Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Abigél (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Abigél
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 07. 19:53 | Sorszám: 60
Jelentem:Megnéztem az első két órát. Rájöttem, miért lépett ki az Írószövettségből Szabó Magda.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 07. 12:43 | Sorszám: 59
Jelentem: egy kolléganőmtől kölcsönkaptam a DVD-ket...
eszbej
  Válasz | 2004. december 29. 01:01 | Sorszám: 58
Mintegy hússzor láttam. Igaz: darabokban. A gyerekeim nézik ugyanis a hóttkarcos videot hetvenötödször.
Kiváló mű, jó magyar alkotás! Lehetett így is dolgozni a Kádár-korban, csak akarni kellett.Kevesen akartak.
myatom
  Válasz | 2004. december 28. 21:39 | Sorszám: 57
>(De ami késik, arra várni kell!)
Lassan-lassan én is világrekordot döntök Abigél-végignézésben. ) A 300 perces=5 órás szellemi-lelki gyönyörűséget hovatovább képről képre bírom az agyamban tárolni és még mindig lenyügöz. Ráadásul alig találok a filmfolyamban összefüggő nézhetetlen perceket, az előforduló tengernyi hiba ellenére sem... Szerintem ez már kezd nem-normális méreteket ölteni nálam. Na mindegy -> főleg az én koromban
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. december 28. 18:44 | Sorszám: 56
Vagy inkább ne, mert kisiklik kezeink közül a varázsa?

Dehogyisne! Csak a Gondola malmai lassan őrölnek. Még mindig nem kölcsönösztem ki. Pedig ki akartam, de mikor bementem a városba, kiderült, hogy a kölcsönző délben nyit ki. Nem vártam meg.

(De ami késik, arra várni kell!)

myatom
  Válasz | 2004. december 28. 17:49 | Sorszám: 55
Na akkor egy érdekesség...

Olvasgatom az Ordass Lajos Baráti Kör: A Keresztyén Igazság című független evangélikus periodikájának legfrissebb számát, amiben van egy 1955.október 3-án kelt elbeszélés éppen Ordass Lajos hitvalló-tanuságtevő püspöktől.

Ennek első bekezdése:

Ceglédi istentiszteleteimen hamarosan észrevettem, hogy a férfiak padsorában - úgy középtájon - vasárnapról vasárnapra mindig hűségesen ugyanazon a helyen ül egy kis emberke.Megtudtam a nevét is: Misák József. A gondnok pontosan megmondta nekem a lakáscímét is. Igyekeztem a híveket szorgalmasan látogatni. Ez a kis emberke meg külön ias érdekelt. Így hát egyik nap elhatároztam őt látogatom meg. A látogatás tervezett napján valahogyan többször is megforgattam a nevét a nyelvemen. Misák! Ismételgettem: Misák! Addid-addig ismételgettem, amíg rá nem jöttem, hogy ennek a névnek bibliai íze van.Biztonság okából elővettem az öreg "konkordanciámat" is. Íme! Valóban! Lám, no! Hiszen Misák volt az egyike annak a három hitvallóférfiúnak (Sidrák, Misák és Abednego), akiket Nabukadonozor király a tűzes kemencébe vettetett, mert nem voltak hajlandók az általa fölállított bálványképet imádni. Hogy egészen biztos legyek a dolgomban, föl is lapoztam a történetet Dániel próféta könyvének harmadik fejezetében. El is olvastam. Így fölkészülve indultam Misák József meglátogatására...

Ugye emlékszünk, hogy Bánki az Abigélben mindig a "Sidrák, Misák és Abednego"-t emlegetett mikor fontosat akart közölni? Szinte "védjegye" lett...

Liana
  Válasz | 2004. december 20. 07:13 | Sorszám: 54
"Ettől miért is protestáns? Katolikusoknál nincs ilyen Biblia-ismereti verseny?"

Elvileg lehetne, de a sola scriptura elv miatt a protestánsoknál hangsúlyosabb a Biblia ismerete.

Terembura
  Válasz | 2004. december 19. 23:52 | Sorszám: 53
>Árkod, hetvenkétezer lakos
hetvenegy!! )))))****igazad van hetvenegyezer, kiderült a fimböl. Megnéztem azt a jelenetet.
myatom
  Válasz | 2004. december 19. 22:06 | Sorszám: 52
Fúj de utálom ezeket az emotikonokat...
myatom
  Válasz | 2004. december 19. 22:04 | Sorszám: 51
Azt hittem halott ez az Abigél-topic, és nem )))) Akartok róla /műről/ beszélni? Vagy inkább ne, mert kisiklik kezeink közül a varázsa?

PS: Most is az Abigélt nézem ki tudja hanyadszorra. És holnap jön a jó kis új videókártyám (ne kérdezzétek az árát: szégyelleném bevallani/, avval is megnézem, összehasonlításképpen )

>most akkor hol van árkod és hol játxodik az abigél??
>amugy csokonai debrecenre haxnálta az árkádia
Református /város/. Teológiai fakultása van. Villamos is van a városban. Egyik legrégebbi iskolaváros. Szabó Magda '45-ben Debrecenből jött fel. Szabad tippelnem

>Árkod, hetvenkétezer lakos
hetvenegy!! )))))

>szerintem nem is lesz más, aki így el tudná játszani
>ezt a szerepet
Ha az Abigélt újra-forgatnák 300milla és 1 milliárd között lenne mai áron (minimum). Annyiból már egy Matulát is lehet müködtetni

>Meg azért is, mert - úgy emlékszem - Biblia ismereti
>versenyt is rendeznek.
Ettől miért is protestáns? Katolikusoknál nincs ilyen Biblia-ismereti verseny?

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. december 16. 07:46 | Sorszám: 50
Láttam már a filmet. Kétszer is. Igaz, csak a TV-ben.
(Tényleg jó a zenéje!)
Terembura
  Válasz | 2004. december 16. 05:19 | Sorszám: 49
Lassan jársz, tovább érsz. Végre ide találtam én is.
Érdemes kikölcsönznöd Abigélt és biztos nem bánod meg, ha megnézed. A zenéje kicsit "titokzatos" benyomást kelt és ez megadja a film hangulatát is. Kiváncsi leszek, hogy mit mondasz majd.............???
Liana
  Válasz | 2004. december 15. 17:17 | Sorszám: 48
Biztos, hogy a Matula protestáns iskola, mert Zsuzsanna testvér nem apáca, hanem diakonissza (és szerelmes). Meg azért is, mert - úgy emlékszem - Biblia ismereti versenyt is rendeznek.
Sziriusz
  Válasz | 2004. december 15. 16:47 | Sorszám: 47
Gyerekkormoban képtelen voltam megnézni a Légy jó mindhalálig-ot
Hasonlóképp voltam fiatalkoromban az Abigél sorozattal.

Elöbbit közben láttam müholdról (DunaTV), az Abigét viszont - hogy itt elöjött, méghozzá találóskérdésként is - legalább most elolvastam. Persze addigra a téma elsülyedt, köszönöm, hogy felhoztad.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. december 15. 16:12 | Sorszám: 46
Üdv a Gondola fedélzetén. Holnaputántól már ráérek DVD-t kajtatni...
Terembura
  Válasz | 2004. december 15. 05:07 | Sorszám: 45
Én most néztem meg sokadszor is Abigélt dvd-n és könyv formájában is olvastam. Egyik legkedvesebb filmem, nagyon szeretem és meg tudom nézni ahányszor csak akarom, nem unom meg. Jól van "megcsinálva" zenéje is passzol. Szerencsi Éva tökéletes megformálója Ginának, szerintem nem is lesz más, aki így el tudná játszani ezt a szerepet. Jó, hogy rátaláltam erre a fórumra.
Terembura
Terembura
  Válasz | 2004. december 15. 05:02 | Sorszám: 44
„Árkod, hetvenkétezer lakos, Kelet-Magyarország legősibb a iskolavárosa. A lakosság kilencvenhét és fél százaléka protestáns, ipara most van fejlődőben. Céhjei a középkorban világszerte ismeretesek voltak, egyeteme skót, németalföldi, skandináv és német egyetemek testvérintézete. Híres felsőkereskedelmi iskolája, református fiúgimnáziuma és a Matula püspökről elnevezett leánynevelő intézet, amely Magyarország első olyan intézménye volt, ahol hivatásos nevelők rendszeres nőképzést folytattak.” Matula püspök iskolájában játszódik a könyv és film szerint is.
katáng
  Válasz | 2004. december 14. 21:09 | Sorszám: 43
Jobb későn, mint soha! Javaslom, nézd meg az Abigélt, érdemes. Nekem (mint volt kollégistának) élmény volt. Nem egy konzum-film ráadásul.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. december 14. 20:09 | Sorszám: 42
Gyalázatosan jelentem, még mindig nem voltam képes kikölcsönözni a filmet. Pedig a napokban nyílt egy új DVD kölcsönző, s így fatornyos kis bolsi városomban (győzött a nem) már kettő is van.
fremex
  Válasz | 2004. november 29. 20:59 | Sorszám: 41
most akkor hol van árkod és hol játxodik az abigél??
én elvextem a réxletekben..........amugy csokonai debrecenre haxnálta az árkádia xót,abbol pedig lehet árkodot csinálni,árkod különben bosznia területén van...........a matula xtem nem szvetics az nem lehet akkora................
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. november 07. 07:56 | Sorszám: 40
Valóban így van. A református szleng az énekeskönyvet zsoltárnak nevezi. Azt a kántorok által használt könyvet, amiben az énekek harmónium/orgonakísérete (letétje) van, azt meg korálkönyvnek. Jóllehet az előzőben nem csak a 150 zsoltár van, hanem további 372 Dícséret, a korálkönyvben meg nem csak korálok (a dícséretek kíséretei), hanem a zsoltároké is benne van.
myatom
  Válasz | 2004. november 06. 23:37 | Sorszám: 39
Úgy tűnik tényleg én nem tudok valamit, de nagyon nem ... (

Most megnézve az Abigélt x-edjére, a film 3/4-dében Gina Zsoltárnak nevezi a saját (református énekeskönyvét /amit kicserélt Kuncz Ferenc a sajátjára a a Ginának szóló levelével együtt kettejük ütközésekor, miközben a 7. osztály Istentiszteletről hazafelé tartott/. Tehát a filmben elhangzó énekek mindegyike _tényleg_ zsoltárok ezen infó és terminológia alapján (amik az evangélikus terminológia szerint nem az, az én legjobb tudomásom szerint)

Na mindegy valami újat tanultam...

myatom
  Válasz | 2004. november 01. 09:00 | Sorszám: 38
OK. Várom a fejleményeket.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. október 31. 08:30 | Sorszám: 37
Várjá mán, ne türelmetlenkedj! Nem mindenki butapesti, ahol minden kutyaszar mellett van DVD-kölcsönző.
Meg vannak itt Pató Pál-i beosztás szerint élők is.


A korál-népének-zsoltár szálat se varrjuk még el! (A krájingot lehet, nincs tőlük semmim.)

myatom
  Válasz | 2004. október 30. 23:55 | Sorszám: 36
Ezek szerint vagy nagyon kevesen vannak akik szeretik az Abigélt, vagy nagyon kevesen szeretnek beszélni róla, vagy a Gondola vonzáskörzete és az Abigél-kedvelők nem kellően vannak átfedésben (

1. Az After Cryingot _nem_ azért hoztam fel, hogy kitárgyaljuk, hanem egy konkrét példának az evangélikus énekeskönyv mellé, hogy segítsem a beazonosítást ahhoz, amiről beszéltem korábban. (Nem mellesleg, ahogy elnézem, alapul véve e topic kihaltságát, akát itt is hamar a végére járhattunk volna (ennek az AC-szálnak is).

2.Népének=korál. Amiből - például - Bach is számtalan korálfeldolgozást készített. Tele van velük az egyházi énekeskönyvek (felekezettől függetlenül). És ezek az énekek az én értelmezésemben _mások_, mint az énekelt zsoltárok.

A hozzászólás többi részére nem reflektálnék, viszont ezzel a kiegészítéssel ezennel a threadet lezártnak tekintem a magam részéről. És nagy valószínűséggel a topicot is. (

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola