Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kifütyülték Medgyessyt és Szilit (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kifütyülték Medgyessyt és Szilit
Vata
  Válasz | 2003. március 16. 00:01 | Sorszám: 91
Momentán még én sem döntöttem el, a "fontolva haladó", - én inkább úgy mondanám: a "nemzet gazdasági felemelése következtében organikusan kiváló" taktika (mármint a Birodalomból), avagy a forradalmi, "most és azonnal mindent, aztán majd fejlesztünk" taktika ütközéséről szól ez a vita.

A jó megoldást most kipróbálhatnánk az EU. csatolás helyett! - Szerintem!

Bocs, de most látom, rossz válaszra böktem. - Talán nem haragszotok meg nagyon!

karmincza
  Válasz | 2003. március 15. 23:41 | Sorszám: 90
figyuzz, madárfióka, bármikor berakok egy dévidcsillagos, kapedlis macskát is, ha épp az a téma (van néhány ilyen képem is, nem jelent gondot)
de most a kokárda volt a téma, ergo kokárdás cicóka képe került a topikba

amúgy pedig épp az vagyok, amit pillanatnyi uri kedvem diktál: ma kokárdás macska, zsidó ünnepen pedig dávidcsillagos cicus, mindig az alkalomhoz illően...

karmincza
  Válasz | 2003. március 15. 23:36 | Sorszám: 89
nézőpont kérdése, ami nem azonos a relativizálással
egyébként miközben néztem a Hídembert, volt egy olyan érzésem, mintha Antall Józsefnek akarna emléket állítani Széchenyi alakján keresztül, hiszen mindketten a "fontolva haladás" hívei voltak

és az már nem "igazság", hanem egyéni beállítottság, egyéni vérmérséklet, egyéni szimpátia kérdése, hogy valaki Széchenyi vagy Kossuth álláspontjával rokonszenvezik, hogy mit tart üdvösnek egy olyan cél elérésében, amiben amúgy Széchenyi és Kossuth alapvetően egyetértett

Turul
  Válasz | 2003. március 15. 23:27 | Sorszám: 88
Karmincza nem bírja a magyar ünnepet:

"miért is ne illeszthetnék be egy kokárdás macskaképet, ha valaki mélymagyar mélypogár"

Nem szeretném, ha Te mélyzsidó, dávidcsillagos macska lennél...

Kérem a cenzort, hogy egyformán törölje mindkettőnket.

"A magyar név megint szép lesz,
Méltó régi, nagy híréhez!"

Turul
  Válasz | 2003. március 15. 23:20 | Sorszám: 87
Hála Istennek.

Meg az öntudatos magyaroknak.

Mercurius
  Válasz | 2003. március 15. 23:18 | Sorszám: 86
Rud,Rud, ejnyebejnye. Beszelj inkab arrol, hogy hogy lopta el az MSZP a szocialdemokratoktol a Nepszavat. Na abbol is lathatod, hogy ki a tolvajbanda .
Vata
  Válasz | 2003. március 15. 23:17 | Sorszám: 85
Értem, mit akartál mondani Kedves Karminca!
Csak nem értek egyet az igazság relatívizálásával, semmilyen kérdésben. Sem a Szt.István kontra Koppány vitában, sem a Széchenyi - Kossuth polémiában. Nem biztos, hogy szájíz kérdése, ki hova áll. Sokkal inkább információ kérdése!
karmincza
  Válasz | 2003. március 15. 23:16 | Sorszám: 84
mondjad, kedves polgári humorzsák, ha már macskanickem van, akkor miért is ne illeszthetnék be egy kokárdás macskaképet, ha valaki mélymagyar mélypogár megkérdezte - természetesen minden hátsó szándék nélkül -, hogy kitűztem-e a kokárdát?

persze ha csak szimplán anyázni akarsz egy jóízűt, akkor rosszal kezdtél ki, mint ez többen is tanusíthatják...

karmincza
  Válasz | 2003. március 15. 23:12 | Sorszám: 83
kedves Kyu,

az én védelmemre ugyan senki nem szorul, védje meg magát mindenki személyesen, ahogy én is "megvédem" magam

most végignéztem a Hídembert - bion-bion abban is kiragadtak bizonyos leitmotivokat a kor eseményeiből, és arra fűzték fel a filmet

nincs ebben semmi kivetnivaló
(ha megnézed Orbán beszédeit, ő is általában valami aktualitáshoz kapcsolta)

karmincza
  Válasz | 2003. március 15. 23:08 | Sorszám: 82
kedves Vata,

hogy csak 48-nál maradjunk: gondolj a Kossuth-Széchenyi vitára, a Kossuth-Görgey vitára és a többire, egyazon eseménysor kapcsán
például az államalapításról is sokan, sokféleképpen emlékeztek/emlékeznek meg
vagyis ki-ki a saját szája íze szerinti "aktualitást" hámozza ki belőle

LEVI
  Válasz | 2003. március 15. 23:07 | Sorszám: 81
Sajnos ezek még a saját érdekeiknek megfelelő pontokat, azaz terveket sem tudják teljesíteni, legfeljebb azt, hogy - "ma csak százszor hazudjunk" - !!
minonka
  Válasz | 2003. március 15. 23:02 | Sorszám: 80
az mszp 12 pontja: és nyugodjatok meg,ezt be fogják tartani!

1. Kívánjuk a jobboldali sajtó szabadságának eltörlését, teljes cenzúrát.
2. Felelős üvegzsebű minisztériumot Buda-Pesten.
3. Hetenkénti országgyűlést Pesten (szavazás 2 hetente).
4. Törvény előtti egyenlőséget polgári és vallási tekintetben, éljenek a kisegyházak.
5. Nemzeti őrsereg-et azt nem, de önkéntes hadsereget igen.
6. Közös teherviselést (fizessenek a szegények is!), képviselet egyenlőség alapján (kivéve jobboldal).
7. A multinacionális nagytőke maximális kiszolgálása.
8. A bíróságok függetlenségének eltörlése.
9. A Nemzeti bank teljes felügyelete.
10. A katonaság esküdjék meg az alkotmányra, magyar katonáinkat vigyék külfödre, a külföldieket hozzák hozzánk.
11. A politikai statusfoglyok büntetési tételének- szigorítása, különös tekintettel a felségsértőkre.
12. Unio Európával.

Don
  Válasz | 2003. március 15. 22:02 | Sorszám: 79
Én is fidelitasos vagyok, és igazából a fütyülésen kívül mást is csinálnék a komenistákkal. De a fütyülésnek is maximálisan örülök.

Kéretik a Fidelitast nem egy kalap alá venni saját magával.

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 15. 21:48 | Sorszám: 78
Figyelj, kisapám, a hozzászólásomhoz semmi köze annak, amit te itt leírtál. Neked csak arra van szükségedm hogy megjelenjen előzményben a "Gyöngy", utána leírsz valami eszméletlen marhaságot, aztán valamikor rámzúdítod, hogy mire is reagáltál. Neked jogodban áll, hogy ne tessék Orbán, természetesen. Neked jogodban áll, hogy fizetett ühynökökben leld gyönyörűségedet, senki nem akadályoz benne. Most csak azt mutassad ki drágaságom, hogy abban a hozzászólásban, amire te itt "reagálsz", hol a fenébe látsz te olyasmit, amire ezt kéne írnod?!

" ... megy a fikázás a pontonhid miatt, majdnem a Lánchidnál áll a sor vége, véletlenül van, akinek tetszik..."

Végre a baloldal is megkapta a maga Kossuth-terét ! Legyetek boldogok vele, így Bokros-csomag előtt úgyis ez lesz az utolsó örömetek (sajnos, nekünk is ez lehetne csak )!

kyu
  Válasz | 2003. március 15. 21:20 | Sorszám: 77
"mondd, drága Kyu, ez a jóravaló kergényi honnan a bánatos izéből tudta, hogy megyóék miről fognak hablatyolni?"

Tudni valószínűleg sehonnan, max. erős tippje lehetett az előkészületekből extrapolálván. Tudod, márc. 15-re időzített pontonhíd (más néven Európa-híd), a csatlakozás 12 pontja, Baja eftárs nyilatkozatai, stb, stb...

"egyébként a nemzeti ünnepeken elhangzó hablatyoknak van egy olyan tulajdonságuk, hogy a szónokok kiragadnak az akkori eseményekből valami "mához szóló üzenetet" vagy miaszöszt, mondjuk eléggé kézenfekvő, hogy az eu csatlakozás előtt egy hónappal ez valami eu-val kapcsolatos leitmotiv legyen"

Ugyan karminc, ez azért "kicsit" több volt mint "mához szóló üzenet", és ezt te is nagyon jól tudod, csak kötelességednek érzed védeni a gazdit.

Vata
  Válasz | 2003. március 15. 21:17 | Sorszám: 76
Kedves Karmica!
Ez nem nézőpont kérdése, - legalábbis akkor, ha nem tolódunk el a sajátos jogfelfogások irányában!
Egész egyszerüen a két dolognak nemhogy köze nincs egymáshoz, de éppen ellenkező indulatokból fakadnak!
- Nemtudom mire kellene inkább hivatkozni, ha ezt a "ha akarom vemhes, ha akarom nem vemhes" ideológiai alapot idézzük! A Biblia nem egészen olyan. (Márha komolyan veszi valaki!)
Gyöngy
  Válasz | 2003. március 15. 21:10 | Sorszám: 75
Bárhogyan gondolkodj is a fényképről, a gondolat folytatása ... , és főleg annak hangoztatása ...
axe
  Válasz | 2003. március 15. 21:04 | Sorszám: 74
Ne légy naív: a fénykép beillesztője nagyon is tudta mit csinál. Ekkora véletlen azért nincs.

Nekem a fényképről csak az (és semmi más!) jutott eszembe, hogy helyesebb lenne, ha március 15-én az alábbi fénykép bemásolása helyett a jó édesanyjával szórakozna.

Ebben a gondolatban pedig igazán nincs semmi rossz. Persze, az is lehet, hogy nincs igazam.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. március 15. 21:02 | Sorszám: 73
Bébi!

Neked meg az ütődött vezérednek arról kéne inkább morfondírozni, hogy miért utálja őket ennyire az ország fele. Talán a nép nem véletlenül fejezi ki felháborodását. Talán a Medgyessy-maffia tényleg felhéáborító.

Erre még nem gondoltál a mogyorónyi agyaddal (és mákszemnyi empátiáddal) sosem?

He, nagyfiú?

Nabuko don Ozor
  Válasz | 2003. március 15. 21:01 | Sorszám: 72
Ó, a mi kedves Robin Rútunk állandóan két mércével koslat. Hol az egyiket kapja elő, hol a másikat, attól függően, hogy most éppen kiről kell véleményt nyilvánítani. Most éppen olimposzi magaslatokból ostorozza a jobboldali "csőcseléket".
Ha valami kellemetlent kérdeznek, akkor meg általában hallgat, mint az a bizonyos a fűben, mint pl. az alábbi hozzászólásnál:

Nabuko don Ozor Válasz | 2003. március 15. 17:35 | Sorszám: 40
"csak a csőcselék viselkedik csőcselék-módra egy ünnepen, egy rendezvényen, egy temetőben, stb. Mert így viselkedni nem normális."

Aha, szóval úgy mint pl. a MAZSIHISZ-es tüntetők nem is olyan régen ?

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. március 15. 20:58 | Sorszám: 71
0. Kösz, jól vagyok.
1. Nem vagyok polgári körös. (Tehát kizárólag más szakállára játszom. )
2. A jel mit jelent szerinted?
Eszem ágában sincs Marcia su Budapestet játszani. Csendes gyerek vagyok.

De ooooolyan jó ábrándozni!

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 15. 20:56 | Sorszám: 70
"Említsd meg az egyik explicit, vagy implicit kérdést, ok?"

OK, mihelyt lesz időm, végigbogarászom, mikor is hagytál megválaszolatlanul engem. Sajnos, most ezt nem tudom megtenni. (Bár lehet, hogy nem kéne elmulasztanom az alkalmat, ki tudja, mikor jársz erre ismét ?!)

A topic tényleg nem Kunczéról és a szabaddemokraták bunkóságáról szól, hanem azok "bunkóságáról", akik nehezen tűrik, hogy a Múzeumkertben az egykori ünnep-szétverők/utódai illegessék magukat a "megemlékező" szerepében.

Az Orbán-kormány legkorruptabbként való megjelenítése egyesegyedül a média állandó köpködésének eredménye, de ezt mér talán írtam is valahol. Minden idők legkorruptabb magyar kormányzata még csak a 11. hónapjában jár .

Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 15. 20:49 | Sorszám: 69
Említsd meg az egyik explicit, vagy implicit kérdést, ok?

Látom nem tudod, hogy most nem a politikusok bunkóságáról van szó, hanem a kormánykoalíció politikusainak szervezett és ostoba kifütyüléséről, az übnnepek, megemlékezések tönkretételének szándékáról.

Ami a "tolvajbandát" illeti, éppen ezért kavartad ide, hogy eletereld a szót. Hogy ne legyen hiányérzeted: a tolvajbanda - kitétellel egyetértek, az Orbán kormány a legutolsó 12 év legkorruptabb kormánya volt, amit egyértelműen igazol a kormány több tagjának bírósági elítélése.
De ez a topic nem erről szól, minek hozod elő?

karmincza
  Válasz | 2003. március 15. 20:40 | Sorszám: 68
hát az bizony k*rva jó lenne, ha felfegyvereznék a polgári öntevékenyeket...

én például megnézném, hogy a melnyikov, a magad-féle és a söntésből szalasztott kocsmáros szájhősők micsinálnának - van egy olyan érzésem, hogy csak a pofikátok nagy, és hogy egy ilyen helyzetben ezerrel a legközelebbi óvóhelyre húznátok

amúgy jól vagy?

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 15. 20:39 | Sorszám: 67
Érdekes az lenne, ha valamely hozzád intézett explicit, vagy implicit kérdésemre válaszolnál. Még egyszer örök hálám a leereszkedésért! (Ja, és nem foglaltál állást a "tolvajbanda" ügyében. De miért is tennéd? Az valószínűleg teljesen PC és illendő viselkedés. Az ország házában annak van helye. Aki így "viselkedik", hogyan is lenne csőcseléknek tekinthető?!)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola