Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Konstruktív kritika   » Robin Rúd problémái a moderátorral (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Robin Rúd problémái a moderátorral
HAME
  Válasz | 2003. április 05. 14:13 | Sorszám: 1120
Aha, tehát eről volt szó tegnap...
Igen a sunyi kis irl-ezés. Azért "sunyi kis", mert ezek valójában nem IRL adatok, hanem csak az egymás idegesítésére kitalált metódus. Hisz a kívülállóknak semmit nem mond, a "bennfentesek" meg úgyis tudják.
Már pesze akit idegesít az ilyesmi, mert engem nem. Egyrészt belőlem csak a körzeti telefonkönyvben van egy oldalnyi, másrészt ha valakit egyáltalán érdekelné, az elmúlt években annyi mindent elmondtam magamról, hogy bármit meg lehet rólam tudni. Amit meg nem, azt abból sem lehetne megtudni, ha minden hozzászólásom alá alábiggyeszteném az összes adatom TAJ-számostul, mint a Fincikutya. Engem csak az idegesítene, ha valaki kiplakátozná a céges emilemet, de az is csak a levélbombázó netharcosok miatt.
Az ilyen íerelezésnek egyébként kétféleképp lehet az elejét venni. Az ember (ha már egyszer lebukott, vagy csak úgy) közzéteszi az adatait, mint pl. Te - mert mit lehet akkor íerelezni, vagy szigorúan eltitkolja és még "megbízható" olvtársaknak sem fedi fel magát.
Mert mi van ha jövőre már nem lesz megbízható
Egyet nem lehet (vagyis lehet, csak minek), mint az a bizonyos Fisch úr tette több alkalommal az Internetto Olvírján, 7kérdésén, fórumán és tán az Index Fórumon is, hogy nyomatékot adjon a becses elmeszörmedvényének - ezt nem ám akárki mezei nick írta, hanem ÉN, a komoly, a nagy személyesen!!! - nevesíti magát, majd bizonyos idő elteltével telesírja a moderatúrát, hogy töröljék ama beírást. Ugyebár egyrészt vagy törlik vagy sem, másrészt, ha törlik is, sokaknak nem szitából van az emlékezetük.
Apropó Internetto.
Olvasom itt valahol alant Rudi barátunk nyilatkozatát, hogy ő soha nem volt "moderátor sem az Index, sem az Internetto vitafórumain".
Az első reakcióm az volt, hogy ilyen szemenszedett hazugságot még nem olvastam. De aztán rájöttem a netharcosi logika szabályai szerint végülis igaza van. Az Olvír nem volt egy klasszikus vitafórum, inkább egy tacepao, valamint ott nem moderátorok voltak, hanem cenzorok.
A beírások nem automatikusan, hanem cenzori átolvasás után kerültek fel.
Azok voltak ám a szép idők, amikor ők ketten cenzúráztak rezsővel.
oggi
  Válasz | 2003. április 05. 10:05 | Sorszám: 1119
Idézet:
Ám pl. azt, hogy ki vagyok én, meg lehet tudni egyetlen kattintással

Bocsánat, kettővel!

oggi
  Válasz | 2003. április 05. 10:02 | Sorszám: 1118
Nem tudom,ki a sunyibb kettőnk közül.
Aki ez a sok baromságot hajlandó elolvasni (azaz mi), az mind pontosan tudja, hogy kicsoda Robin, mint ahogy azt is, ki Dudith.
Ám pl. azt, hogy ki vagyok én, meg lehet tudni egyetlen kattintással, nem kell sok hülye személyeskedést végigolvasni hozzá. Nekem még mindig több erkölcsi alapom lenne IRL-adatokkal dobálózni, mint Robinnak, ám nem dobálózom, csak visszadobom azt a szardarabot, amit ő küldött egy fórumtársunk irányába. Azt kapja, amit megérdemel. Bár ez őt baromira nem érdekli.
Igaz, engem sem, hogy őt nem.
A magam szórakoztatására írom, amit írok, és nem azért, hogy megfeleljek a ti gumierköcsötöknek.
karmincza
  Válasz | 2003. április 05. 09:51 | Sorszám: 1117
még szerencse, hogy te nem nyúlsz a "sunyi kis irl-ezés" (copyright by HAME) eszközéhöz... hová is jutna a világ, ha már egy Oggi is ilyesmire vetemedne...
oggi
  Válasz | 2003. április 05. 09:41 | Sorszám: 1116
Aggódtál Gen lelki békéjéért.
Egyébként a virtualitásról csak annyit, hogy lelkileg egészséges ember számára a fórum-lét, másod-, harmad-, sokadlagos lét, de mégiscsak valamiféle lét (és nemcsak vinyópörgés), úgyhogy azért megfülesezném, miről és milyen stílusban beszélgetnének csak fél órácskát IRL Gen és Robin pl.
Vagy méginkább: Dudith és Robin.
polites
  Válasz | 2003. április 05. 08:42 | Sorszám: 1115
Csak azt nem értettem, miért engem nyugtatgatsz.
Rohadtul nyugodt vagyok.
oggi
  Válasz | 2003. április 05. 08:40 | Sorszám: 1114
Idézet:
Ezt a topicot azert nyitottam, hogy lehessen hova pakolni es nem eltuntetni Robin Rud offtopic hozzaszolasait
polites
  Válasz | 2003. április 05. 08:36 | Sorszám: 1113
???
karmincza
  Válasz | 2003. április 05. 08:32 | Sorszám: 1112
tudod, ha már szóbakerült, akkor ne keringjenek urban legendek... P/c és Trebi szava aszem elfogadhtó mindenki számára...
oggi
  Válasz | 2003. április 05. 08:28 | Sorszám: 1111
Nyugi, éppen azért van nyitva ez a topik,hogy ne kelljen törölni.
Szerintem Gen akarja provokálni Robint, hadd villogjon végre folyamatosan és moderálatlanul a foga fehérje.
Úgy gondolom, demokratikus, politikailag korrekt és támogatandó törekvés.
Amúgy meg nem is kellene neki válaszolgatni itt: legalább impozáns töretlenséggel hömpölyöghetne a fisgáboros szennyáradat a jól kibetonozott mederben.
Aki egy kis felfrissülésre vágyik, csak becsobban ebbe a topikba, s már övé is az instant gyönyör.
oggi
  Válasz | 2003. április 05. 08:13 | Sorszám: 1110
Tulajdonképpen kit is érdekel ez itt?
Robin Rúd
  Válasz | 2003. április 04. 21:39 | Sorszám: 1109
Olvass, onogur, ha az emlékezeted feneketlen, kiszáradt kútjában hiába kotorászol.
karmincza
  Válasz | 2003. április 04. 20:26 | Sorszám: 1108
Pásztörperc válasz erre | adatok | e-mail 2001-01-16 12:21:44 (129)

(Az előbb — szokásom szerint — elrontottam a HTML-t: elnézést, kapkodtam!)

Folytatás (affeneessen bele, randán összeollóztam a tanulmány végét; szégyellem is magam érte, de piszkosul kiakadtam itt):


Sz'al, a számarányoknál hagytam abba. Lássuk a továbbiakat!


"1. A moderátorkörből korábban senkit sem lehetett kizárni egyszerű többséggel, még akkor sem, amikor történetesen valaki megsértette a moderációra vonatkozó szabályokat."


— Ez formálisan annyiban igaz, hogy a szabályozás egyetlen, árva papír nélkül, kizárólag a szokás- illetve precedensjogon alapult, és korábban nem volt kizárás — így aztán annak semmiféle szabálya sem lehetett.


— Ugyancsak formálisan nézve viszont közönséges rágalom: épp a formális szabályozás hiányából és a precedensjog univerzalitásából adódóan minden új helyzet szükségképpen CSAK új megoldásokkal kezelhető. Ezeket az új megoldásokat persze — alkalmazásuk előtt! — bárki vitathatja: ennek ugyanis megvolt a módja (mármint a szavazósdi). A Hav által kiírt szavazást azonban egyetlen moderátor SEM kifogásolta: egyetlen kifogás esetén már szavazni kellett volna arról, hogy így kell-e csinálni ezt az egészet?


Ismétlem: nem volt ilyen kifogás. Mint ahogy nem volt ilyen kifogás az eredményhirdetést követő héten sem (bár akkor már ellene lettem volna az utólagos csócsálásnak, de ez magánügy).


Az eredményhirdetést követően 13 (?) nappal és 10 perc időkülönbséggel aztán lemondott a 4, "maradék" jobbos moderátor közül 3. Nos, lehet, hogy egyesexerint ez a demokratikus eljárásrend mintája: ezekkel nem értek egyet.


"2. Havária a szavazás kiírásakor azt állította, hogy ezt a lépést (a szavazást) a szerkesztőséggel egyeztetve teszi meg, - erről az állításáról azonban a későbbiekben kiderült, hogy egyszerűen hazugság.


— Nos, nem az derült ki, hogy hazugság. Hav tényleg egyeztetett a szőrkesztyűség két tagjával, akik azt mondták, hogy "jó lesz, csináld csak!" (Volt ott szó sok mindenről, egyebek közt a hónapok-évek óta inaktív moderátorok törléséről meg ilyesmi.) Hav az egyeztetések eredményét szőrkesztyűségi álláspontként értelmezte — amiben vagy igaza volt vagy nem; ezt mi se itt, se máshol eldönteni nem tudjuk. Az azonban bizonyosra vehető, hogy jóhiszeműen járt el.


"3. Havária a kizáráshoz semmiféle indoklást nem fűzött." — leszámítva azt, hogy a kiírásnak megfelelően ki KELL zárnia őket (vajh', mi a fenét mondott volna még???). Ha elfelejtettétek volna: a kiírással szemben SENKI, SEMMILYEN kifogással nem élt.


"4. Természetesen a hivatalos verzió szerint nem balliberális moderátorok szavazták ki, hanem az ún. "pártsemleges függetlenek". Ezek között a "függetlenek" között találhatóak azok is, akik
többször kifejtették, hogy pl. a jobboldaliságot jellemhibának tartják."


Nos, a két új, "balos" moderátor NEM szavazott. Én Gen MELLETT szavaztam. (A többiekről nem tudok: azt tudom, hogy egy, általam teljesen apolitikusként is mert és egy, "balos" moderátor Gen ellen volt — nos, aki ezek után itt politikai indokokat akar találni... nos, annak nagy akaraterőre van szüksége.

****


Trebitsch válasz erre | adatok | e-mail 2001-01-16 12:27:02 (133)

Igaz, P/C kartács: Hav biza egyeztetett, ezt már korábban szóvá kellett volna tennem.
A szavazás ellen pedig tényleg nem szólt senki: én sem. Hiba volt - ezt a hibát szépen ki is használták.

*****

nnnna, erről ennyit

karmincza
  Válasz | 2003. április 04. 20:21 | Sorszám: 1107
pontosan

Trebitsch válasz erre | adatok | e-mail 2001-01-16 11:32:24 (81)

" Ugyanakkor az 1, azaz, egy moderátor kiszavazására történt "tiltakozó kivonulás" előtt a stabil 3-4 "jobboldali" szavazat még megvolt "

A ló fara volt meg, nem a stabil jobbos szavazatok, sógorasszony. Gen is vagy részt tudott venni egy szavazásban, vagy nem, a két (velem együtt) kivonuló jobbos moderátor pedig inaktív volt mint a fene, azaz a gyakorlatban sose tudtam számítani a szavazatukra. Kb. feles arányban a bentmaradt egyszem jobbosra...
Tehát addig még csak-csak müxött a dolog, amíg ott voltam én, és volt egy többé-kevésbé biztosan (ha épp arra járt, és nem volt offline) jobbra szavazó Gen, meg 1 talán, meg 2 akik szinte sose szavaztak. Éppen ezért szavazták ki Gent. Ha nem ezért: akkor hülyeségből - éppen ezért nem szabad, hogy moderálják a polfórumot.


Lujza: a moderátori döntés 1 személyi döntés, és ezt 3 másik moderátor bírálhatja felül. Azaz 3 szavazat kellett egy döntés módosításához. Ehhez volt a balos moderátoroknak 10 szavazatuk, nekem, mint stabil jobbosnak 4 bizonytalan, amiből 2 szinte tutira nem szavazott. De eddig az állásig még vállaltam. 3 bizonytalannal (aki vagy ott van vagy nem, de inkább nem) már nem tudtam.

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9029100&w=11000

Hollender Miklos
  Válasz | 2003. április 04. 19:54 | Sorszám: 1106
Hm. És Trebi? Én úgy emléxem, Trebi, mint a kivonulók egyik hangadója, éppen azzal jött akkor, hogy immár súlyosan kiegyensúlyozatlan lett a jobbos moderák aránya (úgy rémlik, három jobbos maradt és már emléxem, mennyi balos), és nem azzal, hogy már egy sincs...
onogur
  Válasz | 2003. április 04. 19:24 | Sorszám: 1105
Rosszul tudod, Dolfi.
Akkor, amikor kirúgták, ő volt az egyedüli jobbos modera.
Csak a jegyzőkönyv kedvéért - mondaná Macskaköröm.
Robin Rúd
  Válasz | 2003. április 04. 18:43 | Sorszám: 1104
Miért ne gondolhatnám? Remélem szabad.
Robin Rúd
  Válasz | 2003. április 04. 18:40 | Sorszám: 1103
Legyünk tényszerűek: "ő volt AZ UTOLSÓ jobbos moderátor az Indexen." ez nem igaz.
onogur
  Válasz | 2003. április 04. 16:13 | Sorszám: 1102
Rudika!
Kivételesen próbáljunk meg a rögvalóság talaján beszélni, és a puszta tényekre hivatkozni.
Amikor Gen-t kiszavazták, akkor ő volt AZ UTOLSÓ jobbos moderátor az Indexen.
Hogy a kiszavazás jogos volt-e, avagy sem, az egyéni szubjektív megítélés kérdése.
TÉNY viszont, hogy Gen távozása után 40, azaz negyven jobbos nick elhagyta az Index fórumait, így tiltakoztunk.
És győztünk...az Örökrészeg Wágner kénytelen volt átalakítani az egész struktúrát.
Szóval, nem hiszem, hogy mi, mind a negyvenen ANNYIRA hülyék lettünk volna. Sejtettük, mire megy ki a játék.
De hát Te ezt nem tudhatod, ismereteid nincsenek csak másodkézből.
Talán jobb lett volna, ha csendben maradsz.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. április 04. 07:42 | Sorszám: 1101
Az efféle ignorálást fisgáborozásként ismerik a fórumozók.
Solyom
  Válasz | 2003. április 03. 19:13 | Sorszám: 1100
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. április 03. 18:04 | Sorszám: 1099
...mint ördög a tömjénfüsttől? Igaz kicsi ördögfiókám? Az ignorálás a legnemesebb dolog a világon.

Úgy vagy hüje ahogy megszülettél. Ezt vedd bóknak.

polites
  Válasz | 2003. április 03. 14:52 | Sorszám: 1098
Kedves Robin Rúd!

"gyakran offolsz. Meg kéne javulnod, különben rossz véleménnyel leszel Gen moderátori működéséről."

Ha úgy is lenne, miért gondolod, hogy rossz véleménnyel lennék, ha emiatt letiltanának?
Az Indexen is tiltottak le, de nem voltam amiatt rossz véleménnyel róluk. (Más esetek miatt igen)

polites
  Válasz | 2003. április 03. 10:47 | Sorszám: 1097
Rien appris, rien oublié.
Macisajt
  Válasz | 2003. április 03. 10:45 | Sorszám: 1096
Nos, ha már lejárt a 3 napos letiltásom,valamiért idézném az Indexen elkövetett hozzászólásomat:

Macisajt válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-03 09:47:52 (32142) "Ja, és remélem, nagyon diplomatikusan fogalmaztam: "Bár vannak köztünk nézeteltérések..." "

Túlságosan is "diplomatikusan".. Ezt inkább "kibékithetetlen ellentéteknek" fogalmazzák szaknyelven )
(Lásd még hozzákapcsolódóan ,frissiben a gondolán glászló/robinrúd etc. Gmbh tegnapi böffenéseit...Igaz, miközben én hétfőn kaptam 3 napot "személyeskedésért", mert símán lehülyéztem az ottani moderátort-teljes joggal,mellesleg, mert "összemosott" a macskaalommal és módszereivel- addigra ez a nyílt hisztero támadás láthatóan váratlanul érte a "bírót"... Vagyis a szokásos,öreg és immáron klasszikus konzervatív hiba.)

Nahát

---------

Hááát. Ennyi.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola