Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit kapunk az EU-tól? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit kapunk az EU-tól?
Anonimus
  Válasz | 2004. május 10. 11:49 | Sorszám: 75
Ne add el! Illik hozzád.
Ritter
  Válasz | 2004. május 08. 00:04 | Sorszám: 74
Eladom az enyemet Mitsubishi Pajero,van husz millad???
Flammarion
  Válasz | 2004. május 07. 21:49 | Sorszám: 73
AZt hiszem, először 3-ra fölvitték, aztán 6 lett. Egyébként mondtak ma egy statisztikát, egy főre eső reáljövedelem 1978-as szint, összegszerűen 60e Ft a 80%-nál. Megdöbbentem. Túl sokan nem rohannak Koppenhágába.
Valamit mondtak, hogy az EVA -t meg kéne nézni, mert nem egyezik az EU áfás irányelveivel.
Anonimus
  Válasz | 2004. május 07. 21:39 | Sorszám: 72
Na, igen. Jó, hogy luxusautót most már 1 millióval olcsóbban kapok Dániában. Holnap veszek is kettöt, mert a csotrogányomat már le kell lassan cserélnem.

A sürgösségi orvosi ellátás az EU-ban már valami jó abból kifolyólag, hogy Magyarország EU-tag lett. Persze ehhez is utazni kell(ene).

Én is ma hallottam, hogy a banki betétbiztosítás (vagy hogy hívják) most már kb. 6 millió forintig érvényes, nem pedig 1 millióig, mint azelött volt. S ez is az EU-s szabályozásból fakad. Ez már legalább Magyarországon érinti a magyart. Már, aki nem tud mit kezdeni a millióival.

Flammarion
  Válasz | 2004. május 07. 15:49 | Sorszám: 71
Kettőt is hallottam tegnap.

1) Tudnk venni akár 1 millióval olcsóbbam luxusautót Dániában ? (Igen, összköltség cakkpakk ennyivel< )
s ha már hazafele autózunk:
2) Sürgősségi orvosi ellátás EU országokban térítésmenetesen jár,a két biztosító elszámol egymás között (nálunjk ugye a TB). Persze ki kell váltani egy ilyen igazolást.,

Ritter
  Válasz | 2004. május 06. 05:18 | Sorszám: 70
Kulonben is te az EU-tol mit varsz???Azt kapsz amit erdemelsz semmit )Macska Jancsi ))Meg hurrog itt !!
Ritter
  Válasz | 2004. május 06. 05:16 | Sorszám: 69
Kibic az anyukad hulye fia ))
Flammarion
  Válasz | 2004. május 06. 01:11 | Sorszám: 68
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=217365&rvt=126
ezt is tegyük a gyűjteménybe, az EU csatlakozás margójára.
Tisztul az informatikai piac, fejlődik az outsourcing?!
Anonimus
  Válasz | 2004. május 05. 22:15 | Sorszám: 67
Kedvesem! Te kibic vagy.

Én a magyarországi magyarokat kérdeztem, hogy 2004. május 1-e után mit kapnak az EU-tól. Mi az a többlet, amit azelött nem kaptak meg, s most megkapnak. Ez az igazi kérdés azzal szemben, hogy mit viszünk az EU-ba.

Ugye megbocsátasz, de te nem számítasz ebben a kérdésben: minthogy kibic vagy.

Ritter
  Válasz | 2004. május 05. 22:08 | Sorszám: 66
Valahogy ugy lesztek ti itt az eu-ban diszkriminalva,mint a franciak az USA-ban a a gastuier bor eddik 19 dolcsi volt,most magyar bikaver aron,tehat junk aron megy...A Bikaver ott az USA-ban junk kategoria..Az Auszi borok finomak,es a chileiek is...
Anonimus
  Válasz | 2004. május 05. 21:46 | Sorszám: 65
Idézet:
Vannak azért jó boraik is.

Azt nem kétlem. Azt azonban kétlem, hogy a jó magyar borokat megtalálnád a régi EU tagállamok üzleteinek polcain. Ha meg is találod, méregdrágán és spanyolországi szállítón keresztül, mint hallottam azt egy hollandtól.

Flammarion
  Válasz | 2004. május 05. 21:38 | Sorszám: 64
Idézet:
elszinezte a fogaimat, de rendesen.

No akkor értem, miért mentél át karthauziba az utóbbi időben. Vannak azért jó boraik is.
Amúgy érdekes képük van a magyar termékekről,láttam egy brosúrában turistáknak: fat-fried porc cubes in cake= töpörtyűs pogácsa. Bár mondhattak volna greavesballt is.
Anonimus
  Válasz | 2004. május 05. 20:41 | Sorszám: 63
Idézet:
...állítólag jó borok jönnek, kedvező áron.

Jó borok? Hiszem, ha iszom! A minap megkóstoltam egy délafrikait, igaz az olcsóbb fajtából. Elöször is, elszinezte a fogaimat, de rendesen. Aztán a magyar borhoz képest felismerhetetlen zamatú volt. Lehet, hogy annak, aki ahhoz szokott, egész más élményt jelent, de nekünk nem.

Idézet:
Én inkább arra vagyok kíváncsi, a hazai termékek hogyan lesznek eladhatók az unióban. Ott sokkal keményebbek , ha saját piacot védenek. Nem mint nálunk.

Ez is egy izgalmas kérdés, hogy ki látott már magyar terméket az EU-ban. Azok tényleg védik a saját terméküket, tehát olyan kritériumokat alakítanak ki, amin a magyar áru megbukik, de a számunkra fogyaszthatatlannak tünö a nyerö.

Barnuska
  Válasz | 2004. május 05. 03:33 | Sorszám: 62
Ami engem érint az a cigi.Ami titeket érint az meg a benzin áremelése.További is várható mert még nincs 1 euró.
Az meg mindenre rárakódik holnaptól.A cukor áremelés is sokakat érint.Az energiahordozóknál sem jutottunk el a végleges árhoz és a tömegközlekedésben sem várhatsz mást mint áremelést.Minden árnövekedés meg növeli az inflációt.Az meg mindenkit érint és csak az államnak jó a nem tervezett töbletbevételek miatt.A piaci lakbérek is növekednek és még fognak is.Szorgos kis hangyacsapat dolgozik azon is hogy hogyan lehetne mégjobban növelni az állami bevételeket illetve pótolni az EU felé fizetendő de a hazai költségvetésből kieső pénzeket.Emiatt az elvonások a bejelentett csökkenés helyett nőnek és gátat szabnak a fejlődésnek.Ez csak csődhöz vezethet mert nincs senkinek tőkéje csak kölcsönökből vegetálnak az iparban és a mezőgazdaságban amit vissza kell kamattal fizetni ami megint pénzt von el.Itt a bank nem tőkéstárs hanem
uzsorás.
Mercurius
  Válasz | 2004. május 05. 03:22 | Sorszám: 61
Nézd az baj, hogy nem látom a részedről a törekvést az eszmecser konstruktivitásra. Kétségeteken, hogy el el ismersz egyes pontokat, de rögtön vissza is szívód, hogy ez kevesek gondja.

Ezért most röviden elmondanám a kifogásaim:

1. Mivel a saját kérdésed szószrint értelemezed így a kérdésed használhatatlan. Nincs értelem ilyet kérdezni, hogy kinek nőtt május 1 után 1Ox-resére a fizetése. A csatlakozás egy folyamat, a május 1. dátum csak annak jelzése, hogy EU érettek lettunk. A csatlakozás "kovetkezményeiből" már sokminden itt van május 1 elött is, és sok minden csak később valósul meg. Semmilyen formában nem merült az fel a csatlakozás tervezése során, hogy május 1 után most egy csomó mindennek msákép kell lennie. Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy az ezen a héten történtekből mérjük le, hogy mit kapunk az EU-tól, akkor a topic kiüresedik.

2. Ha közvetett előnyöket handabandázként akarod félre söpörni,akkor letérünk a tárgyszerű vita ösvényéről. Nem lehet feélre tenni,azt hogy az csatlakozásnak az az alapkoncepciója, hogy a nagyobb piachoz való intergrálódásunk miatt a nemzeti jövedelmünk gyorsabban fog nőni és egy a nemzet iránt elkötelezett kormány ezt a pluszt felosztja a közvetlen jutattásokra (nyugdíjak bérek, szociális ellátás, egészségügy, okatatás) és a gazdaságot élénkítő csomagokra.

Flammarion
  Válasz | 2004. május 05. 01:09 | Sorszám: 60
Idézet:
Csak még annyit,én ápr.30-án a spar-ban már találkoztam eredeti osztrák élelmiszerekkel.

Mi ebben a rendkívüli? Jelentős részük az. De van ami mindig megdöbbent.. Bemegyek a magyar élelmiszerlánc üzletébe az utcámban, osztrák csirkemáj, kínai fokhagyma. Na ez az amit nem értek. Olívaolaj az rendben. No de csirke? Fokhagyma? Ja, és pocsék.
KeserűShow
  Válasz | 2004. május 05. 00:59 | Sorszám: 59
Barátom szerintem kár feszegetni a kérdést mert pozítiv választ nem lehet adni rá.
Az biztos, hogy nagyon rá fogunk fázni erre a "szövetségre".A Mercurius által taglalt témák kb. annyira érdeklik az átlagembereket mint d-209 et a kazincbarcikai kórház fűtéscsövei.Infrastruktura,létbiztonság,közegészség,jogbiztonság,stb...
Ezekre az eu nagyívben s....k.Hágát csak a befizetés érdekli.
Csak még annyit,én ápr.30-án a spar-ban már találkoztam eredeti osztrák élelmiszerekkel...Nekünk már csak a magyar ipar támogatása maradt.Game over.
Flammarion
  Válasz | 2004. május 05. 00:59 | Sorszám: 58
Szerintem látványos , azonnnali nagy változások nem lesznek. A cigaretta biztos drágul tovább, de állítólag jó borok jönnek, kedvező áron. Bár sok iparcikknél (amiket én láttam,vagy amiről tudok) vámmentes volt az import.. A behozott árukra rakodó költségek mindenképpen csökkennek, ez az árakban is látszani fog. Élelmiszerek zöme szintén szabadon mozog. Én inkább arra vagyok kíváncsi, a hazai termékek hogyan lesznek eladhatók az unióban. Ott sokkal keményebbek , ha saját piacot védenek. Nem mint nálunk.
Anonimus
  Válasz | 2004. május 05. 00:46 | Sorszám: 57
Idézet:
Állítólag volt egy széleskörű felvilágosó kampány. De látod, mindenki alig tud valamit.

Volt egy széleskörű felvilágosó kampány? Ezért kérdeztem most, a csatlakozás után, hogy ki tud mondani saját tapasztalatából olyat, ami pizitív irányban változott most, hogy Magyarország EU-tag lett. Nem a propaganda most a lényeg, hanem a való világ.

Flammarion
  Válasz | 2004. május 05. 00:38 | Sorszám: 56
Idézet:
nagy átlagban igen alultájékozottak vagyunk .

Ismétlem magam (42.) Állítólag volt egy széleskörű felvilágosó kampány. De látod, mindenki alig tud valamit. Próbálok visszaemlékezni a népszavazás előtti -ha jól tudom, nem is olcsó- kampányra. Hátha beugrik valami az agyoncsépelt édességbolton kívül.
Anonimus
  Válasz | 2004. május 05. 00:27 | Sorszám: 55
A kérdés nem tág. A kérdés ez: Mit kapunk az EU-tól?

2004. május 1-töl új helyzet van. Magyarország EU tagország lett. A magyar állampolgárok EU-állampolgárok lettek. Valami változott. Mi változott? Mi változott pizitívan?

Az általad kifogásolt közép és hosszú táv megfoghatatlan. Mindenki azt mond, amit akar. A jövöre vonatkozó egyedi állításnak nincs igazságértéke. A most az a konkrét. Ma --- négy nappal az EU-csatlakozás után --- mit tehetek meg Magyarországon, amit azelött nem tehettem meg? Ez fontos, s egyben praktikus kérdés.

Flammarion
  Válasz | 2004. május 05. 00:18 | Sorszám: 54
Talán túl tág a kérdsé. Lehetne eseteleg differenciálni: rövid , közép , hosszú távon. Például az elmaradottabb régiók felzárkoztatása nem egy hónapos folyamat. Állítólag ez jól működik.
Az áFát érintő változások viszont azonnaliak.
Anonimus
  Válasz | 2004. május 05. 00:01 | Sorszám: 53
Idézet:
Türelem. Össze kell gyűjtögetni. Nem tudunk róluk. Attól még lehetnek.

Épp ezt szeretném összegyűjtögetni. Kiváltképp azt, hogy a Magyarországon élö embernek mi konkrét haszna származik az ország EU tagságából. Mert ez a lényeg, nem pedig az, hogy mit viszünk az EU-ba.

Flammarion
  Válasz | 2004. május 04. 23:55 | Sorszám: 52
Éppen ez az. Nem a magyar röntgenorvosok bére nő, hanem esetleg nyugaton csökken a bérük. lesz ebből még egyes szakmákbaan.
Flammarion
  Válasz | 2004. május 04. 23:53 | Sorszám: 51
Türelem. Össze kell gyűjtögetni. Nem tudunk róluk. Attól még lehetnek.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola