&uq=95

iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 22:14 | Sorszám: 44
rosszul van fogalmazva, de a magyar drukerek (azok furcsa állapota a magyarázat) lehetnek azok..ki akit szidalmaznak, vajon.. GyF??..nem volt ott.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola