Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » A magyar Pálos-rend (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A magyar Pálos-rend
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 15:05 | Sorszám: 132
Jó. Avram Iancu túlzás volt.
De száz év múlva mit mondanak utódaink?
(mak-mak, röf-röf, de hátha nem)
Ki volt 2011-ben a fasza gyerek? Aki az Unnyó mellet tört lándzsát vagy aki ellene szónokolt? Kit fog ez akkor már érdekelni?
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:56 | Sorszám: 131
Hogy mit számít? Historia est magistra vitae.
Ugyanabban a cipőben járunk, ugyanaz a kérdés.
Csak most habsburgok helyett EU van, az ország egyik része EU-párti, a másik fele meg a nemzeti függetlenség híve.
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:50 | Sorszám: 130
Embernek lehetett nagyszerű mindkettő. Más környezetbe csöppentek, és azon a helyen azt látták legjobbnak, leghasznosabbnak amit végül tettek.
Lényeg, hogy jót akarjon mindkettő.
Én nem tartom ezt furának.
Batu kánt sem ítéli el az ember immár: ő mongol volt, mongolként helyesen járt el, és jól csinálta.

Egyébként semmi sem biztos: lehet, Te Batu leszármazottja vagy, én meg Avram Iancué....... mit számít mindez.

onogur
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:45 | Sorszám: 129
Nem Neked szólt.
Visszatérve az eredeti kérdéskörre nekem is volna egy kérdésem.
Hogy lehetséges egy ország olyan történelemmel, melyben egyszerre nemzeti hős Zrínyi Miklós és Báthory István?
Kortársak voltak, ha úgy hozta volna a sors, harcolhattak is volna egymás ellen.
Soha nem felejtem el, amikor a lányom általános iskolás volt, éppen ezt a kort tanulta. Megkérdezte tőlem: Apu, tulajdonképpen a töröknek vagy a habsburgoknak kell drukkolni?
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:37 | Sorszám: 128
Szerintem az "egy"-et. Kevesellte a főt.
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:36 | Sorszám: 127
Én nem mondtam olyat, hogy ne segítsük őket!!!!!
Agyon ne üssé'mán.... ártatlanul....
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:25 | Sorszám: 126
Az "egy főre eső GDP" melyik részét nem érted?
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:24 | Sorszám: 125
Elképesztő vagy.
Földrengés, összedől a ház, apu-anyu meghal, kisgyerek túléli.
Otthona nincs, árvaház nincs, ezrével kószálnak a romok között. Erre azt mondod, minek segíteni rajtuk, amikor derék katolikus négerek is éheznek?
Aha.
De azoknak vannak szüleik általában és nem egy természeti katasztrófa áldozatai.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:23 | Sorszám: 124
Az lehet, de akkor ennek nem az az oka hogy nálunk sok a GDP, hanem kevés a fő.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:17 | Sorszám: 123
Ez igaz.
Viszont a világban gyerekek százmilliói szenvednek a legkülönfélébb okok miatt.
Az iráni földrengés áldozatai csak abban különböztek a világ más tájain sínylődőktől, hogy jobban "médiatizálhatóak" voltak.
A dolog nem az iráni gyerekekről szólt, hanem a média szenzációhajhászásáról.
Nekünk először is a saját katasztrófánkból kellene kilábalnunk: a saját gyerekeink elleni genocídiumból.
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:15 | Sorszám: 122
Ha az ásványkincseket nézzük, akkor Kongó a világ leggazdagabb országa, segítse őket a halál?
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 25. 14:14 | Sorszám: 121
Ne kábítsál már!
Iránban az egy főre eső GDP 2005-ben 2.709 USD volt, Magyarországon 15.900 USD, közel hatszorosa!
Iránban 32%-os a foglalkoztatottság! Hivatalosan 17% a munkanélküli, a valóságban sokkal több.
Mi a franctól lenne már gazdagabb?
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 13:51 | Sorszám: 120
Gyerek az gyerek barátom, a Föld minden pontyán. Nem szabadna, hogy gyerekek szenvedjenek.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. augusztus 25. 13:41 | Sorszám: 119
Nem azért voltam elutasító, mert fúj iszlám, hanem azért mert Irán gazdagabb ország mint mi, földrengéssel együtt is, inkább nekik kéne segíteniük minket.
Iránban ugyan kit érdekel, hogy mi egyáltalán a világon vagyunk, élünk-halunk-e ?
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 25. 13:00 | Sorszám: 118
Pedig nagyon jó kérdés.
Van itt a fórumon is egy római katolikus egyén. Amikor egy hozzászólásomban arról írtam, hogyan lehet segíteni a földrengés sújtotta Irán árván maradt gyermekeit, akkor igen elutasító volt. Hogy fúj, muszlimok.
Pedig csendben is maradhatott volna.
Na nálam az ilyen vagy nem keresztény, vagy eleve a kereszténység rossz.
Bezzeg ha Szudánban gyilkolják a katolikus négereket, akkor megy a sipánkodás.
Én "keresztszülője" vagyok egy csángó kislánynak, segítem őket, mert magyarok. És nem érdekel, hogy katolikus, református, buddhista vagy ateista az a személy, akit segítek.
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 12:24 | Sorszám: 117
Na látod: ez is az Urat dícséri! Még amikor vadakat akar mondani Keresztkém által, akkor is kristálytiszta 'jó' tudomány világlik a szavak mögül!
Hozsánna!!
john batky
  Válasz | 2011. augusztus 25. 12:21 | Sorszám: 116
"A KACSACSŐRŰ EMLŐS emésztőrendszerének derivátumai Fourier-sorba fejthetők?"

Ebből speciel lehet tanulni, ha valaki minden szavának utánajár... van benne egy különös állat, ez biológia és evolúció, a lakhelye földrajz, "derivátumai" -> kis latintanulás, Fouruer-sor -> elmerülés a funkcionálanalízis rejtelmeibe... A mondat egészét tekintve felidézhető az ismeretelmélet és a logikai állítások helyességének területe... Szóval ez egy kicsi mondat és mennyi mindent tartalmaz, barátom, nem is sejtetted!

keresztkem
  Válasz | 2011. augusztus 25. 12:01 | Sorszám: 115
Ez "így" rendben is van, mert valószínűleg igaz is volt, meg ki is tetszett kerülni a kérdés által állított csapdát. Viszont nem a kérdező által adott-megadott kérdésre tetszett válaszolni--ámbár igazul és jól--tehát ő, a kérdező "értékelhette" úgy--a saját szemszögéből nézvést-- hogy nem is válaszolt az általa föltett kérdésre.
Azért én úgy gondolom, hogy vannak rossz, azaz buta kérdések is, tehát NEM okosító minden kérdés.Erre példaként hadd ismételjem meg, a már korábban fölemlegetett kérdést: " A PÁROS SZÁMOK KÉKEK?" Ez, egy tipikusan ROSSZ kérdés--szerintem--amiből nem lehet okosodni.És mint ilyen, nem az egyetlen.
Mondjunk egy másikat is: "A KACSACSŐRŰ EMLŐS emésztőrendszerének derivátumai Fourier sorba fejthetők?" stb..stb.Szóval lehet "ilyeneket" "kérdezni", amiből nem tanulható SEMMI!
keresztkem
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 10:19 | Sorszám: 114
(Ebben az anekdotában az a jó, hogy lehet mindig kicsit másként mesélni! )
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 10:17 | Sorszám: 113
Érdekes, én roppant könnyen meg tudom válaszolni a kérdést.
Nekem fontosabb, hogy magyar legyen, mint az, hogy ateista legyen. De ez csak általában igaz persze. Egy burkina fasói ateistát (de még katolikust is!!!!) adott esetben jobban szerethetek, mint mondjuk Fletót.

Emlékszünk az egyszeri zsidó válaszaira:

- Mi a véleménye a magyarokról?
- Civakodó, antiszemita nép, nincs jó véleményem róluk.
- És a szomszédja, a Kovács bácsi?
- Az egy remek ember, aranyos jópofa, szokott segíteni mindenben, ha rászorulok.
- Na és mi a véleménye a zsidókról?
- Kiválasztott nép, az emberiség krémje!!!!
- És a másik szomszédja, a Grünfeld?
- Áááááhhh, az egy rabló gazember, egy apagyilkos, kötélrevaló szemétláda! Állandóan letöri az áraimat, képzelje csak, mindig tíz forinttal olcsóbban adja a nejlondzsörzé anyag méterét!!!

vanna7
  Válasz | 2011. augusztus 25. 10:17 | Sorszám: 112
Minden kérdés okosító, szerintem.
Pl mikor megkérdezték tőlem, hogy anyukát vagy apukát szeretem jobban, én is megmondtam, hogy a nagymamát.
vanna7
  Válasz | 2011. augusztus 25. 10:13 | Sorszám: 111

Másfél nap alatt kiolvasható, és mindenre választ ad.
És, hogy elfogultsággal se vádoljanak, szerzője egy katolikus teológiát végzett ember, aki végül a nemzetét választotta az ő lelkében.

keresztkem
  Válasz | 2011. augusztus 25. 09:48 | Sorszám: 110
Én azért nem tudom meg nem is akrarom "ezt a kérdést" "így" megválaszolni, mert érzem-kiérzem az akármilyen tartalmú válaszban rejlő CSAPDÁT!
Én tudom és tudomásul veszem, hogy nemcsak ROSSZ VÁLASZOK VANNAK, de vastagon vannak ROSSZ KÉRDÉSEK IS!
Az hogy "mi a fontosabb" egy emberben ez egy tipikusan ROSSZ KÉRDÉS a számomra legalábbis.
Egy kicsit olyan ez a kérdés, mint amikor a 2 éves Pistikét arról faggatják, hogy "Kit szeretsz jobban Pistike? Apucit vagy Anyukát?" Ez egy tipikusan FELNŐTTHÜLYE DOLOG! Még akkor is "az", ha a kérdező úgy nagyjából tudja, sejti, hogy Pistike az egyik szülőjét valóban jobban szereti.
Ha úgy teszi föl a kérdést: Mi a fontosabbaz emberben? Az illető ú.n. világnézete, vagy az illető nemzetisége(?), akkor egy icipicit könnyebb a helyzet, bár akkor sem könnyű.Ám Ön nem ezt tette! Hanem "azt" kérdezte: "mi a fontosabb nekem? Egy útált nemzetiség vagy egy útált világnézet?" Ez még ahhoz is hasonló kérdés, mint hogyha azt kérdeznők, teszem azt: "hányni szeret Ön jobban vagy besz..ni?" Nem lehet rá sehogyse "jól" válaszolni--legalábbis én nem tudok--mert ha egészen őszinte akarok lenni a válasszal, akkor azt kell mondanom: EGYIK SEM "ELŐBBREVALÓ" A másiktól.
keresztkem
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 25. 08:40 | Sorszám: 109
Pont az a kérdés lényege, hogy nem lehet a választást konkrét személyhez kötni.
De tegyük fel másképp: mi a fontosabb egy emberben Ön szerint?
Az, hogy magyar, azaz honfitárs, vagy pedig az, hogy katolikus?
keresztkem
  Válasz | 2011. augusztus 25. 08:36 | Sorszám: 108
Én az előző h.sz.-omban "erdélyi magyarokról--MAGYAROKRÓL(!)" beszéltem, akik különböző vallás szerint KERESZTÉNYEK ill. KERESZTYÉNEK. Ön pedig idekeverte a románokat meg az ateistákat, akiket--- egyik, nevezzük így "csoportot"-- sem igazán kedvelem, pláne általánosságban nem.
Ám ha KONKRÉTAN ILYEN HELYZET ELŐTT ÁLLNÉK! Akkor megvizsgálám a KONKRÉT EMBERT, hogy ő milyen, s ennek a vizsgálódásnak-mérlegelésnek a tapasztalatai szerint döntenék.Már ha mindenképpen döntenem kellene két ilyen ember között--az egyik javára, a másik kárára.Viszont így általánosan ez a kérdés számomra megválaszolhatatlan.
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola