Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pulitzer-díjasok: szégyen??? (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pulitzer-díjasok: szégyen???
onogur
  Válasz | 2005. április 06. 08:27 | Sorszám: 115
Szép lista.
Ormos Mária hogy kerül közéjük?
Ha jól tudom, ő magyar...
tatam
  Válasz | 2005. április 06. 08:22 | Sorszám: 114
Az már nekem is feltűnt, hogy nem azért jársz ide, mert érdekel mások véleménye. Csak a verbálagressziódat éled ki, te kis népművészeti cserépedény.
ZiliZ
  Válasz | 2005. április 06. 08:21 | Sorszám: 113
Idézet:
Ezzel együtt sem hiszem, hogy Tóta "mocsok" akart volna lenni, egyszerűen nem szereti a katolikus egyházat,

Tóta egy ismeret nélküli, magát issssszonyatos okosnak képzelő, de alapkérdésekről sem tudó barom.
ZiliZ
  Válasz | 2005. április 06. 08:18 | Sorszám: 112
nem az ízlésről beszélek!!!!!
az Úr...mint gyerekkorában lévő akárki.
komolyan az ember tényleg azt hiszi, hogy ez egy elmekórben szenvedő ember. az Úrnak nincs kora, neme. de ezt úgysem értheted, ha nem érted rögtön.

Idézet:
Ki vagy te, hogy válogatsz a parancsolatok közül, ezt a tizet megtartom, de amazt meg nem?

kereszténynek keresztelt (református) aki mellesleg inkább a buddhizmusban hisz. tartsa meg ezt az aki zsidó. vagy az arabok.
de ezt úgysem értheted, ha nem érted rögtön.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. április 06. 05:34 | Sorszám: 111
Ne állj már be a sorba emögé a szerencsétlen bolond mögé!

A delfin nem hal! Emlős.

Amúgy bolondnak nincs igaza. A keresztyének azt esznek, amit akarnak. A böjt a protestánsok számára amúgy sem kötelező. Seggfej, csak tépi itt a billentyűzetét.

Runaway
  Válasz | 2005. április 05. 22:47 | Sorszám: 110
A zsidok szerint az az allat tisztalan aminek bore van!!A disznot annak tartjak,de a marhat mar nem,ravasz mi??A halak kozul a harcsa,es a angolna,a capa a delfin a raja es minden olyan hal ami nem pikkelyes az ,tisztatalan,tehat nem eheto..De azert a zsidi ogy bevagja a magyar disznotorost mint a 21 erre en vagyok a tanu!!!
mandala
  Válasz | 2005. április 05. 22:47 | Sorszám: 109
Azt sem érdekel senkit sem!
oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 22:28 | Sorszám: 108
Hogy őszinte legyek, baromira nem érdekel a véleményed, őstermelő
tatam
  Válasz | 2005. április 05. 21:36 | Sorszám: 107

Egyszerű gyerök vagy te - mondá egy kedves kartács - és milyen igaza van nekije!

-- szerintem...

vadnyul
  Válasz | 2005. április 05. 21:35 | Sorszám: 106
De miért kellene egyáltalán reagálni rá? Ha egy pitbull megugat, nem fogom visszaugatni, mert nevetségessé teszem magam.
vadnyul
  Válasz | 2005. április 05. 21:31 | Sorszám: 105
Elég ügyes statisztikusként adott adatokból bármit levezetni talán tudnék, de tisztességes statisztikusként mégse tenném.
És ugyanezt a teológusok is elmondhatják.
TWA és, ezek szerint te is teljesen félrérted a Bibliát.
oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 20:51 | Sorszám: 104
A "disznóhús ügyet" tényleg nem értem, még most sem (tulajdonképpen nem zavarna, mert - bár a Bibliát az elejétől a végéig élvezettel olvastam - ateista vagyok, de azért szeretnék tisztán látni).
Nyilvánvaló, hogy van az Ószövetség, ahol a zsidók számára a sztori véget ér, és van az Újszövetség, ami ugye a keresztény egyházak tanításainak alapja. Ugyanakkor az Ószövetség is "érvényben maradt", hisz ha nem így lenne, nem kötnék egybe a két történetet. Hol van az Újszövetségben a disznóhús fogyasztását feloldó klauzula? Az idézett rész például ("Nem az fertőzteti meg az embert, ami a szájon bemegy, hanem ami kijön a szájból..") nem egyértelmű, hiszen a keresztény egyházaknak is vannak tilalmai, hogy messzebb ne menjünk, a böjt. Amíg ilyen, konkrét utasítást a tilalom feloldására nem találsz, érteni vélem Tótának azt az észrevételét, hogy az egyház - mint egy jó statisztikus - a Bibliából kiindulva mindent és mindennek az ellenkezőjét is le tud vezetni.

Ezzel együtt sem hiszem, hogy Tóta "mocsok" akart volna lenni, egyszerűen nem szereti a katolikus egyházat, és bár a pápát mint embert részvéttel figyelte (azt hiszem, ezt talán nem is vitattátok), a provokátor énje nem bírta ki, hogy a szervezettel kapcsolatos ellenszenvének és fenntartásainak hangot ne adjon. Ennyi történt, nem több - szerintem.

oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 20:30 | Sorszám: 103
"marhaság, nyegleség, felületesség, rátartiság, vagánykodó hüpeckedés."
Ízlésről nem lehet vitatkozni.

"hol van a 10 parancsolatban a disznóevésről 1 szó is?"
Miért csinálsz úgy, mintha nem értenéd: az Ószövetségről van szó, ami a Szent Biblia része. Így Mózes III. is. Amely szerint a disznó tisztátalan, ne fogyaszd! Ki vagy te, hogy válogatsz a parancsolatok közül, ezt a tizet megtartom, de amazt meg nem?

iszalag
  Válasz | 2005. április 05. 18:56 | Sorszám: 102
szép kis társaság.. http://www.litera.hu/hirado/drot/27869.html
iszalag
  Válasz | 2005. április 05. 18:52 | Sorszám: 101
1991 óta többek között
Méray Tibor,
Fejtő Ferenc,
Vitray Tamás,
Szilágyi János,
Megyesi Gusztáv,
Váncsa István,
Kovács Zoltán,
Tarnói Gizella,
Baló György,
Murányi Gábor,
Mihancsik Zsófia,
Kepes András,
Friderikusz Sándor,
Kántor Lajos,
Farkasházy Tivadar,
Szále László,
Ormos Mária,
Rádai Eszter,
Seres László,
Korniss Péter,
Szepesi György,
Tóta W. Árpád,
a Propaganda szerkesztősége vehette át a díjat, valamint alkotóközösségek kategóriában a 168 Óra, a HVG, az Egyenleg, a Magyar Narancs, a Kritika, a Vigília, a Szabad Föld, a Korunk, a Figyelő, a Magyar Rádió Tudományos Szerkesztősége, a Rádiókabaré, a Pannonhalmi Szemle, a Világóra (Kossuth), az Octogon és a BBC magyar adása nyerte el a rangos elismerést
iszalag
  Válasz | 2005. április 05. 18:49 | Sorszám: 100
2005. március 13-án átadták az idei Pulitzer-emlékdíjakat. A budapesti Remíz étteremben zajló díjátadáson ez évben öt kiemelkedő újságíró
(Cs. Gyimesi Éva,
Végel László,
Váradi Júlia,
Szandelszky Béla,
Márton Anna) és
egy alkotóközösség (a litera) vehette át a hazai sajtó legrangosabb elismerését.

A kuratórium tagjai:
Hankiss Elemér szociológus,
a kuratórium elnöke; Bárándy Péter jogász,
a Magyar Köztársaság (bukott)igazságügy-minisztere;

Győrffy Miklós újságíró, rádiós, televíziós szerkesztő; Javorniczky István újságíró, jogász;
Kepes András újságíró, televíziós szerkesztő;
Martin József újságíró, közgazdász;
Rangos Katalin újságíró, rádiós-televíziós szerkesztő, az MTV programigazgatója;
Sipos Lajos irodalomtörténész, egyetemi tanár.

hejde
  Válasz | 2005. április 05. 18:07 | Sorszám: 99
" disznóhús ügyben" az a helyzet, hogy a tilalom a zsidóknak szól, nem a keresztényeknek. Sőt, Jézus tanítványai a böjtöt is elhagyták, míg velük volt a "vőlegény". Még sőtebb, "Nem az fertőzteti meg az embert, ami a szájon bemegy, hanem ami kijön a szájból.." Tóta biztosan látott már húsvéti sonkát, épp csak vmi szellemeset akart mondani (nem sikerült), de a katolikus egyházat megalapozó evangéliumokon nem talált fogást.
A türelemmel valóban adósok vagyunk, de cinkos, aki néma. Nem látunk Tóta lelkébe, ezért személyében nem szidhatjuk, de amit írt, az mocsokság. Nem is nevezhetjük másnak, mert azzal máe hazudnánk.
tatam
  Válasz | 2005. április 05. 16:13 | Sorszám: 98
De bizony hogy ugye!
ZiliZ
  Válasz | 2005. április 05. 16:06 | Sorszám: 97
Idézet:
Nem lehet kétezer évig kiabálni, hogy a disznóhús rossz, ha közben az emberek rég rájöttek, hogy jó az, és nem haltak bele.

micsoda antiszemitizmus!!!!

tatam
  Válasz | 2005. április 05. 15:57 | Sorszám: 96
Meg ezt:
Idézet:
Nem lehet kétezer évig kiabálni, hogy a disznóhús rossz, ha közben az emberek rég rájöttek, hogy jó az, és nem haltak bele.

Nem szeretnék ezen vitatkozni veled, de ez az ugyanazon szerzőtől, ugyanazon cikkből származó idézet nyilvánvalóan azt akarja mondani, hogy a római keresztény egyház azt kiabálja kétezer éve, hogy a disznóhús rossz. Ez az állítás nem tényszerű, ez az egyház se kétezer éve, se semmikor nem kiabálta, hogy a disznóhús rossz. Tanulmányozd ez ügyben az Újszövetséget, ezt én nem tehetem meg helyetted.

Utolsó megjegyzésed teljes tévedésről tanúskodik. Én aztán nem tartom se bűnösnek, se tévelygőnek tótawét, meg nem tartalak annak téged se. Viszont, pont annyi türelmet és megbocsátást tudok tanúsítani vele és veled szemben is, mint ő meg te velem szemben, vagy az általam tisztelt és becsült, még ki se hűlt pápa iránt. Nem nagyon érdekel tótawé véleménye az egyházról és a pápáról, mert kutyaugatás nem hallatszik az égig, de ha ő le meri írni azt rosszkor, rosszindulatúan, intoleránsan és tárgyi tévedésekkel, akkor engedd meg, hogy én is leírhassam a véleményemet. Ha tetszik, keresetlen szavakkal, de semmivel se türelmetlenebbül, mint kedvenc tótawéd. Úgyhogy, megkérlek, ne nézz engem hülyének légy szíves, nem vagyok egyáltalán indulatos. Ha verbális bántalmazást éreztél, ez attól lehet, hogy verbális bántalmazást illik és lehet ugyanolyan módon viszonozni, ami nem volt ugyan szándékomban, de így is jól van.

ZiliZ
  Válasz | 2005. április 05. 15:47 | Sorszám: 95
bocs, ezt akartam:

Idézet:
"akármit hordott is össze az Úr gyerekkorában"
azaz az emberekkel kötött szövetségének kezdetén.

marhaság, nyegleség, felületesség, rátartiság, vagánykodó hüpeckedés.

Idézet:
Mégis illik megtartanod. Neked. Ha nem vagy zsidó. Akkor is.

hol van a 10 parancsolatban a disznóevésről 1 szó is?

ZiliZ
  Válasz | 2005. április 05. 15:46 | Sorszám: 94
"akármit hordott is össze az Úr gyerekkorában"
azaz az emberekkel kötött szövetségének kezdetén.

marhaság, nyegleség, felületesség, rátartiság, vagánykodó hüpeckedés.

Mégis illik megtartanod. Neked. Ha nem vagy zsidó. Akkor is.

oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 15:34 | Sorszám: 93
"akármit hordott is össze az Úr gyerekkorában"
azaz az emberekkel kötött szövetségének kezdetén.

"a disznó és több más állat húsának fogyasztását a Biblia (Mózes III.) egyértelműen tiltja."
neki. ha zsidó. akkor.
A Tízparancsolatot is Mózesnek diktálta gépbe, ha jól tudom. Mégis illik megtartanod. Neked. Ha nem vagy zsidó. Akkor is.

ZiliZ
  Válasz | 2005. április 05. 15:24 | Sorszám: 92
"..hogy abból szinte bármit meg lehet magyarázni, akármit hordott is össze az Úr gyerekkorában."
?
ezt fordítsa le nekem vki magyarra.
az Úr? Isten? gyerekkorába'?
avagy Jézus...aki összehordott ezr-azt, és még hordott volna is 1-2 dolgot, ha meg nem gyilkolják. ugye.

"Ő viszont arra utal - gondolom -, hogy a disznó és több más állat húsának fogyasztását a Biblia (Mózes III.) egyértelműen tiltja."
neki. ha zsidó. akkor.

oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 15:06 | Sorszám: 91
Ezt írja:
"...Függetlenül attól, hogy mi van a Bibliában, a világ és az egyház történelme bebizonyította, hogy abból szinte bármit meg lehet magyarázni, akármit hordott is össze az Úr gyerekkorában. A disznóhúst is."
Nyilván Tótaw is tisztában van vele, hogy Húsvétkor a keresztények finom sonkát esznek, ennyire minden utálatod mellett sem tarthatod ostobának. Ő viszont arra utal - gondolom -, hogy a disznó és több más állat húsának fogyasztását a Biblia (Mózes III.) egyértelműen tiltja. Nem vagyok igazán otthon a szent szövegekben és értelmezésükben sem, lehet, hogy csak ezért nem tudok róla, hogy az Úr mikor és ki által üzente meg, hogy az Ószövetség (vagy kifejezetten a Mózes III.) már nem játszik (a Google mindenesetre nem találta), ezért ezt a pontot meghagyom neked. Ha mégsem találnál Bibliai forrást, akkor arról lehet szó, hogy a katolikus egyház valahol, valamikor azt mondta, nem úgy van az, jó az a disznó, csak eddig félreértettétek a Szentírást!

Tényleg kiváncsian várom mire jutsz disznóhús ügyben, mert én elakadtam.

Még egy utolsó megjegyzés: Amikor én azt írom, hogy több türelmet, megbocsátást, a bűnösök vagy tévelygők felé odafordulást várnék el (és nem az előbb-utóbb pofán csapás ígéretét) a keresztény hit védelmezőitől, azt nem gúnyból teszem. Általában nagyra becsülök mindenkit, aki a hitéért (még ha az esetleg hamis is) áldozatot tud vállalni. Az viszont tényleg baromi gáz, ha a keresztény hit és a másokért való szenvedés védelmezői még csak indulataikon sem tudnak úrrá lenni, és jobb híján mások verbális bántalmazásába kezdenek.

Üdvözlettel: oeruelt

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola