Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Miért? (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Miért?
Auróra
  Válasz | 2009. június 24. 10:20 | Sorszám: 129
A gyógyfürdők mind megélnek.A komáromi víz eszméletlen a csúzokra.Komolyan mondom két-három ücsörgés a vízben és hetekre rendbe tesz.Plusz van egy mentolos szaunájuk,ami szédületes.Ülsz a 110 fokban és fázol... Komolyan.
Saját tapasztalatom szerint ha télen áldozok az ilyenekre,semmilyen járványba nem tudok részt venni.
Neked meg ott van Gyula,arról Te tudsz áradozni....
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 24. 10:20 | Sorszám: 128
Izlések és pofonok.... nekem jó a brojler csirke.
mpd
  Válasz | 2009. június 24. 10:14 | Sorszám: 127
Nade eftássam, a kapirgáló csirke húsának VAN ÍZE!!!
A brojlercsirkének meg nincs. Imádom, amikor a tévé főzőműsoraiban az ínyencek csirkemellet készítenek a vendégeiknek, mint valami kulináris Csimborasszót......
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 24. 10:06 | Sorszám: 126
Legalább korán kell levágni. Az is előny, még serdülőkorban van.
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 24. 10:03 | Sorszám: 125
A csontját nem eszem meg, a húsa viszont puha, míg a kertben kapirgálóét alig lehet megrágni, nem beszélve róla, hogy sokkal kevesebb húsa van, bőre pedig jó vastag és módfelett zsíros.
mpd
  Válasz | 2009. június 24. 10:00 | Sorszám: 124
""Én falun élek.Itt nincs választék,nincs élelmiszerlánc,csak két kisközért horror árakkal.""

Pontosan. Mucsa az nem falu, hanem város, de nincs egyetlen CBA sem. Most akkor dögöjjek éhen?

mpd
  Válasz | 2009. június 24. 09:59 | Sorszám: 123
A brojlercsirke, az más állatfaj, mint az udvaron kapirgáló csirke.
Volt, hogy előnevelt csirkét vettünk, és meghagytunk néhányat tojni.
Ezek nem ették meg a zöldez, a tyúkhúrt sem. Mikor bedobáltam nekik csigát vagy éppen lóbogarat, megijedtek tőle. Pár hét után menni se bírtak, gyenge csontozatuk nem bírja a felnőttkori súlyt.
mpd
  Válasz | 2009. június 24. 09:57 | Sorszám: 122
Perszehogy igazad van, csak ökörködök. Ahol voltál, azok az életképes feredők. De manapság minden faluban élményfürdőt építenek, márpedig mind nem fog megélni - kidobott pénz.
A belföldi termelést illetően meg természetesen megincsak igazad van, kétszeres árkülönbözet mellett simán megérné a drágább itthoni.
onogur
  Válasz | 2009. június 24. 09:57 | Sorszám: 121
Olvasom, hogy a Falconnal kötött szerződésben még azt sem kötöttük ki, hogy a kitermelt gáz X százalékát a hazai piacon kell értékesíteni.
Tehát amikor 2010-ben elkezdődik a makói gázvagyon kitermelése, akkor hazai forrásból járulunk hozzá Ausztria és egyéb országok energiafüggőségének felszámolásához, miközben mi meg továbbra is várjuk hogy jön-e Ukrajnán keresztül gáz, vagy sem.
Auróra
  Válasz | 2009. június 24. 09:47 | Sorszám: 120
Lehetséges eftársam!
A termálvizeink hasznosításával,legyen az fürdő vagy energetika,sok munkahelyet lehetne teremteni.Ráadásul sok pénz jönne be,maradna itthon!
Gondolj bele!Lefúrnak egy hőcserélőt és máris tizenfokot lehet melegíteni a távfütés vízén,meg ilyenek.
Persze ilyenkor jönnek a gazdaságossági dumával,pedig az importnál drágább dolog nincs.Pl.:legyen egy kw energia orosz gázból 10 Ft.,hazai forrásból pedig 20.
Ugye erre azt mondják,hogy az orosz gáz az olcsóbb.Viszont ez nem okvetlenül van így,mert ha itthon állítjuk elő az tízezerszám növeli a munkahelyek számát.Nem kell segélyt fizetni,nő a fogyasztás stb.
Persze ez csak egy példa semmi egyéb,gondolatébresztőnek jó csupán!
onogur
  Válasz | 2009. június 24. 09:40 | Sorszám: 119
Hát guszta az a broyler csirek a fekete csontjával meg a lila húsával...
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 24. 09:17 | Sorszám: 118
Idézet:
A hentesnél is jobb a falusi csirke és disznó.

Ha hiszed, ha nem, mi jobban szeretjük a broyler csirkét.Falusi szomszédainktól szoktunk kapni gyönyörűen megpucolt csirkét, de kemény a húsa, hatalmas csontjai vannak, én undorodom is a lábosban látva, úgy meredeznek a csontjai, annyit kergetődzött a kakassal a baromfiudvarban.

mpd
  Válasz | 2009. június 24. 09:12 | Sorszám: 117
Kivételek!!
Macisajt
  Válasz | 2009. június 24. 08:32 | Sorszám: 116
" Nagyon jó meglátás!
Én bázisnak az eszméletlen jó borainkat és a mindentől elütő konyhánkat tenném a kirakatba!
Halálos meggyőződéssel mondom,hogy egy igazi csülökpöcivel a labanc-fritz népségeket idevonzanánk!"


Nos, ez egy komplex, sokéves program(kéne legyen).

És kezdetnek(sőt késöbb is) tényleg nem kell messze menni a modellért: tessék megnézni hogyan találták ki Ausztriát.
És hogyan hasznositják az adottságait.
Az eredmény meg önmagáért beszél.

Pedig, ha a síturizmust leszámitom, gyakorlatilag az osztrákoknak nem volt más, minthogy levegőt és történelmet áruljanak...

Auróra
  Válasz | 2009. június 24. 08:02 | Sorszám: 115
Én az utóbbi hónapokban két gyógyfürdőben is voltam.Komáromban és Mezőkövesden.Mindkettő csurig volt,leginkább külföldiekkel.
Pedig a környezet mindkét helyen elég retro.Viszont a víz csodákat tesz,úgyhogy jönnek a népek.
A komáromi fürdő tele van labanc nyuggerekkel,áztatják a viszereiket és komoly zsét hagynak itt,nekik pl.nemigen kell programot szervezni este 8-kor lefekszenek!
Auróra
  Válasz | 2009. június 24. 07:57 | Sorszám: 114
Eftársam!Értem én az építő kritikát vásárlási szokásokat illetően és jogosnak tartom.Ámde.
Én falun élek.Itt nincs választék,nincs élelmiszerlánc,csak két kisközért horror árakkal.Nincs piac.Húst lehet háztól venni,de most csak nyulat,télen disznót ha van.Sajnos komoly utánjárást igényel.Ez van.
Egyéb lehetőség híján marad a városba beutazás.Vár a teszkó a zosan és a lidli....
mpd
  Válasz | 2009. június 24. 07:18 | Sorszám: 113
Helyes!!!
Egyetértek.
Te hogyan szavaztál 2004-ben?
mpd
  Válasz | 2009. június 24. 07:17 | Sorszám: 112
Igazad van.
Nem elég harminc kilométerenként élményfürdőket építeni, azért ugyan ide nem jön a románon kívül senki.
Ez még édeskevés.
Egyrészt azokat üzemeltetni is kell (márpedig nyereséges strand NINCS), másrészt a strand az MELLÉKES a turistának. Program kell, és a program szüneteiben majd csobbannak is a turista efftássak.
Ez az "itthon láss csodát", amihez sikerült a legpöszébb műsorvezetőnőt szerződtetni, ez egy űbernulla.
Sajtfesztivál (bocs! ), kolbászfesztivál, kenyérfesztivál, lecsófesztivál, lófaszfesztivál - azt hisszük, ez ám a program. Pedig ez ám a gagyi.
Jövőre lesz egy kurvanagy pofáraesés Pécsen, na, az országimázs megközelíti majd a széttagoltság korabelit.
Macisajt
  Válasz | 2009. június 24. 06:59 | Sorszám: 110
"Ugyan nem Fidesz tag de Rubovszky András azért ott van a környéken.
Tudom hogy a pasi nem egy nagy stratéga, inkább vendéglátós, és nem is egy mai darab de akkor is."


Na látod...Egy darab nyugdíjas szállodaigazgató, aki az MDF kacskaringós útját járta...
ennyi van a "környéken".

Márpedig ez itthon és külföldön stratégiai üzletág és nem úri passzió/huncutság, hogy néha összeülünk, eszünk-iszunk, siránkozunk és fogadkozunk...

Nem abból áll hogy ad hoc öntünk némi pénzt az üzletágba (azt is a haveroknak, persze), oszt utána néha eszünkbe jut hogy nű mi van velük, miért veszteségesek...

Magyarországnak egyszerüen nincs mára idegenforgalmi imídzse. (Illetve ami van, arról jobb nem beszélni, a kurvák-legénybúcsuk, illetve a buziturizmus kelet-ejrópai paradicsoma.)

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. június 23. 23:26 | Sorszám: 109
Már elnézést, hogy Kekeckedem, de ha te a lidlibe jársz sonkát venni, akkor ne panaszkodj.

1. Lidlibe nem megyek vásárolni, legföljebb olyan terméket, amit máshol is megkapnék (WC-papírt), de akkor is nagyon szégyellem magam, hogy nem a CBA-ba mentem.

2. Húst nem veszek áruházban, kizárólag hentesnél.

3. A hentesnél is jobb a falusi csirke és disznó. A disznó az egyszerűbb eset, mert kell egy fagyasztó (vagy olyan másfél), húsvét környékén lefogalod a malacot a gazdánál, decemberben levágjátok, és egész évben ott a finom hazai a fagyóban a bolti ár feléért. A csirke, vagy egyéb baromfi kicsit problémásabb, mert azt rendszeresen venni kell, de nem éri meg egy-egy csirkéért 100 km-t utazni. Tehát több ismerősnek össze kell fognia, együtt rendelni nagyobb mennyiséget, hogy a szállítási költség eloszoljon.

fokos
  Válasz | 2009. június 23. 20:30 | Sorszám: 108
A kettősmércével kapcsolatban is várom reagálásod.
fokos
  Válasz | 2009. június 23. 20:29 | Sorszám: 107
Meg a kultúrált szállás, amibe a penészmentes zuhanyzó és a hányás utáni takarítás is beletartozik. Ezen még izmozni kellene, (meg ne legyen már mindenhol restaurant, meg szendvicsbár)de a főlényeg a reklám. (sajnos ilyen hülye világban élünk)
Auróra
  Válasz | 2009. június 23. 20:16 | Sorszám: 106
A szellemi igények kapcsán én magam realista vagyok....
Ámde a német turistát a bor és a seholsem érzett ízek ide vonzák.És ez biztos!
fokos
  Válasz | 2009. június 23. 19:51 | Sorszám: 105
Megaztán éppen a csodálatosság optimális ár-érték arányának legjobb elérése miatt írtam az alábbiakat.
fokos
  Válasz | 2009. június 23. 19:48 | Sorszám: 104
Elfogult én is vagyok. Érdeklődés szemponjából jártam sokfelé. A lehetőséget az anyagi (és szellemi (igény)) vonatkozásban értettem. Az igaz magyar földhözkötött, aki a szomszéd faluban is csak kétszer volt, az is csodálatosnak tartja (szerintem) ezt az országot.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola