Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szabadság, szerelem... Láttátok? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szabadság, szerelem... Láttátok?
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 11:44 | Sorszám: 52
Zádor Ervin egyébként nem jött haza az olimpiáról, Kaliforniában telepedett le. Az ő úszóiskolájában nevelkedett Mark Spitz...
Szili Katalin meghívását nem fogadta el, nem jött el Budapestre 2006 októberében. Azt üzente: amíg Gyurcsány a miniszterelnök, addig ő nem jön haza. Elvégre az ilyen kommunisták miatt hagyta el az országot...
GM
  Válasz | 2006. december 04. 22:31 | Sorszám: 51
Ez nem hiba, ez valóban így volt.

Mármint hogy? Oroszok lőtték a tüntetőket, vagy sem?

Marco
  Válasz | 2006. december 04. 22:28 | Sorszám: 50
parlamenti sortűznél a tankba beugráló, addig barátkozó, katonák nem az embereket, hanem az ablakokban lévő ávósokat lőtte...

Ez nem hiba, ez valóban így volt. Nekem egy barátom volt a téren, és ő így mesélte. De ha elolvastad a MN-ben a még élő tanúk visszaemlékezéseit, ezek is ezt mondták. De Kopácsi Sándor Budapest akkori rendőrfőnöke is így írja visszaemlékezéseiben.
Az oroszok vagy felháborodásukban lőttek vissza, vagy mert úgy gondolták őket is támadás érte.

GM
  Válasz | 2006. december 04. 21:45 | Sorszám: 49
Én ezt a hibát nem vettem észre, s eddig sehol sem hallottam. De lehet, hogy így volt. Érdekes különben, hogy a rendezőnő azt mondta, hogy utólag visszanézve, csak a vízilabdás jelenetekkel elégedett maradéktalanul...
Időszakos Állat
  Válasz | 2006. december 04. 21:27 | Sorszám: 48
Viszont rossz volt látni Kiss Gergőt, amint ruszki pólóst játszik.
Időszakos Állat
  Válasz | 2006. december 04. 21:25 | Sorszám: 47
Adott már helyet fideszes rendezvénynek. Ez teljes bizonyossággal azt jelenti, hogy jobbos a vezetése. Azonkívül a Trianon-filmet is csak itt játszották.
Továbbá október 23-án a rendőrség itt (benn a moziban) tömegoszlatást végzett.

Kell még bizonyíték?

onogur
  Válasz | 2006. december 04. 11:21 | Sorszám: 46
Egyébként maga az olimpiai elődöntő rendesen el lett qrva, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Elvégre a valóságban a kiütött Zádor az öltözővel szemben lévő oldalon szállt ki a medencéből, körbejárta a nyolcezer (!!!) nézőt befogadó arénát és a fejéből szivárgó vért gondosan szétkente az egész testén, amíg körbesétált. Ez annyira kiakasztotta az ausztrál nézőket, hogy elpattant bennük valami és nekiindultak, hogy agyoncsapják az összes ruszkit, akiket a rendőröknek kellett kimenekíteniük a stadionból.
Ez a lincshangulat a filmben egyáltalán "nem jött át".
Most csak megemlítem apró hibaként, hogy a medencében felvett jeleneteket összehányták. Már 3:0 volt az eredmény, amikor egymást követő felvételeken hol 0:0, hol 1:0 szerepelt az eredményjelzőn. Erre jobban oda kellett volna figyelni, mert igen zavaró hiba.
onogur
  Válasz | 2006. december 04. 09:15 | Sorszám: 45
Késő bánat...
1.250 volt a jegy, viszont kaptam egy százforintos bónt, mellyel ócsítva vásárolhattam volna egy műanyag pohárnyi emendemsz csokigolyót.
Érdekes volt a közönség összetétele, a fiatalokon kívül nagyon sok volt a 70 év feletti néző. Szóval eljöttek megnézni a filmet azok, akik átélték az eseményeket.
Kíváncsi lettem volna a véleményükre.
kingvidor
  Válasz | 2006. december 02. 11:06 | Sorszám: 44
Ott most a Horthy filmet érdemes megnézni, minden nap este játsszák, állítólag mindig sokan vannak szerencsére. http://port.hu/pls/ci/cinema.film_creator?i_text=Horthy&i_film_creator=1&i_city_id=3372&i_county_id=-1
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 02. 03:13 | Sorszám: 43
"Uránia felé kell kolbászolni. Jobbos mozi."

Olyan is van?
Honnan tudod, hogy az?
Állami tulajdonú, nem?!

kingvidor
  Válasz | 2006. december 01. 22:48 | Sorszám: 42
"Vagy pl. - és ezt nem is értem miért így csinálták - a parlamenti sortűznél a tankba beugráló, addig barátkozó, katonák nem az embereket, hanem az ablakokban lévő ávósokat lőtte..."

Mert kínos a volt ávós leszármazottaknak, hogy a civilek halomralövésénél volt olyan orosz katona, aki velük szemben védte a magyar embereket, akikben annak ellenére, hogy az ő jelenlétük ellen tört ki a szabadságharc, még mindig több volt a magyarok iránti szolidaritás, mint a pufajkás gyilkosokban és azok vezetőiben.

Időszakos Állat
  Válasz | 2006. december 01. 22:38 | Sorszám: 41
Ugyan már.
Uránia felé kell kolbászolni. Jobbos mozi.
Mennyiért is néztük meg? 430-ért?
Ja.
Fla Mandulis
  Válasz | 2006. december 01. 21:48 | Sorszám: 40
Egy hétig ment a Duna Plázában. este is, akkor láttam ,még az első napokban.
kingvidor
  Válasz | 2006. december 01. 20:07 | Sorszám: 39
"Az ávósok valószínűleg nem egyeztettek az oroszokkal a sortűzről"
Még annyit ehhez, hogy a sortüzekhez az oroszoknak semmi közük nem volt, ők akkor pont a kivonulásos trükköt szervezgették, nem is volt érdekük, hiszen pl a Parlament előtti mészárlás akkor volt, mikor már engedélyezték a gyűléseket és kezdett beállni a nyugalom. Pont ezért voltak az ávósok begazolva, mert akkor tényleg űgy tűnt, hogy az oroszok kivonulhatnak az országból, aztán ők - a talpnyaló szadista pribékek, akik minden elvárást túlteljesítve végezték hosszú éveken át a gaztetteiket, amiért mindenki joggal gyűlölte őket - megrémültek, hogy magukra maradnak és ezért, mint a sarokbaszorult patkányok, elrettentő tömegmészárlásokkal próbálták visszaállítani az ő "rendjüket".
kingvidor
  Válasz | 2006. december 01. 19:24 | Sorszám: 38
A Corvinban érdemes megnézni, fél 7-kor adják minden nap: http://port.hu/pls/ci/cinema.cinema?i_cinema_id=44&i_city_id=3372&i_county_id=-1

Az a legautentikusabb hely, ott volt a gócpont, ott élték át a szüleim is a harcokat. Mesélték, hogy az oroszok mindenkire lőttek, akit megláttak, hogy az égő szomszéd házból át akartak menekülni a lakók az árkádok alá kb 20-an, erre elkapta őket egy sortűz, és 12 meghalt közülük. A film jól visszaadta a nov. 4-én elkezdődött totális hadjáratot, amelyet a pincékben éltek csak túl az emberek a Corvin-köz környékén.

onogur
  Válasz | 2006. december 01. 13:02 | Sorszám: 37
Olyan különleges igényeim lennének, mint kétkezi dolgozónak, aki általában csak estefelé ér rá müvellődni?
Affrancba.
Mindegy, vasárnap megyek a vesztendbe, 10-es terem (?!), ahol legalább egy trolibusznyi embernek van ülőhely.
mackó
  Válasz | 2006. december 01. 10:31 | Sorszám: 36
Igen. Fölmérték az igényt. Onoguré nem volt köztük.
Cirus
  Válasz | 2006. december 01. 10:24 | Sorszám: 35
Esténként a zamerikai trágyalé folyik minden teremben.
onogur
  Válasz | 2006. december 01. 09:55 | Sorszám: 34
Vasárnap estére szereztem jegyet.
Azért azt valaki elárulhatná, hogy a multiplexek többsége miért csak délelőtti és kora délutáni időpontban vetíti a filmet?
Rühellem a WestEndet, mégis oda kell mennem, mert a Pólusban, a Duna Plázában és a Mamutban nincs esti vetítés.
kingvidor
  Válasz | 2006. november 30. 22:30 | Sorszám: 33
"Az ávósok valószínűleg nem egyeztettek az oroszokkal a sortűzről"

Egészen biztosan nem egyeztettek, mert akkor teljesen szét voltak már zilálva, ahány laktanya, annyi különböző intézkedés. Volt olyan laktanya, aki nem voltak hajlandók kűzdeni a magyarok ellen, volt olyan is, amelyik átállt, hiszen nagy részük 45 óta volt már itt, sokan közülük megszerették az itteni életet, mert sokkal jobb volt nekik itt, mint kint a SZU-ban. Ezért kellett kivonni az itt lévő orosz csapatokat és újakat behozni helyettük, ezért kellett az egész kivonulás trükk is. Akiket aztán idehoztak helyettük messzeföldről, mind megfélemlített és halálraijedt katonák voltak a legkeményebb vidékekről, azt mondták, hogy olyan tatár meg szibériai kinézetűek voltak, akik állítólag azt sem tudták, hogy hol vannak, csak lőttek mindenre, ami mozgott, a civilektől ugyanúgy féltek, mint a feletteseiktől.

kingvidor
  Válasz | 2006. november 30. 22:10 | Sorszám: 32
"Ígyaztán a szemtanúk elmondása szerint az oroszok első megrökönyödésükben tényleg az ávósokat kezdték el lőni."

Persze, sok orosz katona átállt, volt olyan orosz laktanya, akik nem csak átadták a fegyvereiket, hanem annyira összebarátkoztak már a magyarokkal, hogy örültek a fejleményeknek és nem is akartak visszamenni, amikor visszavonták őket, hogy küldjék helyettük azokat, akik mindenre lőttek, ami mozog. Sok visszaemlékezővel volt már erről beszélgetés és mindegyik azt látta, hogy a tankokból csak visszalőttek az oroszok a tetőről lövöldöző karhatalmistákra és azt is mesélték, hogy sokan pont a tankok mögé és alá bújtak a sortűz elől. Sokan átálltak, azért is hozták tankkal oda az embereket, akik felülhettek a tankokra, lekezeztek a tankokban ülő orosz kiskatonákkal. Tehát ez volt az egyetlen olyan pillanat a filmben, amely nem felelt meg a tényeknek - talán ezzel az idegen érdekeket túlzottan is kiszolgáló karhatalmisták bűnét akarták némileg csökkenteni? -, de alapjában egy nagyon jó és felemelő film volt. Végre a igazán jó magyar film! No azért a Halálraítélt is szép film volt 90-ből, ha adják valahol, azt is nézzétek meg.

mezeiegér
  Válasz | 2006. november 28. 05:57 | Sorszám: 31
Idézet:
Vagy pl. - és ezt nem is értem miért így csinálták - a parlamenti sortűznél a tankba beugráló, addig barátkozó, katonák nem az embereket, hanem az ablakokban lévő ávósokat lőtte...

Tavaly láttam egy dokumentumfilmet a sortűzről ahol beszélt több szemtanúő is, és konkrétan ez a dolog az elmondásuk szerint tényleg így volt.

Az ávósok valószínűleg nem egyeztettek az oroszokkal a sortűzről, így a tüntetőkkel barátkozó oroszokat teljesen váratlanul érte hogy szemből, a mai Földművelésügyi Minisztérium épületéből valakik elkezdtek tüzelni.. tulajdonképpen feléjük is. (Hiszen az oroszok közvetlenül a Parlamentnél álltak, az ávósok pedig velük szemből a tér másik oldaláról lőttek)

Ígyaztán a szemtanúk elmondása szerint az oroszok első megrökönyödésükben tényleg az ávósokat kezdték el lőni.

mediator
  Válasz | 2006. november 27. 22:37 | Sorszám: 30
Még szerencse, hogy ez a film fémjelzi az 50. évfordulót és nem valamilyen Jancsó-féle "újragondolás".
daleth
  Válasz | 2006. november 27. 09:31 | Sorszám: 29
Igen, de azt hiszem, hogy mindezzel együtt egy jó film született.
GM
  Válasz | 2006. november 27. 09:10 | Sorszám: 28
Persze volt néhány hiba. pl. a lincselés nem a parlameni sortűz után volt, hanem a köztársaság téri után. Vagy pl. - és ezt nem is értem miért így csinálták - a parlamenti sortűznél a tankba beugráló, addig barátkozó, katonák nem az embereket, hanem az ablakokban lévő ávósokat lőtte...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola