Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Autonómia (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Autonómia
Mercurius2
  Válasz | 2011. április 25. 16:23 | Sorszám: 71
Ajaj, ekkora Romániát. Majd megtudják mi az a Dáko-Hispán kontinuitás.
huszárló
  Válasz | 2011. április 25. 16:17 | Sorszám: 70
Spanyolba...Ott már van olyan község, amiben román nőt választottak meg pm.-nek.
Békáscity
  Válasz | 2011. április 25. 15:22 | Sorszám: 69
Úgy legyen. Hallom a román atyafiak költöznek kifele Erdélyből ?
Rendes Kis
  Válasz | 2011. április 25. 08:24 | Sorszám: 68
Picike autonómia Húsvétra
[ 2011. április 25., 00:27 ] [224]

Ajánlott levelet hozott a Román Posta. A borítékon szerkesztőségünk címe, magyarul. A feladó: Hargita Megye Tanácsa, szintén magyarul. A postás, aki kihozta, magyar volt. A levél maga, egy hivatalos értesítés. A fejléctől, az „ikt.sz.”-en át, a keltezésig minden csak magyarul. A bélyegzőn, amelynek közepén Hargita megye címere látható, a szöveg kétnyelvű, de a magyar van felül!

Nézem ezt a levelet, és arra gondolok, hogy ha nem vigyázunk, a végén még meglesz az autonómia. Persze, tudom jól, hogy nem ennyiből áll, de az irány mindenképpen jó, ez a levél pedig példa értékű. Köszönjük!

Rendes Kis
  Válasz | 2011. március 15. 20:39 | Sorszám: 67
A román liberálisok kiakadtak Kövér beszédén
2011. március 14. 15:29


Úgy vélik elfogadhatatlan, hogy a román hatóságok, "Traian Basescu államfővel az élen hallgatnak, mint a csuka".

A román ellenzéki liberálisok bírálják Kövér Lászlónak, a magyar parlament elnökének marosvásárhelyi beszédét, amelyben az Országgyűlés elnöke Székelyföld területi autonómiája mellett foglalt állást.

Crin Antonescu, a román ellenzéki Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke hétfőn kijelentette a liberálisok, a Szociáldemokrata Párt és a Konzervatív Párt alkotta Szociál-Liberális Szövetség (USL) nevében, hogy az ellenzéki pártszövetség tiltakozik Kövérnek a székelyföldi autonómiára vonatkozó kijelentései ellen, amelyek Antonescu szerint sértik a román alkotmányt, ezért "elfogadhatatlanok".

... http://www.hirado.hu/Hirek/2011/03/14/15/A_roman_liberalisok_kiakadtak_Kover_beszeden.aspx

Rendes Kis, a Gondola Fórum (GF) oszlopos tagja, a nemzeti liberális Keresztény Öko-Szociális Nemzeti Mozgalom (KÖSZ-NEM) alapítója tiltakozik Crin Antonescunak a Kövér László szavait elítélő kijelentése ellen, mondván: ha a román alkotmánnyal ellenkezik a Székelyföld autonómiája, akkor a román alkotmány "elfogadhatatlan" !

Medi
  Válasz | 2009. március 03. 17:30 | Sorszám: 66
http://www.kurucz.info/r/3/36363/

Elszigetelik Székelyföldet
Elcsatolt részek :: 2009-03-03. 15:51 :: Nyomtatóbarát változat

Elszigetelheti Székelyföldet a jelenlegi kormány, ugyanis arra utaló jelek vannak, hogy megszakadhat az észak-erdélyi autópálya építése, amely már nem fog elérni a Székelyföldre - írja a bukaresti Új Magyar Szó összefoglalójában.

Antal István, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) parlamenti képviselője szerint ha modernizálják a Brassó-Szeben útvonalat, és az négysávos gyorsforgalmi út lesz, illetve a négyes korridort elkezdik Nagylak felől építeni, akkor könnyen lehet, hogy Székelyföld sztráda nélkül marad. „Ugyanígy a Nyárádtő - Ditró - Jászvásár autópályára vonatkozó tervekről - amelyeket idén kellene részletesen kidolgozni - Radu Berceanu közlekedési miniszter csak annyit mondott, hogy majd erről lehet tárgyalni, de ez nem prioritás. Autópálya nélkül pedig a gazdaság és a turizmus is halott" - fejtette ki a napilapnak nyilatkozva Antal István.
Az ÚMSZ szerint Radu Berceanu kijelentései az észak-erdélyi autópályát építő amerikai Bechtel céggel kapcsolatban sem nagyon biztatóak. A miniszter csupán az Aranyosgyéresig terjedő szakaszt szeretné megépíttetni, és még további tíz kilométert. A Brassóig terjedő szakaszt csupán koncessziós szerződéssel képzeli el kivitelezhetőnek, és az is lehet, hogy a kivitelezővel felbontják a szerződést.
A Brassó (és a Székelyföld) számára is kulcsfontosságú vidombáki reptér megvalósulása is kérdésessé vált az új parlamenti többség kezében. A Tariceanu-kormány ugyan sürgősségi kormányrendelettel fogadta el a vidombáki reptér számára kiutalt 200 hektárnyi terület átadását a Brassó megyei tanácsnak, a rendelet azonban megrekedt a parlamenti bizottságok útvesztőjében.
Vespasian Augustin Iancu, a Brassó megyei tanács részéről megbízott projektmenedzser szerint „valami történt, amióta a bizottságból a plénumba jutott a rendelet". Szerinte a bukaresti lobbinak nem tetszik, hogy egy olyan reptér épül, amely csökkenti a bukaresti repülőterek forgalmát, de bízik abban, hogy a képviselőház kedvezően fog dönteni.
(MTI)

Békáscity
  Válasz | 2008. december 14. 18:57 | Sorszám: 65
Látod Rendes Kis : Kingababa nem lenne nálam külügyér...!
Regnálásom első évében a belügyeket raknánk rendbe, de a másodikban a külügyeket, különös tekintettel a magyarok lakta területekre. A jelenlegi politikusokat a telekkönyvileg még mindig Magyarországhoz tartozó Ferenc József földre küldeném pihenni... örökre.
son
  Válasz | 2008. december 14. 18:30 | Sorszám: 64
Göncz Kinga képtelen egyértelműen fogalmazni?
Mit művelnek a Külügyminisztérium sajtószolgái, médiapatkányai? Ki hagyta jóvá a megjelent szöveget?
Hol élnek ezek az emberek?
Kivel packáznak?
Meddig kell elviselnünk a nemzetáruló SZDSZ, az országkiárúsító őszödi böszme és haveri kutyái (szukái) a magyar nemzet rovásáre tett nyilatkozgatásait?
Rendes Kis
  Válasz | 2008. december 14. 18:01 | Sorszám: 63
A Vajdasági Magyar Demokrata Párt (VMDP) károsnak tartja Göncz Kinga magyar külügyminiszternek a Dnevnik című újvidéki lapban megjelent nyilatkozatát. A Tanjug szerb hírügynökség ismertetése szerint Göncz Kinga az interjúban azt a véleményét hangoztatta, hogy nem reális dolog a vajdasági magyarok területi autonómiájának bármilyen fajtájáról beszélni. A magyar Külügyminisztérium pénteken helyreigazítást kért az előző nap megjelent interjú "egyes, félreértéseken alapuló megállapításai" miatt. A VMDP választmánya - mint az a Vajdaság MA hírportálon vasárnap olvasható - "megdöbbenéssel" vette tudomásul, hogy a magyar külügyminiszter az interjúban "ahelyett, hogy a Magyar Koalíció autonómiakoncepciójáról Budapesten már kialakult pozitív véleménynek adott volna hangot, az autonómiaellenes vajdasági magyar politikusok és a felvilágosult szerb nacionalisták (...) által hirdetett téziseket ismételte meg" ... http://gondola.hu/hirek/86088
Rendes Kis
  Válasz | 2008. január 15. 15:36 | Sorszám: 62
Székelyföldön nem tekinthető anyanyelvnek a román
Megkülönböztetett tananyagot és vizsgáztatási rendszert kérnek


A román nyelv nem anyanyelvként való tanítását kéri a kisebbségi oktatásban az RMDSZ Hargita megyei szervezete. Amennyiben a tanügyi törvénytervezet módosítására benyújtott javaslatot a miniszter még parlamenti vitára bocsájtás előtt nem fogadja el, a tanulók és szülők parlamenti jelenlétükkel kívánnak nyomatékot adni a kérésnek.

... http://gondola.hu/cikkek/57395

Rendes Kis
  Válasz | 2008. január 10. 16:35 | Sorszám: 61
Népszavazás lesz Grönlandon a nagyobb autonómiáról


... http://gondola.hu/hirek/59027

Mercurius
  Válasz | 2006. február 11. 19:34 | Sorszám: 60
2006. február 10. [0:27:24]
Tanácskozás a délvidéki magyar autonómia ügyében

2005 decemberében a Civil Mozgalom egyik közleményében közvetetten felszólította a pártok képviselőit, hogy üljenek le, fogadjanak el egy közös koncepciót, amelyet aztán a széles összefogás megteremtésével nemzetközi szinten is képviselni lehetne. A pártok levelezéséből nyilván mindannyiunk számára egyértelmű lett, hogy így, ebben a formában, a pártok egyszerűen képtelenek eljutni a tárgyalóasztalig, írja a Civil Mozgalom szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Ezért lépett fel szervezőként is.
"A tanácskozást február 25-én szervezzük Bácsfeketehegyen. A pártok mellett, jelen lesznek a közélet szereplői, a civil szféra képviselői. Ennek a tanácskozásnak tulajdonképpen az lenne a célja, hogy az ellentétek, a vélemények közeledjenek egymáshoz, illetve, hogy a jelenlevők kinevezzék azt a szakértői bizottságot, amely a tanácskozást követő néhány hét alatt kidolgozna/elfogadna egy közös dokumentumot, amelyet aztán egységesen képviselni lehetne különböző fórumokon" - áll a közleményben, amelyet teljes egészében a Tükör c. rovatunkban ismertetünk.
http://www.vajdasagma.info/universal.php?rovat=cikk&ar=vajdasag&id=2479

pajtika
  Válasz | 2006. február 11. 19:10 | Sorszám: 59
Nagyon jó!
Egy apró lépés az autonómia felé.

A Székely Nemzeti Tanács hivatalos ünneppé nyilváníttatná március 15-ét

Thule
  Válasz | 2005. szeptember 24. 23:52 | Sorszám: 58
Gyurcsányék feles szavazást akartak kétharmados törvényről

Rövid hírek, kuruc.hu, 2005, szeptember 24 - 19:02

A kormány a fennálló jogszabályokat lábbal tiporva feles törvényben akarta megszavaztatni Románia csatlakozását, noha az kétharmados országgyűlési döntést igényel. Az MVSZ tiltakozására módosítottak a törvénynek megfelelően.

A Magyarok Világszövetsége megállította a „nemzetre rontó” parlamenti pártokat

A Magyar Nemzeti Minimum 3.§ 5. pontja egyhangú szavazattal kimondja, hogy az Országgyűlés „ne fogadja el Románia Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló szerződést mindaddig, amíg annak területén élő magyar nemzeti közösségek autonómiájáról szóló döntést Románia jogrendjébe be nem iktatják, különös tekintettel Székelyföld területi autonómiájára”.
A Magyarok Világszövetségének Elnöksége szeptember 18-án távszavazással, második olvasatban fogadta el a Magyar Nemzeti Minimum című dokumentumot, amelyet a politikai pártok figyelmébe ajánl, elvárva azoktól, hogy magukénak tekintsék, és hajlandók legyenek választási, illetve kormányzati programjukba emelni annak tételeit.

A kormány indokolatlan sietséggel, feltehetően az októberre tervezett magyar-román közös kormányülésre szánt ajándékként, terjesztette elő Románia csatlakozási szerződésének ratifikálását. Az Országgyűlés 2005. szeptember 26-án, hétfőn szavaz erről – az Európai Unió tagállamai, valamint a Bolgár Köztársaság és Románia között a Bolgár Köztársaságnak és Romániának az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló szerződés kihirdetéséről előterjesztett T/16966 sz. törvényjavaslatról.

Az MVSz Elnökségének szeptember 18-i döntése szerint, másodnap, Körömi Attila országgyűlési képviselő, az MVSz Baranya megyei elnöke a ratifikáció általános vitájában kérte a kormánytól, hogy előterjesztését „vonja vissza, azt szedje ketté, Bulgária csatlakozását hozza vissza, és Románia csatlakozására akkor térjen vissza a Magyar Országgyűlés, hogyha az erdélyi magyar autonómiatörekvések teljes, százszázalékos garanciában beépültek Románia belső jogrendszerébe”.

A kormány ezt nem tette meg, sőt mint kiderült, a törvényjavaslat indoklásában azt állította, hogy annak elfogadásához a képviselők egyszerű többségének a szavazata szükséges.

Hol írja azt, hogy egyszerű többséggel lehet ebben a kérdésben dönteni, amikor az alkotmány szerint ilyen esetben a képviselők kétharmadának igenlő szavazata szükséges – kérdezte másnap András Imre, az MVSz Kárpát-medencei Régiójának elnökhelyettese és Körömi Attila az Országgyűlés Képviselői Tájékoztató Központjától?! Megkeresésük nyomán az Országgyűlés elnöke a hétfőre szóló hivatalos meghívóban közölte a képviselőkkel, hogy – a kormány állításával ellentétben – a törvényjavaslat elfogadásához az Alkotmány 2/A. §-ának (2) bekezdése alapján az országgyűlési képviselők 2/3-ának igen szavazata szükséges.

Az MVSz tisztségviselőinek határozott politikai lépései eredménnyel jártak. Most már csak az ellenzéken múlik, hogy sikerül-e a magyar érdekeket oly könnyen feladó – lásd december 5. – kormányt megállítani „nemzetre rontásában”. Aggodalomra ad viszont okot, hogy a Fidesz szakértői és képviselői nem vették észre, vagy elhallgatták a kormány csalárd, félrevezető szándékát, amelyet az MVSz tisztségviselői lepleztek le.

Ezek után a Székely Nemzeti Tanács levélben fordult a Fideszhez. A Magyar Polgári Szövetség és Dr. Csapó I. József nyílt levelet intézett az országgyűlési képviselőkhöz, a Lipták Béla irányításával működő Amerikai Magyar Lobby pedig levél-akciót kezdeményezett.

A Magyarok Világszövetsége eljárása ismét esélyt teremtett az országgyűlési képviselők figyelmeztetésére, akiknek szavazata hétfőn alapjaiban érinti az erdélyi magyarság autonómiatörekvésének további sorsát.

„A Magyarok Világszövetségének Elnöksége egyhangú szavazattal kéri az Országgyűlést, hogy ne ratifikálja Románia EU-csatlakozásáról szóló szerződést mindaddig, amíg Románia nem iktatja törvénybe az erdélyi magyar nemzeti közösség autonómiáját, különös tekintettel a Székelyföld területi autonómiájára.” – nyilatkozta Sajtószolgálatunknak az MVSz elnöke. Patrubány Miklós felhívta az országgyűlési képviselők figyelmét arra, hogy a magyar nemzeti politikát nem road-show-kon, és nem Szovátafürdőn, Félixfürdőn, Tusnádfürdőn vagy a Gellért-szállóban szervezett autonómia-konferenciákon, hanem az Országgyűlésben leadott szavazatukkal kell elsősorban alakítaniuk.

A törvényjavaslat és az indoklás elérhető az Országgyűlés internetes honlapjáról itt.

Az Országgyűlés elnökének javaslata a szeptember 26-27-i plenáris ülés napirendjére megtalálható az Országgyűlés internetes honlapján, ide kattintva.

Budapest, 2005. szeptember 24.

MVSz Sajtószolgálat

Thule
  Válasz | 2005. szeptember 24. 23:51 | Sorszám: 57
Ocsú és búza: a kormánnyal vagy a székelyekkel szavaz hétfőn a Fidesz?


Anyaország | Publicisztika, kuruc.hu, 2005, szeptember 24 - 14:45
[Küldje el ismerősének is!]


A Székely Nemzeti Tanács és az MPSZ arra kéri a Fideszt, hétfőn ne szavazza meg Románia EU-csatlakozását, míg Bukarest nem fogad el törvényt a székely autonómiáról. (kuruc.hu jóslat: a Fidesz Brüsszel és Gyurcsányék mellé fog állni, ahogy Bukarest NATO felvétele idején sem vétózott, csak dumált. Viszont szép konferenciákat rendez majd továbbra is a magyar autonómiáról) SZNT-MPSZ levelek összeállításunk végén.


Székely Nemzeti Tanács, MPSZ, MVSZ: a Fidesz ne szavazza meg a román csatlakozást autonómia-garanciák nélkül

Mercurius
  Válasz | 2005. szeptember 24. 20:59 | Sorszám: 56
Európai Néppárt EP frakciója
Európai Néppárt
Inform-Data
Budapest Analyses
A történelem fõutcáján

Nyílt levélben fordult a magyar Országgyűléshez a Székely Nemzeti Tanács elnöke
2005-09-24 17:39

A magyar Országgyűlés akkor szavazza meg a Románia európai uniós csatlakozásáról szóló törvényjavaslatot, amikor területi önkormányzást szavatolnak Székelyföldnek és személyi elvű autonómiát az erdélyi magyarságnak Romániában - ezzel a kéréssel fordult a magyarországi honatyákhoz szombaton közzétett nyílt levelében Csapó I. József, a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke.

A magyar országgyűlési képviselőknek alkotmányos kötelességük felelősséget érezni a határon kívüli magyarság iránt - állapítja meg a levél aláírója. Emlékeztet: az Európai Parlament a Románia EU-hoz való csatlakozásáról szóló 2005. április 13-án jóváhagyott jelentésében határozottan megfogalmazta, hogy az erdélyi magyarság védelmére, az önkormányzás és a szubszidiaritás elveinek tiszteletben tartásával, különleges intézkedéseket kell
foganatosítani. A levélíró utal arra is, hogy a román képviselőház közigazgatási bizottsága szeptember 22-én vita nélkül utasította vissza a Székelyföld autonómia-statútumáról szóló törvénytervezetet. Csapó arra is emlékeztet, hogy Románia bíróságai és fellebbviteli bíróságai végleges döntéssel most semmisítik meg azokat a tanácsi határozatokat, amelyek a Székelyföld közigazgatási régió törvény általi létesítéséről szóló helyi népszavazások kiírására vonatkoznak. "Székelyföld ma is 76 százalékos többségben levő őshonos közösségének létfeltétele a történelmi régió újralétesítése, az Európai Unióban élő autonóm közösségek által gyakorolt önkormányzási hatáskörökkel való felruházása! Arra kértük az Európai Uniót, az Európai Parlamentet, hogy Románia addig ne lehessen az EU tagja, amíg Székelyföldnek nem szavatolnak autonómiát!" - írja nyílt levelében az SZNT elnöke, aki egyben arra kéri a magyar országgyűlés tagjait: Romániának az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló törvényjavaslatot majd akkor szavazzák meg, amikor Románia területi önkormányzást szavatol Székelyföldnek és személyi elvű autonómiát az erdélyi magyarságnak.

MTI - fideszfrakcio.hu

Mercurius
  Válasz | 2005. május 22. 13:26 | Sorszám: 55
Jogos.
szentistvánjobb
  Válasz | 2005. május 22. 13:24 | Sorszám: 54
Megmaradásunk egyetlen alternatívája az autonómia

Az alternatíva választási lehetőséget jelent (a szigorúbb értelmezés szerint pontosan két lehetőség közül).

Ha a megmaradásunknak alternatívája az autonómia, az azt jelenti, hogy VAGY megmaradunk, VAGY autonómiát kapunk ... (= akkor maradunk meg, ha NEM kapunk autonómiát) !

Mercurius
  Válasz | 2005. május 22. 13:00 | Sorszám: 53
Tőkés: Megmaradásunk egyetlen alternatívája az autonómia
Németh: Aki a polgárok Európájában akar élni, nem utasíthatja el az autonómiát

2005. május 20. 16:19


MNO
Egyházaink a kommunizmus ideje alatt is megőrizték autonómiájuk maradványait. Az egyház menedéket jelentett az elnyomó pártdiktatúrával szemben, a kisebbségi védelem egyetlen hatékony intézménye volt – mondta Tőkés László, Királyhágó-melléki református püspök, a kisebbségek autonómiájáról szóló tanácskozáson.

A nagyváradi rendezvényen elhangzott: 1989 után is fontos volt az egyház autonóm státusa. Önálló intézményrendszert építettek ki, helyreállították az oktatást, a szociális gondozást. – Megmaradásunk egyetlen alternatívája az autonómia, a közösségi önrendelkezés – hangsúlyozta Tőkés László az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke.

Meg kell valósítani az európai modellt, a kisebbség és a többség probléma rendezésére vonatkozóan úgy, hogy mindkét fél jól érezze magát szülőföldjén – szögezte le nyitóbeszédében Németh Zsolt parlamenti képviselő. Az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke szerint, aki a polgárok Európájában akar élni, nem utasíthatja el az autonómiát és főleg nem az erről szóló párbeszédet.

A Pro Európa Liga társelnöke kijelentette: az autonómia egy eszköz és nem cél, ami az itthon maradást, a magyar közösség fejlődését biztosítja – közölte a Magyar Rádió.

Mercurius
  Válasz | 2005. március 22. 17:47 | Sorszám: 52
2005. március 22. [16:57:24]
EU-csatlakozás és Vajdasági autonómia

Bojan Kostreš, a Vajdasági Képviselőház elnöke kijelentette, hogy Szerbia nem léphet az Európai Unióba, ha nem oldja meg Vajdaság autonómiájának a kérdését. Kostreš a Dnevnik mai számának nyilatkozva azt mondta, hogy a vajdasági kérdést az EU-val való tárgyalások során "előbb vagy utóbb biztosan megnyitják". "Nagyon fontos, hogy Szerbia új alkotmányát egybehangolják az európai normákkal, amelyek többek között magukban foglalják a regionalizációt és Vajdaság autonómiájának a visszaállítását is" - mondta a vajdasági parlament elnöke.
Korhecz Tamás tartományi kormányfőhelyettes ugyancsak a Dnevniknek jelentette ki, hogy ha Szerbai őszintén európai uniós tag akar lenni, akkor tudatában kell lennie, hogy Vajdaság autonómiája felgyorsítja és megkönnyíti ezt a folyamatot. Szavai szerint Vajdaság autonómiája az állam belső berendezésének a kérdése, de hozzátette, hogy az EU-hoz való csatlakozás folyamata ténylegesen az európai normák, közöttük a decentralizáció elvének a fokozatos alkalmazását jelenti.

http://www.vajdasagma.info/universal.php?rovat=cikk&ar=vajdasag&id=1272

Mercurius
  Válasz | 2005. január 29. 19:27 | Sorszám: 51
„Pozitív diszkriminációt a vajdasági kisebbségeknek”
Az EP tényfeltáró bizottsága a Vajdaságban

2005. január 29. 17:42


MNO
Megkezdte tevékenységét az Európai Parlament tényfeltáró bizottsága a Vajdaságban. A többi között a magyarok elleni atrocitásokat is vizsgálja a testület. Dorisz Pack, a magyarságkutató tudományos társaság elnöke szerint nem várható gyors változás az ügyben.

A Vajdaságban szombaton kezdte háromnapos tényfeltáró vizsgálatát az Európai Parlament delegációja a kisebbségek, köztük a magyarok elleni atrocitásokról – adta hírül a Magyar Rádió.

Az esélyegyenlőség nem elég, pozitív diszkriminációt kell követelniük a vajdasági kisebbségeknek – mondta az Európai Parlament küldöttsége Szabadkán. A bizottság elnöke elmondta: a tartomány egy több nemzetiségű közösség, és ilyennek is kell megőrizni.

Dorisz Pack szerint Szerbia európai uniós tagságára nem kell sokat várni, azonban ennek az a feltétele, hogy a Vajdaságban megszűnjenek az etnikai atrocitások. A magyarságkutató tudományos társaság elnöke a Magyar Rádiónak azt mondta: nem vár gyors változást, a kialakult helyzetet egy bizottsági látogatás nem fogja megszüntetni.

Az Európai Parlament küldöttsége délután Temerinben folytatja munkáját, vasárnap pedig Újvidékre látogat. Az uniós bizottságot hétfőn várhatóan Belgrádban fogadja Kostunica miniszterelnök és Tadics államfő.

A testületnek két magyar tagja van, a szocialista Hegyi Gyula és a fideszes Becsey Zsolt.

Forrás: Magyar Rádió

Mercurius
  Válasz | 2005. január 28. 19:01 | Sorszám: 50
Tüntet az MPSZ, ha Albert Álmos nem tárgyal az autonómiáról
15:39; 28.1.2005.

hirdetés

A Magyar Polgári Szövetség utcai megmozdulásokat rendez, ha Albert Álmos, a háromszéki RMDSZ elnöke továbbra is elutasítja a tárgyalásokat az MPSZ-szel az autonómiáról – nyilatkozta csütörtökön a Mediafaxnak Gazda Zoltán, a háromszéki MPSZ elnöke. Gazda elmondta, a háromszéki MPSZ vezetői újabb meghívót küldtek Albert Álmosnak, hogy találkozzanak és tárgyaljanak az autonómia kérdéséről. A sepsiszentgyörgyi polgármester az első meghívásra nem adott hivatalos választ, de az MPSZ képviselői megtudták a sajtóból, hogy a háromszéki RMDSZ elnöke nem hajlandó az autonómiáról tárgyalni az MPSZ- szel.

A háromszéki MPSZ szerint a két szervezetnek megállapodásra kell jutnia a Székelyföld területi autonómiája és az erről szóló népszavazás kapcsán. Gazda Zoltán kifejtette, ha az RMDSZ nyitott lenne az autonómiáról szóló megbeszélésekre, az ezzel kapcoslatos tervezeteket a magyar kormány is támogathatja. Az MPSZ utcai megmozdulásokat rendez több háromszéki településen, ha Albert Álmos elutasítja a párbeszédet – szögezte le Gazda Zoltán. A háromszéki MPSZ György Ervin prefektusnak, valamint a román civil szervezeteknek is meghívót küldött az autonómiáról szóló megbeszélésre. (népújság/mediafax)

Ritter
  Válasz | 2005. január 24. 05:24 | Sorszám: 49
Pedig Del Tirol kerdese felmerult az hogy Perrah mit ir az egy mas teszta,en meg emlekezem a robbantasokra..
Viszont ne feledhjuk hogy a magyar diplomacia ketszaz eve impotens es szarrago,igy autonomiarol sosem lehet szo mert nagy a fosas,hogy mit mond majd a masik orszag...
Beren
  Válasz | 2005. január 24. 01:43 | Sorszám: 48
kunbélácska har perah meg pofátlanul tagadja, hogy felmerült volna egyáltalán Dél-Tirol visszatérése, noha népe mindig ezt követelte. Aztán a maximumból kicsit lefaragva jött létre a full-autonómia.
Mercurius
  Válasz | 2005. január 24. 00:13 | Sorszám: 47
Felhoztam, mert vita volt róla.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola