Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tanácsadókrul (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tanácsadókrul
figyelő
  Válasz | 2002. június 05. 13:48 | Sorszám: 40
A Meciar-félékre - sajnos! - inkább a Fidesz hasonlít...
figyelő
  Válasz | 2002. június 05. 13:45 | Sorszám: 39
(Nem vagyok MSZP-s...)
A bukott kormányerőből sokan "szolgálták" azt a pártot...
A bukott kormányerő hívei közül sokan "szolgálták" azt a pártot...
A bukott kormányerő tagjainak és híveinek családtagjai, barátai, ismerősei közül sokan "szolgálták" azt a pártot...
Az itt és máshol handabandázó szélsőjobbosak közül is sokan "szolgálták", ill. szolgálták azt a pártot...

A bukott kormányerő mai hívei közül sokan azt szeretik kedvenceikben, ami a pártállamra emlékeztet...
A "fiatalok" egyetlen érdemüket - ti. hogy később születtek - is elvesztegették, amikor a mai MSZP-hez viszonyítva (is) durván antidemokratikus, pártállami jellegű magatartást tanúsítottak, mind fundamentalistább hevülettel...

Így sikerült eljutnunk oda, hogy a demokratikus fejlődés veszélyeztetője nem az MSZP (amelynek a gazdasághoz is kötődő részének elemi érdeke a polgári demokrácia...), hanem az úri-dzsentroid-klerikális hagyományokba kapaszkodó, a belső kritikát, önreflexiót kiirtó, bolsevik mintára szűk körű klikk által vezetett Fidesz...

Bolsevik mintára..? Nem is. Inkább Sziciliában keresném a mintát...

Aladar1
  Válasz | 2002. június 04. 21:43 | Sorszám: 38
Valóban az mszp a legeurópaibb párt. Kisértetiesen hasonlít az európai Meciar féle pértra, az euópai Iliescu féle pártra, az európai Milosevics féle pártra, az európai orosz, ukrán, fehérorosz pártokra, az európai PDS-re....
MarcoP
  Válasz | 2002. június 04. 21:13 | Sorszám: 37
Hát igen.

A legeurópaibb párt az, amelynek 3/4 része, és jelenlegi vezetői még azt a pártot szolgálták nem is olyan régen, mely párt lábbal tiporta az emberi jogokat, a szólásszabadságot, hallani sem akart a legkisebb demokráciáról sem, szögesdrót mögé zárta az egész országot, és hazudott éjjel nappal és minden hullámhosszon.

Úgy látszik, így nevelkednek az igazi demokraták, mert akik nem ezt a pártot szolgálták a múltban, azok jelentik a legnagyobb veszélyt a demokráciára.

Az elvtársakból jött urak propagandája pontosan úgy működik mint régen: mindennek az ellenkezője az igaz.

figyelő
  Válasz | 2002. június 04. 20:40 | Sorszám: 36
Mesúgom neked, csak halkan, mert a dolog nekem sem tetszik: bizonyos szempontból (a pártélet nyilvánossága és elevensége)az MSZP az egyetlen európai pártunk...
Ettől még volna min gondolkodnia, mint ahogy a többi pártnak is. Eddig egyik sem volt hajlandó/képes a különböző fordulatokból adekvát következtetéseket levonni.
A magyar demokrácia fejlődésére ma kétségkívül a populista-fundamentalista irányt vett Fidesz a legnagyobb veszély.
Pirítós
  Válasz | 2002. június 04. 18:58 | Sorszám: 35
Ezt ugye az MSZP-ről írtad?
Hali,
Pirítós
figyelő
  Válasz | 2002. június 04. 18:43 | Sorszám: 34
Ha tovább halasztják az önmagukkal való szembenézést, akkor
a/ borzasztó sokat árthatnak a magyar társadalomnak, mert a pálya, amelyen mozognak, egyre keményebb fundamentalista magatartást kíván;
b/ nem fognak túl sokat ártani, mert oly gyorsan indulnak megállíthatatlan rothadásnak, hogy mire észreveszik, már el is késtek...

Hajlamos vagyok az utóbbi eshetőséget valószínűsíteni.

radala
  Válasz | 2002. június 04. 18:04 | Sorszám: 33
Erre is gondoltam, de nagyon jó meglátás, amit írsz, az értelmiségi és a véleményformáló értelmiségi összemosásáról. Meggyőztél, már majdnem (egy pillanatra megvolt), De azután eszembe jutott a Kossuth téren, Solymosy, CsehTa (jut eszembe nincs valakinek minden Csehta mp3-ban?), Lázár Ervin, Csukás, Kerényi, Ákos, Fábry stb.
Ők nem csak szavazók. Ők pont a jobboldali véleményformálók. Akik jócskán kritizálták már életükben a saját oldaluklat (Fábry, Kerényi, Solymossy...)
noway
  Válasz | 2002. június 04. 17:41 | Sorszám: 32
Ha arra a részre gondolsz, hogy "Hiszen ő tagja annak az értelmiségi körnek, amelynek a meggyőződésnél erősebb hite, hogy egyedül ők a hiteles magyar értelmiség, rajtuk kívül nincsen más, csak a fasiszták és a bunkók.", abban tényleg van némi igazság, de egyrészt nem túl eredeti meglátás (pl. Tölgyessy már rég megírta, valamivel magasabb színvonalon), másrészt ez sajnos - minimális számú kivételtől eltekintve - az értelmiség egészére igaz (mármint a médiában megjelenő értelmiségre - a cikk következetesen összemossa a "véleményformáló értelmiséget" az értelmiségi foglalkozású vagy végzettségű szavazókkal), legfeljebb a fasisztákat kell ideológiától függően komcsikkal vagy cionistákkal helyettesíteni.
És ezzel már vissza is jutottunk a topicindítóhoz, miszerint egy fideszes értelmiségivel szemben elvárás-e, hogy egyes embereket, eseményeket, jelenségeket némi objektivitással és ne csupán a "barát - jó, ellenség - rossz" irányvonalak mentén ítéljen meg?
radala
  Válasz | 2002. június 04. 17:06 | Sorszám: 31
Jó cikk nem jó cikk, nem tudom. De a meglátásai tetszettek. Nem is annyira, a jobboldali, mint inkább a baloldali értelmiségről.
Lajos bácsi
  Válasz | 2002. június 04. 14:24 | Sorszám: 30
A MIÉP szavazók két csoportra oszthatók: az egyik a MIÉP-re szavaz, a másik nem.
noway
  Válasz | 2002. június 04. 13:53 | Sorszám: 29
Egyszer egy fél napig kutattam a neten olyan közvéleménykutatás után, ami a MIÉP szavazók megoszlását mutatja, de nem találtam. Később valaki azt mondta, hogy ilyen valószínűleg nincs is, mert a szokásos ezerfős minták túl kicsik ahhoz, hogy néhány %os pártok szavazóit vizsgálni lehessen. Szóval ha tudsz forrást adni, azt nagyon megköszönném.

"Olvasd el Bencsik Gábor (ez nem az Andris) cikkét a MN-ben az értelmiség ébredése, ha jól hiszem."

Hát, izé... szerinted ez egy jó cikk? :-)

Robin Rúd
  Válasz | 2002. június 04. 13:52 | Sorszám: 28
Olyan szép vita lenne: ki objektív, ki objektívebb, ki a legobjektívebb.
Különösen az elkötelezettek objektívitásának összehasonlító versenye! :-D
Minek is?
radala
  Válasz | 2002. június 04. 13:37 | Sorszám: 27
Abban a pillanatban, hogy bárki a baloldalon objektivebb, mint a jobboldalon szólj. Sőt, ha Debreczenit, Tölgyessyt, Eleket utoléri kritikai hangben Aczél, Juszt, Bolgár, Tamás Ervin akkor majd értesíts....
Robin Rúd
  Válasz | 2002. június 04. 13:32 | Sorszám: 26
Azért azt nem gondoltad komolyan, hogy a Gondola köménymagjában egy is akad, akivel lehet vitatkozni? Egy, aki hajlandó bármilyen engedményt tenni egy beszélgetés erejéig? Itt sok sebtől vérző utcai harcosok sikoltoznak egymásnak hívószavakat, hátha egyszer megint győzelmi énekként szólnának.
Ez van, és anyázás, ha valaki azt mondja, talán voltak hibák, talán Orbán nem szent, talán, talán. Áh dehogy.
radala
  Válasz | 2002. június 04. 13:24 | Sorszám: 25
A gazdagosdit hagyjuk.
Sajnos össze kell, hogy egy világ olomlon benned, mert a miép és az szdsz, centrumpárt az,ahol az értelmiség túlreprezentált. Persze, ehhez kell, hogy elhidd a közvéleménykutatóknak, amit mérnek. Mellesleg valószinüleg az értelmiségit könnyű mérni, mert nem fél és nem hazudik ilyen ügyekben.
Olvasd el Bencsik Gábor (ez nem az Andris) cikkét a MN-ben az értelmiség ébredése, ha jól hiszem. Ha megigéred, hogy elolvasod esetleg idelinkelem
Nem hiszem, hogy a Professzorok Battyhányi köre, vagy Nemeskürthy, Makovecz mittudomén kicsoda kissebb értelmiségi lenne, mint Jancsó,TMG, Farkasházy, Verebes. Maximum nem annyira militánsok.
Pdictus
  Válasz | 2002. június 04. 11:41 | Sorszám: 24
ha a szadesz nevü holdudvarra gondolsz, megnyugtatlak, ök sem jelentösek ...
toloba
  Válasz | 2002. június 04. 11:30 | Sorszám: 23
OV azt mondta bizonyítékok vannak a kezében. Aztán amikor virítani kellett, gyorsan titkosították. Képzelem, miért.
noway
  Válasz | 2002. június 04. 11:25 | Sorszám: 22
"Pontosan annyi értelmes Fidesz szavazó van, mint mszp, vagy miép, vagy szdsz. Maximum a két utóbbiban relatíve magasabb az értelmesek aránya. Ez egy tény. Nincs olyan párt, amelyik ne IQ 90-100-ra lőné be a mondanivalóját (legalábbis a primért)."

Ez nyilván így van (legalábbis az eleje, azért bennem összeomlana egy illúzió, ha az szdsz és a MIÉP tényleg az értelmesebbek pártja lenne), lejjebb fejtegettem is, hogy a két oldal különböző kommunikációját szvsz az okozza, hogy a baloldalnak van egy kis létszámú, de nagy súlyú értelmiségi holdudvara, a Fidesznek pedig nincs ilyen, vagy legalábbis nem jelentős.

"A nézettség stb. Az arra akar célzás lenni, hogy az mszp (jellemzően a győztesek, gazdagok) állandóan a status quo fenttartását, a győztesek még győztesebbé tételét leginkább szolgáló versenyt favorizálja"

Még mindig nem értem, mihez kapcsolódna ez és hogyan.

radala
  Válasz | 2002. június 04. 11:20 | Sorszám: 21
A meggyőződésem azon egyszerű tapasztalati téntyből táplálkozik, hogy még az általam egészen extrémen okosnak tartott emberek is politikai kérdésekben a legritkább esetben képesek a tárgyilagosságnak mégcsak a látszatát is fönttartani. Ha pedig erre képesek ideig-óráig, akkor mindig kiderül, hogy ez csak a fantasztikusd beszédkészségüknek volt betudható...;-)
radala
  Válasz | 2002. június 04. 11:17 | Sorszám: 20
Pontosan annyi értelmes Fidesz szavazó van, mint mszp, vagy miép, vagy szdsz. Maximum a két utóbbiban relatíve magasabb az értelmesek aránya. Ez egy tény. Nincs olyan párt, amelyik ne IQ 90-100-ra lőné be a mondanivalóját (legalábbis a primért).
A nézettség stb. Az arra akar célzás lenni, hogy az mszp (jellemzően a győztesek, gazdagok) állandóan a status quo fenttartását, a győztesek még győztesebbé tételét leginkább szolgáló versenyt favorizálja, holott, mire a jobb sajtó, pértok vállalkozások elindultak, illetve kijöttek a pályára, már berámoltak vagy 50 gólt. Ezek után, ha a jobboldal felhánytorgatja, hogy legalább a labdát adják kölcsön, akkor korrupciót kiáltanak.
noway
  Válasz | 2002. június 04. 11:12 | Sorszám: 19
Kedves radala,

a meggyőződéseidet olvasni roppant tanulságos volt (bár nem igazán lepődtem meg rajtuk). Kíváncsi vagyok, honnan szedted őket... bár lehet, hogy jobban járok, ha nem tudom meg :-)
féktelen gyűlölet... nem tehetek róla, ez a hely szelleme :-)

noway
  Válasz | 2002. június 04. 11:05 | Sorszám: 18
Az értelmes Fidesz-szavazók biztosan értékelik, de a nagy részük nem ilyen. Vagy legalábbis a Fidesz arra építette a kampányt, hogy a nagy részük nem ilyen. És az eredményből úgy tűnik, igazuk is volt.
A piac meg a nézettség hogy jön mindehhez? Nem egészen értem.
radala
  Válasz | 2002. június 04. 11:03 | Sorszám: 17
Annak azért jócskán volt igazságtartalma. Illetve fölvetődik a gyanu, hogy nem OVi szándékos megvezetéséről volt-e szó.
toloba
  Válasz | 2002. június 04. 11:01 | Sorszám: 16
"Ezek mind tudatos, horribilis hazugságok. Ilyesmire a polgári oldalon soha senki nem vetemedne."

Nekem rémlik egy megfigyelési ügy OV főszereplésével.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola