Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » ingatlanadó(1) (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ingatlanadó(1)
honfi
  Válasz | 2009. december 14. 14:58 | Sorszám: 89
Miért? Mert nem a polgársághoz tartozom?
mpd
  Válasz | 2009. december 14. 14:58 | Sorszám: 88
(higgyél nekem. Becsaptalak én már?)
mpd
  Válasz | 2009. december 14. 14:57 | Sorszám: 87
Február mán nem lesz idén...
honfi
  Válasz | 2009. december 14. 14:56 | Sorszám: 86
Honnan tudod?

Az idén már biztosan nem: http://www.gondola.hu/cikkek/68694

kritikus
  Válasz | 2009. december 10. 08:57 | Sorszám: 85
Helló, ez nem a jereváni,ez a magyar nyilvánosság!
Itt egyik kézzel osztogatjuk, másik kézzel meg a lakosság ingatlantulajdonossá fejlesztett túlnyomó többségét fosztogatjuk! Persze nem a kiugró, vagy átláthatatlan jövedelmekből alkotott - kastélyszállónak, vagy legalábbis társasháznak beillő - haciendákat, alpesi sípradicsomban is megirigyelhető hazait! Nem, nem!
Itt mindenki adózik az átláthatatlan energiaárakkal, fizet a panelért, fizet a kéz kezi kalákában épült, felújításra szoruló kármilyéért is.
A többieknek meg tanácsot adnak a zseniális és volt, vagy leendő volt pénzügyminiszterek, s tudod mit fizetnek?
Olyan luxusadót, amely már bebizonyította, hogy beszedhetetlen. Ez ám, hazám!
mpd
  Válasz | 2009. december 10. 08:51 | Sorszám: 84
Bizony-bizony.
Elszámoltatni csak demokratikusan, korrektül, szőrmentén, mert hát mit szól Ajrópa.... még majd kivonulnak a multik, oszt akkor kinek osztogatjuk a százmilliárdokat?!
tatam
  Válasz | 2009. december 10. 08:24 | Sorszám: 83

Ezt most nagyon jó helyre címezted!

Ti ketten az elszámoltatásért, na hiszen.

mpd
  Válasz | 2009. december 10. 08:19 | Sorszám: 82
Talán nem véletlenül. Ugyanis a kormány még a költségvetési törvénybe is szokott kis meglepi-csomagokat, más törvények módosítását csempészni.
mpd
  Válasz | 2009. december 10. 08:17 | Sorszám: 81
Februárban tárgyalják.
honfi
  Válasz | 2009. december 09. 23:46 | Sorszám: 80
Mi ketten?
Láthatod itt is a hatalmas érdeklödést. A "dögöljön meg a szomszéd tehene is" látásmód mindenütt érezhetö.
Meg különben is, mindenki gyanús, aki épített magának egy házat.
kritikus
  Válasz | 2009. december 09. 23:04 | Sorszám: 79
Nem először pedzegetem, hogy polgári engedetlenségi mozgalmat kellene ebből generálni. Kormány- és pártfüggetlenül.
honfi
  Válasz | 2009. december 09. 22:48 | Sorszám: 78
Most találtam ezt: http://www.vallalkozok.hu/hirek_aloldal.php?menu=hirek&id=6259

Mit érdemel az a bünös, aki az embereket idegesíti?
Ebben az országban szokásos, hogy helyi adórendeleteket is december 16-án változtatnak meg. Gagyi az egész.

kritikus
  Válasz | 2009. december 09. 19:33 | Sorszám: 77
Minek elhamarkodni a dolgokat?
Január 1-ig még van 22 nap, ebből legalább l2 munkanap, s különben is, hadd idegeskedjen a sok túlfogyasztó, gázpazarló, villanyfény mellett olvasgató kispolgár.
honfi
  Válasz | 2009. december 09. 18:53 | Sorszám: 76
Semmi hír az AB-ról?
A fene ezt a gagyit.
karakan
  Válasz | 2009. november 25. 12:11 | Sorszám: 75
Adó azonosítószáma, ja.Unokámnak is van, idén született baba, most 7 hónapos lesz.
honfi
  Válasz | 2009. november 24. 22:20 | Sorszám: 74
Ez a büvészkedés adóköteles?
Mert ha nem, jöjjön csak.
Persze nyilván pl. egy idös nyugdíjas azonosítóival teszi meg az ember, akinek nincs adókötelezettsége. (Nyílván a tudtával, mintha ö tenné.)
negyven rabló
  Válasz | 2009. november 24. 22:07 | Sorszám: 73
Az hát!
Békáscity
  Válasz | 2009. november 24. 21:46 | Sorszám: 72
Puff neki - igazad van. Akkor is szar az egész
negyven rabló
  Válasz | 2009. november 24. 21:41 | Sorszám: 71
Nem, nem!
Mindenkinek van adóazonosító száma.
Adószáma csak annak van, aki önállóan adózik, vagyis vállalkozó, vagy akár csak lakást ad bérbe, stb.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. november 24. 21:32 | Sorszám: 70
Beszarás. Ujjlenyomat nyilvántartás nincs?
Azért érdekes dolgok vannak. Minden homelessnek adószáma van, de a vállalkozónak az eus adószámot kérvényeznie kell. Az ingatlannyilvántartás semilyen, egy magyar cég cégbírósági adatait csak úgy tudtam volna megnézni az interneten, ha regisztrálom magam a kormányzati portálon (a mai napig várom a hozzáférést).

Itt a lenézett, szerencsétlen tótoknál meg csak az van nyilvántartva az adóhivatalnál, aki bejelentkezik, viszont az eus adószámot vállalkozóként automatikusan megkaptam, amikor beléptünk az EU-ba (ill. ugyanaz, mint a hazai), a komplett telekkönyv szabadon hozzáférhetően fent az interneten, ugyanez a cégbírósági és a magánvállakozói adatokkal, sőt még a volt besúgókat is adatbázisban találom meg.

Békáscity
  Válasz | 2009. november 24. 21:05 | Sorszám: 69
Igen, mindenkinek van adószáma - mivel a személyi jövedelmet így adózzuk (élből levonják pl. ha qvizjátékon nyerek ! és majd visszaigényelhetem) Illetve az apehnél minden bevételünket/befizetésünket ennek alapján tartják nyilván - már csak azt nem tudom, hogy lehet kibújni alóla pont a nagy tartozóknak ! Istenem de vigyáztál rám, hogy könyvelő ne legyek (2x megbuktam az utolsó előtti vizsgán pedig a Gyurcsány-féle Perfekt-kiadó könyveiből tanultam... lehet, hogy én már rég dutyiban lennék - nem úgy mint a kis tökös VeresJanibá.)
Madelon az eb
  Válasz | 2009. november 24. 20:21 | Sorszám: 68
Bocsika, Magyarországon magánszemélynek (értsd nem vállalkozó) is van adószáma? A többiek meg nyugodtan próbálgathatják a kádkőgyár adószámát.
kritikus
  Válasz | 2009. november 24. 20:18 | Sorszám: 67
Ja. S éppen tegnap hallottam egy ingatlanos-betelefonálós műsorban, hogy az 1960-as években kölcsönből épített ingatlan tervét, engedélyét, használatbavételijét, stb. már nem lehet fellelni, mert a tulaj rég meghalt, az önkormányzatok már a tanácstól sem kapták meg, esetleg levéltár.
Tehát az újak, mióta a földhivatali meg apeh számítógépes nyilvántartást üzemeltet, megtalálhatók, ez rendben is lenne - mondjuk az aránytalan gyarapodások nyomonkövetését illetően - a régiek pedig illegalitásban./igaz, mi alig ellátsábanm is vagyunk/
karakan
  Válasz | 2009. november 24. 19:53 | Sorszám: 66
De ha a te adószámodon bűvészkedsz, azt tudja, hogy te hol vagy és elmegy hozzád rákérdezni..
Medi
  Válasz | 2009. november 24. 19:49 | Sorszám: 65
Ma is, - mint az átkosban - nyílvántartott személyek vagyunk.Ez sem változott.

Ma már még a legtöbb weblapokra is csak úgy lehet belépni, vagy olvasni, hogy regisztrálni kell.
Mindenki kéri a címemet, a telefonszámomat.
Szinte már nincs olyan tevékenység, amihet ne kéne rólam minden információ.
Addig nem is állnak szóba velem.

Hol van már az adott szó, a bemutatkozás névvel, a kézfogás, ami garancia volt a másik félnek?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola