Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » A magyar Pálos-rend (15. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A magyar Pálos-rend
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 16. 09:58 | Sorszám: 57
"hun-magyar nép ősi mezopotámiai eredetű hitével"


Háromszor is megnéztem a feladót, nem hiszek a szememnek.

mpd
  Válasz | 2011. augusztus 16. 09:47 | Sorszám: 56
A zoroastriánus számára nem a dogmák a fontosak, nem az milyen néven nevezi valaki istent, hanem az ami a lélekben van, és az, hogy jót és a rosszat, a fényt és a sötétséget meg tudja különböztetni. Ezért a zoroastrianus tanítás békésen megfért a hun-magyar nép ősi mezopotámiai eredetű hitével, mint ahogyan az ősi perzsa napistenhittel. Ennek a toleranciának a mai világban is óriási szerepe lenne. Úgy lehetünk csak Isten igéjéhez hűek, ha a jóakaratú emberek, legyenek bármilyen vallásúak, megtalálják a közös jót hitükben
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 16. 09:46 | Sorszám: 55
Zoroaszter miért is volt gonosz?
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 16. 09:44 | Sorszám: 54
A maiak, gondolom, már nem mérgeződnek.
De, hogy szervezkednek, az tuti.
keresztkem
  Válasz | 2011. augusztus 16. 09:42 | Sorszám: 53
NEM AZ A LÉNYEG, HOGY "MI" VAGY "KI" A "SÁTÁN"--mert azon túl, hogy teremtmény, és hogy "bukott angyal", ami a Szentírásból tudható, őkelméről lényegesen többet az ember definitíve úgysem tudhat(!)-- HANEM AZ, HOGY VAN, ÉS HOGY NAGYON ROSSZ! Sajnos...
És teljesen mindegy, hogy hogyan, milyen hangsorokkal-szavakkal nevezzük el ezt a "rossz lelket"--mefisztónak, zoroaszternek vagy pityipalkónak.
keresztkem
Békáscity
  Válasz | 2011. augusztus 16. 09:12 | Sorszám: 52
Épp most készülök egy jezsuita (Ulrich atya) szemináriumra - de most meginogtam Pedig én inkább harcias jezsuitának érzem magamat, mint verbitának (jámborabbak - én meg nem...)
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 16. 08:32 | Sorszám: 51
Köszönöm kartácsam.
Én magam párszor már felszólaltam a jezsuiták ellen.
Csak két példa: amit Paganinival szemben elkövettek, az a borzalmas mocsokság; plusz pár évtized múltán az a hihetetlen gonosz kegyetlenség, ahogy a reformista egyházfiakat eltették láb alól szépen sorban.
És ez nem ám a boszorkányüldözések kora, hanem a felvilágosodott XIX. század második fele.
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 16. 02:12 | Sorszám: 50
Kiváló, nagy tudású szkeptikusok szerkesztik a wikipediát, mint például Vágó István.
vanna7
  Válasz | 2011. augusztus 16. 01:57 | Sorszám: 49
http://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1los_rov%C3%A1s%C3%ADr%C3%A1s

a kisördög?

vanna7
  Válasz | 2011. augusztus 16. 01:55 | Sorszám: 48
http://tudos.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=59109
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 16. 01:52 | Sorszám: 47
Na ez kimondottan érdekelne, kik akarják bizonyítani?
vanna7
  Válasz | 2011. augusztus 16. 01:48 | Sorszám: 46
Most valamiért őrült trendy, annak bizonyítása, hogy nem létezett Pálos róvásírás sem. Pedig , bár szó elszalad, írás megmarad...
http://gepeszkonyvtar.atw.hu/down/7.pdf
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 16. 00:51 | Sorszám: 45
Tényleg elég hihetetlennek tűnik...

"Ez a jozefinista egyházpolitika komoly gondokat jelentett Rómának. Az idősödő pápa, VI. Pius Bécsbe látogatott , hogy tárgyaljon az uralkodóval és a rendeletek visszavonására kérje. A pápa kénytelen volt eredménytelenül távozni. Meg kell említeni, „hogy II. Józsefnek az 1783. december hónapban VI. Pius pápánál történt látogatása alkalmával folytatott tárgyalás eredményeképpen a pápa az osztrák egyház Rómától való elszakadásának megelőzése érdekében egyházi kormányzati ügyekben kisebb engedményeket tett az uralkodónak” . http://magyarero.hu/vakbarat/olvas.php?id=9660

alexander
  Válasz | 2011. augusztus 16. 00:14 | Sorszám: 44
Igazad van, Pázmány Péter idején a növekvő jezsuita térnyerést rosszul rögzitettem, mert nevéhez kötődik a Pálosokkal emelkedő-süllyedő Magyarország jóslata, ám a vikipédiában ennek nyoma sincs, pedig úgy emlékszem, hogy a Pálosok feje is Ő volt. Erről burkolt emlités történik, amikor V. Pál pápa felmenti szerzetesi figadalamai alól, érseki kinevezése előtt. A jezsuiták reformáció ellenessége, térnyerése, Pázmány Péter katolikus téritései a főrendek körében, a magyar függetlenségi törekvések ellen hatottak. Mária Terézia sírva írta alá a Jezsuita rend megszüntetési rendeletét országai területén. Íme itt is látható a pápai kezdeményezés és annak végrehajtása. Ergo, katolikus rendet senki nem szüntethetett meg a pápa utasítása nélkül. A magyar Pálos Rend esetén sem lehetett ez másként. Érdekes viszont, hogy a közismerten mayarfób II. József nevéhez kötötték a Magyar Pálos Rend betiltását, elhallgatva VI. Pius pápa szerepét.
Elnézést a pontatlan információk okozta zavarért, mentségül hozom fel, a pálosokkal kapcsolatos meglepő adathiányt, amely P. Árva Vince Atya élete és halála körülményeire is kiterjed. Tudtommal még végakaratát sem teljesítették a temetés során.
vanna7
  Válasz | 2011. augusztus 15. 22:15 | Sorszám: 43
A sátán hátán járván, látám A Fényt, jönni felém a lábán....
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 15. 17:53 | Sorszám: 42
Kicsit nézz utána, mi is az a Sátán.
A keresztények a zsidó vallásból importálták, a zsidók meg a zoroasztrizmusból. A Sátán nem más, mint az ősi perzsa vallás Angra Mainju-ja.
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 15. 17:36 | Sorszám: 41
Itt valami nekem nem stimmel...
Ugyebár a pálosokat 1786-ban számolták fel.
A jezsuitákat viszont még Mária Terézia alatt oszlatták fel és csak 1814-ben állították vissza a rendet.
Tehát a pálos rend feloszlatásakor hivatalosan nem voltak jezsuiták.
keresztkem
  Válasz | 2011. augusztus 15. 17:32 | Sorszám: 40
"! Nézd az őrült kakadu hogy ágál -"
AKI SÉRTEGET, ANNAK SOHA ÉS SEMMIBEN NINCS IGAZA!
Még akkor sincs, ha valamelyes részigazságra szavainak értelméből lehetőség nyílhatna.Éppen mert a SÉRTÉS "ab ovo" keresztényellenes attribútum, tehát SÁTÁNI MEGNYILATKOZÁS.
Tehát: AKI SÉRTEGET, ANNAK SOHA ÉS SEMMIBEN NINCS IGAZA!
Aki sért, ott NEM(!) az EMBER beszél, hanem az "emberből kikandikáló SÁTÁN"!
keresztkem
alexander
  Válasz | 2011. augusztus 15. 17:24 | Sorszám: 39
! Nézd az őrült kakadu hogy ágál -
ami az előbbi kérdést illeti, a habsburg Jezsuita titkosszolgálat térnyerésének érdekében állt a konkurencia szétcsapása, no persze kizárólag a pápával egyeztetve, a közös ellenség, Magyarország ellen - így teljes a katolikus kép a vallásháborúk súlytotta Európában, ahol a mérget nem csak gyógyításra alkalmazták a Borgiák és utódaik. Róla mondták, hogy a sátán ül a pápai székben és nincs olyan bűn amit el ne követtek volna a HATALOM és mások vagyonának megkaparintása érdekében.
keresztkem
  Válasz | 2011. augusztus 15. 17:16 | Sorszám: 38
Ha Bölcskei Gusztáv teszem azt azt mondja, hogy "Jaj de kedves emberek ezek a katolikusok!" Vagy azt: "Csaba testvér okosan és jól teszi a dolgát Déván"...stb..stb.., AKKOR EZ NYILVÁN NEM "SZEKTÁS" megnyilatkozás.
De pl. ha azt mondaná--amit tudom hogy: NEM MOND, mert "attól" sokkal okosabb ember--hogy mondjuk: " a katolicizmusban a Szűzanya tisztelet fölösleges"--lenne..
No ez már szektás kijelentés-megállapítás.... LENNE!
Ám nem túl bölcs dolog "sportot űzni" "SZAVAKON VALÓ LOVAGLÁSBÓL"--ilyen értelemben egy topic comment nyilvánvalóan nem teológiatudományos egzaktságú megfogalmazásokat enged, ad rá teret.Ám akiben van kellő jóindulat: ÉRTI, AMIT IRTAM.Akiben meg nincs, ott meg úgyis mindegy: ott nyilvánvalóan érdektelen a "helyzet".
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2011. augusztus 15. 16:17 | Sorszám: 37
Mondom: "..minden, a katolikus hittel kapcsolatos ügyben." IGEN, "így" van, és nem másként.Engedtessék meg nekem, hogy (meg-)VALLJAM a saját nézeteimet "úgy", ahogyan én gondolom helyesnek! Tekintve, hogy én SEM(!)--pontosabban: ÉN NEM(!)-- korlátozok senkit a saját, az Ő vallással-vallásával kapcsolatos nézeteiben, ill. e nézeteik kinyilvánításában.
keresztkem
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 15. 15:44 | Sorszám: 36
Köszönöm!
alexander
  Válasz | 2011. augusztus 15. 15:21 | Sorszám: 35
Mély hallgatás övezi a történelmi eseményeket.
De, elgondolkodtató, hogy Kázmér, lengyel király, aki tudott valamit, 1784-ben kezdeményezte az egyházszakadást, amelyhez a pápa áldását adta. 2évvel később a köztudottan szabadkőműves II. József betiltotta a Magyar Pálos Rendet, amely a pápa védelmét élvezte. Igen, a kérdés jogos, miért tűrte a pápa ezt az agresszív fellépést egy katolikus rend ellen? És II. József halálakor ismét figyelemreméltó mozzanat történt, 2. jóska visszavonta modernizációs rendeleteit, kivéve a Magyar Pálos Rend betiltását, - de a pápa most is hallgat.
És a 3. mozzanat, már tisztán mutatja a lényeget, amikor P. Árva Vince Atya kérelmezvén a Magyar Pálos Rend revitalizálását a rendszerváltás után, amikor az illegális pálos működést végre az újjászületés elismerése követhette volna, - de nem ez történt, a lengyel pálosoknak nyitottak teret, ám Árva Vincze Atya nem kötött kompromisszumot, nem lépett be a lengyel rendbe - ezért kizárták, elszenvedte a megalázást, kiközösítést, a megveretést is - a vérét hullatta hitéért, nemzetéért, - Végül nemhogy a rend újjáalapítása nem történhetett meg, de arra vetemedett a lengyel vezetésû kusztódia, hogy Árva Vince atyát a magyar rendtársak és a magyar egyházi vezetés beleegyezésével kirúgta...A Megszentelt Élet Intézményeinek és az Apostoli Élet Társaságainak Kongregációja a Vatikánban 2004. május 28-án kelt határozatával kinyilvánította, hogy P. Árva Vince nem tagja a Pálos Rendnek, szerzetesi fogadalmai alól felmentette, a rendi ruhát nem használhatja és a Rend nevében nem nyilatkozhat, egyúttal a Székesfehérvári Egyházmegyébe inkardinálta (egyházmegyei papi szolgálatba helyezte).
Nos, számomra ez már STIGMA. Nincs méltányosság, diktátum van a magyarok felé, a lengyel pálosokkal kell beérnünk és hozzá jutalmul elküldik nekünk Nagy Lajos királyunk által a lengyel filia alapitásakor adott Fekete Madonna kegykép másolatát. Másolat szimbólum. Az ősi igaz helyett lengyel pálos másolat. Térdre magyar!
A pápa nem ment el Nagyváradra romániai látogatásakor, nem segít a csángók magyar nyelvű misézését megoldani.
Nem küld Felvidékre magyar nyelvű püspököt. Miért? kérdezhetnénk. A válasz kézenfekvő.
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 15. 14:30 | Sorszám: 34
Én azt hittem, hogy ezek már évszázadokkal ezelőtt kihaltak...
Azt viszont megkérdezném: VI. Pius-t tényleg terheli felelősség?
Tudott volna valamit tenni II. József ellen?
alexander
  Válasz | 2011. augusztus 15. 14:24 | Sorszám: 33
Íme, az inkvizició kövülete, még észre se vette, hogy másokhoz szólok, fröcsögi a magáét...és ha valaki igazat mer szólni csúfságaikról: pedofilia-megrontás, könyvtárégetés Alexandriában, albigensek, keleti keresztények: manicheusok, bogumilok, katárok, - máglyahalál és emberirtás történik a kereszt jegyében - nos ők eretnekek...most éppen az újpogányok ellen kell küzdeniük, de a hitgyüli jöhet, mert az zsiresztény...
Ritkán pillanthatunk a maszk mögé ilyen leleplező módon, mint amikor egy keresztkem tobzódik és hinti a mételyt, mert semmit nem tanultak, hiszen a pápa, tegnap még a szent inkvizició nagymestere volt, élet-halál ura...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola