Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Laudetur (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Laudetur
Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 19. 18:39 | Sorszám: 53
Magyar a pápa legjobb barátja
Bejegyzés idõpontja: 2013. March 19.

Magyar hölgy Ferenc pápa legjobb barátja. A Baranyából Buenos Airesbe került Lukács-Stier Mária beszélt arról is, hogy az új pápa rendkívül büszke az argentin sportolókra. Ferenc pápát ma iktatták be hivatalába. Áder János gratulációjára magyarul válaszolt az új egyházfő.

A balkáni háborúban szerbek által porig rombolt horvát falucskából, Szentlászlóról vándorolt ki szüleivel Lukács-Stier Mária Argentínába, ahol később a Buenos Aires-i katolikus egyetem filozófiatanára lett – írja a a Jutarnji List című horvát napilap cikkére hivatkozva a Bors. Évtizedek óta ismeri Jorge Mario Bergogliót, aki az egyetem nagykancellárjaként a felettese volt. Két hónapja váltak el, miután a bíboros lemondott tisztségéről, de előtte Máriát kinevezte a filozófiai kar élére.

... http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/magyar-a-papa-legjobb-baratja/
... www.facebook.com/pallagi.erzsebet

Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 19. 16:24 | Sorszám: 52
... http://www.gondola.hu/cikkek/84770-Ferenc_papa__Roma_puspoke_az_egesz_teremtett_vilag_orzoje.html
Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 19. 16:22 | Sorszám: 51
"Isten éltesse!" - üdvözölte (így, magyarul) Áder János államfőnket Ferenc pápa.
Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 08. 17:21 | Sorszám: 50
Bocs, ez nem Mária foganásának, hanem fogantatásának ünnepe.
Az angyali üdvözlet ünnepe a http://lexikon.katolikus.hu/G/Gy%C3%BCm%C3%B6lcsolt%C3%B3%20Boldogasszony.html
Békáscity
  Válasz | 2012. december 08. 09:27 | Sorszám: 49
2012. december 8. – Szombat, a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen
fogantatása

Abban az időben Isten elküldte Gábor angyalt Galilea Názáret nevű városába
egy szűzhöz, aki jegyese volt egy férfinak, a Dávid házából való
Józsefnek. A szűz neve Mária volt. Az angyal belépett hozzá, és így szólt:
„Üdvözlégy, kegyelemmel teljes! Az Úr veled van! Áldottabb vagy te minden
asszonynál!” Ennek hallatára Mária zavarba jött és gondolkodóba esett,
hogy miféle köszöntés ez. Az angyal azonban folytatta: „Ne félj, Mária!
Hisz kegyelmet találtál Istennél! Mert íme, gyermeket fogansz méhedben, és
fiút szülsz, s Jézusnak fogod őt nevezni! Nagy lesz ő: a Magasságbeli
Fiának fogják hívni. Az Úristen neki adja atyjának, Dávidnak trónját.
Uralkodni fog Jákob házán mindörökké, és uralmának soha nem lesz vége!”
Mária ekkor megkérdezte az angyalt: „Hogyan történhet meg ez, amikor én
férfit nem ismerek?” Az angyal ezt válaszolta neki: A Szentlélek száll le
rád, és a Magasságbeli ereje borít be árnyékával. Ezért szent lesz az, ki
tőled születik: Isten Fiának fogják őt hívni. Lásd, rokonod, Erzsébet is
gyermeket fogant öregségében, sőt, már a hatodik hónapban van, bár
magtalannak tartják az emberek. Istennél semmi sem lehetetlen.” Erre Mária
így szólt: „Íme, az Úr szolgálóleánya: történjék velem szavaid szerint!”
Ezután az angyal eltávozott.
Lk 1,26-38

alexander
  Válasz | 2012. november 14. 17:38 | Sorszám: 48
MÁNI TANÍTVÁNYA

„Olyan akarok lenni…parakléta,
Újszülött, semmit ne tudjak
A világról, éppen semmit ne,
Közöm se legyen semmihez,
Legyek a kezdet kezdete…”
Égben született versek szövetén
Legyek a fények gyermeke...

keresztkem
  Válasz | 2012. november 11. 21:19 | Sorszám: 47
"..A magyar ifjúság legfőbb égi közbenjárója Szent Imre herceg. Érzelgős mondatnak tűnik, nehezen tudjuk elképzelni, hogy hogyan tud közbenjárni Szent Imre például a Sziget Fesztiválon részt vevő fiatalokért. Ha ma élne, lehet, hogy meglátogatná őket."

Valóban Szent Imre herceg a "magyar ifjúság legfőbb égi közbenjárója"--ez igaz. Ám az ú.n. Sziget Feszttiválon részt vevő fiatalokkal kapcsolatos "égi közbenjárását" én nagyon "nem úgy" gondolom, képzelem el, hogy "meglátogatná őket ott"! Mondom: nagyon-nagyon NEM! Azzal együtt gondolom ezt másként, mint Sánta János atya, hogy tisztelettel elmélkedem el, gondolom el az Ő elképzelését is.Szóval én MÁSKPPEN GONDOLOM! Valahogyan úgy, hogy a SZENT a szívébe ülteti a CSÖMÖR-t azoknak a fiataloknak--akik oda elmentek, akár egy ízben is, bármikor, és LEGKÖZELEBB MÁR NINCS KEDVÜK ODA MENNI! Ezt azért vélelmezem, "így", ilyen módon, mert nem kevés ILYEN FIATALLAL--lánnyal, fiúval--találkoztam és beszéltem erről.
Akik "így voltak", ilyen következtetést vontak le ill. tapasztalatot kaptak egy egyszeri ottlétből.Hogy mást ne mondjak: az én fiaimmal is "ez" történt, két szomszéd egyetemi hallgató kislánnyal is...
Különösebb itélkezés, megvetés, és szörnyűlködés nélkül határozták el: ők oda többé nem mennek, és nem is mentek.
keresztkem

Békáscity
  Válasz | 2012. november 05. 08:56 | Sorszám: 46
Lelkipásztori elmélkedés

Szent Imre herceg

A magyar ifjúság legfőbb égi közbenjárója Szent Imre herceg. Érzelgős mondatnak tűnik, nehezen tudjuk elképzelni, hogy hogyan tud közbenjárni Szent Imre például a Sziget Fesztiválon részt vevő fiatalokért. Ha ma élne, lehet, hogy meglátogatná őket.

Mert a közbenjárás nem azt jelenti, hogy helyettünk old meg dolgokat, hanem azt, hogy ráébreszti szívünket, hogyan kell megoldani mai problémákat. Szent Imre korában sem volt könnyebb a világ, nem azért lett szent, mert mindenki szent lett volna. Ez a liliomos ábrázolás egy kicsit negédesnek tűnik, pedig kemény igazságot hordoz.

Tudjuk, hogy a liliom milyen talajból nő ki. De hogy kinek az élete mikor fordul liliomba, azt nem látjuk, mert a lélek mélyén történik. Ma a talajt látjuk, a liliomot nem. Egy fiatal, aki kitombolja magát, mennyország-kereső programokba belebódul, annak is eljön a másnap, s lehet, hogy liliomot termő fohásszal kiált az Úr felé.

S eljön neki a harmadnap is, az pedig eljött Jézusnak is. Szent Imre, könyörögj értünk, hogy ne ítélkezzünk a mai fiatalok fölött, s adjunk nekik szeretetet, hogy legyen mit továbbadniuk!

Sánta János atya

keresztkem
  Válasz | 2012. november 01. 06:44 | Sorszám: 45
".. Urunk, Jézus! Tudjuk, hogy az életszentség útja a szeretet útja, a
szeretet megélésének útja. Segít minket abban, hogy egyre jobban
törekedjünk akaratod megismerésére és teljesítésére! Segíts bennünket a
szeretet gyakorlására mindenki felé! Segíts minket szentté válni!"

Mindenszentek ünnepére idézi Hotváth Sándor István atya mai imáját:
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2012. október 31. 12:27 | Sorszám: 44
Természetesen."Ezt" jómagam sem gondolom--és nem is gondoltam soha--egy pillanatra sem másként.
Viszont ez nem zárja ki "azt",hogy bizonyos emberek számára ISTEN LÉTE IS BIZONYITHATÓ RACIONÁLISAN-TÉTELESEN(!)--ám nem mindenikőnk számára.Ám persze a teológiai BIZONYITÁS metodológiailag-módszertanilag nem ugyanolyan, mint a matematikai bizonyitás. Aminthogy a történettudományi bizonyitás SEM UGYANOLYAN, mint mondjuk a biológiai bizonyitás.
Bár szerénységem, aki elég "jó" színvonalon tanulhatott például matematikát is meg dogmatikát is, a két diszciplinát NAGYON EGYMÁSHOZ HASONLÓNAK érezte--vizsgákra készülés közben.Szemben például a Biblikum-mal, ami nagyon másmilyen, mint a a matematika.
keresztkem
Békáscity
  Válasz | 2012. október 31. 09:52 | Sorszám: 43
Hit - és nem a kézzel foghatóság a vallások alapja.
keresztkem
  Válasz | 2012. október 31. 05:03 | Sorszám: 42
Az ALÁZAT és az ALÁZATOSSÁG--szigorúan ISTEN ELŐTT--a legnemesebb keresztény erények egyike.Sajnos létező dolog, és BIZTOS VAGYOK ABBAN, HOGY AZ ÖRDÖG, A SÁTÁN "műve" az, hogy az alázatosság gúnyos-gúnyoros sőt egyértelműen negativ felhangot kapott, főleg 1789 óta.Ugyanis.Ha pontosan és igazul TUDNÁ az ember manapság, hogy KI VALÓJÁBAN AZ ISTEN--mint ahogyan nem tudja, hogy ki, ráadásul sokan azt is állitják: nem is létezik--akkor a KERESZTÉNY ALÁZAT visszakapná valóságos és igaz tartalmát és helyét.
"Igy" marad a butaság, a gúny és a rosszindulat--vele együtt a kín és a szenvedés.Részünkről pedig: a szakadatlan, komoly és szüntelen IMA.
keresztkem
SenKyse
  Válasz | 2012. október 30. 22:43 | Sorszám: 41
-kyse-
Laudetur Jesus Christus ! - In aeternum ! Amen.

Ez nagyon szép munka, kedves Erzsébet és István.
Igen, a Krisztus Pantokrátor – volt még akkor, a kezdetekben – az Igazság, képi alakban is.
Majd fokozatosan kiszorította a feszület - egészen az eltúlzott protestáns pietizmusig.
A kopt ortodox keresztények őrzik leghívebben a mai napig e lényegi vonást.
A múlt évben – maga Szt Márk evangélista utóda, III. Shenouda alxandriai pátriárka szentelte fel
Pestszentlőrincen, a Selmecbánya úti Szűz Mária és Szent Mihály arkangyal kopt ortodox
templomot, az elhagyott romos épületet. A református egyházközségtől vették, majd építették újjá.
Szt Márk evangélista, Alexandria első püspöke révén a tradíció megőrződött Egyiptomban.
Origenész és a patrisztikusok erős hatása nem merült el, nem hígult fel a felismerhetetlenségig
a modern útvesztőkben.
Krisztus Pantokrátor
Saját élményként tapasztaltam ezt, mégpedig Feldebrő XI.sz-i altemplomában, az Aba nemzetség
sírtemplomában. Egészen különös élmény ott lenni. Még oly szellemi –légies lehetett a világkép,
még nem merevedett le a nyugati-keleti kereszténység , hogy világias vonásokban küzdjön majd
egymás ellen.. Az altemplomban megilletődve jártam, majd a zárt szentélyrésznél feltekintettem-
és megrendülve láttam a Krisztus Pantokrátor falfestményt. Ott , ahol a pap is csak az oltárnál
felnézve láthatta, tejesen átélve pontifex-i feladatát. Igazság.
A hazugság árnyéka sem merülhet így fel.
Persze, nem lehet ezt teljességében elmondani, nincs is értelme, ezt átélni kell, csak átélésben van értelme.

Lesenceistvánd-Uzsaszentlélek.. Ádám Iván – a szegények jótevője – rajzai nagy kincsek.
Salföldet –magam is rajzoltam – még hasonló, mint az egyébként Veszprémben hozzáférhető
XIX sz-i rajzokon. De megvannak-e még Uzsa pálos kolostor romjai? A Szentlélek forrásnál?
hol máshol is lenne
..

Bakk István
  Válasz | 2012. október 29. 10:40 | Sorszám: 40
Bakk István

A Pálos Rend szerepe a magyar nemzet életében
http://www.szentozseb.hu/modules.php?name=topics&file=olvas&cikk=hirek-508e220d4ee7e

Békáscity
  Válasz | 2012. október 29. 08:01 | Sorszám: 39
Lelkipásztori elmélkedés

A szenteknek is lett volna okuk kétségbeesni...

mégse tették, mert a földi bajokat nem Isten hiányaként, hanem Isten által megengedett próbatételként fogták fel. Írásaikból tudjuk, hogy sokan közülük olyan hitbeli kísértéseken mentek át, amelyeket mások nehezen bírta volna ki.

Mária próbatételei nem valók másnak, a szenteké sem való másnak, de egymásnak sem. Sőt, egyetlen ember keresztje sem cserélhető ki a másikéra. Isten személyre szabja a formáját és a súlyát. Az Úr mindenkit a neki való próbatételekkel formálja a végső találkozásra.

Van annyi földi próbatételünk, hogy már a felétől is kétségbe eshetnénk. Mégis túl tudunk rajtuk lépni. A reményt nem annyira a próbatétel, inkább a tespedés kezdi ki.

Sánta János

Békáscity
  Válasz | 2012. január 23. 10:28 | Sorszám: 38
Ha a világ nagyon kifordul magából, akkor a hit és erkölcs kijelentései éppen arról szólnak, amit józan paraszti ésszel ki lehet találni.

Sánta János

keresztkem
  Válasz | 2012. január 10. 07:00 | Sorszám: 37
Életének 71.évében, 2011.december 19-én elhúnyt Dr.Szótér László a fizikai tudományok kandidátusa, professzor emeritus,a KDNP miskolci tagszervezetének korábbi elnöke.Temetése 2012.január 12-én, déli 12 órakor lesz a Miskolc-Görömbölyi temetőben.A hírt a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki-, és Informatikai Karának Kari Tanácsa és Fizikai Intézete tette közzé.
keresztkém
alexander
  Válasz | 2012. január 09. 01:41 | Sorszám: 36
Ünnepeljük a Szentkoronát...
és gondoljatok Árva Vincze Pálos Atya hűségére a Sziklatemplomban, ahol elkészült ama anakoréta egyiptomi kép, amelyen a Pantokrátor látható, amely azonos a Szentkoronán ábrázolt Isteni Személlyel, a magyarok Istenével. Ezért kellett bűnhődnie, amikor száműzték Pilisszántóra plébánosnak. Emlékszik még erre valaki? http://www.ustream.tv/recorded/19603292

A Szentkorona

Szent kartusod köt már sokezer éve
Hű magyarjaidhoz ékes talizmán.
Hiába tör éj, balsors nemzetünkre,
Nélküled, bitorló nem lesz itt Király.

Benned ég még az ősi hit visszfénye,
Mély titok zár körül, és száz legenda.
Mikor, hol készült szerencsénk edénye?
Hő-, glóriás vágyak attribútuma.

Ész, szív, virtus, képzelet, ős Napkelet
Költészete, szépsége jött el veled
Bő örökséggel távoli Szkítia.

Ahol megszületett szittya nemzeted,
S lettél immár magyarok híres fia,
Levédi Magna-Hungária ura…

Atilla, Buda, Szent Arimátia
Szellemi delejét őrzi még a pánt,
Hát gyógyítsuk végre rontott Korpuszát!

keresztkem
  Válasz | 2012. január 08. 19:54 | Sorszám: 35
Nagy fájdalmunk nekünk Észak-Magyarország-i katolikusoknak, hogy nálunk a Mária rádió NEM FOGHATÓ. Igaz így interneten keresztül van lehetőségünk nekünk is arra, hogy a Rádió programjába' "beteknitsünk" ill. rövidebb ideig "belehallgathassunk" a műsorába'. Ám ez azért mégsem ugyanaz, mint amikor valakiknek kocsiban, fürdőszobában, konyhában reggeltől-estig szólhat ez az igen értékes program.
Mindazonáltal a Katolikus Püspöki Kar arra való hivatkozással nem sürgeti és nem igazán forszírozza a Mária Rádió-nak a "mi környékünkön" való vételi lehetőségét, hogy nálunk működik a Szent István Rádió--ami persze igaz. De persze azt országos Magyar Katolikus Rádió az ország azon részein is vehető, ahol a Mária Rádió, és nálunk "az" is--tehát a Magyar Katolikus Rádió-- nagyon rossz minőségben "jön".Szóval a Mária Rádió hiányzik jobban...
Annál is inkább, mert az Egri Főegyházmegye is teljes "mellszélességgel" fizeti-befizeti azt a hozzájárulási összeget--ez kb. évi 80 millió Ft. az Egri Főegyházmegye részéről-- amelyet az egyes egyházmegyéknek fizetniök kell, mint "médiahozzájárulást".Azon túl, hogy a Szent István Rádiót ő sajátmaga; az Egri Főegyházmegye tartja fönn és csak ő.
keresztkém
Békáscity
  Válasz | 2012. január 07. 10:30 | Sorszám: 34
Születésnapi Öröm
Hat éves a magyarországi Mária Rádió!
6 év
2012. január 15-én 6 éves a magyarországi Mária Rádió. Az ünnepi szentmisét dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek atya mutatja be Budapesten a Sziklatemplomban (1114 Budapest, I. kerület, Szent Gellért rakpart 1.), január 15-én délelőtt 11 órakor.
Az eseményre mindenkit szeretettel hívunk és várunk!
Kérjük, hogy a szentmisén való részvételi szándékukat jelezzék nekünk előre az info@mariaradio.hu e-mail címen.
Mária Rádió Magyarország • 1142 Budapest, Szőnyi út 16. • szerkesztőség (06-1) 373-0701
élő adás (06-1) 374-0904 • Fax: (06-1) 354-1706 • www.mariaradio.hu • info@mariaradio.hu
Békáscity
  Válasz | 2011. december 10. 09:55 | Sorszám: 33
> Nagyon de nagyon szépek ezek a napi imák, hallgassátok, éljétek,
> terjesszétek
Manréza Lelkigyakorlatos Ház www.manreza.hu
Békáscity
  Válasz | 2011. november 03. 08:28 | Sorszám: 32
Elmélkedés:

Emberi szemmel felelőtlennek tűnhet, ha egy pásztor otthagyja a nyájat,
hogy egyetlen bárányt megkeressen. De csak a kívülálló számára! Könnyen
azt mondhatnánk, hogy ne menjen sehová, ne veszélyeztesse a többi állatot!
A jó pásztor számára azonban minden rábízott bárány fontos. Ennyire
végtelen Isten irgalma, aki mindenkit üdvözíteni akar és mindenkinek
megbocsát. Az irgalom Istene elindul, hogy megkeresse az elveszetteket,
keressen bennünk, akik a bűneink tövisbokrában vergődünk, vagy elgurult
pénzként heverünk vétkeink porában. Isten elindul felénk, hogy megtaláljon
minket, tékozló gyermekeit, és visszavezessen házába.
© Horváth István Sándor

keresztkem
  Válasz | 2011. november 02. 12:52 | Sorszám: 31
Bódi bá'--Dr. Török Bódog kézilabdaedző--a magyar női kézilabdaválogatott korábbi szövetségi kapitánya biztosan "bódog". Ha már a "bódogság" profanizált értelmezésénél kegyeskednek tartani, ill. oda jutottak el a nagy-nagy áhitatba'.
keresztkem
Ishmael
  Válasz | 2011. november 02. 12:27 | Sorszám: 30
Vagy épp irgalmasok.
Gyöngy
  Válasz | 2011. november 02. 12:25 | Sorszám: 29
Azt hittem, ez fog föltűnni neked :

"Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa."
"Boldogok, akiket üldöznek az igazságért, mert övék a mennyek országa."

Igencsak fura asszociációra ad okot: lehetséges, hogy az igazság harcosai tulajdonképpen "lélekben szegények"?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola