Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tanácsadókrul (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tanácsadókrul
iszalag
  Válasz | 2005. szeptember 24. 22:02 | Sorszám: 115
van (volt) jó is
Fortissimo
  Válasz | 2004. október 31. 13:01 | Sorszám: 114
DON fRANCO pICCOLO SLEPPJE

Egyelőre csak a külügyi, biztonság- és nemzetpolitikai testületnek teljes a névsora, ez a testület már jövő szerdán megtartja első ülését.

Eörsi Mátyás, SZDSZ külügyi bizottság elnöke
Hárs Gábor, MSZP
Kozma József, MSZP
Kocsi László, MSZP
Vadai Ágnes, MSZP

a független szakértők:
Valki László nemzetközi jogász,
Sz. Bíró Zoltán történész, Oroszország -szakértő,
Gyarmati István, az Euroatlanti Integrációért és Demokráciáért Alapítvány kuratóriumi elnöke, valamint Komlós Attila, az Anyanyelvi Konferencia ügyvezető elnöke.

A többi grémium névsora még nem teljes, de a vezetők már elfogadták a felkérést.

Burány Sándor volt munkaügyi min a gazdaságpolitikai,
Vastagh Pál, az alkotmányügyi b elnöke a közjogi és jogharmonizációs,
Toller László, Pécs polgármestere pedig az önkormányzati tanácsadó testület vezetője lesz.

A Népszabadság információi szerint a társadalompolitikai grémiumot Jánosi György volt ifjúsági és sportminiszter irányítja majd, a vidékpolitikai testület vezetésére pedig Géczi József volt reformkörös szocialista politikust kérte fel Gyurcsány Ferenc.

Valamennyi tanácsadó "társadalmi munkában" végzi tevékenységét, legfeljebb költségtérítésre számíthat a MeH-től, ha a vidéken élő szakértőnek váratlanul Budapestre kellene utaznia. Havonta egyszer üléseznek a testületek, a kormányfő kéthetente találkozik a grémiumok vezetőivel - ha nem történik az adott területen rendkívüli esemény.
http://index.hu/politika/belfold/koltozkodik1/

Fortissimo
  Válasz | 2004. október 31. 12:56 | Sorszám: 113
86+ 54 az a 54??
vagy 86-ot kirugtak??
persze az a 86 sem 86 volt..csak ennyit vallottak be..

Titkosított politikai tanácsadók
Bogád Zoltán
2004. március 29. http://index.hu/politika/belfold/tanacsadok03/


Jelenleg nyolcvanhat politikai tanácsadó, illetve főtanácsadó segíti a minisztériumok munkáját, körülbelül havi bruttó 400 ezer forintért - derül ki a Miniszterelnöki Hivatal, az Index kérésére készített összesítéséből. Bár az adatvédelmi ombudsman szerint közérdekű adat, hogy név szerint kik dolgoznak politikai tanácsadóként, vagy főtanácsadóként az államigazgatásban, a kancellária addig nem közli ezeket az adatokat, amíg Péterfalvi Attila nem adja írásba állásfoglalását. A legtöbb tárca azt sem árulta el, hogy mivel foglalkozik politikai tanácsadójuk.

Fortissimo
  Válasz | 2004. október 31. 12:54 | Sorszám: 112
Ötvennégy tanácsadója lesz Gyurcsánynak

Index
2004. október 30., szombat 9:01


A jövő héttől működnek Gyurcsány Ferenc tanácsadó testületei - értesült a Népszabadság. A miniszterelnök munkáját hat, politikusokból és civil szakemberekből álló bizottság segíti. Valamennyi tanácsadó "társadalmi munkában" végzi tevékenységét, legfeljebb költségtérítésre számíthat a MeH-től.
http://index.hu/politika/belfold/gyf1030/

Itt a szocializmus: kommunista szombat?? Társadalmi munkában kormányfői tanácsadó?? nane.. nyílván megéri Don Franco Piccolonak tanácsot adni..

Miaz hogy, nagyon is.. Majd zsiros poziciókkal jutalmaz, akárcsak Rákosi Ferencet, Szilvási Györgyöt, Erdős Ákost.. etc..

Fortissimo
  Válasz | 2004. április 24. 10:38 | Sorszám: 111
Hiányos a tanácsadói lista http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=004091
Mercurius
  Válasz | 2004. április 24. 09:26 | Sorszám: 110
Közel százmillió forintot fizetett ki a Honvédelmi Minisztérium (HM) a kormányváltás óta több mint húsz magánszemélynek és tíz gazdasági társaságnak tanácsadásért.
2004.04.24 08:30 Magyar Nemzet

A Miniszterelnöki Hivatal (MeH) által nemrég kiadott listán azonban csak a közvetlen politikai tanácsadók szerepelnek és két államtitkári munkát segítő osztályvezető. A magánszemélyek kétszáz-kétszázötvenezer forintos havi fizetésért kaptak megbízást.

A tárca foglalkoztatott tíz céget is, amelyek sok pénzt vettek fel tanácsadói munkákért. A kancellária listáján azonban csak Hollósi Nándor, Paulovits Sándor, Makai Sándor politikai tanácsadók, illetve Cserváriné Felkai Anna főosztályvezető és Abonyi Mátyás osztályvezető neve szerepel. Matyuc Péter, a HM szóvivője elmondta: a MeH csak a politikai tanácsadók nevét kérte, ezért nem közölték az összes szakértőt és céget. Időközben Cserváriné és Abonyi Mátyás neve is lekerült a listáról, mert ők köztisztviselők - tette hozzá.


Juhász Ferenc honvédelmi miniszter "egyéb" főtanácsadói között feltűnnek olyan személyek is, akik a HM tulajdonában lévő cégekkel állnak vagy álltak kapcsolatban. A tárca vezetőjének katonai tervezéssel és szervezéssel kapcsolatos kérdésekben például Háber Péter ad tanácsokat 2002 óta, aki ezért tavaly 250 ezer forintot kapott havonta, az idén pedig 200 ezer forintért dolgozik.

A "szakértő" ugyanakkor igazgatósági tagként is fizetést kap a szaktárca tulajdonában lévő HM Kaszó Erdőgazdaság Rt.-től. Domine János, Juhász Ferenc logisztikai főtanácsadója az előző ciklusban igazgatósági tag volt két minisztériumi cégben is. A jelenleg havi 200 ezer forintért tanácsokat adó szakember vezető volt a járműalkatrészek és páncélozott járművek gyártásával is foglalkozó HM Currus Rt.-ben és a HM Elektronikai Logisztikai és Vagyonkezelő Rt.-ben, amely többek között a honvédség raktáron lévő katonai eszközeinek értékesítését végzi.

A HM Biztonsági Beruházási és Beszerzési Hivatalának egykori vezérigazgató-helyettese, Adorján Árpád elbocsátása után tanácsadói megbízást kapott szintén 250 ezer forintos havi fizetésért. A volt vezető az idén 250 ezer forintos március tizenötödikei jutalomban is részesült. A HM eseti megbízással milliós összegeket fizetett ki több gazdasági társaságnak is.

A HM Kulturális és Szabadidő Központ Kht. és a HM Térképész Kht. átvilágításáért, valamint egy megvalósíthatósági tanulmány elkészítéséért 915 millió forintot fizettek ki a Helios Rt.-nek, a lakásellátási és -támogatási koncepcióhoz adott tanácsokért 1,25 millió forintot kapott a Procont Holding Rt., a Színfolt Film Bt. 4,5 millió forinthoz jutott egy helyzetfelmérésért és a hozzá tartozó tanulmányért, a HIR-NÉV 2000 Bt. pedig több mint hétmilliót vett fel tanácsadásért és jutalom címén. "A Biztonságért Alapítvány" 5,85 millió forintot kapott egy szociológiai vizsgálatért a HM-től.

jobb_egyenes
  Válasz | 2004. április 23. 13:24 | Sorszám: 109
A szocik számokkal való lelepleződésének újabb bizonyítékát adja e cikk.
Egy pár szemelvény, hogy hogy is jön ki a szerény létszámú Medgyessy-féle tanácsadó testület:
Idézet:
...Merthogy a valóság az, hogy az előző ciklus tanácsadótárába, a 109-es gruppba minden földi halandó felvétetett, aki akár csak egy hétig vagy hónapig szolgált, míg a jelenkoriak közé kizárólag az épp fungáló háttérembereket listázták. Magyar Bálint tárcájánál például ma 15, politikailag (is) korrekt főbizalmit tartanak, ami talán illő "szerénységre" vallhatna az előző Oktatási Minisztérium húszas keretéhez képest - ha nem kellene rögvest hozzátennünk: a húsz tanácsadóból egytucatnyian is akadtak, akik csak pár hónapig, esetleg egy-két évig mutatkoztak szerepkörükben.

Az MSZP-SZDSZ kettős tehát "mérhető" kommunikációs hátrányban volt a politikai tanácsadói lajstromok - adatvédelmi biztos által jóváhagyott és szorgalmazott - múlt heti kibocsátása előtt. Célszerűnek tűnt fogyaszthatóvá tenni, megkozmetikázni a listákat, s vizes lepedőt húzni az előző kormányra. Bár Péterfalvi Attila a tanácsadók fizetési besorolását is nyilvános adattá minősítette, a pénzes rubrikák végül üresen maradtak. A Heti Válasznak "árulkodó" érintettek azonban 291-750 ezer forintos havi apanázst ismertek el (ilyen összegekért körülbelül két-három fő dolgozott a Fidesz-országlás idején).

...Kétségtelen ugyanakkor: a miniszterelnök "ideológiai-gyakorlati bizalmasa" posztot nem Bozóki, inkább a Szonda Ipsos tulajdonosa (a kormányzati közvéleménytenderek örök győztese), Levendel Ádám érdemelte ki. "Ha Bozóki, teszem azt, öt pontot ér Medgyessy szemében, Levendel minimum harmincat" - értékelt lapunknak egy politikai főtanácsadónak besorolt altanácsadó. Majd hozzátette: de Braun Róbert is rá-rászolgál úgy húsz pontra. Az egykor SZDSZ-fedélzeten kabinetfőnökösködő Braun néhány héttel a 2002-es választások előtt csatlakozott Medgyessy Péter személyes kampánystábjához, később közszereplésügyi helyettes államtitkárrá avanzsált - s ilyen minőségében ő tart napi kapcsolatot a miniszterelnök közjogi javaslatait menedzselő amerikai stratégákkal.

Informátoraink állítása szerint Braun és Medgyessy időszakos jelleggel - de nagymértékben - támaszkodik Gyurcsány Ferenc sportminiszter két alapemberére: Keszthelyi András kabinetfőnökre, a Főpolgármesteri Hivatal és a szabad demokrata manifesztumgyárak egykori agytrösztjére, valamint Szigetvári Viktor sajtófőnökre. Keszthelyi egyébként kivételesen - vagyis a szabályt erősítendő - szerepel a kancellária által kibocsátott, mint írtuk: csekély jelentőségű tanácsadói listán. Hasonlóan Kiss Péter MEH-vezető egyik mindeneséhez, a Magyar Nemzeti Üdültetési Alapítvány elnökéhez, Karácsony Mihályhoz, valamint Szandtner Iván belügyi kabinetfőnökhöz - akik korábban az MSZP-apparátus legfelsőbb szintjein teljesítettek.

...Míg a belügyben akadnak "tanácsadóilag" lefedetlen területek, az SZDSZ a bizalmi emberek tömeges helyzetbe hozásával kompenzálja kicsinységét. Az oktatási és az informatikai tárcánál gyakorlatilag megkettőzték a főhatalmi struktúrát: előbbinél a pilisborosjenői Közoktatás-fejlesztési és Pedagógus-továbbképzési Kht.-t, utóbbinál az IT Információs Társadalom Kht.-t ruházták fel árnyékminisztériumi jogosítványokkal (és szórták tele szerződéses tanácsadókkal) - ide telepítve majd minden közoktatás- és alaptanterv-, illetve telekommunikáció- fejlesztési feladatot. Bár az illetékes minisztereket Magyar Bálintnak és Kovács Kálmánnak hívják, az SZDSZ belvilágát ismerők szerint mindkettőjük esetében a koalícióügyi államtitkár tartja a pórázt. A pilisi műintézményt Horn Gábor 2002-es kampányfőnöke, Pertl Gábor irányítja. Miközben az államtitkár pártbeli jobbkezének, Koltai Péternek gazdasági-beszerzési feladatok jutottak - egyszerre mindkét tárcánál. Persze csak informálisan. Koltai hivatalos miniszteri biztosként ugyanis tavaly felmondta a szolgálatot, miután rajtakapták: tenderkiíróként ugyan nem illett volna, hogy ott legyen, mégis megjelent a Sulinet-program fővállalkozója, az Elender által fizetett balatonkenesei verőfényhétvégén.

... Csillag István minisztériuma sehogy sem tudja függetleníteni magát az Országgyűlés gazdasági bizottsága elnökének személyétől, azaz Puch Lászlótól, aki civilben "egészen véletlenül" az MSZP pénztárnoka. Persányi Miklós pedig - miközben ősliberális kabinetfőnökkel dolgoztat - a környezetügy nem hivatalos társirányítójává egy szocialista erőtérben mozgó politológust léptetett elő. Név szerint Sándor Pétert, aki eleddig a kampányidőszak miniszterelnök-jelölti vitáinak szervezőjeként, illetve a Tárcatükör című műsorfolyam gazdájaként vétette észre magát. Félminiszteri szerepköréről viszont - megint csak: eleddig - elfelejtette tájékoztatni a közvéleményt.

Bódis András, Heti Válasz



Hazudnak ezek minden számnál. Egy szavukat sem lehet elhinni.
Fortissimo
  Válasz | 2004. április 21. 20:07 | Sorszám: 108
Tanácsköztársaság

Hatalmi centrumok és ötletelőhelyek a kormányban
Alighogy feltűnt a Miniszterelnöki Hivatal honlapján a tárcák által felbérelt tanácsadók névsora, világossá vált: ez a lista nem az a lista. Az igazi nagyhalak, a hatalmi központként funkcionáló (fél)politikusok kiléte titokban maradt. A Heti Válasz kilenc kormányzati tisztviselővel folytatott háttérbeszélgetést, hogy - legalább részben - feloldja e titkokat. http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=9557

Fortissimo
  Válasz | 2004. április 13. 07:01 | Sorszám: 107
inkább: 2 poziciója volt Csáth Magdolnának
Fortissimo
  Válasz | 2004. április 13. 07:00 | Sorszám: 106
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=212066&rvt=2

Az Index úgy tudja, hogy a Miniszterelnöki Hivatalnál dolgozik a legtöbb tanácsadó és főtanácsadó, összesen 35 főből áll a létszám, ők katonai tervezést és szervezési feladatokat, koordinációs kérdéseket oldanak meg, emellett a légvédelemmel, légierővel, valamint logisztikával és jogi kérdésekkel kapcsolatos esetekben nyújtanak segítséget. A MeH alkalmazásában áll tehát a legtöbb tanácsadó, ám nem ők azok, akik a legmagasabb jövedelmet kapják, őket az egészségügyi tárcánál találjuk.

Az Egészségügyi Minisztériumnál a helyettes államtitkár és a főosztályvezető fizetésével megegyező összeget kap a két főtanácsadó, amely a helyettes államtitkár esetében egy korábbi, Magyar Hírlapból származó becslés szerint mintegy 643 ezer forint lehet, a főosztályvezetői juttatásokról nincsenek pontos információk. Az oktatási tárcánál dolgozó tanácsadók sem panaszkodhatnak, ők bruttó 390 700 forintot, míg a főtanácsadók százezer forinttal többet keresnek.

A honvédelmi tárca viszont a tanácsadók tekintetében sincs túlzottan elkényeztetve, itt csak 367, illetve 240 ezer forintot kapnak a főtanácsadók és tanácsadók. A környezetvédelmi és a foglalkoztatási tárca egyaránt a köztisztviselői jövedelmekhez viszonyított arányszámokat közölt csak a jövedelmekről, ám azt nem részletezte egyik sem, hogy pontosan mekkora összegekről van szó alapesetben.

Mercurius
  Válasz | 2004. április 13. 06:53 | Sorszám: 105
Közben olvastam a hozzászólásokat. Lehet, hogy több Csáth nevű közgazdász is van ?
Mercurius
  Válasz | 2004. április 13. 06:50 | Sorszám: 104
Nem szerepel. Miépes.
jobb_egyenes
  Válasz | 2004. április 13. 06:46 | Sorszám: 103
Feltehetően igen.
Csak az mszp szerint nem elégszer...
Sziriusz
  Válasz | 2004. április 13. 00:32 | Sorszám: 102
A 2004/3-as Valóságban van egy cikk Csath Magdolnától: 2003, a válságteremtöö év (pp 88-99)
A szerzöröl azt írja az összefoglaló, hogy közgazdász, egyetemi tanár, Gödöllö.
Vajon ö szerepel-e a fidesz listán?
Fortissimo
  Válasz | 2004. április 12. 11:00 | Sorszám: 101
remélem a MN közreadja ideézhető formában..
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. április 12. 10:58 | Sorszám: 100
Az egyik azt mondta: biztos gyözünk - a szavazói meg otthonmaradtak.

A másik pedig azzal riogatott, hogy visszajöna hortifasizmus - oszt olyanok is szavaztak , akik utoljára 85-ben voltak nemválasztani, szavazni.

Fortissimo
  Válasz | 2004. április 12. 10:57 | Sorszám: 99
(1) Jelenleg nyolcvanhat politikai tanácsadó, illetve főtanácsadó segíti a minisztériumok munkáját, körülbelül havi bruttó 400 ezer forintért - derül ki a Miniszterelnöki Hivatal, az Index kérésére készített összesítéséből. http://index.hu/politika/belfold/tanacsadok03/

(2) az OM politikai főtanácsadói: http://misc.meh.hu/binary/5620_jelenlegi_allomany.pdf
(1)Hriczu Anita is politikai tanácsadó, kabinetfőnök az OMben...
továbbá
(2) Dr Fiala István beruházási min biztos
(3)Bernáthné, Mohácsi Viktória hátr helyzetűek min biztosa
(4) Szántó Gabriella sajtófőnök
(5) Niedermüller Anna titkárságvezető
(6) Ábrahám Éva levelezési kapcsolatok
(7) dr Kovácsné Kundra Anna sajtóreferens
(8) Dr Balázs Magdolna parlamenti referens

politikai tanácsadók http://misc.meh.hu/binary/5620_jelenlegi_allomany.pdf
(1) Matiscsák Attila PR referens
(2) Nyulász Péter stratégiai elemző
(3) Kovács Péter jogi referens
(4) Kowalik Tamás stratégiai elemző
(5) Bálint Orsolya sajtóreferens
(6) Herczeg Béla sajtórefrens
(7) Szabó Imre társd szerve koord
(8)Hegyiné Pallagi Szilvia esélyegyenlőségi referens

(3)OM. Miniszterium Magyar Bálint
Hriczu Anita, OM kabinettfőnök SZDSZ ex-sajtófőnök Az Oktatási Minisztérium a közbeszerzési törvényre hivatkozva bízott meg külsős PR-cégeket 50 millió forint értékben, saját hirdetéseinek elhelyezésére - derül ki a tárca Magyar Nemzetnek adott válaszából. A lap értesülése szerint Hriczu Anita, Magyar Bálint miniszter kabinetfőnöke, jelenlegi munkahelye előtt annál a Café PR Kft.-nél dolgozott, amelynek az egyik tulajdonosa a 27,5 millió forintos megbízást elnyerő Café Reklám Kft.(Wallis RT tulajdon) http://miskolc.fidelitas.hu/Oldalak/OMbot.htm
+Majsai Sándor Gábor OM Sulinet, inform biztos 2003 máj 22: korrupció miatt bukott
+Koltai Péter OM inform biztos 2003 jún 1: korrupció miatt bukott
+Sári Lajos OM h. államtit ex SZDSZ pártig. 2003 jun 5:korrupció miatt bukott
+Racskó Péter, OM Sulinet Programiroda vezető 2003 jun 5:korrupció miatt bukott

Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2004. április 12. 10:51 | Sorszám: 98
Kend arról panaszkodott a témaindítójában, hogy a jobbosok kettös mércét alkalmaznak, s így azok nem is jobbosok.

Gondolom, én se vagyok jobbos, hisz sokkal többet vártam Orbán Viktortól, aki akkor mondta, hogy "ruszkik haza", amikor nemhogy itt voltak, de a helytartóiké volt minden pozíció. Érdemes visszagondolni arra, hogy kik is támadták "Viktor felelötlen politizálását" - azok, akiknek úgymond a segédcsapata lett volna a fidesz. Pedig akkor úgy határozták meg magukat, hogy a fidesz az elvált szülék gyermeke. Csúnya, harmadikutas szöveg

Mert bizony sokkal többet vártam egy friss csapattól, olyanoktól, akiket nem rontott meg negyven év agymosása. De öök se lehettek teljesen mentek eme káros hatástól.
Az, hogy a mostani kormány lop, csal, hazudik - abban semmi újdonság nincs. Mint mikor a kuty megharapja a postást. Bezzeg mikor egy fidszközeli kihasznált egy joghézagot: arról írnak az újságok, amikor a postás visszaharap.

Summa summárom vállalom a kettös mércét: egy jobbos kormánynak zéró toleranciát kell tanúsítani nemcsak a korrupcióval, bünözéssel, hanem az umbuldával szemben is. S ezeken túl még becsületesnek is kell látszani! Az az igazi dilemma, ha ezt csak komoly harcok árán érheti el, s ha odatartja a másik orcáját is, aklkor arra már boxerrel kapja a taslit - csak erre számíthat.

jobb_egyenes
  Válasz | 2004. április 12. 10:47 | Sorszám: 97
A Fidesz listán meg van:
Csath Magdolna dr. és
Dr. Csáth Magdolna.
Így könnyen kijön a különbség...
Hiába, listát állítani tudni kell, nincs is aki versenyezni tudna az mszp-vel (kuláklista, besúgólista, VIP-lista, stb.)
Fortissimo
  Válasz | 2004. április 12. 10:35 | Sorszám: 96
http://misc.meh.hu/binary/5620_jelenlegi_allomany.pdf

a jelenlegi..
kissé hiányos: Rosner pl nincs rajta
Göncz Kinga nincs rajta

Fortissimo
  Válasz | 2004. április 12. 10:30 | Sorszám: 95
1998-2002 között http://misc.meh.hu/binary/5619_1998_2002.pdf
Fortissimo
  Válasz | 2004. április 12. 10:26 | Sorszám: 94
http://www.meh.hu/szolgaltatasok/dokumentumok/20040411.html


Az adatvédelmi biztos állásfoglalása értelmében a kormányzati szerveknél alkalmazott politikai tanácsadók és főtanácsadók neve és munkaköre - hasonlóan más köztisztviselőkéhez - bárki által megismerhető. Ennek megfelelően az alábbiakban közöljük a Magyar Köztársaság előző és jelenlegi kormányai által alkalmazott politikai tanácsadók és főtanácsadók listáját.

Fortissimo
  Válasz | 2004. április 12. 10:25 | Sorszám: 93
őket kifelejtették????


Új tanácsadók a kormányfő mellett http://www.meh.hu/szolgaltatasok/kozlemenyek/tanacsadok20040202.html


A Greenberg Carville Shrum (GCS) politikai tanácsadó vállalat, valamint a Greenberg Quinlan Rosner stratégiai kutató cég segíti Medgyessy Péter magyar miniszterelnököt és szűkebb kabinetjét. A cégek feladata a tanácsadók nemzetközi tapasztalatainak segítségével a miniszterelnök modernizációs programjának stratégiai előkészítése, az ahhoz szükséges kutatások metodológiájának, valamint stratégiájának kidolgozása, a csatlakozással kapcsolatos modernizációs döntések nemzetközi kitekintésének érvényesítése.
A GCS a világ egyik legismertebb politikai tanácsadó cége. A GCS Bill Clinton, Tony Blair, Gerhard Schröder kormányzását, modernizációs programjának kidolgozását és sikerre vitelét segítette, dolgozott Michael Haupl bécsi főpolgármesterrel, Nelson Mandela, Thabo Mbeki dél-afrikai elnökökkel, valamint a világ számos más szociáldemokrata vezetőjével.
A GCS egyik névadója Stanley Greenberg, a világ egyik legnevesebb politikai elemzője és kutatási vezetője. Greenberg napokban megjelent legújabb könyve, a Két Amerika (The Two Americas) az Egyesült Államok politikai életének végletes megosztottságából való lehetséges kitörési irányokat elemzi.
A Greenberg Research magyarországi munkáját Jeremy Rosner, a cég alelnöke vezeti, aki korábban Bill Clinton amerikai elnök külpolitikai tanácsadója és az amerikai kormány NATO bővítésért felelős különmegbízottja volt. Jeremy Rosner Magyarország NATO csatlakozásának időszakában Kovács László külügyminiszterrel, később Európa számos más vezetőjével, így Tony Blair angol miniszterelnökkel és Gerhard Schröder német kancellárral dolgozott együtt.
A GCS magyarországi munkáját Tal Silberstein, Jehud Barak volt izraeli miniszterelnök kampányfőnöke, a GCS vezérigazgatója irányítja.
A GCS és a Greenberg Quinlan Rosner Research megbízása a miniszterelnöki kabinet által kiírt kormányzati kutatásokkal kapcsolatos közbeszerzési eljárásokkal azonos időtartamra, 2004. május 31-ig szól. A központi költségvetési szervek szabadkézi vétellel történő szabályairól szóló 126/96 sz. kormányrendelet 1§ (2) e) pontjának megfelelően megkötött szerződések keretösszege a stratégiai tanácsadást végző GCS-szel és a kutatási metodológiát kidolgozó Greenberg Quinlan Rosner Reseatch céggel egyaránt 15 millió forint. (????)

Fortissimo
  Válasz | 2004. április 12. 10:21 | Sorszám: 92
A legtöbb politikai tanácsadót illetve főtanácsadót mindkét ciklusban a MeH alkalmazta, számuk az előző kormány idején 22 volt, jelenleg 21. Az Oktatási Minisztériumban az Orbán-kormány idején 20 politikai tanácsadó illetve főtanácsadó volt, jelenleg 16. Csökkent a politikai tanácsadók, főtanácsadók száma a kormányváltás követően a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumában is 18-ról 8-ra, az egészségügyi tárcánál pedig 10-ről 2-re.

A Medgyessy-kormány ugyanakkor négy kormányhivatalban is politikai tanácsadókat, főtanácsadókat alkalmaz. A Magyar Területfejlesztési Hivatalnál 6-ot, a Kisebbségi Ügyek Hivatalánál 4-et, az Esélyegyenlőségi Kormányhivatalnál és a Nemzeti Fejlesztési Hivatalnál 1-1-et. Egyik kormány idején sem voltak politikai tanácsadók, főtanácsadók a földművelésügyi, az igazságügyi, a külügy- és a Pénzügyminisztériumban.

Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos újságírói panasz nyomán március 30-án tette közzé állásfoglalását, amely szerint bárki által megismerhető a kormányzati politikai tanácsadók és főtanácsadók neve, munkaköre és fizetési besorolása. A Magyar Nemzet szerint "nyolcvanhat titkos tanácsadó sokszor tisztázatlan feladatkörrel átlagosan havi bruttó 400 ezer forintért van alkalmazásban a minisztériumoknál". A Népszabadság pedig azt írta: "a legtöbb tárca azt sem árulta el, hogy mivel foglalkozik politikai tanácsadójuk". Péterfalvi Attila szerint a köztisztviselők fizetése ugyan nem nyilvános, azonban nevük, beosztásuk vagy besorolásuk és munkakörük nyilvános adat. Ezek alapján pedig "kikalkulálhatók" az illetmények.

A MeH honlapján olvasható, hogy a törvény a politikai tanácsadók és főtanácsadók posztja kapcsán elrendeli: e munkakörök száma nem haladhatja meg a közigazgatási szervnél foglalkoztatott köztisztviselők létszámának öt százalékát. A közzétett lista bevezetője szerint a politikai főtanácsadók illetve tanácsadók köztisztviselők.

A törvény azonban határozott különbséget tesz a karrier-típusú köztisztviselői státuszok és a politikai jellegűek között. Egyértelművé teszi, hogy a határozatlan időre kinevezettek, ha tisztességgel ellátják munkaköri feladataikat, élethosszig maradhatnak a közigazgatásban. A politikai jellegű álláshelyekre felvett köztisztviselő azonban határozott időre kapja kinevezését. Formálisan nem is a kormányzati ciklus időtartamára, hanem az őt kinevező miniszter kinevezésének időtartamára bízzák meg ezzel a feladattal. Számolnia kell azzal, hogy a kormányzati, önkormányzati ciklus végén meg kell válnia a közigazgatástól. A politikai tanácsadók és főtanácsadók munkája éppen ezért az adott politikai kurzus hivatali idejére korlátozódik, míg a karrier-típusú köztisztviselők státuszát nem érintik politikai kurzusváltások - tartalmazza a honlap. http://hirek.mti.hu/cikk/18309/

Fortissimo
  Válasz | 2004. április 12. 10:18 | Sorszám: 91
Lesz az még kevesebb is
(1) Jelenleg nyolcvanhat politikai tanácsadó, illetve főtanácsadó segíti a minisztériumok munkáját, körülbelül havi bruttó 400 ezer forintért - derül ki a Miniszterelnöki Hivatal, az Index kérésére készített összesítéséből. ..http://index.hu/politika/belfold/tanacsadok03/

Közzétették az Orbán- és a Medgyessy-kormány politikai tanácsadóinak listáját
2004. április 12. 07:49

Az Orbán-kormánynak 109, a Medgyessy-kormánynak 85 politikai tanácsadója illetve főtanácsadója szerepel névvel, beosztással és szakterülettel, tevékenységi körrel azon a listán, amelyet a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) tett közzé honlapján vasárnap este. A tanácsadók fizetését nem tartalmazza az összeállítás, amely a MeH bevezetője szerint "a magyar sajtó egy részének megkeresése nyomán" készült.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola