Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Kizárás (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kizárás
keresztkem
  Válasz | 2016. január 12. 17:36 | Sorszám: 111
Miért "ráncolná"? Miért ne "tudnának semmit ingyért"" etc...etc.
Továbbá:
"Nekem mindenesetre megvolna véleményem magamról, ha örökké "lesnék"". Megvan nekem is....De azért mégis "örökké lesek"--s ezt nem szégyellem bevallani se, persze nem mindenkinek vallom be, ez igaz. És "kuporgatom a vétkeimet" valóban, de miért lenne ez szégyen?
És "gyónástól gyónásig élek" valóban,...úgy, ahogy' tudok....
És...bár lehet hogy kérkedésnek tűnik: nem kevesen vannak akik "írigylik" az életemet. Olyannok is akik a föntieket közelről látják.Ők tudják miért?
Katolikus-keresztényi szeretettel:
k.k.
keresztkem
  Válasz | 2016. január 12. 17:28 | Sorszám: 110
Miért "ráncolná"? Miért ne "tudnának semmit ingyért"" etc...etc.
Továbbá:
"Nekem mindenesetre megvolna véleményem magamról, ha örökké "lesnék"". Megvan nekem is....De azért mégis "örökké lesek"--s ezt nem szégyellem bevallani se, persze nem mindenkinek vallom be, ez igaz. És "kuporgatom a vétkeimet" valóban, de miért lenne ez szégyen?
És "gyónástól gyónásig élek" valóban,...úgy, ahogy' tudok....
És...bár lehet hogy kérkedésnek tűnik: nem kevesen vannak akik "írigylik" az életemet. Olyannok is akik a föntieket közelről látják.Ők tudják miért?
Katolikus-keresztényi szeretettel:
k.k.
nereus
  Válasz | 2016. január 12. 15:58 | Sorszám: 109
Hit-Remény-Öröm-Szeretet... ahogyan az adventi gyertyák, kedves Keresztkem!
Isten ráncolja homlokát. Hogyhogy? Ezek semmit nem tudnak "ingyért" cselekedni? Nem csak a vétkeiket kuporgatják gyónástól gyónásig, hanem üdvpontokat is egész életen át? A kevélységnek nincs pirulni valója? Nekem mindenesetre megvolna véleményem magamról, ha örökké lesnék.De "....ne ítélj, hogy ne ítéltess!"

Szeretettel: n.

keresztkem
  Válasz | 2016. január 12. 07:29 | Sorszám: 108
Helyesbítés:
".. nemcsak és." helyett: "..nemcsak én." a HELYES és szándékolt.
keresztkem
  Válasz | 2016. január 12. 07:27 | Sorszám: 107
MÉG KEVÉSBÉ ÉRTEM azt amit itt mondani tetszett KÉT h.sz.ban is.
Hiszen:
1.) A hitnek igenis VAN oka--és ez az ok: az Úr végtelen szeretetet jelentő MEGSZENTELŐ KEGYELME, azaz: az Úr megadja a hit lehetőségét MINDEN ÁLTALA, az Ő "saját képére és hasonlatosságára teremtett embernek". Viszont szabadakaratot is belé teremtvén megadja számára azt is, hogy az embernek MÓDJÁBAN ÁLL EZT A HITET NEM ELFOGADNI, azaz: elutasítani.
2.) Ezt a hitet IGENIS AZÉRT ADJA az Úr, hogy ÜDVÖZÜLHESSÜNK: nemcsak és. Ön is és minden ember is. Ezt az ÜDVÖZÜLÉS ugyanis ALAPJA az ÜDVTÖRTÉNETI REMÉNYÜNKNEK,ami hitünk alapja. És mellesleg a második sarkalatos erény is a HIT-REMÉNY-SZERETET-ben.
3.) És mialatt ezek a gondolataim ébredtek mostani hozzászólása nyomán, úgy érzem, mind ennek SEMMI KÖZE NINCS(!) az idézett szép versssor tartalmához. Hacsak az nem, hogy "földi pályánk" az üdvözüléshez szükséges MEGSZENTELŐ KEGYELEM megszerzésére nem más, mint MAGA A "TOTÁLIS ÉS EGÉSZPÁLYÁS LESÉS" az "ÉGI BÉRRE"! És hogy én legalábbis "nagyonis lesek", szóval: a vers állításával szöges ELLENTÉTBEN "igenis lesek" erre. Nem szégyellem bevallani "EZT", és elismerni--ha talán szemérmetlennek is tetszik érte tartani.
Szeretettel:
k.k.
nereus
  Válasz | 2016. január 11. 19:17 | Sorszám: 106
Kedves Keresztkem! A hitnek nincs oka, legalábbis földi oka nincs... miért, azért hiszel, hogy üdvözülj?
keresztkem
  Válasz | 2016. január 11. 09:32 | Sorszám: 105
"józaníts:
e földi pálya nem les égi bérre"
Nem-e? Az enyém (az én földi pályám) bizony: IGENIS LES! NAGYONIS LES! Az Úr bocsássa meg nekem!
Egyébiránt: a vers gyönyörű. Csak valahogy ez az utóbbi dolog nagyon szöget ütött a fejembe--ha jól értem. Lehet, hogy nem jól....
nereus
  Válasz | 2016. január 10. 13:17 | Sorszám: 104
Botár Attila:

S AZ ÉN HOVÁ?

Folyamok, felhők, tűz, vonulatok.
Elém s utánam küldöd. Jobbra, balra
a hézagtalan teremtés ragyog,
higgad a belső mérleg, ám zavarja

a lépcsőrács alatt futó kavics,
hogy házamig talpam alól elér-e.
S az Én hová? Ki ott vársz, józaníts:
e földi pálya nem les égi bérre.

A peronok, az értelem világít.
Ami szél zörren, idevalósi,
ha nem a részig: az igaz arányig,

s a térre éhes jóllakik a földben.
Porom és árnyam. Utánam-előttem
hűlt hasábok, a Szín eszkimói –

vanna7
  Válasz | 2016. január 09. 23:42 | Sorszám: 103
hát, ha nem írogatsz kitartóan, a gáton nem indult voln be a motor...
keresztkem
  Válasz | 2016. január 01. 09:24 | Sorszám: 102
Decemberbe be tudtam lépni a sárgába....Sokminden érthetetlen nekem ott...
keresztkem
  Válasz | 2015. december 19. 16:02 | Sorszám: 101
Nincs válasz. Ide sem néz senki, vagy "klinikai esetnek tart" azért nem válaszol senki? Vagy egyszerűen már nem érdekel itt senkit semmi? NEM TUDHATOM. Érdekes.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. december 13. 12:24 | Sorszám: 100
Azért számomra tulajdonléppen irracionálisan érthetetlen, hogy valaki jót tett velem az elmúlt hetekben azzal, hogy lehetővé tette: legalább ide írhatok. Azután, hogy szeptember végén "valaki" vagy "valakik" ezt meggátolták. És ezekután "ide sem néz az illető"! Vagy rosszul gondolom ezt az egészet?
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. december 08. 15:18 | Sorszám: 99
Tulajdonképpen BEREGISZTRÁLNÉK a "sárgába" is mostmár--hogy néha ők is részesedjenek zsenialitásom áldásaiból--de ha megveszek se tudom, hogy MOST OTT "AZT" 'HOGY KELL?
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 22. 19:31 | Sorszám: 98
Ahhoz képest, hogy már 'jórégen kizárt engem a sárga gondoláról Rendes Kis, ölég gyakran emlegetnek engem ott. Talán nem véletlenűl.
keresztkem
panda
  Válasz | 2015. szeptember 13. 00:24 | Sorszám: 97
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 11. 17:28 | Sorszám: 96
A sárga gondolá-ra írók DAGONYÁZNAK A HÜLYESÉGBEN. Mentségükre szolgáljon, hogy mindezt nem tudják, sőt, nagyon okosnak és színvonalasnak hiszik-vélik....sajátmagukat. Tipikus "sárgaház"-i szindrómaegyüttes.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 09. 13:25 | Sorszám: 95
Tény viszont, hogy néhány politikai kérdéshez, amivel ott is foglalkoznak SZIVESEN HOZZÁSZÓLNÉK. Ilyen például az Orbán Viktort VÉDŐ és az Ő--Dr.Orbán--IGAZI ÉRDEMEIT elemző disputa.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 07. 07:37 | Sorszám: 94
Mondtam-írtam már: számomra sokkal-sokkal több előny származott a sárga gondolá-ról való kizárásból, mint hátrány. Ebből nem következik az, hogy ha oda is írhatnék, ne lenne mit mondanom, ill. ne lenne hozzászólnivalóm néhány ott szereplő és "feldobott" témához. Az viszont igaz, hogy sokkal kevesebb engem érdeklő táma van ott--ha van 1-2(?) egyáltalában--mint ami számomra abszolút indifferens. Mint például az számomra teljesen érdektelen, hogy mit eszünk, vagy nem eszünk ebédre, vagy hogy milyen rockzenei újdonságokon élvezkednek.....az ottaniak.De van más is, ami abszolúte nem érdekel ott.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 04. 08:06 | Sorszám: 93
A "sárga gondolá"-- hovatovább--"tiszavirág" az egyetlen normális fazon, bár olyan nagyon Ő sem kedvel (kedvelt) engem, de "az" nekem nem baj, ha egyébként nem hülye az illető. Igaz, mostanra talán ha mindösszesen vagy 4-en írdogálnak oda mán': Rendes Kis, mpd,tiszavirág meg mamácska.
Nomeg nagynéha panda úr (vagy asszony, a f..om tuggya mi?)Felkesz Denver nick néven. Úgy köll nekik!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 02. 14:13 | Sorszám: 92
Persze épp azért nem válaszolnak, mert NEM VAGYOK FONTOS nekik, s tudom: nem is voltam soha. Nem tudják, hogy igazából önmagamnak sem vagyok nagyon fontos, csak bizonyos--nevezzük így--"ÜGYEKNEK"! Egy bizonyos ÜGYNEK föltétlen és leginkább: A SZERETET ÜGYÉNEK, JÉZUS KRISZTUS SZERETE ÜGYÉNEK-SZERETETVALLÁSÁNAK:A KERESZTÉNYSÉGNEK.
Nyilván ezt sem olvassa most majd senki és nem is fogja. S ha olvasná is, röhögne rajta: kiröhögne engem....Nem baj! Attól még igaz.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 31. 14:28 | Sorszám: 91
Akik kizártak engem a sárga gondoláról NEM VÁLASZOLNAK. Ők elmondják-elmondták a magukét és beburkolóznak hülyeségeikbe válaszok és reakciók nélkül. Trécselnek, éldelegnek, élvezkednek, okoskodnak, megmondják a "magukét"....egymásnak, és...és vége.És közben kereszténynek hiszik és tartják sajámagukat.Miközben megbocsájtásra képtelenek. Még az a szerencse, hogy azért vannak olyanok, akik tudják mi az igaz és mi a hamis. ŐK HAMISAK. Sajnos.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 28. 11:44 | Sorszám: 90
Ha arra csak egyetlenegyszer válaszolna "panda" levelezőtárs AMIT ÉN(!) IROK--de valóban arra, és nem mindég másról kezdene el vakerolni-- minden bűnömet "meaculpázva" elismerném. Még a NAGYBETŰKKEL IRÁS ISZONYATOSAN NAGY VÉTKE OKÁN IS HAMUT SZÓRNÉK A FEJEMRE. De Ő ezt nem teszi. Csak tudnám, miért nem? Hisz' egyfojtába csak nyefletág meg huttylubog szüntelen....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 26. 09:03 | Sorszám: 89
Nekem valóban NINCS SEMMI BAJOM--egyébként.
Önnel kapcsolatban is csak annyi (amennyi mindig is 'vót), hogy 'assztat teccik hinni --tévesen--hogy GONDOLKODNI IGAZÁNDINUL CSAK EGYFÉLEKÉPPEN LEHET: úgy, és csak úgy, ahogyan Kegyed a nagy-nagy szellemi merevségébe' a 'GONDÓKODÁST ÖNMAGÁNAK BE-ÖNDEFINIÁLJA! Pedig bizon' nem csak az a fajta GONDOLKODÁS "A" GONDOLKODÁS, amit Ön annak gondol vagy vélelmez. Hanem': bizony-bizony modom NÉKTEK, GONDOLKODÁS (és gondolkodásMÓD!) is TÖBBFÉLE(!!!), SŐT SOKFÉLE VAN! És most fogóckoggyon meg! Egytül eggyig MIND IGAZI(!!!) GONDOLKODÁS az összes.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 26. 07:17 | Sorszám: 88
Csak annyira és 'olyannyira "nyefletág", amennyire Önnél
HUTTYLUBOG A BLAXFLAISZNI.
keresztkem
panda
  Válasz | 2015. augusztus 26. 02:37 | Sorszám: 87
látom, itt nincs semmi baj,
csak egy kicsit nyefletág a työflentyű

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola