Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pulitzer-díjasok: szégyen??? (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pulitzer-díjasok: szégyen???
alias3t
  Válasz | 2005. április 04. 09:22 | Sorszám: 65
Egyetértek. Ez a profitorientált újságírás.
szentistvánjobb
  Válasz | 2005. április 04. 09:22 | Sorszám: 64
Halleluja !

... (Lehet, hogy ez lesz az az esemény, amikor elválik a szív az epétől ??)

onogur
  Válasz | 2005. április 04. 09:19 | Sorszám: 63
Nem ez az érdekes.
Hanem az, hogy az előre megírt cikket a pápa halála után fél órával a szerkesztőség felnyomta. A cikk megjelenésének időpontja nem Tóta W. felelőssége, ő csak egy egyszerű, beteg ember. A Szerkesztőség viszont velejéig aljas.
alias3t
  Válasz | 2005. április 04. 09:12 | Sorszám: 62
Nekem se tetszik ez, sőt.
Ha én lennék a nagy provokátor újságíró, ezt akkor is kihagytam volna, de nem én vagyok, ok.
Viszont Tóta egyszerűen nem érti ezt a dolgot. Nem és nem. Olyasvalamiről beszél, amiről fogalma sincs, sőt, egyenesen félreérti, de alaposan.
mpd
  Válasz | 2005. április 04. 08:33 | Sorszám: 61
""W azt állítja, a család, a privát szféra, az intim halál hiánya olyan dolgok, amikért aligha elégséges pótszer a katolikus egyház fejének lenni.""

Majd még elhiszem, hogy egy hiszterolibsi a családot favorizálja.
Ne röhögtesd ki magad.
Sima, álszent, farizeus fikacikk ez, egy mínuszvariáns félember tollából.

onogur
  Válasz | 2005. április 04. 08:25 | Sorszám: 60
Marhaság.
Tóta W.-nek a többi emberhez hasonlóan 90% esélye van arra, hogy napokig-hetekig fog agonizálni egy kórházban és ez idő alatt 24 órából 23-ban érzéketlen ápolónők cserélik majd alatta az ágytálat.
A pápának nem csak az élete, a halála is csodálatos volt. Utolsó üzenete: "derűs vagyok, legyetek azok ti is" mindent megmond. Egy életútjával elégedett embert utolsó napjaiban olyan személyek vettek körbe, akik odaadóan szerették és tisztelték.

De ezt ez a majom úgysem értené meg.

oeruelt
  Válasz | 2005. április 04. 08:12 | Sorszám: 59
Nem tudom, legyen ez az ő dolga. De vedd már észre, Tótában a pápa iránt részvét van. Talán több is, mint a hívőkben, mert ők azt mondják, "megbízása" volt a szenvedésre, amit önként vállalt, ergo ez nem is szenvedés volt. W azt állítja, a család, a privát szféra, az intim halál hiánya olyan dolgok, amikért aligha elégséges pótszer a katolikus egyház fejének lenni. Te úgy látod, ő amúgy. Mi ebben a felháborító?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. április 04. 05:35 | Sorszám: 58
Worluk valszeg a saját anyja agóniáját is hasonló hangnemben irná le, nemdebár?
oeruelt
  Válasz | 2005. április 03. 22:11 | Sorszám: 57
Egész éjjel sírni fogok...
oeruelt
  Válasz | 2005. április 03. 22:09 | Sorszám: 56
Hozzászólásodnak elfogadom azt a részét, amiben arról írsz, hogy Tóta feltehetőleg nem lát bizonyos dolgokat (vagy nem képes átérezni) úgy, mint egy hívő. De te pedig ne veszítsd szem elől a tényt, hogy Tóta feltehetőleg nem is az, ennek ellenére nyilván véleménye lehet a világ történéseiről, és ezt a véleményt közzé is teheti. Ő a pápát - tisztsége ellenére - egy haldokló öregembernek látta, akinek az életéből (vagy inkább halálából) az a fajta részvét, amit a család nyújthat, hiányzik, ellenben ott sertepertél körülötte a média és az egyházi gépezet - hatalom - serege. Tóta nem nekrológnak szánta az írást - szerintem -, inkább csak egy olyan kósza impressziónak, amit a pápa halála váltott ki belőle. Ez "egy x. vélemény", ahogy írtad. Én nem éreztem, hogy a pápát támadta volna vagy ilyesmi...
Tabuk dolgában (mikor, mit "illik" írni, mondani valamivel vagy valakivel kapcsolatban) elég nehéz dűlőre jutni, szerintem csak ez a vita tárgya köztünk.
szalonna
  Válasz | 2005. április 03. 20:07 | Sorszám: 55
Emberi szempontból teljesen egyetértek veled. Ha itt valaki szerencsétlen és segítségre szorul, az Tóta W.

Azt tartom aggasztónak, hogy a Tóta W.-hez hasonló agresszív deviánsok nem csak úgy véletlenszerűen, alternatív klubokban stb. nyilvánulnak meg, hanem a mainstream mediában, sőt sokszor részei is média fővonulatát képező ujságírói hálózatnak. Például emlékezetem szerint a Tilos Rádió vezetői részben a Matáv által szponzorált Origo vezetőségét is alkották, és hát ugye az Index és a Népszabadság ill. az MSzP között is vannak kapcsolatok. Magyarán: a beteges vádaskodók bármikor előhúzhatók és mintegy színpadi ködgépként működtethetők. Addig sem kell Kulcsárról beszélni.

oggi
  Válasz | 2005. április 03. 19:11 | Sorszám: 54
Egyszerű gyerök vagy te.
Macisajt
  Válasz | 2005. április 03. 17:40 | Sorszám: 53
"Tóta W. Árpád írásával meggyalázta a pápát, az egyházat és hívők millióit.
Egyszer számot kell adni tettéről. "


Ugyan mit csodálkozol..
Az elmancsosodott Index ( " Cápalátogatás" hörögték a címlapon 1991-ben, a Szentatya magyarországi látogatásakot a Mancsban), az a Tóta W. aki a Kendermag felsülésén felett érzett dühében " lövetést" javasolt Lamperthnek?
Az a Tóta W., aki még három napja a bombagyáros Clodo
" zsidó szakácskönyvét" reklámozta az Index címoldalán?

Mit vársz? Ezektől?


Nahát

kata54
  Válasz | 2005. április 03. 17:02 | Sorszám: 52
Igaz.
De szem elől tévesztette, hogy itt nem
'egy öregember haláltusájáról' van szó, hanem a katolikus egyház feje haldoklik, akinek önként, küldetésként vállalt sorsa teljesedik be ilyen módon.
Nagy ember-nagy küldetést vállalt annak összes szenvedésével, örömével-bánatával együtt.
(Említásképp: Jézus Krisztus is önként vállalta a küldetését, szenvedéseit.)
A pápa soha sem a saját életét éli-halja, hanem az általa
vezetett közösséget szolgálja. Életével és halálával, szenvedésével is. ÖNKÉNT. Ha jobban érthető, feláldozza saját magát 'juhaiért'. Mert Ő a főpásztor. Annak is tartja magát és az is.
Az a baj a Tóth W. cikkel, hogy meg sem próbálja a pápa
életét-szenvedéseit arról az oldalról szemlélni, ahonnan
a hívő katolikusok illetve a pápa saját maga nézi. Mert erről az oldalról nagyon is érthető mindaz, ami és ahogyan történt. Értelmes, teljes élet, amelynek természetesen része a néha ember feletti szenvedés is.
Mi, a hívei, tudjuk és értjük és tiszteljük-szeretjük, példaképnek tekintjük őt mindezekért.
Ezért tartom hibásnak a cikket. Meg a szerkesztőt, aki ezt nekrológként engedte pont ma megjelenni.
Mert egy x. véleményként ez is elmegy. De nem ma, hanem később, a többi vélemény között.
Volt már egyszer hasonló ízléstelenség a Magyar Hírlapban, amikot a halva fekvő Antal Józsefről kjelent meg Lengyel László tollából valami bíráló cikk.
Amiért annak idején ki is hajították a főszerkesztőt.
(Németh Pétert ?)
Tóth W.-t egyébként szívesen olvasom, még akkor is, ha 80 %-ban nem értek vele eggyet. Ez a mostani cikk a mai napon tévedés. Kár volt.
terra
  Válasz | 2005. április 03. 15:00 | Sorszám: 51
Olvastam a cikket. sak annyit mondhatok, hogy Tóta W. egy szánalomra méltó, lelkileg nagyon beteg ember.
Zoch
  Válasz | 2005. április 03. 14:59 | Sorszám: 50
Kár, hogy Tóta W. Á. nem látja át az egyház és Egyház közti különbséget, nincs tisztában a szervezet és a közösség kapcsolati viszonyaival, valamint pártállambeli általános iskolai szintű ismeretekkel rendelkezik a katolicizmus elmúlt negyven évének történetéről.
oeruelt
  Válasz | 2005. április 03. 14:45 | Sorszám: 49
Tóta nem a pápáról és a hitről, vallásról beszélt, hanem egy egy öregember haláltusájáról és az egyház gépezetéről. Kár, hogy nem olvastátok el a cikket...
estebany
  Válasz | 2005. április 03. 12:08 | Sorszám: 48
Akárhogy igyekszünk: mindannyian porból vagyunk és porrá leszünk.
A két végpont között megpróbálunk embernek lenni.
Tóta W. nem poróbálta meg, sőt.
Anonymus
  Válasz | 2005. április 03. 11:44 | Sorszám: 47
Tóta W. Árpád írásával meggyalázta a pápát, az egyházat és hívők millióit.
Egyszer számot kell adni tettéről.
Jogtalanul, de ő is azt fogja mondani: Istenem...!
oggi
  Válasz | 2005. április 03. 11:03 | Sorszám: 46
Maradjon is: talán megkérdezgetik egy kicsit, hogy is volt ez...
oggi
  Válasz | 2005. április 03. 11:02 | Sorszám: 45
Az MH weboldala is érdekes. Egyetlen címben sem szerepel: "meghalt a pápa".


Füst a Vatikán felett:
a pápaválasztás menete


A lehetséges utódok


Wadowicétől
a Vatikánig

Egy életmű legfontosabb eredményei


A katolikus egyházfő haláltusája


A 20. századi pápa

Elemzések, találgatások az utódról, vélemények stb.
Képtelenek leírni a főoldalon ezt a három szót egymás mellett: "meghalt a pápa".

Ez röhej. Még a HVG is (pedig nem napilap) kitette rögtön a jelentést a nyitó oldalára.

oggi
  Válasz | 2005. április 03. 10:53 | Sorszám: 44
Ez egy állat.
GM
  Válasz | 2005. április 03. 09:55 | Sorszám: 43
Az marad...
onogur
  Válasz | 2005. április 03. 09:46 | Sorszám: 42
Azért arra kiváncsi vagyok, hogy ezek után Tóta W. továbbra is a HírTV állandó meghívott vendége marad-e...
kivagyok
  Válasz | 2005. április 03. 09:41 | Sorszám: 41
Az a nagyon szomorú h vannak emberek, akiknek teszik
például: www.delmagyar.hu beszéd kultúrája topic

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola