Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » ingatlanadó(1) (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ingatlanadó(1)
karakan
  Válasz | 2010. január 09. 11:20 | Sorszám: 114
Mégis mire jó ez??
Aki másnak vermet ás, maga esik bele.
karakan
  Válasz | 2010. január 09. 11:18 | Sorszám: 113
Könnyen elképzelhető, hogy az Alkotmánybíróság (AB) átengedi a vagyonadót. Információnk szerint a bírák döntő többsége jelenleg úgy véli: alkotmányos az új közteher. A testület a jövő héten kezdi meg a vagyonadó tárgyalását, s minden bizonnyal februárban döntést is hoz; így az AB véleménye még megváltozhat.
*
Mit szóltok ehhez??
honfi
  Válasz | 2010. január 09. 11:13 | Sorszám: 112
Na, fenn van az APEH-nél a kalkulátor.
Ha tudja valaki másnak az adószámát, s ingatlana címét, akkor egy ál-ip-vel és temp mail címmel lekérdezheti az értékét. (Nem próbáltam ki, de nem látok ez ellen "auditált" védelmet. )
Tehát pl. a 2. szomszéd hasonló ingatlanát.
Ez egy gagyi állam.
kritikus
  Válasz | 2009. december 19. 22:39 | Sorszám: 111
Listát én sem láttam. A hvg-ben volt egy rövid hír róla néhány hete.
honfi
  Válasz | 2009. december 19. 21:55 | Sorszám: 110
Csak a lakóingatlanok adókötelesek. Nem tudom, mit vettek.
kritikus
  Válasz | 2009. december 19. 20:06 | Sorszám: 109
Tényleg, mi a helyzet a pártok által - állami kölcsönből - vásárolt ingatlanokkal? Azok is a hatálya alá esnek?
honfi
  Válasz | 2009. december 19. 20:00 | Sorszám: 108
A 105-ben mondom, hogyan lehet esetleg valamelyik maszoposra küldeni az apehet. Ha pl. apósom megbecsülteti a maszopos kastélyát. Majd azt mondja, meg akarta venni, azért becsültette meg.
mpd
  Válasz | 2009. december 19. 08:14 | Sorszám: 107
Azt ne használd, mert az alapján ellenőrzésben lesz részed.
kritikus
  Válasz | 2009. december 18. 20:17 | Sorszám: 106
Azért is késlekednek, mert szakértőket /ingatlan/ is bevontak. Oszt a regisztrációval rögvest adtak is egy maflást a nagy adózó-barát-segítségnek. Hog gebedjenek meg.
honfi
  Válasz | 2009. december 18. 18:45 | Sorszám: 105
Csak azért érdekel, be lehet-e adni mások ingatlanait, mások nevén. Ha nem, akkor csak az ügyfélportálon keresztül müködhet. De még ott is meg lehet csinálni, hogy pl. a vagyontalan apósom beadja a 2. szomszédom címét, az én ingatlanom adataival. Legfeljebb aztán ellenörzik az apósomat, vagy a szomszédot.
Nem hiszem, hogy korrektül meg tudják csinálni.
honfi
  Válasz | 2009. december 18. 18:41 | Sorszám: 104
A link-ben az APEH kalkulátoráról van szó.
kritikus
  Válasz | 2009. december 18. 17:07 | Sorszám: 103
Tegnap nyilatkozta az apeh szóvívője, hogy még tesztelik, felteheltően hétfőtől működik az apeh honlapján. És nagy, nagy seg..ítség lesz.
negyven rabló
  Válasz | 2009. december 18. 16:32 | Sorszám: 102
Akkor mi volt a kérdés?
honfi
  Válasz | 2009. december 18. 16:27 | Sorszám: 101
Van sokféle, de ezek nem az APEH-töl jönnek.
negyven rabló
  Válasz | 2009. december 18. 16:19 | Sorszám: 100
Itt ni: http://href.hu/x/awsz
Csak tudni kéne, hogy melyiket lesi az Apeh!
honfi
  Válasz | 2009. december 18. 15:57 | Sorszám: 99
http://www.vg.hu/gazdasag/adozas/apeh-naplozzak-a-vagyonado-kalkulator-hasznaloit-298309

Tudja valaki, hol hozzáférhetö a kalkulátor?

negyven rabló
  Válasz | 2009. december 15. 10:39 | Sorszám: 98
Adóazonosító száma! (bocs)
off
Gratulálok! Engem február végén, március elején tesz nagyapává a lyánykám! )
on
mpd
  Válasz | 2009. december 15. 09:14 | Sorszám: 97
Eftássam, ilyen mimózasággal hogyan gondolod a mozgalmi munkát? Az ideológiai harc minden eddiginél kiélezettebb, most aztán égető szükségünk van edzett, acélból kovácsolt hitű bölcsész eftássakra!
A csüggedés, kicsinyhitűség az az ellenség fellazító aknamunkájának erdeménye, erősnek kell lennünk!
tatam
  Válasz | 2009. december 15. 08:54 | Sorszám: 96
Értettem.
Kérek engedélyt meghunyászkodni.
Foglalkozást ezennel befejeztem.
mpd
  Válasz | 2009. december 15. 08:44 | Sorszám: 95
Kár az ingatlanadóval foglalkozni. Februárban megint elmeszeli az AB.
tatam
  Válasz | 2009. december 15. 08:40 | Sorszám: 94
Igazad van, ünnepélyesen visszavonom a tanácsot, hogy mivel foglalkozz.

Csak, a magam egyszerű paraszt módján, úgy gondoltam, hogy érdekel ez a téma, ha például ezt a topikot is te nyitottad. És találtam azt a cikket, gondoltam érdekel...

De ha nem, hát nem. Tényleg egyszerűbb beszólni, mint beszélni.

honfi
  Válasz | 2009. december 14. 23:12 | Sorszám: 93
Ja még annyit nekem is lenne tanácsom, mivel foglalkozz.
S mivel ne.
honfi
  Válasz | 2009. december 14. 23:10 | Sorszám: 92
Elszámoltatni a tolvajokat kell. Nem a szorgalmasakat megadóztatni. A "szomszéd tehene" gondolat pedig a lustákat jellemzi, nem a szegényeket.
Honnan tudnád, meg úgyis tudod. Szóval fogalmad sincs.
kritikus
  Válasz | 2009. december 14. 21:23 | Sorszám: 91
És mi a gondod? Mert az nekünk is gond, hogy senki sem számoltat el. Mert nem a feljelentőkre kellene pusztán alapozni. Az ellenőrzés és a besúgás csak a két véglet. Közte még van néhány állampolgárilag finanszírozott, állam által vállalt szerezet, aki jóideje mulasztja a kötelessége teljesítését.
Aminthogy a mószerolás sem szimpi, kicsit rokon is a besúgással.
tatam
  Válasz | 2009. december 14. 15:17 | Sorszám: 90
Honnan tudnám én, hogy te hová tartozol, és ebben az összefüggésben miért is érdekelne? Amúgy meg tudom én, hogy az egyedül uralkodni hivatott proletárok közé tartozol. Vagy nem?

Csak arra gondoltam, amikor azt írtam, hogy kritikus kartács az, aki szerint számosan tudnának számos címet mondani pl. Zuglóban, ahol érdemes lenne elkezdeni az elszámoltatást (az ilyen című topikban hangzott el). Te meg jössz azzal, hogy kárhoztatod a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitást, amelynek legszebb példája, amikor valaki tudja, hogy kiket lenne érdemes feljelenteni... hagyjuk.

Foglalkozz inkább az ingatlanadóval, ma is jelent meg egy friss cikk róla a Jogi Fórumon.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola