Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MÉDIAFIGYELŐ: hazugságok és manipulációk krónikája (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MÉDIAFIGYELŐ: hazugságok és manipulációk krónikája
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. március 03. 13:49 | Sorszám: 118
sokan nem is néznek rá..van aki lefelé néz

Mekeggy meg megvárja, míg kiimádkozzák magukat.

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 03. 13:40 | Sorszám: 117
legalábbis, nekem van valami zavaró, unalom? ódivat? bezártságérzés?? MP képén (de lehet h a tudat módosítja a látottatakat
Fortissimo
  Válasz | 2004. március 03. 13:36 | Sorszám: 116
azért van, amit nem tudtak eltüntetni:

MP
olyan, mintha egy unalamas egyetemi előadást olvasna fel: sokan nem is néznek rá..van aki lefelé néz, mintha olvasna, van, aki a szomszédjára.. stb

szerintem süt az unalom a képből..

OV
esetében, pedig szinte érzem a lelkesedést: nem olvas, egy kicsit gesztikulál..s talán a mosolygós felnagyított alakok miatt is..

terra
  Válasz | 2004. március 03. 08:05 | Sorszám: 115
Ez a kép nagyon árulkodó, igen hasonlít azokra a festményekre, beállított képekre, amelyek Leninről vagy Rákosiról készültek.

Az Orbánról készült fotók viszont tudatosan előnytelenek, igaza van az elemzőknek.

Észre sem vesszük, hogy nap mint nap mennyit manipulálnak bennünket az ilyen képekkel, a televízióban megjelenő, célirányosan összevágott képriportokkal, interjúkkal. Ha kifejezetten erre koncentrál az ember, akkor észreveszi, de az emberek többsége nem figyel ilyenekre, hanem a munka utáni laza, befogadó állapotban nézi a televíziót, olvassa az újságot, tehát ideális alanya az ilyen manipulációknak.

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 03. 01:27 | Sorszám: 114


A Magyar Hírlap Medgyessy Péterről készített felvétele hangulatilag éppen ellenkezője az Orbán Viktorról készített fotónak, abban viszont azonosul az előzővel, hogy messze távolodik a tárgyilagos bemutatástól. A kompozíció itt sem a szónok közvetlen megjelenítését tartja elsődlegesnek, mint ahogy ez sajtófotós tudósítótól elvárt és megszokott, hanem környezetével értelmezi, emocionálja a befogadói élményt. Meghatározó kompozíciós elem a parlamenti páholy boltíve, a legtökéletesebb építészeti forma, a kiegyensúlyozottság, az erő, a stabilitás képi metaforája, színvilágában meleg rozsdabarna és az aranyba hajló díszítések elegye, ami nem csak a tekintetet vonzza - a maga módján ez is szemcsapda -, hanem vágyat ébreszt az ottlétre. Mivel mégiscsak alanyi fotóról van szó, a tárgyi környezet mindazt a jót, amit az építészeti magaskultúra hordoz, Medgyessy Péterre vetíti ki. Ez a projekció. A páholy közönsége tekintély-attribútum, figyelő tekintetük nem csupán háttér, hanem a személyes csodálat leképezése azzal az egyszerű eszközzel, hogy többségük tekintete a szónokra irányul. A különböző pontokról a tekintetvonalak egy pontra fókuszált rádiuszokat alkotnak, immáron Medgyessy Pétert felerősítve. A két ív - a függőleges boltív és a szónokot övező emberek vízszintes alakzata az egyiptomi hieroglifák képrajzos megjelenítésére hajaz, amennyiben dimenzióváltás nélkül több síkot ábrázol. A derékszögben lévő vállak és a mozdulatlanul támaszkodó kezek kilencven fokos szöge szintén építészeti alapképlet, és egyben a szfinxek, fáraók és istenek legáltalánosabb megjelenítési formája, amivel harmónia és egység születik a főalak és környezete között.

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 03. 01:24 | Sorszám: 113

A Népszabadság Orbán-felvétele látszólag objektív, nem használja az árnyék diabolikus értelmezését, nem igyekszik előnytelen pózban láttatni a szónokot. Ám ez csak az első benyomás, valójában ez is teljesen szokatlan, tudatosan manipulált felvétel, amelynek legfőbb eszköze a képkivágás. A középre állított szónok egyfajta kényszerűséggel került a felvétel szimmetriatengelyébe, mintegy célpontszerűen. Fotósoknál az aranymetszés - 3:5 arányú képbeosztás elrendezés - általánosságban preferált, különösen akkor, ha a felvétel alanya kitekint a térből, itt viszont az alapvető szakmai követelménnyel szemben más hatások érvényesülnek. A kép bal sarkában látszó virág ugyanakkora, mint a központi alak, ami önmagában is figyelemelterelő, de ha a másik oldalon négyszer nagyobb felületet elfoglaló háttéralakokra tekintünk, akkor megállapíthatjuk, hogy lényegében a díszlethez lett beállítva a felvétel, ami előtt a megjelenő szónok segédszereplőként mutatkozik. Tekintete a kép jobb alsó sarkára irányul, amivel erősíti a megcélzott hatást, mi szerint nem a szónok alakja, hanem az alsó sarokban látható "semmi" a fontos. Ebben a formátumban a háttér nemzeti színeire is érvényes a szónok méretével megjelenített lebecsülés és pejoratív értelmezés.
http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=9185

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 03. 01:20 | Sorszám: 112

A Medgyessy Péter és Orbán Viktor országértékelő beszédéről készített sajtófotók elemzése első pillantásra is többet mutat a szövegkörnyezetnél. A Századvég Médiaműhelyben készült képelemzés rámutat azokra a befolyásolási technikákra, amelyek következetes kibetűzése a magyar média-aszimmetria titkaihoz vezet.


A Magyar Hírlap felvételén Orbán Viktor a kép bal alsó sarkában, a legjelentéktelenebb helyen szerepel, sötét árnyéka a háttérben mosolygó átlagcsaládra rendkívül nyomasztó profilárnyékot vet. Ez a diabolikus, tömör árny a kép legfőbb tartalma, domináns sötét foltja szemcsapdaként vonzza a tekintetet, és ott is tartja, miután az összes többi alak vele ellentétben komplex fényhatásokból épül. A gonosz archetípusának ilyenfajta megjelenítése az emberiség legősibb félelmeire, a nemzedékeken átörökített gonosz álomképmotívumaira épül. Lenyűgöző ereje a lelki élethatalmak aktiválásával elemi pszichodinamikai folyamatokat indít el. Olyan mentális vágányokra terel, melyek távol esnek a racionális világ problémáitól, felébresztve a szemlélőben a menekülési ösztönt, a pánikreakciókat. A díszleten felhőtlenül nevető család és a beszéd közben gondterhelt szónok hangulati temperáltságának különbözősége miatt szükségszerűen a szónok tűnik fel negatív színben, ellentétesen, holott nyilván valamiféle harmónia szándékával került mindez a háttérbe. A Kulesov-effektus szinte minden képen tetten érhető, de a legdurvább manipulációt ez a sugalmazott félreértelmezés jeleníti meg. Az Orbán Viktorral kapcsolatos lejárató technika lényegi eleme, hogy az alpári kifejezésmód képi hírkörnyezetében jelenik meg, ahol az olvasó nincs felkészülve a kemény tudatalatti hatásokra, az érvelő tényközléshez hasonlóan fogadja a képi információt.

http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=9185

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 03. 01:18 | Sorszám: 111
A képek hatalma

Orbán és Medgyessy a sajtófotók tükrében


"A fotóújságírás a közszolgálat olyan lehetőségét nyújtja, mint kevés más hivatás, és minden tagnak, aki e hivatást választja, példamutatás és befolyásolás útján törekednie kell arra, hogy megfeleljen az etikus viselkedés kisstílű, haszonleséstől mentes, magas kívánalmainak." (National Press Photographers Association, Inc. - Code of Ethics)
http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=9185

Fortissimo
  Válasz | 2004. február 27. 15:43 | Sorszám: 110
Idézet:
a Népszabadság és a Magyar Hírlap vezető publicistája – az én Hálózat által nem érintett pártállami politikai és újságírói múltamnál sokkal figyelemre méltóbb múlttal terhelt újságírók – intézett dehonesztáló támadást tényfeltáró írásunk ellen, és ellenünk, nem rejtem hát véka alá a véleményemet a zászlóégetési ügyről és előzményeiről, amiről nem állt szándékunkban elterelni a figyelmet.


a cikk:

Ki hozta az izraeli zászlót?
2004. január 18. 13:44 http://www.mno.hu/index.mno?cikk=197698&rvt=2

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2004. február 27. 15:37 | Sorszám: 109
szakmai hitelemet aláásó írás jelent meg munkáimról, például Vásárhelyi Mária tollából az Élet és Irodalom hasábjain

A lámpaernyős csaj szokása szerint valószínűleg ismét csak nem olvasta Torkos Matild egyetlen írását sem. Neki az nem szükséges ahhoz, hogy véleménye legyen.

ugyanis ők pontosan tudják, mit és miért és milyen médiahatékonysággal cselekszenek.

Pontosan.

Fortissimo
  Válasz | 2004. február 27. 15:31 | Sorszám: 108
"A döntést a munkahely-változtatásról mégis akkor hoztam meg, amikor a Magyar Hírlap Rt., a régi lapom kiadója talán a több haszon elérése, talán a csökkenő példányszámból eredő kár enyhítése céljából a szerkesztőség alagsori könyvtárával szemben lévő szobába olyan hölgyeket telepített, akik szextelefon-szolgáltatást folytattak.."

Magyar Hírlap
Pallas Lap- és Könyvkiadó Vállalat (–1990)
Magyar Hírlap Könyv- és Lapkiadó Rt. (1991–
Alapítva: 1990. február 13.

Jegyzett tőke: 125 millió,
1991. december 17-től 165 millió,
1994. május 31-től 300 millió,
1999. szeptember 7-től 398 millió,
1999. december 31-től 453 millió forint

Alapítók:
Mirror Holding Ltd. (50 millió),
Pallas (18,77 millió),
Magyar Külkereskedelmi Bank Rt (16,66 millió),
Országos Kereskedelmi és Hitel Bank Rt (16,66 millió), OTP Bank Rt (16,66 millió),
Magyar Hírlap Újságírói Alapítvány (6,25 millió

Fortissimo
  Válasz | 2004. február 27. 15:25 | Sorszám: 107
A tényfeltáró újságíró magányossága
Mitől váltam három év alatt oknyomozó riporterből szerencsétlen, tényfeltúró, neofita áderistává Magyarországon?
2004. január 22. (6. oldal)

Torkos Matild
„Torkos Matild néhány évvel ezelőtt a Magyar Narancsban kiváló tényfeltáró riportokat írt a két nagy párt közös bulijairól, és szenvedélyesen ostorozta a politikai határokon átívelő lophatnékot. És hová jutott a szerencsétlen a Magyar Nemzet nyúzdájában?! Nyilván nem felejtette még el, hogy azok is lopnak, akikről ezt most már nem írhatja le, és a belészorult tudást neofita acsargással kompenzálja.”
(Révész Sándor a Beszélőben)


Megszoktuk már, hogy ha a lövészárok baloldalán tárja fel a tényeket az újságíró, akkor elfogulatlan, szakszerű, független, míg ha a jobboldalán teszi ezt, akkor a szakmához nem értő pártkatona, elfogult sajtómunkás, legújabban „felkért vagy kéretlen áderista” – mint ahogy azt Aczél Endre írta lapjában. („Áder János majdhogynem kimondta: az a bizonyos – most már nevezzük így – »harmadik ember« a bal(liberális) oldal fizetett ügynöke volt. A tényfeltárók meg felkért vagy kéretlen áderisták, ezt viszont én mondom. A »provokátor – nem provokátor« irányba viszik az ügyet, s személyes tapasztalatból tudom, nem eredménytelenül.” Népszabadság, 2004. január 19.)
„Takaros riport – írja Várkonyi Tibor a Magyar Hírlapban (2004. január 19.) –, aki hinni akar, azzal azt igyekszik elhitetni, hogy mennyire igaza van az ellenzék vezető pártjának, amikor politikusai a Kinizsi utcai happeningről most már mint aljas provokációról beszélnek.”
Pedig Szarka Ágotával közösen írt cikkünk nem szól többről, mint hogy volt egy harmadik főszereplője is a zászlóégetésnek, akit senki nem keres.
Megszoktuk már, hogy a baloldali sajtóban tevékenykedő tényfeltáró újságíró magasztos és nemes célja soha nem a kormánybuktatás, még ha akad is olyan országos baloldali lap, ahol ezt szakterületének választhatta egy újságíró, míg munkatársai a pártok, minisztériumok, makro- avagy mikrogazdaság felosztásában követik az eseményeket, látják el információkkal az olvasót.
Én is egy ilyen lapnál tártam fel korábban a tényeket a gazdasági rovat munkatársaként, tekintet nélkül arra, hogy a köznek okozott kárért mely politikai párthoz kapcsolhatók a felelősök. Ezért is okozott számomra lelkiismereti válságot, hogy a belpolitikai rovat tényfeltáró újságírójának a szakterülete, mint megtudtam, a kormánybuktatás volt (legalábbis az Orbán-kormány idején). Mégsem emiatt keltem át a lövészárkon. Több oka is volt. Az egyik például az, hogy korábbi, jobboldali sajtóorgánumokhoz szegődött munkatársaimra egyre gyakrabban használták jelzőként a balliberális lapoknál dolgozó újságíró kollégáim például a szélsőséges, sőt a „nettófasiszta” jelzőt. Ezt igaztalannak és felháborítónak tartottam. És fájt nekem. Egyre inkább úgy éreztem: az én helyem is a megbélyegzettek között, odaát van, a lövészárok túloldalán, ahol a pártállami múlttal nem rendelkező polgári kormány iránt lojális a sajtó.
Még akkor is, ha változatlanul nemzeti liberális a gondolkodásmódom, még akkor is, ha írásaimból gyakorta tetten érhető: rokonszenvezem a szociáldemokrata értékrenddel, de keresztyén családi gyökereim miatt sem maradhattam odaát, ennek indokára később visszatérek.
Egyszer például szeretetteljes humorral jegyezte meg egy kolléga egy balliberális hetilapnál, ahol azelőtt publikáltam: „te vagy a mi reformátusunk.”
A döntést a munkahely-változtatásról mégis akkor hoztam meg, amikor a Magyar Hírlap Rt., a régi lapom kiadója talán a több haszon elérése, talán a csökkenő példányszámból eredő kár enyhítése céljából a szerkesztőség alagsori könyvtárával szemben lévő szobába olyan hölgyeket telepített, akik szextelefon-szolgáltatást folytattak. Ez összeegyeztethetetlen volt puritán keresztyén neveltetésemmel, és mert elfogadhatatlan számomra a nők szexuális tárgyként való kezelése, és különösen felháborított, hogy egy politikai lap tulajdonosa, a szakmai befektető teszi ezt haszonszerzés céljából. Sokkal elfogadhatóbb volt számomra, hogy olyan laphoz szegődjek, amelyet állami vállalatok támogatnak hirdetéseikkel egy olyan kormányzat idején, amikor a koalíciót rendszerváltó pártok alkotják.
A lövészárok innenső oldalán a véleményemre is kíváncsiak a szerkesztőim, odaát kevésbé érdekelte őket, miről mit gondolok. Odaát szinte csak híreket írhattam és nehéz, munkaigényes tényfeltáró cikkeket. Vélhetően nyílt hangú publicisztikáimnak köszönhetem, hogy az elmúlt három évben számos dehonesztáló, szakmai hitelemet aláásó írás jelent meg munkáimról, például Vásárhelyi Mária tollából az Élet és Irodalom hasábjain. Ez a lap egyébként akkor, amikor a Magyar Hírlap munkatársa voltam, még szívesen közölte volna írásomat a Fidesz holdudvarához sorolt Tóth Bélának az 1994-es választási kampány idején elkövetett gazdasági machinációiról. Mondtam, szívesen, egy csomó más ügy is feldolgozásra vár a tarsolyomban, az ÉS munkatársaként sort keríthetek valamennyire, de őket külsős szerzőként csak a Tóth Béláról szóló megrendelt leleplező írás érdekelte. Nem írtam meg nekik. Az elmúlt három évben egyébként nem tettem mást, mint korábban: dokumentáltam a túlnyomórészt a pártállami nómenklatúrához köthető személyek gazdasági, politikai visszaéléseit. Aki nem hiszi, járjon utána a Magyar Hírlap, a Magyar Narancs, a Magyar Nemzet archívumában.
Amíg a lövészárok túloldalán tettem ezt, addig szakmailag elismerték a munkámat, még egy szakmai díjra is jelöltek mint „gazdasági újságírót”, egy kétes kórháziműszer-beszerzés ügyében leírhattam egy izraeli cég nevét anélkül, hogy antiszemitizmussal vádoltak volna, riportot írhattam a közgazdasági egyetem klubjáról Cigányoknak belépni tilos címmel, anélkül, hogy rasszizmussal vádoltak volna a cigány szó használata miatt.
Most, ha Kertész Imre Nobel-díját a liberális elit kórusától némiképpen eltérően ünneplem, vagy ha szóvá teszem a polgárháborús övezetből importált werberi kommunikáció káros voltát, a zámolyi gyilkosság mögötti drogelszámolási vitát, a strasbourgi útiköltségek izraeli finanszírozását, akkor „irodalmi barométer”, az Antiszemita közbeszéd című könyvbe beszerkesztett újságíró, „polgári tényfeltúró”, „szerencsétlen” „neofita”, felkért vagy kéretlen áderista címkéket ragasztják rám. Áderista volnék hát úgy, hogy életemben nem beszéltem és nem cseréltem politikai eszmét névadómmal.
A legújabb támadást annak köszönhetem, hogy kolléganőmmel utánajártunk egy rendelkezésünkre bocsátott dokumentumfilm által rögzített tényanyagnak a Tilos Rádió előtti zászlóégetésről. Megdöbbentünk azon, hogy bár számtalan vakuvillanás jelzi, hogy egy sötét kabátos fiatalamber szerepe nem lehet titok számos szerkesztőség – és a felvételeket állítólag összegyűjtő rendőrhatóság – előtt, mégis napokig csupán kétszereplős volt az izraeli zászlót elégető csoportból kiválasztott gyanúsítotti kör.
Az írásban nem foglaltunk állást arról, hogy provokáció történt-e, mint ahogy arról sem, mennyire tetszett a tűz körül állóknak a látvány. Tekintettel arra, hogy írott sajtó a műfajunk, nem dokumentáltuk azt sem, mi hangzik el a zászlóégetés közben, legyen ez az elektronikus médiumok dolga.
Mivel a Népszabadság és a Magyar Hírlap vezető publicistája – az én Hálózat által nem érintett pártállami politikai és újságírói múltamnál sokkal figyelemre méltóbb múlttal terhelt újságírók – intézett dehonesztáló támadást tényfeltáró írásunk ellen, és ellenünk, nem rejtem hát véka alá a véleményemet a zászlóégetési ügyről és előzményeiről, amiről nem állt szándékunkban elterelni a figyelmet.
Mint ahogyan a miniszterelnök thaiföldi teleléséről, vagy a kiválasztott pénzügyminiszter afrikai vadászatáról sem akartuk elterelni a figyelmet, sőt a kormány gazdaságpolitikájának bukásáról, az államháztartási hiány brutális növekedéséről, de még az országeladósító hitelfelvételi tervekről sem. Sőt, arról sem, hogy még mindig egy pártállami titkosrendőr van hatalmon, a hálózati titkosrendőrség naponta fel-felbukkanó ügynökeinek szakmai segédletével.
De lássuk, mit gondolok a Tilos-botrányról.
A Tilos Rádió balliberális médiába beágyazott munkatársai több ízben durván megsértették a magyarországi keresztény és keresztyén egyházak híveit és azokat az ateistákat, akiket keresztény vagy keresztyén szülő nevelt.
Nemcsak a keresztfákból lehet ugyanis egy jó kis tüzet rakni, hogy melegedjenek az emberek, hanem a sok hazugsággal megtöltött sajtótermékből is, amelyeket ez a Tilos Rádió sértéseit bagatellizáló szellemi elit állít elő nap mint nap, megsértve mindenkit, aki keresztény gyökerű és magyar.
Nemcsak a keresztekre lehet apróhirdetéseket kitűzni, hanem a köztörvényes Berkowitz menóráira is – keresve a lóvá tett hatóságokat és bíróságokat, megnevezve az ájtatos zsidó kereskedőt védjegybitorlás miatt beperelő, magát megkárosítottnak tartó magyar céget.
A közpénzből támogatott Tilos Rádió egyik műsorvezetője – még ha kapatosan is – arról tesz tanúbizonyságot, hogy ő bizony legszívesebben kiirtaná az összes keresztényt, egy másik neves rádiós meg arról értekezik, hogy Mária megesett, gyermeke pedig tulajdonképpen egy zsidó fattyú. Amikor pedig sajtótájékoztató keretében rebegnek bocsánatkérést, ráerősítenek, szemmel láthatóan színjózanul, hogy Jézus bizony-bizony egy zsidó fattyú. Majd beszáll a balliberális média színe-java, és magyarázzák a megmagyarázhatatlant. Eörsi István például Mária fogantatásának ateista megítéltetéséről értekezik szabadon a Soros pénzelte ÉS-ben.
Lovas István és Döbrentei Kornél valóban gyújtó hangú beszédet mondott ezek után a Tilos Rádió előtt. A szónokok a tüntetéseken már csak ilyenek: gyújtó hangú beszédeket mondanak. Ha ugyanis nem olyan ügy miatt hívják az embereket össze egy politikai tüntetésre, ahol nincs helye a gyújtó hangú beszédnek, akkor nincs is létalapja a demonstrációnak. A Tilos Rádió elleni tüntetésnek jó oka volt. Lovas István és Döbrentei Kornél pedig nem lépte át azt a határt, amit a szabad vélemény kinyilvánításának jogáról a magyar alkotmány megszab. Akinek nem tetszik, fogja be a fülét.
Azt még nem tudjuk, hogy a zászlóégetés ötlete kié volt, mint ahogyan azt sem, ki vitte a zászlót a rádió elé. Tagadhatatlan, az eseményeket rögzítő fotók és filmfelvételek alapján, hogy a tüntetőknek nem volt ellenére az izraeli zászló elégetése.
Véleményem szerint helytelen volt Izrael zászlaját politikai tiltakozás gyanánt elégetni. Még akkor is az, ha a Tilos Rádió munkatársai az egyik adásban magukat zsidóknak mondták, a keresztények sértegetése ilyenformán nem csupán hívő és ateista ellentétből, sokkal inkább a hívők megalázásának szándékából fakad. Izrael Államnak ugyanis semmi köze ahhoz, hogy magukat zsidónak valló elmeháborodottak hülyeségeket beszélnek, vagy szándékosan sértegetik a keresztényeket.
Ugyanakkor ha egy médiumban ilyesmi sorozatosan előfordul, nem biztos, hogy az a médium normális viszonyok között megőrizheti sugárzási engedélyét és a kereszténygyalázó tevékenységéhez kapott állami támogatást. Azzal nekem semmi bajom, ha a Soros Alapítvány székháza elé kiállnak egy hordó tetejére, és mondják a magukét az alkotmányos véleménynyilvánítás jogának keretei között, de ezt ne tehessék államilag támogatott frekvencián.
Aczél lapja, az MSZP résztulajdonában lévő Népszabadság pedig, úgy vélem, az ál-Teller-levél közzététele óta bajosan vindikálhatja magának a jogot arra, hogy a Magyar Nemzet tényfeltáró írását minősítse. Az mindenesetre magáért beszél, hogy a Magyar Hírlap mekkora elánnal igyekszik felhívni olvasóik és a fekete kabátos zászlóégető figyelmét arra, hogy nem kötelező feljelenteni őt, és nem kötelező jelentkeznie sem.
Hiszen itt nem az a baj, hogy elégettek egy izraeli zászlót. Itt az a baj, hogy a „jobboldali szélsőséges csőcselék”, a polgári körök, amelyeket Orbán Viktor hívott életre, nem hajlandók már a sértésekre keresztényi megbocsátással reagálni, hanem néven nevezik a sértőt, ők is élni mernek a véleménynyilvánítás szabadságának jogával.
Egyébként a keresztényi megbocsátás csak azokat illeti, akik őszintén megbánják bűneiket, nem mondhatjuk ugyanis, hogy bocsásd meg nekik, Uram, mert nem tudják, hogy mit cselekszenek, ugyanis ők pontosan tudják, mit és miért és milyen médiahatékonysággal cselekszenek.
Emlékezzünk csak, Jézus (nekik „zsidó fatytyú” mit cselekedett az elszemtelenedett kufárokkal: korbáccsal kergette ki őket Isten házából.

http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=198569&rvt=15&norel=1&pass=3

Fortissimo
  Válasz | 2004. február 25. 23:56 | Sorszám: 106
A megállapodás után a gazdákat kitiltották az MTV-ből
2004. február 25. 23:00 http://www.mno.hu/index.mno?cikk=206044&rvt=2

MNO
Megszületett a megállapodás szerda este fél tízkor az agrártárca és a demonstráló gazdák képviselői között, és aláírták az erről szóló nyolcoldalas dokumentumot. Egyben bejelentették, hogy a tiltakozó gazdák nem demonstrálnak tovább, és az elégedetlen termelők nem tartják meg sem a csütörtökre, sem a péntekre meghirdetett nagygyűlést. Ezt Dékány András, az Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) szóvivője közölte a megállapodás megkötését követően az MTI-vel.


A gazdák csupán azt szerették volna, hogy a kamerák előtt, élő adásban egyszerre hárman jelenthessék be a megállapodást. Jakab István, a gazdák egyik képviselője érdeklődésünkre elmondta: az MTV-től azt a tájékoztatást kapták, hogy „egyszerre csak két embernek van hely a stúdióban”, majd azt, hogy „nem érkeztek időben”.
– Legalább szokatlan és meglepő, hogy a közszolgálati televízióban így kezelik a több millió embert érintő ügyet és azokat, akik a két hetes demonstráció minél hamarabbi lezárása érdekében napokat ültek a tárgyalóasztalnál. Az ügy lekezelésével nem minket aláztak meg, hanem azt a több százezer, több millió embert is, akit érint ez a rendkívül fontos probléma. Gazdák tízezrei állnak az utak mentén, demonstráció készül a fővárosban – ehhez képest mi a képernyőn láttuk a bejelentést, hogy „nem kívántunk megjelenni”. A lényeg azonban nem ez, hanem az, hogy nem lesz demonstráció. A megállapodás annyit ér, amennyit betartanak belőle, egy lehetőség az elmozdulásra a túlésélsre, ha be is akarják tartani – mondta Jakab István.

radala
  Válasz | 2004. február 20. 19:08 | Sorszám: 105
Kovács László az Unió ellenében érvel

Ez a Hírtv-röl van, de ez sem túl korrekt szerintem. Ha nem tudod miröl van szó azt, hiszed, hogy euroszkeptikus lett....

radala
  Válasz | 2004. február 20. 19:00 | Sorszám: 104
Ez is az indexröl van:
Orbán pontot tett a közös EP-lista ügyének végére

Ez viszont szerintem egy pozitív, de legalább korrekt cím, vagy tévedek?

radala
  Válasz | 2004. február 20. 17:22 | Sorszám: 103
Úgy látszik levelezünk velük keményen.
én ma ezt írtam:
Kedvesek!

Tegnap írtam bszlanko@mail.index.hu-nek, hogy nem frankó a cím változtassátok át "Magyar kormányt támadtára"
No ez nem valósult meg, akkor legalább ezt a címet "Kovács beszólt az európai pártoknak"
Valtoztassátok át az azonos mérce jegyében "Kovács beszólt
Európának"-ra.
Köszönöm
xy

Mellesleg, ha már itt tartunk, akkor ma ez van a címlapon a tegnapi cikk helyén Kovács beszólt az európai pártoknak

ZiliZ
  Válasz | 2004. február 20. 08:32 | Sorszám: 102
ezt a levelet írtam neki ma...várom a választ.

T. Uram!
Betámadta Magyarországot a néppárti képviselő
címmel rittyentett nekünk egyet ide Brüsszelből, az index kedvére. Azt most talán hagyjuk, hogy a betámadni szó, micsoda nyegle és alja stílust képvisel (talán Szlávi Bulcsú megmondhatná...akit valóban betámadtak, és ő is elég sokszor betámadt egyeseket), de talán....
ha venne egy magyar nyelkönyvet, és áttanulmányozná, nem írna ilyeneket:
"..a jobboldali Európai Néppárt keményen megpróbált betámadni Budapestnek. "
valamint ha lenne magában egy szemernyi ész, nem próbálná meg elhitetni a magyar suttyókkal, hogy ha valaki az mszp exKB szárnyát kritizálja...az Magyarországit "támadja be".

"A külügyi bizottság végül Gahler valamennyi módosító javaslatát leszavazta, noha épphogy csak."
s gondolom ez megrettentette az mszp képviselőit, annyira, hogy itthon el kell áztatni Szájer barátját....ami persze lehet, hogy igaz is.... akár.

további jó Brusszeli napokat.
Üdv
ZiliZ

iszalag
  Válasz | 2004. február 19. 19:51 | Sorszám: 101
HÍRKER RT http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=401440268

Budapest, Táblás utca.
Telefon (1)347-7300 Fax (1)347-7370; (1)347-7300
E-mail gylepes@hirker.hu

Vezetők neve és beosztása:
Lépes Gyula Vezérigazgató
Pálinkás Csaba Értékesítési igazgató
Csányi István Képviselet vezető
Cserjés László Pénzügyi igazgató
Poór Péter Pénzügyi igazgató
Szalai Ruzsa Erzsébet Képviselet vezető


Társasági forma: Részvénytársaság
Alapítás éve: 2001
Jegyzett tőke HUF: 209.000.000 HUF
Tulajdonosok:
Magyar Lapterjesztő Rt. 100%,


Árbevétel:
9.274.819.000 (1998)


Adószám: 10896523-2-44
Bank: Crédit Lyonnais Bank Magyarország Rt.
Könyvvizsgáló: PricewaterhouseCoopers Könyvvizsgáló és Gazdasági Tanácsadó Kft.
Alkalmazottak száma: 1106

Fő tevékenység
hírlapok, folyóiratok terjesztése Budapest területén

radala
  Válasz | 2004. február 19. 19:50 | Sorszám: 100
Na ja, ideje megkezdeni a Háborút....
iszalag
  Válasz | 2004. február 19. 19:48 | Sorszám: 99

PS 1.a szomszédunkban lévő kis boltból eltűnt a Magyar Demokrata (kb 12-hónapja.. nem hoznak..)
PS 2 sehol nem látom az UFI-t...nem is hallottak róla..

radala
  Válasz | 2004. február 19. 19:37 | Sorszám: 98
Ez fölháborító!!!!! http://www.hirtv.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=16881&mode=thread&order=0&thold=0
--------------------------------------------------------------------------------
Medgyessy és a 168 óra reklámozására szólított fel a Hírker Rt. - Alázatos médiaegyensúly
radala
  Válasz | 2004. február 19. 18:51 | Sorszám: 97
Ugyan már, hát közösen indulunk velük
Don
  Válasz | 2004. február 19. 18:49 | Sorszám: 96
Én meg nem a tudósítónak küldtem, hanem az ugyelet@ címre.

Nagy tétben mernék rá fogadni, hogy nem fognak válaszolni és természetesen javítani sem fogják. Ahogy ez náluk bevett szokás, ha ballib torzításon kapják őket.

Szerintem elindult az EP-s kampány.

radala
  Válasz | 2004. február 19. 18:36 | Sorszám: 95
Irtam ennek a bszlanko@-nak, hátha ha már a címlapon kijavították a címet egyszer, akkor akár helyesre is képesek kijavítani.
Nevezetesen a magyar kormányt támadta...
terra
  Válasz | 2004. február 19. 17:56 | Sorszám: 94
Az ERŐ velünk van...

..., de azért nem árt, ha a lézerkardot is a kezünk ügyében tartjuk. Persze nem harcra, nem vagyunk mi vérengzők. De ki tudja mikor kell egy gordiuszi csomót átvágni ?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola