Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Jelentőségteljes semmitmondás (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Jelentőségteljes semmitmondás
keresztkem
  Válasz | 2016. január 04. 21:27 | Sorszám: 18
Megtisztel rövid hozzászólása.
Ha Ön hölgy--és bocsánat, hogy már nem tudom, nem emlékszem erre--akkor: Hódolatteljes Kézcsókom.
Ha férfi, úgy: kemény, köszönő férfikézfogásom.
Lélekben.
keresztkem
vanna7
  Válasz | 2016. január 04. 19:46 | Sorszám: 17
---hiányzol...
keresztkem
  Válasz | 2016. január 02. 10:19 | Sorszám: 16
Legalább mi katolikusok törekedjünk a tiszta, egyenes, sallangmentes gondolkodás-, és kifejezésmódra.
keresztkem
  Válasz | 2015. december 27. 11:12 | Sorszám: 15
Az igaz, hogy a Pápa Őszentsége meg néhány magyar püspök is azt hiszem az ú.n. "menekültek" mellett áll. De! Az állami vezetők meg a politikai vezetéseknek mások KELL, HOGY LEGYENEK a VEZÉRSZEMPONTJAI! Éppen azért, mert ők másért is feleősek--NEM(!) ÁLLITOM, HOGY TÖBB az a "MÁS"(!!!!)--kell, hogy legyenek, mint a vallási követelmények és szempontok. Hiszen egy egész országot kell, hogy irányitsanak, s egy egész ország követelményei GYÖKERESEN MÁSOK, mint egy vallásfelekezté. Ezt buzgó-hívó katolikusként a legnagyobb nyugalommal merem(!)--IGENIS MEREM(!!!)-- állitani, aki EGYHÁZTISZTELŐ, PÁPATISZTELŐ, PÜSPÖKTISZTELŐ és PAPTISZTELŐ is vagyok.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 04. 16:39 | Sorszám: 14
A menekültáradattal összefüggésben a liberálgennyes kibicek
keresztény irgalmasságra a krisztusi jócselekedetek fontosságára és bibliai hivatkoznak.
Farizeusok!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 02. 12:11 | Sorszám: 13
Azok a fiatalok, akik manapság azt állitják, hogy őket tulajdonképpen semmi nem érdekli, HAZUDNAK! Nem állitom, hogy tudatosan hazudnak, de hazudnak, mert egy valami biztosan érdekli őket: SAJÁTMAGUK, pontosabban: A SAJÁTMAGUK ÉLVEZKEDÉSE-HEDONIZMUSA! "Nekem legyen jó, a többi le van szarva..." ilyesmi(ke)t mondanak! Ez azért érdekli őket. Kúrvára érdekli....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 09. 17:37 | Sorszám: 12
Fiatal, kifejezetten fiatal keresztény evangelizáló fiúkkal és lányokkal beszélgettem az evangelizálásáról--keresztény hittanok terjesztéséről-ismertetéséről--az elmúlt hét közepén-végén. Okosak, reálisak lelkesek voltak, s éppen Balaton környéki strandokról jöttek vissza, ahol hozzájuk hasonló korú fiatalokat próbáltak a kereszténységgel kapcsolatos érdeklődésre (rá)bírni. Nem túl nagy sikerességről számoltak be...egyszóval. Viszont számomra az volt a legmeglepőbb, hogy egymástól függetlenűl arról számoltak be mint legfőbb tapasztalatukról, hogy: "semmi nem érdekli őket"! A kereszténység sem, de MÁS sem! Ez azért valamelyest meglepő.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 02. 10:31 | Sorszám: 11
Én TISZTELEM, de legalábbis IGYEKSZEM TISZTELNI--sőt korábban is, mindig is(!)--tiszteltem azokat az embertársaimat-levelezőtársaimat is, akikkel nem érek--valamiben--egyet. És főleg és mindenekelőtt: TUDOK MEGBOCSÁJTANI! Ugyanezt a magam irányába' másoktól csak a legritkább esetben tapasztalom. Itt a fórumozók között úgyszólván egyáltalában nem is tapasztalom. Mármint a megbocsájtás erényét. Még azoktól sem, akik önmagukat "olyannyira" keresztényeknek tartják, hogycsak 'nnna...!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 31. 08:38 | Sorszám: 10
Nagyon sok "okos ember" borzasztó szakértő mondatokat mond arról, hogy ez a "kék Gondola"--úgymond--"nincs többé". Hááát! Kívánom mindőjüknek, hogy csak annyira ne legyen--teszem azt--az illetőknek pénzük, amennyire ez a Fórum 2013 nyara óta "nincs".
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 31. 08:37 | Sorszám: 9
Nagyon sok "okos ember" borzasztó szakértő mondatokat mond arról, hogy ez a "kék Gondola"--úgymond--"nincs többé". Hááát! Kívánom mindőjüknek, hogy csak annyira ne legyen--teszem azt--az illetőknek pénzük, amennyire ez a Fórum 2013 nyara óta "nincs".
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 27. 20:24 | Sorszám: 8
Meghalt szegény Karátson Gábor--Isten nyugosztalja!
Ritka okos, ritka tehetséges és ritka eredeti ember volt.
Csak sajnos én mindég egy kissé--hogy úgy mondjam--GUSZTUSTALANNAK éreztem, de biztosan bennem van a hiba.
Egyébként sem illik halottról rosszat, hanem csak jót vagy semmit sem mondani. Talán én nem tartottam, s tartom a környezetvédelmet túl fontosnak--ez a fő bajom.
Legyen Neki könnyű a Föld, az Úr nevében.Ámen!
R.I.P.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 25. 08:12 | Sorszám: 7
Idemásolom és elküldöm mégegyszer, mert hibák maradtak a h.sz. előző változatában. Imé:
".A túl sokat beszélő emberek nekem gyanúsak. Ám a túl hallgatag emberek is gyanúsak...nekem legalábbis. Ők azt hiszem "kivárásra játszanak" mint az az asztalitenisz játékos, aki minden lecsapást visszaad, hogy "rontsa el" a lasztit a másik, az ellenfél, s így nyerje meg ő a poent.
A leginkább szimpatikusak azok akik beszélnek ugyan, de (K)eveset és magvasat-súlyosat. Meg azok az emberek is, akik nem félnek attól, hogy netán hibádznak. Ezért kedvelem Dárdai Pali-t is--sokakkal egyetemben--aki azt mondja: MERJ kapuralőni, MERJ cselezni stb...stb.. még akkor is, ha korábban nem sikerült.
Mikor szerdán Fehérvárott a New Saints nevő wales-i csapat kiegyenlitette a Vidi kint szerzett egygólos előnyét, akkor többen megkérdezték a környezetemben: "ugyan ki fog itten gólt lőni egyáltalán a Vidi-ből?" Már ha egyáltalán valaki fog. Akkor én azt mondtam: "valószínűleg Gyurcsó Ádám." S mit tesz Isten: Gyurcsó gólt lőtt, s továbbjuttatta csapatát. MERT(!!!) lőni.És egyszercsak csak bement, noha előtte úgy nézett ki: semmi sem sikerül sem neki sem másnak a Vidi-ből.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 25. 08:08 | Sorszám: 6
A túl sokat beszélő emberek nekem gyanúsak. Ám a túl hallgatag emberek is gyanúsak...nekem legalábbis. Ők azt hiszem "kivárásra játszanak" mint az az asztalitenisz játékos, aki minden lecsapást visszaad, hogy "rontsa el a lasztit a másik, az ellenfél, s így nyerje meg ő a poent.
A leginkább szimpatikusak azok akik beszélnek ugyan, de leveset és magvasat-súlyosat. Meg azok az emberek is, akik nem félnek attól, hogy netán hibádznak. Ezért kedvelem Dárdai Pali-t is--sokakkal egyetemben--aki azt mondja: MERJ kapuralőni, MERJ cselezni stb...stb.. még akkor is, ha korábban nem sikerült.
Mikor szerdán Fehérvárott a New Saints nevő wales-i csapat kiegyenlitette a Vidi kint szerzett egygólos előnyét, akkor többen megkérdezték a környezetemben: "ugyan ki fog itten gólt lőni egyáltalán a Vidi-ből?" Már ha egyáltalán valaki fog. Akkor én azt mondtam: "valószínűleg Gyurcsó Ádám." S mit tesz Isten: Gyurcsó gólt lőtt, s továbbjuttatta csapatát. MERT(!!!) lőni.És egyszercsak csak bement, noha előtte úgy nézett ki: semmi sem sikerül sem neki sem másnak a Vidi-ből.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 20. 14:08 | Sorszám: 5
Divatos nyugat-európai meg amerikai fogalom és érv-attibútum
az ű.n. "POZITIV GONDOLKODÁS". Túl azon, hogy mélyebb értelemben "NEM POZITIV GONDOLKODÁS" tulajdonképpen nincs is, hiszen aki valóban GONDOLKODIK az nyilvánvalóan nem(!!!) negatív előjelő tevékenységet folytat, tulajdonkléppen valam olyasmit akar jelenteni e fogalom--a használóinak a számára--hogy a pozitiv gondolkodás híve és gyakorlója tulajdonképpen soha nem csügged, minden dolognak főleg a jó oldalát látja, nem keres fölöslegesen minden kákán csomót etc...etc, és tulajdonképpen ez rendben is lenne-lehetne. A baj ott van amikor pozitivumot keres valaki ott is ahol az nincs, mert nem is lehet. Pél. teszem azt a Sátán cselekedeteiben. Hogy a pozitiv gondolkossdáas híve nem hisz a Sátánban? No az lehet. De ez önmagában negatív módszertanú gondolkodót sejtet még akkor is, ha a Sátánnál negatívabb tartalmú fogalom nincs, nem létezik.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 17. 15:55 | Sorszám: 4
A járműveken mobiltelefonálók akár akarják, akár nem--kvázi--"kiadják önmagukat", közkinccsé teszik, elárulják legtöbbször nem létező kvalitásaikat. Ugyanis hallatszik-kihallatszik minden, amiket beszélnek....S ez a "minden" az esetek döntő részében annyi mint.... SEMMI. Olyan habkönnyű és szappanbuborék súlyú semmi, amiért egy gombot nem érdemes megnyomni, a szájunkat nem érdemes kinyitni. Ha belerepül a szájunkba egy légy AZ TÖBB, mint amiről az emberek többsége beszél. És így, ezáltal egy nagycsomó dolog érthetővé válil: akiknek EZEK A TÉMÁK, azoktól sokminden más is kitelik. De ők persze EZT ...nem tudják. Azt hiszik hogy...pedig: dehogy!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 14. 16:33 | Sorszám: 3
Megy az úton vándorbotjával a székely vándordiák--régen úgy mondták: a "peregrinus". Jön mögötte egy ekhósszekér, a bakon öreg székely emberrel, komótosan-megfontolva haladva, de azért a diáktól mégiscsak nagyobb tempóban. "Akit" megállít a deákember, s megszóllít imígyen: "Mongya Mózsi bátyám! Oszt' MESSZI van-é innét Udvarhely?" "Nem 'a! Nincs ám messze az! Jó ha fertályórányira vagyon...."--jön a válasz. "Akkoroszt fölszállhatnék?" " Szálljék kedvire!" --hangzik az újabb válasz.Mire a deák fölmászik a vendégoldalra, 's megindulának. Mennek, mennek szép nyugodt csendben...jó sokat. Már vagy 2 és 1/2 órája mennek a szekérrel, amikor végre megszólal újra a deák: "Oszt' mongya mán' Bátyám! Messzi van-é még innét Udvarhely?!" Hátranéz az öreg és válaszol, hogy: "HÁÁT MOSTMÁN OSZT' TÉLLEG MESSZI VAN 'A!"
Nevessen akinek kedve van!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 05. 17:47 | Sorszám: 2
Az üresfejű emberek többek között azt hiszik, hogy az emberi beszéd, a "szövegelés" az ÉLET leglényege. A TARTALMASAK azt tudják--és biztosan tudják--hogy hallgatni érelmesebben lehet, mint bármily' értelmesen beszélni. Nem véletlenűl mondja egy régi és bölcs magyar közmondás: "HA HALLGATTÁL VOLNA,BÖLCS MARADTÁL VOLNA". Akik beszélnek és sokat beszélnek, magukat "égetik", anélkül, hogy tudnának róla. Ugyhogy jelen sorok írója gyakran imádkozza--önmagában azt--: "Uram! Add meg a hallgatás kegyelmét! Adj nekem tiszta és HOSSZANTARTÓ CSNDET!"
Csendből és csendben épül a tartalmas és igazi élet.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 02. 15:52 | Sorszám: 1
A SOKAT BESZÉLŐ EMBEREK, s főleg a megszakítás nélkül sokat beszélők mindég nagyon gyanúsak és--bevallom--eleve nem igazán szimpatikusak, sőt: antipatikusak. Ellenszenves a sokat beszélő nő, de még ellenszenvesebb a sokat beszélő férfi. És persze legkevésbé ellenszenves a sokat beszélő gyerek, bár női riporterek, újságírók, szerkesztők borzasztóan szeretik-kedvelik a locsogó-fecsegő kislánygyerekeket mikrofonjaik "végén", mondjuk például a "Vendég a háznál" c. gyermeknevelőműsorban "ez" nagyon tettenérhető.
Mindezek ellenére: az én "esetem" nem annyira a "hallgatag ember", mint a szavakat "megfontolva-megrágva" kimondó, de akár dadogva hadaró, mondanivalóját "kvantumokban" közlő beszélő. Mondjuk ilyen volt például Hankiss Elemér, akit igazán nem lehet egy retorikai fenoménnak vélelmezni, és mégis....Vagy tipikusan Pilinszky János a nagy költő, akit sokat kiröhögtek olyannyia elnyújtottan, sőt nyafogva sőt néha nyávogva beszélt--melyet főleg a nők nem(!) szeretnek, de nagyon nem(!!!),s valamennyire meg is értem őket. Érdekes, hogy számomra a "uaccsoló" emberek többsége szimpatikus--legalábbis a beszédstílusuk. Kritikus például "Bauej" Tamás, mint beszélő politikus, akit mint politikust nagyon útálok, de mint beszélő embert....kedvelem, a "uaccsló" Farkasházy "Teddy"-vel hasonló a helyzet....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. június 29. 17:42 | Sorszám: 0
Sok embertársunk szándékolt fontos "gondolatának közlése" folyamán, mondandója közepén megszakítja mondatát, és valami ilyesmit mond--kijelentő módban--hogy: "ÉRTED", mármint nekem a hallgatónak.Hogy én "értem" őt, ill. azt amit mond. Pedig pont az ellenkezője igaz, tudniillik az aaaaaz igaz, hogy NEM(!) ÉRTEM őt, és attól kevésbé értem, minél többször mondja, hogy: "ÉRTED!"
Aztán van olyan is aki JELENTŐSÉGTELJES HATÁSSZÜNETEKET A' KÖZBEN, miközben nagyívű mondanívalóját kifejti, és mivel nincs egy értelmes gondolata, "fossa a szót"--szokták mondani--e hatásszünetekkel remélve jelentőségteljességet-fontosságot "adományozni" HÓTTLINK semmitmondásuknak. Érdekes módon e stíluselemekkel--tapasztalataim szerint--főleg hölgyek élnek.Akiknél a SZÓ, a BESZÉD egyébként is nagyobb "önfontossdágot" hordoz, mint normális, kevésszavú férfiaknál. És sokszor rádióban, TV-kben "működő"-"dolgozó" hölgyek is vidáman élnek a jelentőségteljes semmitmondás itt vázolt tipusfrazeológiájával.
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola