Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Kizárás (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kizárás
szentistvánjobb
  Válasz | 2015. április 16. 12:12 | Sorszám: 36
Drága bácsi,
Kétféle humor van: jó és rossz.
A jó humor a fehér humor.
Ami földeríti a lelket, ami kisimítja a gondterhelt ember ráncait, ami örömet gyújt a szívünkben,
és könnyeket fakaszt a szemünk sarkában.
Czakó Gábor hosszasan elemzi az evangéliumokból Jézus fehér humorát.
És van rossz humor is: fekete.
Az alpári, testi, sőt altesti, kárörvendő, cinikus, gyilkos humor.
Ez utóbbira nem vagyunk vevők.
keresztkem
  Válasz | 2015. április 16. 10:56 | Sorszám: 35
Az ember vallási életének nem az ú.n. "igazság" meg az "igazságkeresés" a legfőbb argumentuma, hanem az ÁLLHATATOSSÁG, a KITARTÁS a hitünk mellett és az elvi-eszmei SZILÁRDSÁG. Olyanféle HITSZILÁRDSÁG a VALLÁSI ÉLET LEGLÉNYEGE, mint amit Juniper atya, a ferences barát birtokol Thornton Wilder világhíres regényében a SZENT LAJOS KIRÁLY HIDJÁ-ban. Aki erős ISTENHITE okán biztosabban közeliti az igazságot mindenkinél(!), ámde racionális indokokat keres, vélelmez és remél--nem önmaga, hanem mások --a többi ember számára, ehheeez az Általa tudott, ISTENSUGALLTA igazsághoz, mert ő azt is tudja: ők, a többi ember messze nem olyan szilárdak a hitben, mint ő; Juniper atya. Ezért és csakis ezért keresi az igazságot, s nem azért, mert azt ő többé-kevésbé, amennyire ember ismerHETi IGENIS ISMERI.
Aki mindég "reformál"- változtatgat-"igazságokat" keres, az valójában HITÉBEN GYÖNGE! És viszket nékijek az "alsófertályuk"--hogy finoman mondjuk. ÖNMAGUKKAL FOGLALKOZNAK AZ ILYENEK--az ilyen hamvasbélalelkületűek--nem ISTENNEL és a KINYILATKOZTATÁSSAL. Azt is mondhatnók: SZÓRAKOZNAK, de legalábbis "jól elvannak" saját vélt zsenialitásuk dicsfényével...
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. április 13. 16:10 | Sorszám: 34
"Benézve-belenézve-elolvasva" időnként és nagynéha a "Sárga Gondolá"-ba eljátszogatom egy gondolattal, és leginkább CSAKIS EGY(!) gondolattal--olvasgatván az ottani "támákat", és azt hogy mennyire fontosaknak tartanak az "ottaniak" ilyen, számomra semmit nem jelentő dolgokat. Mi az, amivel "eljátszogatom"? Hát az, hogy azzal foglalatoskodom FÖLTÉVÉN ÖNMAGAMNAK A KÉRDÉST: ugyan, mit írnék én ide, ha írhatnék?
Szóval ha engednék, hogy oda írjak....És arra jutok: ALIGHANEM ELKEZDENÉK KÖTEKEDNI(!!!!!!) Vagy legalábbis olyasmiket írni, amiket ők kötekedésnek vélelmeznének-ítélnének. Még pontosabban: biztos hogy ők, főleg R.K. úgy ítélné meg: kórosan elmebajosan kötekedem, valamiféle "conflictus neurósis"-től indittatva ill. késszeritve. Mert MÁSKÉPPEN nem bírnám ki azt a töménytelen mennyiségű LANGYOS ÉRDEKTELENSÉGET, amikről ők ott ÉLVEZETTEL CSÁMCSOGNAK--persze. És őszintén és igazul "élvezettel" mert hát ők......'olyanok. Igy megállapítom magamban örömmel: NAGYON-NAGYON JÓ(!),hogy nem vagyok ott. Ők meg csak hadd' higgyék azt, hogy bolond vagyok, hisz' a Shakespeare sszintű nagy művekben is a csörgősipkás bolondok mondják ki mindég a legokosabbakat.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. április 10. 08:23 | Sorszám: 33
Az önmagukat--és főleg nézeteiket-- nagyon sokra tartó emberek RETTENTŐEN FONTOSKODÓK(!), de inkább önfontoskodók és akkurátusan-aggályosan komolykodók--saját magukkal kapcsolatban, sajátmaguknak rettentően "igényeseknek tűnvén"-- vagy legalábbis azt hiszik önmagukról, hogy "azok", tudnilllik "a" fennkölten igényeset megjátszva. Pedig csak HIÚAK. Amit persze nem ismernek föl önmagukról, sőt: tiltakoznak ellene, érveket és álérveket előcitálva vélt igazuk magyarázatához.
PEDIG CSAK HIÚSÁGUK MANIFESZTÁLÓDIK ÖNFONTOSKODÁSUKBAN.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. április 05. 20:54 | Sorszám: 32
Köszönöm a válaszát, s jómagam is igyekezni fogok nem "okoskodni" AKKOR--de csakis akkor(!)--ha azt fogom érezni-érzékelni, hogy NEM LERÁZNI AKAR! Igy és most viszont ÉLEK A GYANÚPERREL, hogy ERRŐL van szó...sajnos.
keresztkem
szentistvánjobb
  Válasz | 2015. március 26. 08:12 | Sorszám: 31
Köszönöm a jótanácsot, szem előtt fogom tartani !
keresztkem
  Válasz | 2015. március 23. 09:13 | Sorszám: 30
A kereszténység--s ezen belül a katolikus kereszténység--megújitása ill. annak örök szándéka NEM ÚJ DOLOG! Márcsak azért sem, mert maga a Szentírás mondja ki, hogy: FIGYELJÉTEK AZ "IDŐK JELEIT"! S az Egyház ill. annak gondolkodó tagjai meg is fogadták e tanácsot-kérést: az ú.n. "cluny
mozgalomtól" kezdve assisi Szent Ferencen át egészen XXIII. János pápáig, a II.Vatikáni zsinatig és azon túl is--gondoljunk a mostanában meghirdetett ú.n. Új Evangelizáció-ig. Azonban nem szabad figyelmen kivül hagynunk azt sem, hogy voltak-vannak sikertelen sőt kudarcos próbálkozások is a Katolikus Kereszténység megújitására ill. olyanok, melyekről e pillantban sem lehet még eldönteni-tudni: sikeres és progresszív é avagy kudarcba vivő? Utóbbit azért nem árt szem előtt tartani!
keresztkem
szentistvánjobb
  Válasz | 2015. március 22. 15:01 | Sorszám: 29
Köszönöm a jókívánságot, igyekezni fogok !
keresztkem
  Válasz | 2015. március 20. 16:48 | Sorszám: 28
Tévedni tetszik, mert NEM ISMER ENGEM! ill. annyit tud rólam, hogy néha "csúnyán beszélek"--ami persze igaz-- s ebből azután irreális következtetéseket von le MINDEN MÁSRA IS, pl.: az én "poros dogmáimról"--amelyek persze nincsenek. Másrészt én a "passziv izémmel" annyi gyereket vittem a katolicizmus útjára--mint hittantanár, és akkor még a saját gyerekeimet meg unokáimat még nem is emlitettem-- már eddig is, hogy kérdés Ön fogja-e egyáltalán valaha is ANNAK A TIZEDÉT IS, akár? Mert az Ön eddigi "tanai", hogy hatnak-e vagy sem az csak a "jövő zenéje"...ha "az" egyáltalán. Egyrészt. Persze kivánnám, hogy hassanak--lehet Önnek "ez"(!) "meglepetés"...
Mésrészt ÉN MÁR SEMMIN NEM "NÉZEK NAGYOT" és SEMMINEK AZ ELLENKEZŐJÉN SEM.
keresztkem
szentistvánjobb
  Válasz | 2015. március 20. 13:52 | Sorszám: 27
Drága bácsi csak képzeleg, amikor a szektások Rómával szembeni vádjait rám tukmálja.
Maga passzív katolikus, mert a régi poros dogmákat szajkózza.
Én meg aktív katolikus vagyok, aki segítek a pápa úrnak abban, hogy a dogmatikát leporolja.
Fog majd nagyot nézni a bácsi, amikor a pápa a palota erkélyéről kihirdeti az új dogmatikát.
keresztkem
  Válasz | 2015. március 19. 18:41 | Sorszám: 26
Egyébiránt végképp nem lehet eligazodni Rendes Kis űron. Mert miközbe' Ő a "cafrangos-fényes Babylon" parázna vezetőjével, az "ÖRDÖGÖK FEJEDELMÉVEL"--ezek a Rende Kis féle szektások terminusai(!!!)--- a római BŰN vezető belzebúbjával a római bűn-pápá-val(aahogy ők nevezik a római pápát) óhajt integetni és élvezkedni, 'közbe egy szerény magyar katolikus mérnököt állandóan cseszegeti--MERT MER KATOLIKUS LENNI--s akinek fogalma nincs, hogy mi a baja azzal R.K. úrnak, ahogy ő katolikus--s aki ráadásul nem is tudja hogy' vagyok katolikus? S hogy neki a "római integető"-nek milyen jogalapja van mások hitének KISZEKIROZÁSÁRA? Ugyan milyen?
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. március 18. 23:29 | Sorszám: 25
Nézek vagy nem nézek...mindegy. Nekem NEM "EZ" a LÉNYEG!
Az én "lényegem" szemszögéből "nézvést" lehet úgy is, ahogyan igérgetni tetszik, meg lehet másként is.
Nekem--ugyanis-- nem Ön a fontos, hanem Jézus és a katolicizmus. Úgyhogy tessék csak integetni nyugodtan akármelyik ablakból akárhová--akár a Szentatyáéból is--nyugodtan...
keresztkem
szentistvánjobb
  Válasz | 2015. március 18. 16:21 | Sorszám: 24
Néz majd nagyot a bácsi, amikor látja, hogy Ferenc pápa mellett állva, a palota ablakából
integetek a Szent Péter téren összegyűlt lelkendező népnek !
keresztkem
  Válasz | 2015. március 18. 14:32 | Sorszám: 23
Akkor úgy látszik a "hazudni" ige jelentésén NEM UGYANAZT ÉRTJÜK. Mert. Az én ismereteim szerint hazudik az, aki olyasmit állit, AMINEK PONT AZ ELLENKEZŐJÉRŐL VAN BIZTOSAN MEGGYŐZŐDVE, mint amit ő maga--akár verbálisan is-- állit, és mégis "azt" mondja, amit mond--TULAJDONKÉPPEN A SAJÁT IGAZ LEGJOBB MEGGYŐZŐDÉSE ELLENÉRE IS--valamilyen csalárd okból cselekedvén "így".
Én viszont ŐSZINTÉN ANNAK IGAZ VOLTÁRÓL-MIVOLTÁRÓL VAGYOK MEGGYŐZŐDVE AMIT ÉN ÁLLITOK, S HAMISNAK GONDOLOM AZT, AMIT ÖN MOND.
Mindazonáltal, én nem mondom azt, hogy Ön "hazudna", legföljebb olyasmit vélelmez és állit, AMIT ÉN HAMISNAK ÉS HELYTELENNEK LÁTOK. S nem vonnom azt kétségbe azt, hogy Ön valóban azt tartja helyesnek amit--s amivel én nem tudok egyetéreni.
De perssze attól, hogy Ön nem hazudik, s nem ért velem egyet, attól még nincs jogalapja azt állitani, hogy én hazudnék. Ezt vagy fölfogja vagy nem, de ha nem, arról sem tehetek. S AKKOR IS NEKEM VAN IGAZAM! MIN-DEN-BEN--de minimum ebben a "hazugság dologban" mindenképp!!!
keresztkem
szentistvánjobb
  Válasz | 2015. március 17. 08:57 | Sorszám: 22
... A hálás utókor a nagy egyházatyák sorában, Szent Ágostoné
mellett fogja emlegetni a nevemet !
szentistvánjobb
  Válasz | 2015. március 17. 08:55 | Sorszám: 21
Drága bácsi, tévedni/hazudni tetszik.
Nem új vallást alapítok, hanem összefércelem a régit,
azt az egyet, amelyik széjjelhasadt.
keresztkem
  Válasz | 2015. március 14. 15:45 | Sorszám: 20
Immáron harmadíziglen is KIZÁRTAK engem a Sárga Gondolá-ról--úgy látszik az ottani fő tótumfaktumnak Rendes Kis-nek nagyon a begyében vagyok. Őszintén szólva nem ok nélkül zárt ki R.K., de olyan nagyon nem is bánom. Neki persze egyszerű a dolog, valahová beír két szót vagy kitöröl onnét kettőt s én már ott sem lehetek. Iyen egyszerű a dolog az ő szempotjából: KIÉLHET HATALMI TÉBOLYÁT és vallásalapító őrültségét. Úgy kell neki, NEM BÁNTAM MEG SEMMIT!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. március 09. 11:47 | Sorszám: 19
Ráadásul ott ők a "sárga gondolán" olyannyira csacskák, hogy képtelenek felfogni azt, hogy vannak a világon igazi egyéniségek, akiket nem érdekli az ő hülyeségük. Vannak pózaik, képmutatásaik, fontoskodásaik--és főleg: ÖNFONTOSKODÁSAIK--amiket az eufemisztikus STIL: modorosságnak nevez, s mindez nekik sajátjuk. S ha találkoznak nagyvéletlenül olyan emberrel--szerénységemmel--akinek mindezek fölöslegesek mert átlát rajtuk, akkor ők az ÖNFONTOSKODÓK "PAFFÁ LESZNEK". Nem tudnak vele mit kezdeni tehát sértregetik.
Engem pedig nem tart féken az ő értékrendszerük, és pózok nélkül olyan nyelven beszélek, amilyenen ÉN AKAROK! No ezen azután a beszarásig értetlenek. Hát kizárnak áthelyeznek, csak hogy ne kelljen szembessülniük a hülyeségükkel.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. március 05. 11:14 | Sorszám: 18
A Sárga Gondolá-n mindenáron meg akarnak engem "fegyelmezni", meg akarnak "egzecíroztatni". Nem képesek azt belátni, hogy VELEM "AZT" NEM LEHET! Mint ahogyan azt sem lehet, hogy utasitani engem arra, hogy nekem is azok a témák legyenek "érdekesek" és izgalmasak, ami nekik ott az. Amilyen csacskák: azt hiszik, hogy engem a "saját képükre és hasonlatosságukra" formálhatnak. NEM MEGY EZ--HÖLGYEIM ÉS URAIM! Jópár év alatt már megtanulhatták volna.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. február 22. 13:01 | Sorszám: 17
A "Sárga Gondolá"-n ahonnan Rendes-Kis kizárt engem, mindenféle hibáimat és bűneimet olvassák a fejemre. Egyiket-másikat okkal-joggal. Ám azt ők soha nem veszik figyelembe, hogy ŐK HOGY' BESZÉLNEK VELEM, ŐK MIT CSINÁLNAK--hálistennek csak verbálisan--ellenem. Az én hibáim és bűneim 95%-ban következmények, az ő bántásaik következményei.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. február 22. 13:01 | Sorszám: 16
A "Sárga Gondolá"-n ahonnan Rendes-Kis kizárt engem, mindenféle hibáimat és bűneimet olvassák a fejemre. Egyiket-másikat okkal-joggal. Ám azt ők soha nem veszik figyelembe, hogy ŐK HOGY' BESZÉLNEK VELEM, ŐK MIT CSINÁLNAK--hálistennek csak verbálisan--ellenem. Az én hibáim és bűneim 95%-ban következmények, az ő bántásaik következményei.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. január 29. 20:08 | Sorszám: 15
Ha valaki abban élvezkedik, hogy ő úri gusztusa szerint egy másik levelezőt valahonnan kizárhat--és ezt meg is teszi--akkor annak a lelkületében súlyosabb problémák is lehetnek.
Persze az ilyesféle FŐKIZÁRÓK mindig és mindenütt meg tudják magyarázni, hogy miért élvezkednek a basáskodásukban, ebben nincs is hiba! Meg lehet majd' mindent egy mondvacsinált okkal magyarázni és még lesz is olyan másik levelezőtárs--lehet, nem is egy--aki elfogadhatónak fogja tartani ezt az okot kizárási indokként. Csak az a kérdés: van-e az ilyen önhatalmasoskodásnak igazi értelme? A TORZULT LÉLEK ú.n. beteges "kielégülésén"--"ó milyen nagyfiú is vagyok én, itt én mindent megtehetek, ami nekem tetszik"--kívül?
Az "itt én mondom meg azt egyedül MI HOGYAN HELYES, és mit hogyan szabad?"-on kivül.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. január 27. 18:30 | Sorszám: 14
Nem bölcs dolog valakit egy fórumból (vagy -ról) kizárni, mert előbb utóbb az illető azt amit ott mondani akart VALAHOGYAN IGYIS-ÚGYIS ELMONDJA! Vagy ugyanott más nick-néven, vagy másutt. A kizáró meg "elélvezhet" a nagy-nagy erőszakosságában--nevetségessé téve nagy-nagy erőszakos önmagát.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. január 22. 06:29 | Sorszám: 13
1.) Köszönöm a hozzászólását.
2.) Alighanem a "gondolkodik" igé-nek nem csak egyféle ÉRTELMZÉSE létezik--jelesül: az Öné.
3.) De még ha elfogadnánk is az Ön értelmezését egyetlen helyesnek és igaznak, akkor is ÖNELLENTMONDÁSDBAN leledzik.Hiszen az én életem már EDDIG IS HOSSZÚ! És ez a vitathatatlan tényként létező hosszú életem már önmagában is BIZONYITJA(bizonyítaná!), hogy igenis gondolkozom.Még az Ön értelmezése szerint is! De mondom: van a "gondolkozik"-nak az Önétől ELTÉRŐ értelmezése is.
4.) Az hogy ide "UTÁNAMJÖTT", és ír ide nekem, amit mégegyszer köszönök, az egyébiránt szintén bizonyítja, hogy függetlenűl attól, hogy "gondolkozom-nem gondolkozom", mégiscsak "érdekes vagyok" valamiért.
5.) Persze azért megsért itt is--Öntől várt módon--a tegezéssel, a kereszt(R)ém-mel meg az elvtárs-sal--ami nem voltam s nem vagyok, pláne Önnel nem-- azon már nem is csodálkozom.De ez az Ön "módi"-ja és szintje...természetesen, amit megbocsájtok szelíden.
keresztkem
panda
  Válasz | 2015. január 21. 20:35 | Sorszám: 12
kedves keresztrém elvtárs, miért nem gondolkodik egy kicsit inkább?
Az élet rövid, ha nem gondolkodolosz.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola