Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Konstruktív kritika   » Robin Rúd problémái a moderátorral (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Robin Rúd problémái a moderátorral
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. április 07. 09:54 | Sorszám: 1145
de oggi viselkedése sem különb.

Én azért rágcsálnám még ezt a mondatot...

bocs
  Válasz | 2003. április 07. 09:00 | Sorszám: 1144
Bocs, de éppen ezt mondom: fikanick az, ami szerinted az. Vagyis te mondod meg, hogy melyik nick fika. Mindezt úgy, hogy igazából semmit nem tudsz róla, csak feltételezed. Itt van oggi esete, neki sok nickje volt, olyan is, amit direkt mások bosszantására hozott létre. Magával is beszélgetett. Legalábbis ezt vallotta b. Hátha olyan hangulata is volt, amiről nem is álmodsz? Bocs, de nekem ez nem sima. Nekem is volt elég bajom Rudival, de oggi viselkedése sem különb.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. április 07. 07:22 | Sorszám: 1143
Nehogy azt mondd már, hogy komolyan érdekel az állapota!
Hollender Miklos
  Válasz | 2003. április 06. 23:19 | Sorszám: 1142
A fikanick szerintem jól definiálható: 1) a user folyamatosan olyan szövegeket nyomat, ami ellentétes a moderációs elvekkel, jellemzősen a) személyeskedés b) nem személyes, de szélsőséges szöveg (szélsőséges az, amit az adott moderatúra annak tart - ez egy nagyon relatív fogalom, de relativitásában is egyértelmű) 2) ha kivágják, visszajön a következő nicken. Na mondjuk úgy a harmadik-negyedik feltámadása után már fikanick.
Hollender Miklos
  Válasz | 2003. április 06. 23:16 | Sorszám: 1141
Szerintem ebben vannak fokozatok. Az első fokozat, amikor egy amúgy komoly ember csinál egy poén-nicket. Ez szerintem oké. A második fokozat, amikor az ember hangulat-nickeket csinál, amióta Oggi ezt elmagyarázta, azóta ezzel sincs bajom, ez is oké. A harmadik fokozat, amikor az ember több példányban próbálja nyomni a véleményét, hogy hangsúlyosabb legyen, ez már necces. A végső fokozat pedig a moderálás kijátszása végett gyártott fikanickek, ez olyan, mint a számítógépes játékokban az örökélet-cheat, régi Commodore-nyűvők kedvéért: a trainer, na ez az, ami nagyon nem király, szerintem.
bocs
  Válasz | 2003. április 06. 21:26 | Sorszám: 1140
Bocs, hogy válaszoltam.
És azt, hogy melyik nick fikanick, azt te mondod meg. Bocs, nekem ez nem kóser. Vagy több nicked van, vagy nincs.
És még egyszer bocs, hogy hozzád szóltam.
oggi
  Válasz | 2003. április 06. 20:28 | Sorszám: 1139
Egyébként keversz valakivel: én nem szoktam senkit sem cseszegetni csak azért, mert több nicket használ.
Nekem kizárólag a fikanickek vannak a bögyömben.
Gondolom, tisztában vagy a fikanick és a másodnick jelentése közötti apró különbséggel...
oggi
  Válasz | 2003. április 06. 20:20 | Sorszám: 1138
Bocs, nem hozzád szóltam.
Macisajt
  Válasz | 2003. április 06. 18:43 | Sorszám: 1137
"rezső vágya volt egyébként az ősidőkben, egyszer például akkor, amikor ez még nem volt szokásos, kinyomozta a telefonszámomat és felhívott _otthon_."

Hát ezt nem tudom...
Mikor elkezdtem írkálni az Indexre, akkor nekem küldött egy mailt, telefonszámmal és megkért hogy hivjam fel. Felhívtam.
Beszélgettünk egy félórácskát,kb. ennyi volt.
Aztán néhány hónapra rá, mikor az Indexen bejelentkeztem egy Politika Fórum Találkozóra hogy részt vennék, ő nagyon nem szerette volna és ezt mailben ki is fejezte "velősen"
( mármint hogy minek ne menjek oda).
Hát , én bizony elmentem.( Élmény volt...)
No, ezen valszeg megsértődhetett, mert soha többet nem írt
mailt, de még személyesen nekem címzett hozzászólásokat sem láttam a fórumon.
Még láttam hogy a hiszterolib vele kelt és vele feküdt egy jó darabig, aztán eltünt, hallottam nagybeteg.
De azt is olvastam, hogy már jobbulófélben van, és már talán egy-egy hozzászólást is elkövet.

Nahát

HAME
  Válasz | 2003. április 06. 18:36 | Sorszám: 1136
No akkor hogy bő aggyal (melyben lötyög a gondolat) is fel lehessen fogni:

HAME wrote:

Idézet:
. Az Olvír nem volt egy klasszikus vitafórum, inkább egy tacepao, valamint ott nem moderátorok voltak, hanem cenzorok.

Bár szemmel láthatólag nem sikerül felfogni a mondat értelmét, ami nem is volt várható, hisz egy összetett bővített mondatról van szó, azért köszönöm, hogy megerősítetted:
Idézet:
Az ősidőkben az olvírban (talán 96-97-ben) néhány napig voltam előzetes cenzúrára feljogosítva

A többi gyenge próbálkozás a szómágiával, szóra sem érdemes. Bár a "cenzúrára feljogosítva" kifejezés derűt hozott a hóesésbe.

bocs
  Válasz | 2003. április 06. 17:45 | Sorszám: 1135
Bocs, de ez azért mákos egy kicsit. Te cseszegetsz valakit, mert több nicket használ, mert IRL adatokat ad ki, és te ugyanazt csinálod. Nem vagy kicsit túl erkölcsös?
Robin Rúd
  Válasz | 2003. április 06. 17:35 | Sorszám: 1134
Tud valaki rezsőről valamit?
polites
  Válasz | 2003. április 06. 16:30 | Sorszám: 1133
És az nem volt elég?
Hollender Miklos
  Válasz | 2003. április 06. 16:05 | Sorszám: 1132
Egyékbént később aztán én is kipróbáltam ezt a másodnick-dolgot, iszonyúan elegem volt a fórumok hangvételéből és elinditottam egy humorosnak szánt rapper-nicket Big Daddy Laca Faca Husi Papa MC és a Malter néven, de elég hamar rájöttem, hogy csak égetem magam

Amúgy itt van: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=u&su=223733

elég szörnyű

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. április 06. 16:04 | Sorszám: 1131
5. A Holdbéli csónakost azért hoztam létre, mert holdbéli kedvem volt, és még most is az van néha.

Ezt most miért kellett?!
Most toloba hogy fog "lebuktatni"?

Gyöngy
  Válasz | 2003. április 06. 14:48 | Sorszám: 1130
, .
Holdbéli csónakos
  Válasz | 2003. április 06. 14:45 | Sorszám: 1129
Hé, még nem haltam meg, mi ez a nosztalgikus múltidő, kedves Gyöngy?
Gyöngy
  Válasz | 2003. április 06. 14:38 | Sorszám: 1128
A Holdbéli csónakos kedves fiú, jól esett rámosolyogni .
oggi
  Válasz | 2003. április 06. 14:11 | Sorszám: 1127
Már akkor is elmondtam, most sem tudok többet mondani:

1. Egyszerre egy nicket használok - nem szoktam kontrázni magamnak. (Egyetlen egyszer próbáltam ki a dolgot, csak hogy érezzem az "ízét", de nagyon gusztustalan volt, csöppet sem izgalmas.)

2. A "másodnickjeim" igazából nem másodnickek, ugyanis ugyanabban a stílusban és témakörben nyilatkozom meg általuk, mint a "főnicken".

3. Soha nem teszek erőfeszítéseket valódi személyem eltitkolására. Általában pár napig, hétig élvezem az új nick hamvasságát, aztán "véletlenül" vagy szándékosan lebuktatom magam.

4. Egy néven sem írtam olyat, amit szégyelnék, vagy ne tudnék nagyjából ma is vállani.

5. A Holdbéli csónakost azért hoztam létre, mert holdbéli kedvem volt, és még most is az van néha.

Robin Rúd
  Válasz | 2003. április 06. 12:56 | Sorszám: 1126
Az semmi volt, tudniillik nem igaz.
rezső vágya volt egyébként az ősidőkben, egyszer például akkor, amikor ez még nem volt szokásos, kinyomozta a telefonszámomat és felhívott _otthon_. (Ez azután volt, hogy a munkahelyemen is zaklatott már.) Megpróbált rábeszélni, hogy vállaljunk közösen moderátorkodást egy új fórumban. (Ez lett az internetto) Nem vállaltam és azóta sem, egyszer sem.)
Egyébként tudja valaki mi van rezsővel? Hogy van?
Robin Rúd
  Válasz | 2003. április 06. 10:11 | Sorszám: 1125
Akkor még egyszer elmondom, hogy szegényes szűk aggyal is érthető legyen: soha, egyetlen percig nem voltam moderátor.
Az ősidőkben az olvírban (talán 96-97-ben) néhány napig voltam előzetes cenzúrára feljogosítva, de moderátor soha nem voltam. (Igen nagy a különbség...) Ezt szerintem szűk aggyal is fel lehet fogni. A néhány nap valóban néhány nap volt, mert rezső megjelenése és tevékenysége már akkor taszított. Nem, nem moderáltunk együtt és cenzorok sem voltunk együtt.
Hollender Miklos
  Válasz | 2003. április 06. 00:07 | Sorszám: 1124
Érdekes dolog ez a többnickűség... emléxem, az Indexen, amikor egy általa nyitott topicban Oggi bedobta az összes nickjét, akkor nagyon +haragudtam, mert súlyosan inkorrekt dolognak tartom a többnickűséget, és nem vártam volna azon olyantól, aki beletartozik abba az 5-6 emberbe, akit nagyon tisztelek... akkor ezt nem is vitattuk meg rendesen, lehet, hogy most már ideje volna?
HAME
  Válasz | 2003. április 05. 19:01 | Sorszám: 1123
Gondolom az Internetto Olvírra és/vagy 7kérdésére gondolsz, hisz a fórumon már regisztrálás volt, amit aztán az Index egy az egyben vett át szoftverestűl, adatbázisostul.
Akkor viszont arra is emlékezhetsz, hogy egyesek már akkor is 10 néven írogattak és már akkor is téma volt a légkör folyamatos romlása. Pedig még annyi valós felhasználó sem volt, mint most itt a gondolán.
Az Indexen ma valahol 400e körül jár a regisztrációs szám, s ha a felét levonjuk, mint elrontott, soha nem aktivált nicket (meglepően sok van), valamint feltételezzük, hogy átlagban mindenki 20 nicket nyitott, az akkor is 10000 ember. Ha mindenféle kategóriákat csinálsz még akkor is csak a polfórumot min. 500-1000 ember írja, ami már reprezentatív közvéleménykutatási minta. Ennyi ember közt feltétlenül kell lennie az elmebetegtől a pártharcosig mindenféle szerzetnek. Különös tekintettel arra, hogy már akkor sem volt elenyésző a hányaduk, mikor még 30-40-en voltunk
polites
  Válasz | 2003. április 05. 15:39 | Sorszám: 1122
"Hisz a kívülállóknak semmit nem mond, a "bennfentesek" meg úgyis tudják."

Azért nem egészen így van, mert én már láttam néhányszor ezt, de elsiklottam felette, mert nekem nem mondott semmit és nem értettem a célzást. A mostani vádaskodásból lett világos, hogy tényleg IRL.

"Az ilyen íerelezésnek egyébként kétféleképp lehet az elejét venni. Az ember (ha már egyszer lebukott, vagy csak úgy) közzéteszi az adatait, mint pl. Te - mert mit lehet akkor íerelezni, vagy szigorúan eltitkolja és még "megbízható" olvtársaknak sem fedi fel magát.
Mert mi van ha jövőre már nem lesz megbízható."

Nagyjából így van. Az Internettón IRL névvel voltam, pedig ott még regisztrálni sem kellett nicket, de már kezdődtek a piszkálódások és amikor átjöttem az Indexre, áttértem a második stratégiára.

De a vitában rosszabbul álló fél hajlamos mindent bevetni.

Emlékszem, hogy pl. macskaköröm is eleinte mellre szívta azt, hogy az Irving topicban kikezdték IRL adataival.
(Akkor még büszkén mondta, hogy neki csak egy nickje van , szemben másokkal, de aztán győztek a realitások.)

Sajnos ezek a hülye csatározások folyamatosan rontották le a fórumok légkörét.

karmincza
  Válasz | 2003. április 05. 14:42 | Sorszám: 1121
"Azok voltak ám a szép idők, amikor ők ketten cenzúráztak rezsővel."

azért az nem semmi lehetett...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola