Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Én már megint nem értek semmit... (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Én már megint nem értek semmit...
SenKyse
  Válasz | 2009. július 04. 15:59 | Sorszám: 59
-. . - - ..-.. .-. - . - -

.. .-.. - - - ... - . -.- - - - - ..-

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. november 04. 04:16 | Sorszám: 58
Jaj ugyanmár... ezt a sopánkodást meghagynám másnak, engem nem érdekel.
kritikus
  Válasz | 2008. október 26. 18:50 | Sorszám: 57
Ajjaj
Valóban, meg is állította? Nem volt el...-ve?
Hát legalább kialakult Amerikában is a béketábor, meg az egyezményes jel arra, hogy inkább szeretkezz, ne háborúzz.
Ami pedig Irakot illeti: olajár, angol újságíró szemmel. Amúgy meg az imperializmus, mint a kapitalizmus legfelső foka /még a 70-es évekből/.
Az új definiciók még éppen műhelyben, előkészületben. vannak.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. október 26. 18:07 | Sorszám: 56
Mielőtt magad is elhinnéd, hogy az amerikai az "jó" rendszer: Amerika nem "elvből" volt antikommunista (hiszen a 2.vh.-ban símán összefogtak velük), hanem gyakorlati - rövid távú - érdekek miatt.
honfi
  Válasz | 2008. október 26. 16:09 | Sorszám: 55
"mégis a kommunizmust akarta volna feltartóztatni"
Esetleg a Szovjetunió befolyását akarta visszaszorítani, s a saját hegemóniát megvédeni.
Milyen alapon avatkozik az USA más népek életébe?
Amikor fogyasztásával, imperializmusával tönkreteszi a világot?
honfi
  Válasz | 2008. október 26. 16:04 | Sorszám: 54
Mit gondolsz, az USA-ban azért lehet jobban élni, mert jobban dolgoztok pl. a kínaiaknál, vagy a támaszpontrendszer - a szeretett hadsereged - biztosítja azt a világrendet, melyben egyes rabszolgák kivételezettebbek lehetnek, mint mások?
Elhiszem, hogy a rabszolga kifejezés idegesít, éppen azért használom pl. a bémunkás helyett. No meg jobban kifejezi a dolog lényegét.
A neveltetésed - kondicionálásod - szerint nem is kívánatos, hogy rabszolgának érezd magad.
Elegendö mindenütt a "használható tudás", olyan felesleges dolgokkal, hogy miként lehetne a jövöt utódaink számára biztosítani, nem is kell mindenkinek foglalkozni.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. október 26. 14:29 | Sorszám: 53
Miért kéne a világnak kedvére tenni? A Kuvait dolog egyébként széles nemzetközi egyetértésben született meg. Szemben a mostanival. Amúgy egyetértek Szaddam lerohanásával, csak a következményeit előrelátva gondolom helytelennek.

Ugyanígy Vietnám is bármennyire elcseszett ügy volt, mégis a kommunizmust akarta volna feltartóztatni. Egyébként ahogy más is írja, valóban nem volt ez annyira elvesztett ügy, legalább is a katonai visszaemlékezések szerint.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. október 26. 14:25 | Sorszám: 52
Nem lehetne hanyagolni ezt az ostoba rabszolgázást? Én pl. rohadtul nem érzem magam rabszolgának. Az éhbéren dolgozó kínai, aki legyártja nekem az olcsó termékeket, talán közelebb áll ehhez, de még ő is jobb életminőséget él meg mint putriban élő ősei.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. október 26. 14:23 | Sorszám: 51
Nem. A pénznek minden esetben csak a gazdasági produktum a fedezete. Teljesen mindegy, hogy az aranypénz vagy virtuális hitelpénz.

Láttam a youtube-on az arany visszaállítását célzó jenki videókat némi zsidózás, összeesküvés-elmélet, honfihoz hasonló vulgármarxizálás keretében. Tömény ostobaság. Az emberiséget semmi sem menti meg saját ostobaságától.

honfi
  Válasz | 2008. október 26. 09:34 | Sorszám: 50
Az EU hadsereg abból a szempontból lenne "hasznos", hogy a tulajdonosok számára az USA-hoz hasonlóan felértékelödne, beállhatna kisebbik fegyverhordozónak. Ezt bizonyára jutalmaznák is.
Ha viszont ez a vonal folytatódik, akkor a civilizáció össze fog roppanni.
Ezt könnyen lehet sietettni, sokkal nehezebb feltartóztatni.
honfi
  Válasz | 2008. október 26. 09:30 | Sorszám: 49
Ezek szerint te közvetlenül a gyarmatosítók rabszolgája vagy.
Egyrészt a XXI. századról beszéltünk, itt meg egész másról szövegelsz.
Ettöl függetlenül,az USA ha jól emlékszem akkor is csak "végszükségben" sorozta be és ölette meg néhány tízezer fiatal emberét, az imperialista hegemónia érdekében.
Az "el lett vesztve" nagyon csúnya germanizmus.
A "Ahol most a tefajtád sorban áll-vizumért" ugye azt jelenti, hogy te már elfajzottál. Ebben egyet is értünk, úgy látom te már tipikus USA tudattal rendelkezel.
Nehogy félreértsd, ezt nem dícséretnek szántam.
Istenostora
  Válasz | 2008. október 26. 03:52 | Sorszám: 48
Például én tagadom.
A Viet Cong elleni háborúban amerikai,és ausztráliai sorkatonaság (és nem zsoldos) vett részt."Tour of duty".
Mielőtt nekiállsz vitatkozni:én is be voltam sorozva,ha tetszett,ha nem.Ha megnézed Washingtonbam a vietnami emlékművet,nagyon sok magyar nevet találsz.Hogy ez a háború el lett vesztve,az elsősorban a "Béke-snóblidijas"
Kissingernek "köszönhető".Kissinger azon dolgozott,hogy ez a háború el legyen vesztve.Ha a jenkik szétverték a Viet Congot,és feltartózhatatlanul nyomultak előre,akkor jött a parancs,hogy "visszavonulni".Csoda,hogy a hadsereg demoralizálódott?Az agyonkábitószerezett Viet Cong,meg ment a saját vesztébe,csak úgy mint azelőtt a bevodkázott szovjet elvtársaik a németek ellen.
Te pedig valószinű,hogy tüntettél a jenkik ellen a BP.-i
jenki követség előtt.Ahol most a tefajtád sorban áll-vizumért.
estebany
  Válasz | 2008. október 26. 02:42 | Sorszám: 47
Csak azt a redvás ruszki csajkát ne mondtad volna! Ha a dolgok úgy haladnak, ahogy haladnak, meglásd, eljön az idő, amikor előbb redvás ami csajkából, aztán redvás kínai csajkából fogjuk kanalazgatni a krumplilevest. A génmódosított krumplival.

(Az erős EU-hadsereggel viszont egyetértek, bár tartok tőle, hogy az egész EU ehhez már túl hedonista).

nemszadista
  Válasz | 2008. október 26. 01:40 | Sorszám: 46
Szvsz a vietnami háború megítélése már nem annyira 1értelmű. Ott ugyanis nem sima gazdasági érdekek miatt harcoltak az amerikaiak, hanem a kínaiak és a ruszkik feltartóztatása miatt. Ez pedig összességében helyeselhető dolog volt.

A háború megnyerése ugyan nem jött össze, a módszerek és az általad is felemlegetett véráldozat is nagyon csúnya volt, de ezt a háborút (vagy a korábbi koreait) semmiképp se tenném az iraki vagy a kuvaitival 1 sorba.

honfi
  Válasz | 2008. október 26. 01:12 | Sorszám: 45
A XXI. századi valóra éppen a tulajdonosok globális hatalma jellemzö, melyet az amerikai zsoldoshadsereg felhasználásával biztosítanak.
Aki ezt tagadja, annak a tagadással valami gonosz célja van.
Én is sokszor szeretném, de sajna nem vagyok idöutazó.
onogur
  Válasz | 2008. október 25. 22:41 | Sorszám: 44
Hárommillió vietnámi módszeres legyilkolására szerinted az USA büszke lehet? Mi eredménye volt a háborúnak?
Kuvaitot csak az olaj miatt mentették meg.
nemszadista
  Válasz | 2008. október 25. 17:57 | Sorszám: 43
A kuvaiti beavatkozás az miért is volt olyan jó a világnak? (Azt értem, hogy az USA-nak és Izraelnek jó volt.)
nemszadista
  Válasz | 2008. október 25. 17:55 | Sorszám: 42
"az aranyátválthatóság sem fedezet. Mivel az arany sem képvisel semmilyen értéket önmagában. Egyedül az a jó benne, hogy kevés van belőle"

Majdnem. De van pl. esztétikai és igen jelentős történelmi/kulturális értéke, jól osztható, szeletelhető, eláll (nem rozsdásodik), stb.

"A mostani válság oka most is érthetetlen igazából. "

A komplex rendszerek átka. A hihetetlenül tőlkomplikált pénzügyi termékek és az átláthatatlanul bonyolult globális pénzügyi rendszer már csak ilyen kockázatokat hordoznak.
Pont olyan ez, mint a történelemben már számtalan katasztrófát okozó "okos húzás" valamilyen ökoszisztémában. A legismertebb (de nem 1edüli) az ausztrál nyúlinvázió esete.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. október 25. 16:48 | Sorszám: 41
Egyébként elegem van belőle, hogy bármilyen értelmes témát képes vagy belegyömöszölni ostoba marxi kategóriákba.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. október 25. 16:43 | Sorszám: 40
I. Világháború, II. Világháború, Korea, Vietnám,... Jugoszlávia, Kuvait...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. október 25. 16:41 | Sorszám: 39
Kritikán aluli. Ha valaki ilyen megszólalásokban jeleskedik, akkor nem sok keresnivalója van a XXI. században valóban.
onogur
  Válasz | 2008. október 24. 19:45 | Sorszám: 38
"Lehet szidni az USA mostanában kivitelezett akcióit, de sokszor ott voltak, amikor kellettek."

Például?
Segíts már, most hirtelen egyetlen esemény sem jut eszembe.

honfi
  Válasz | 2008. október 24. 19:38 | Sorszám: 37
Még annyit, hogy leszögezném, ez nem jobbos duma. Csak hogy világos legyen, hol van a vízválasztó.
honfi
  Válasz | 2008. október 24. 19:36 | Sorszám: 36
Mondom, hogy a rabszolgatartókat imádjátok.
Erre mondta valaki, hogy bújjunk a véres kezek mögötti fenékbe.
Csak attól nem az ingetek, hanem a nyakatok barna.
Kiváló 3. évezredünk lesz, úgy sejtem.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. október 24. 17:01 | Sorszám: 35
Jaj istenkém ez az örök álnaiv balos békepárti duma! Nem attól van béke, hogy nem tudjuk megvédeni magunkat. Azért van béke, mert nem mernek megtámadni. (Ez elsősorban nem Magyarországra igaz, mert nálunk már másodjára győzött Linder Béla szelleme. Az USA-ban nem.) Ezt kéne eszetekbe vésni végre. Minthogyha a "nagy Szovjetunió" sem annyira volt híve az önkéntes leszerelésnek.

Ha az USA nem lett volna katonailag erős, még ma is egy redvás ruszki csajkából kanalazgatnánk a krumplilevest. Lehet szidni az USA mostanában kivitelezett akcióit, de sokszor ott voltak, amikor kellettek. Hogy az USA-nak és az EU-nak erős hadserege kell legyen az Napnál is világosabb egy ilyen orosz szomszéd mellett.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola