Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pulitzer-díjasok: szégyen??? (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pulitzer-díjasok: szégyen???
tatam
  Válasz | 2005. április 05. 13:32 | Sorszám: 90
Az az újságíró szerző, aki a keresztényekkel kapcsolatban a disznóhús evés kétezer éves tilalmáról beszél, az szellemi toprongy, véglény - és akkor még finom voltam. Akinek a tárgyi ismeretei idáig terjednek, az ne engedje meg magának a véleménnyilvánítást - de még inkább ne engedje meg neki a felelős szerkesztője. Aki, ha azt megengedi, szintén szellemi toprongy, véglény, vagy azért, mert maga is ilyen tárgyi tudás birtokában van, vagy pedig azért, mert észlelte a hibát, de engedte a dolgot.
Emlékeztetnék ezzel kapcsolatban "lovaspityú" hetekig tartó cincálására a közel se hasonló súlyú, garnélával kapcsolatos tárgyi tévedése ügyében.
Amúgy meg: tényleg sajnálom ezt az alakot. Meg azokat is, akik mosogatják és már megint azt próbálják elmagyarázni, hogy a döglött veréb mélyen alszik.
Még egy utolsó megjegyzés: ebben, vagy valamely szomszéd topikban van egy nagyon bölcs hozzászólás, miszerint a keresztény nem azonos a hülyével. Ezért provokátorok szíves figyelmébe ajánlom: aki sokat szívózik, azt előbb-utóbb pofán csapják. Akkor aztán lehet csodálkozni.
oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 12:57 | Sorszám: 89
Korlátozásokkal -
Wilson 31. "gyalázatos írás egy szerencsétlen félkegyelmű tollából"
tatam 38. "szellemi toprongy, véglény, mint maga a szerző"
- elfogadom.

"tömeggyilkos hajlamú műkeresztények"
Maradj te is a tényeknél: díszkeresztényekről beszéltem, tömeggyilkos hajlamról pedig egyáltalán nem. Talán rosszul magyaráztam: a hívőkkel egyáltalán semmi bajom, sőt a keresztényekkel sem. Bajom csak azokkal van, akiknek az önmeghatározása (vagy aminek láttatni szeretnék magukat) jelentősen eltér a reakcióiktól, megnyilatkozásaiktól.

"keress tőlem 1 hozzászólást ahol iolyt írtam volna amit rám akarsz tukmálni."
Elnézést az általános többes miatt, tudom, ez kényes dolog a fórumokon, néha mégis kicsúszik. Vedd úgy, hogy azokra vonatkozik, akik semmiféle toleranciát nem mutatnak semmiféle másság iránt sem, ugyanakkor messzemenően elvárják, hogy az ő értékrendjüket ne sértse senki, sehol. Ilyenek azért jócskán akadnak a Gondolán, úgy vélem, ezt te sem tagadhatod.

Nincs igazad. Legfeljebb részben, ahogy nekem is.

ZiliZ
  Válasz | 2005. április 05. 09:35 | Sorszám: 88
Hol?
Turul 28.
Wilson 31.
Flammarion 33.
Cakpakk 35.
tatam 38.

modjuk így első nekifutásra.

----------------

Idézet:
Történelemórát tartunk vagy Tótawról (és az itteni reakciókról) van szó?

elméleteket gyártunk a tömeggyilkos hajlamú műkeresztényekről? vagy?

Idézet:
Nyilván, hisz ti sem teszitek, ha melegekről, drogosokról, ateistákról, szocikról vagy liberálisokról beszéltek. Igaz?


ne beszélj velem királyi többesben. keress tőlem 1 hozzászólást ahol iolyt írtam volna amit rám akarsz tukmálni.

az utolsó sorod bizonyítja.
igazam van.

terra
  Válasz | 2005. április 05. 09:30 | Sorszám: 87
"Uram, bocsáss meg nekik, hisz nem tudják, mit cselekszenek!"

Naggyon frappáns érvelés, de sántít. Feltételezem, hogy Tóta W nagyon is tudja, hogy mit tesz, mint ahogyan te is és a többi hűdeokos, hűdemodern liberális is. Vagy talán mégsem?

Lehet, hogy a lényeg nem is a mondandó, hanem a mai társadalomban még élő erkölcsi eszmények, értékek maradékainak lerombolása, az ezeket szimbolizáló intézmények és személyek dehonesztálása, besározása a nihilizmust és az értéknélküliséget, az emberi erkölcsök hiányát emberi szabadságként definiáló, beteges álliberalizmus jegyében?

mpd
  Válasz | 2005. április 05. 09:24 | Sorszám: 86
Nade térjünk vissza a bázisponthoz.
Természetesen bárki megbocsáthat bárkinek belátása, keresztényi hite szerint.
De erre apellálni, ezt a gesztust provokálni, kötelezőként kezelni - na, ez az undorító, aljas mentelitás.
De ha nem érted még mindig, még részletesebben elmagyarázom, hisz a keresztényi türelem is kötelező.
És ezennel megbocsátok neked, hisz nem tudod, mit beszélsz.
mpd
  Válasz | 2005. április 05. 09:13 | Sorszám: 85

A magad módján igazán jópofa gyerök vagyol.
oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 08:47 | Sorszám: 84
"felfedezhető"
Hol?
"a XX. században kik akarták kivágni a klerális mételyt, tudjuk."
Történelemórát tartunk vagy Tótawról (és az itteni reakciókról) van szó?
"más fogadalmát, elhatározását, nőtlenségi fogadalmát, vagy épp életstílusát ne minősítse"
Nyilván, hisz ti sem teszitek, ha melegekről, drogosokról, ateistákról, szocikról vagy liberálisokról beszéltek. Igaz?

Kevés vagy, mint Macisajtban a brummogás.

oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 08:41 | Sorszám: 83
Megint ráb...tál, Öregúr!
Mibűl gondolod, hogy azt hiszem, mpd valamiféle vallást gyakorol? Írtam ilyesmit?
ZiliZ
  Válasz | 2005. április 05. 08:38 | Sorszám: 82
Idézet:
Ugyan, hol fedezhető fel ezekben a szavakban a keresztényi türelem, a megbocsátás, annak legalább a szándéka, hogy megértsék, Tóta mit miért mondhatott vajon?

felfedezhető. csak egyszetrűen elegük van abból, hogy minden pillanatban offenzíva alatt élnek. minden egyes alkalommal amikor odacsinálnak a küszöbükre, és aztán vigyorogva az orruk alá dörgölik ezt:díszkeresztények,


Idézet:
Úgy vágnák ki az ateista és liberális mételyt, mint egy rákos daganatot, és dobnák a szemétre, mert szerintük oda is való.
Eszükbe se jutna, hogy emberekről van szó.


ez csupán a kedves elméleted igazolására létrehozott agyrém.
azt, hogy a XX. században kik akarták kivágni a klerális mételyt, tudjuk.

Idézet:
eszerint pedig nem biztos az, hogy valakinek le kell mondania a természetes emberi lét örömteli dolgairól ahhoz, hogy embertársait szolgálja.

nem kell lemondanod, lemondanotok semmiről. semmiről Tóta is nyugodtan igya meg a vodkáját, szívja el a staubját, öltözzön női bugyiba, ugorjon le a hidról gumikötéllel...tegye. de más fogadalmát, elhatározását, nőtlenségi fogadalmát, vagy épp életstílusát ne minősítse. és ne akarja megmagyarázni
hogy másképp kellett volna
onogur
  Válasz | 2005. április 05. 08:33 | Sorszám: 81
Megint ráb...tál, Bolond!
Mibűl gondolod, hogy mpd valamiféle vallást gyakorol?
szentistvánjobb
  Válasz | 2005. április 05. 08:32 | Sorszám: 80
Nemtom, hallottál-e a defenzív vezetésről: A balkéz felől érkezőnek nem "jár" az elsőbbség ... de azért meg lehet adni neki.

... Vágod a különbséget ?

oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 08:22 | Sorszám: 79
"A megbocsátás akkor "jár", ha van megbánás."
Hm... Igazán sajnálatos, hogy egy, a hit lényegére is reflektáló topikon egy "magamfajtának" kell felhívni a figyelmedet a következő mondatra:
"Uram, bocsáss meg nekik, hisz nem tudják, mit cselekszenek!"
Nem emlékszel véletlenül, hogy ki mondta?

A "fröcsögve" pedig - szerintem - viszonylag híven tükrözi például a "magadfajták" reakcióit arra, ha politikai vagy egyéb véleményetekkel ellentétes állásponttal szembesültök. (Ja, és az "Elmebeteg kartács" is annyira fennkölt és Krisztusi volt, hogy csak na! )

mpd
  Válasz | 2005. április 05. 08:06 | Sorszám: 78
A megbocsátás akkor "jár", ha van megbánás.
Az igazán undorító, kedves Elmebeteg kartács, az igazán undorító az a mentalitás, hogy "ezeket nyugodtan lehet mocskolni, hisz ők türelmesek és megbocsátanak".
A "fröcsögve" kitétel meg viszolyogtató, nem is értem, miért kedvelik a magadfajták.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. április 04. 20:15 | Sorszám: 77
Dehogyisnem! Tölts, ...!
tatam
  Válasz | 2005. április 04. 19:58 | Sorszám: 76
Ugye?
Akkor most nem kéne esetleg...
oeruelt
  Válasz | 2005. április 04. 19:45 | Sorszám: 75
Ha ezt hiszed, hát nem hívő vagy!
oeruelt
  Válasz | 2005. április 04. 19:43 | Sorszám: 74
Ki mondta, hogy csak? De - gondolom - nem tévedek, ha azt írom, hogy jobbára. Legalábbis olyanok, akik annak mondják magukat. Ennek ellenére kata volt az egyetlen talán, aki, bár nem értett egyet Tótával, nem esett neki, nem pocskondiázta fröcsögve. A keresztényi türelmet és megbocsátást CSAK hirdetni is aljas és undorító - szerintem.
onogur
  Válasz | 2005. április 04. 15:28 | Sorszám: 73
Lajos bácsi
  Válasz | 2005. április 04. 15:25 | Sorszám: 72
Van egy érzésem, hogy te két fogalmat keversz: az egyik a hívő, a másik a hülye.
onogur
  Válasz | 2005. április 04. 14:58 | Sorszám: 71
Miből gondolod, Őrült, hogy ebbe a topicba csak mélyen vallásos, hívő emberek írnak?
Elvégre itt vagy Te is, meg mondjuk én is, de sorolhatnám tovább.
Érdekes, ha valaki felemeli a hangját, akkor Ti már rögtön a keresztényi türelmet és megbocsátást kéritek számon. Roppant jó taktika, csak aljas és undorító.
És ne feledd, Jézus is kikergette a kufárokat a templomból...
terra
  Válasz | 2005. április 04. 14:50 | Sorszám: 70
Én azt hiszem, hogy ennek a vitának és a felháborodásnak nem sok köze van ahhoz, hogy hívő-e valaki vagy sem. Tóta cikke egy köztiszteletre méltó, haldokló ember iránti - sokak (hívők és nem hívők) számára természetes együttérzést és kegyeleti érzést sérti. Tóta W. ebbe taposott bele rendkívül ízléstelen módon. Ha cikket akart volna írni az egyház nézeteiről, akkor tegye azt. Ha a pápa utódlásának kérdését akarja kifejteni, akkor írjon erről, de ne egy "vénemberről" értekezzen, aki remélhetőleg "puhára esik" és ne akarja már előírni a liberálisokat jellemző erőszakossággal és nagyképűséggel, hogy miként haldokoljon és haljon meg egy ember.

Ennyi egy normális embertől akkor is elvárható, ha egy kukkot sem ért meg abból az üzenetből, amit a pápa a saját szenvedésével és halálával üzent az embereknek.

oeruelt
  Válasz | 2005. április 04. 13:50 | Sorszám: 69
"miért hiszi, hogy a többi ember nem érez hasonlóan?
(A hívők is !)"
Mégegyszer hangsúlyoznám, nem a hívőkkel van baja - szerintem.
Ha lesz egy kis időd, ugyan olvass már vissza itt, ezen a topikon, ahol - elvileg - mélyen vallásos, hívő és a hit szerint élő emberek hallatták a szavukat. Ugyan, hol fedezhető fel ezekben a szavakban a keresztényi türelem, a megbocsátás, annak legalább a szándéka, hogy megértsék, Tóta mit miért mondhatott vajon? Ha az itteni díszkeresztények tehetnék, akkor a Tótához hasonlókat összeterelnék valami eléggé jól elszigetelt területre és többé tudomást sem vennének róluk. Úgy vágnák ki az ateista és liberális mételyt, mint egy rákos daganatot, és dobnák a szemétre, mert szerintük oda is való.
Eszükbe se jutna, hogy emberekről van szó.
No, akár a köznapi tapasztalat szerint is, a magukat hívőnek mondók jelentős része körülbelül ennyire veszi komolyan a hite szerinti életet (tisztelet a kivételnek), arról pedig szintén jócskán értekezhetnénk, hogy az egyház képviselőinek, a papoknak a lelke, jelleme mennyivel emelkedettebb az átlagos hívőénél. Azt hiszem, gyarló emberek ők is, és magam is úgy gondolom, bizonyos hivataltól fölfelé minden tiszteletük és részvétük mellett is már azon studírozott legtöbbjüka pápa agóniája alatt, hogy vajon ki fog most majd "helyzetbe jönni", mi is most az ő személyes teendője, érdeke. Ezt rosszindulat nélkül állítom, egyszerűen ilyen az ember. A pap is.
"...TISZTELETBEN TARTJÁK azt is, amit a pápa saját maga önként vállalt..."
És itt tényleg az az értékrendszer lép a képbe, ami Tótáé és nem másé, eszerint pedig nem biztos az, hogy valakinek le kell mondania a természetes emberi lét örömteli dolgairól ahhoz, hogy embertársait szolgálja. Miért ne mondhatná ki ezt? Ő ezt ésszerútlennek, az ember természetével és rendeltetésével (pl. menjetek és sokasodjatok) ellentétesnek tartja. Megkérdőjelezi egy vallás bizonyos előírásainak ésszerűségét. Te is ezt teszed, amikor otthon disznóhúst szolgálsz fel, vagy agyonütsz egy legyet. Mégsem érzed magad mások vallásának, hitének meggyalázójának, igaz?
No és végül: gondolod, ha Tóta nem most, hanem három nap múltán teszi közzé ezt az írást, más lett volna a reakció? Én nem nagyon. (Megjegyzem, az minden médiumnál teljesen természetes, hogy az ilyesmire felkészülnek. Biztos vagyok benne, hogy még maguknak az egyház vezetőinek is ott lapult már valamilyen írás a fiókjukban, és én ebben sem látok semmi dögkeselyűs vonást, ez a világ így működik.)
szalonna
  Válasz | 2005. április 04. 12:31 | Sorszám: 68
"Véleményformálóivá, sőt a baloldali médiatúlsúly miatt a magyar média hangadóivá válhatnak."

Az elmebetegek nagyon hasznosak lehetnek, mert ha baj van, akkor a főszerkesztő széttárja a karját, hogy jahajj, most látom csak hogy szegény kollegánk beteg lett... Még szánakozni is fognak rajta (a baloldalon). Nem tudom, emlékszel-e rá, hogy Vajda: "Az igéret földje" c. filmjében a konkurrens cég gyárát egy elmebeteggel gyujtatják fel, és igy a rendőrség tehetetlen... Ennek a technikának szép hagyományai vannak.

terra
  Válasz | 2005. április 04. 11:01 | Sorszám: 67
"Emberi szempontból teljesen egyetértek veled. Ha itt valaki szerencsétlen és segítségre szorul, az Tóta W."

Pontosan így van. Tóta W-ről az utóbbi időben mindig egy régi szomszédom jut az eszembe. Tanult ember volt, de velejéig rosszíindulatú. Mindenről és mindenkiről rossz volt a véleménye, ráadásul abban a mély meggyőződésben élt, hogy az ő véleménye az abszolut igazság. Nem emlékszem rá, hogy valaha bárkiről egy fikarcnyi jót mondott volna. Állandóan kint ette a fene az utcán, mindenkit megállított és úgymond "beszélgetés" ürügyén információkat szerzett és kifejtette a rosszindulatú téziseit. Egy idő után mindenki igyekezett elkerülni, ő pedig egyre magányosabb lett és a permanens gyűlölködéstől egyre gyarapodtak az arcán a ráncok. Súlyos epe- és májbetegsége alakult ki (nem véletlenül) és magányosan, megkeseredett emberként halt meg. Félig-meddig gyerekként taszított és egy kicsit féltem is tőle, a halála előtt viszont már kifejezetten sajnáltam.

Lehet, hogy Tóta W. felkapott újságíró, lehet, hogy egy-egy vitriolos böffenete után érez valami beteges kielégültséget, mégis csak egy szánalmas, érzelmi fogyatékos ember, akinek megkövesedett cinizmusa a saját szilárd belső értékrend hiányát hivatott pótolni. Nem szívesen lennék a bőrében, az biztos.

"Azt tartom aggasztónak, hogy a Tóta W.-hez hasonló agresszív deviánsok nem csak úgy véletlenszerűen, alternatív klubokban stb. nyilvánulnak meg, hanem a mainstream mediában, sőt sokszor részei is média fővonulatát képező ujságírói hálózatnak."

Egyetértek . A szólásszabadságba a Tóta W-félék is beleférnek, legfeljebb saját magára illetve az újságjára vet rossz fényt az ilyen megnyilvánulás. Az viszont valóban aggasztó, hogy a Tóta W-félék a baloldal "hivatalos" Véleményformálóivá, sőt a baloldali médiatúlsúly miatt a magyar média hangadóivá válhatnak.

kata54
  Válasz | 2005. április 04. 10:58 | Sorszám: 66
'Tótában a pápa iránt részvét van':
Ez igaz. Én is úgy vélem, hogy teljes mértékben szánja a szenvedő-haldokló beteg embert. És ez rendben is van.
De:
miért hiszi, hogy a többi ember nem érez hasonlóan?
(A hívők is !)
miért gondolja, hogy nem szeretnének enyhíteni a szenvedésein, ha erre módjuk lenne ?
miért gondolja, hogy csupa rossz, gonosz, haszonleső ember rohangál fel-alá a szenvedő egyházfő körül ?

Ezekre a kérdésekre csak egy nagyon leszükített világ
egyoldalú válaszait látja illetve fogadja el.
Kérem szépen: tessék elhinni, hohy a hívő emberek(beleértve a pápa közvetlen környezetét is, sőt !)
is átérzik a pápa helyzetét, szeretettel gondolnak rá és
ha módjukban állnak, segítenének rajta.
Úgyanakkor TISZTELETBEN TARTJÁK azt is, amit a pápa saját maga önként vállalt, saját maga döntött el, saját maga így kíván végig csinálni. Pontosan azért, mert szeretik és tisztelik őt. És igenis úgy gondoljuk, hogy rendkívüli ember, aki rendkívüli életet élt és halt.
Örök tisztelet és hála neki ezért.

Toth W. pedig próbálja meg azt elfogadni, hogy valóban létezik az övétől a jelek szerint eltérő érzelmi-értelmezési kordináta rendszer(mint liberálisnak ez egyébként is illendő), ahol a történéseknek megvan a maguk értékes helye MINDEN szereplő számára.
(Mint ahogy én sem vitatom az ő nézőpontját és annak közlési lehetőségét. De kibírhatták volna azt a néhány napot, amíg eltemetik a pápát. Kár volt ezzel az idő előtti megmondhatnékkal, pláne nekrológ cimszó alatt, megbántani egy csomó olyan embert, akiket ezek az események mélyen megérintenek. )

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola