Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kifütyülték Medgyessyt és Szilit (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kifütyülték Medgyessyt és Szilit
kpista
  Válasz | 2003. március 15. 17:48 | Sorszám: 41
"Normális az, ami a szokásostól nem elütő. Magyarországon ez a fajta stílus nem normális"

Ígazad van, Magyarországon az a fajta stílus a normális, hogy gumibotos, könnygázgránátos rohamrendőrök püfölik véresre a békés tüntetőket.

Nabuko don Ozor
  Válasz | 2003. március 15. 17:35 | Sorszám: 40
"csak a csőcselék viselkedik csőcselék-módra egy ünnepen, egy rendezvényen, egy temetőben, stb. Mert így viselkedni nem normális."

Aha, szóval úgy mint pl. a MAZSIHISZ-es tüntetők nem is olyan régen ?

Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 15. 17:28 | Sorszám: 39
Normális az, ami a szokásostól nem elütő. Magyarországon ez a fajta stílus nem normális, (nem szokásos) és hála Istennek akárhányszor ismétli egy kisméretű sajnálatraméltó társaság, nem válik normálissá. De nem azért, mert az ellenfeleid nem tartják normálisnak, hanem azért, mert nem az. Normális viselkedés rendezvényekenm, ünnepeken az, amit a többség be szokott mutatni.
Szerencsére jelentősége nincs a dolognak és ezt főleg annak lehet betudni, hogy a Turulmadár féle jobboldaliak és a marosvásárhelyi ünneplők egyaránt pontosan jelzik: csak a csőcselék viselkedik csőcselék-módra egy ünnepen, egy rendezvényen, egy temetőben, stb. Mert így viselkedni nem normális.
Turulmadár
  Válasz | 2003. március 15. 17:23 | Sorszám: 38
Számomra leginkább az a normális politikai stílus, amit én annak tartok. Az odamegyek-csak-hogy-balhézhassak mentalitás nem ez a kategória.
Gyöngy
  Válasz | 2003. március 15. 17:01 | Sorszám: 37
" ... a Fidelitas csak egy normális politikai stílust szeretne ... "

Mi is. Szerinted egy olyan extrém helyzet (vagy legalábbis annak "ígérete"), ami a miniszterelnök személyével előállt, és azóta folyamatosan fennáll, az, ahogyan a jobboldali nyilvánosság kérdését kezelik, az, ahogyan az egész EU-csatlakozás ügyét kezelik, az a lenyúlási dömping, amit bemutattak, az a normális politikai stílus keretei közt hogyan kezelhető? Tényleg, mit nevezhetünk normális politikai stílusnak? Azt, amit ellenfeleink annak tartanak?

Turulmadár
  Válasz | 2003. március 15. 16:52 | Sorszám: 36
Elég érdekes kritériuma a "nemzeti oldalhoz tartozásnak" az, hogy walaki jófejnek tartsa a permanens balhézókat...
Turulmadár
  Válasz | 2003. március 15. 16:51 | Sorszám: 35
Szerintem a Fidelitas csak egy normális politikai stílust szeretne, de én itt a saját wéleményemet mondom, nem a Fidelitasét.
kpista
  Válasz | 2003. március 15. 16:45 | Sorszám: 34
Elég mondjuk csak megnézni a vezetőségüket.(Gyürk)
la
  Válasz | 2003. március 15. 16:42 | Sorszám: 33
érdekes és hasznos a véleményed. mert ezidáig kissé bíztam, hogy ha Rogán péel jól az élére állna a Fidelitasnak és mondjuk megemberelné magát... de roppant kijózanítóak a szavaid és immáron tudom, hogy a Fidelitas nem a nemzeti oldalhoz, hanem sokkal inkább az szdszhez áll közel s ha markánsabban irányt vesz, akkor a Gizella utca felé fogja venni azt az irányt.
Melnyikov
  Válasz | 2003. március 15. 16:42 | Sorszám: 32
Baja Feri se semmi, ő még próbálja mosdatni a szart:

"... Ez lesz a március 15-iki központi ünnepségek üzenete, mivel 1848 és 2003 között azonos az európai közösséggel való egyesülés óhaja. Ezt Baja Ferenc, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára mondta a március 15-iki ünnepségeket beharangozó sajtótájékoztatón. Beszámolója szerint röplapot készítettek az igen 12 pontjáról, amelynek egyik pontja uniót Európával. Ennek tartalmát az állami ünnepségek egyes műsorszámaiban is felolvassák. Az államtitkár ugyanakkor hangsúlyozta, nem kampányolnak március 15-ikén az unió ügye mellett, csupán együtt gondolkodásra buzdít a kormány az ünnep kapcsán a kihívásokról és a lehetőségekről."
Áh nem Feri, nem, ényleg nem kampányoltok.


MR Krónika:

2003-03-14 06:54 Március 15-i állami rendezvények Budapesten - Az ünnepen sem szünetel az EU kampány

Az Európa-híd ünnepélyes megnyitásával kezdődnek ma este a március 15-i állami ünnepségek: Medgyessy Péter miniszterelnök és Pat Cox, az Európai Parlament elnöke nyitja meg a Batthyány tér és a Kossuth tér között épült pontonhidat. Az ünnep rendezvényeire 143 és fél millió forintot szán a kormányzat - jelentette be Baja Ferenc, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára. A március 15-i ünnepi programot Berek Patrícia ismerteti.

Haza és haladás - akkor és ma. Ez lesz a március 15-iki központi ünnepségek üzenete, mivel 1848 és 2003 között azonos az európai közösséggel való egyesülés óhaja. Ezt Baja Ferenc, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára mondta a március 15-iki ünnepségeket beharangozó sajtótájékoztatón. Beszámolója szerint röplapot készítettek az igen 12 pontjáról, amelynek egyik pontja uniót Európával. Ennek tartalmát az állami ünnepségek egyes műsorszámaiban is felolvassák. Az államtitkár ugyanakkor hangsúlyozta, nem kampányolnak március 15-ikén az unió ügye mellett, csupán együtt gondolkodásra buzdít a kormány az ünnep kapcsán a kihívásokról és a lehetőségekről. Gál J. Zoltán kormányszóvivő elmondta: a bruttó 143 millió 540 ezer forintba kerülő ünnepség-sorozat 14-ikén, este 7 órakor indul, amikor Medgyessy Péter miniszterelnök és Pat Cox, az Európai Parlament elnöke megnyitja a Batthyány és a Kossuth tér közötti pontonhidat, ami az unióba történő átkelésünket, valamint a jobb és baloldal közötti hidat is jelképezi majd. Március 15-ikén délelőtt fél tízkor kezdődik az ünnepélyes zászlófelvonás a Kossuth téren, majd a nemzeti lovas díszegység és a fúvos zenekar felvezetésével a résztvevők a Múzeumkertbe vonulnak, ahol 11 órától beszédet mond Szili Katalin házelnök. Ezután déltől 16 óráig családi programok várják az érdeklődőket. Ezzel párhuzamosan a Kapisztrán téren és a Hadtörténeti múzeumban is egésznapos programok lesznek, interaktív történelmi játszóházzal, lovas bandériummal, színpadi műsorokkal és vetélkedőkkel. Az Országház Kupolatermében 15 órától adja át Mádl Ferenc köztársasági elnök a Kossuth és Széchenyi Díjakat és este 20 órától kezdődik a díszelőadás a Magyar Állami Operaházban.

kpista
  Válasz | 2003. március 15. 16:37 | Sorszám: 31
"Egy csoportba felsorakozott a sok intelligens és amikor megjelent Medgyessy, kórusban fütyülni és kiabálni kezdtek"

Nagyon jól tették. Ha én ott vagyok, valószínűleg dobálok egy kis rohadt paradicsomot meg záptojást is.

Melnyikov
  Válasz | 2003. március 15. 16:34 | Sorszám: 30
A törvénysértő propaganda március 15-én sem szünetel, a gazemberek nem is tagadják.
A Tmadár féle fidelitasosok m,eg szégyelljék magukat, ha szerintük ciki kifütyülni a valódi csőcseléket: a d209-es kormányt, a fidesz által is futtatott Somodi Imrét és truppját, és igen, a kollaboráns jobbközépet is, amelynek szava sincs az alkotmányt és választási törvényt, valamint a médiatörvényt sértő állam(párt)i EU agitprop ellen. Sőt, maguk is részt vesznek benne.
A Fidesz-MDF ideje lejárt, korrupt, korhadt pártok, ugyanúgy részei az atlantista(USA-Izrael irányította, lásd Tellért) elitnek, mint a szadesz-maszop, legfeljebb néha a kisasztalnál esznek.

MR Krónika

2003-03-14 12:13 Március 15-én is EUKK kampány - Európa-híd Budapesten

Népszerű emberekkel és Európa-híddal március 15-én kezdődik az Európai Unió Kommunikációs Közalapítvány április 12-ig tartó kommunikációs tevékenységének második szakasza. A népszavazásig hátralévő egy hónapban a Közalapítvány arra kívánja ösztönözni a lakosságot, hogy minél nagyobb számban vegyen részt az április 12-i népszavazáson - tudta meg az OBJEKTÍV Hírügynökség az EUKK sajtószolgálatától.

A televíziókban, az újságokban és az óriásplakátokon egyaránt olyan ismert személyiségek buzdítnak a népszavazási részvételre, akik egyébként egymástól eltérő nézeteket vallanak, eltérő szakmai nézeteket képviselnek, más generációhoz tartoznak. E személyiségek ingyen vállalták a szereplést és saját maguk fogalmazták meg a reklámban elhangzó szövegeiket is.
A nemzeti ünnepen kezdődő újabb tájékoztatási szakasz központi üzenetét jelképezi az Európa-híd, mely március 14 és 16 között köti össze Pestet és Budát. A gyaloghíd Európába való átkelésünket, az összeköttetés létrejöttét jelképezi. Kifejezi, hogy a különbözőképpen gondolkodók, a különböző partokon állók egy kérdésben, az Európához való csatlakozásban egyetérthetnek. Az ünnepi forgatagban megjelenő közéleti személyiségek, művészek ezen gondolat jegyében népszerűsítik az EU csatlakozást. Az EUKK kampánya három napon át látványos, családi eseményt teremt: műsorokkal, neves művészek fellépésével, utcabállal, egyéb kiegészítő elemekkel barátságos, vidám, politika-mentes népünnepéllyé varázsolják nem csak a békés célra használt katonai műtárgyat, de annak környékét, a pesti és budai rakpartot, az Országház környezetét. A hídon elhelyeznek 132 nemzeti színű szélforgót és 100 EU zászlót.
A híd péntek estétől vasárnap estig várja az átkelőket. Az előírásoknak megfelelően a nemzetközi hajóutat is biztosítják, délben és este 10 után szétnyitják a hidat, ekkor nem lehet átkelni a hídon, de a nyitás és zárás ugyancsak különleges látványosság.

Turulmadár
  Válasz | 2003. március 15. 16:23 | Sorszám: 29
Figyi, tavaly ősszel a Kossuth-rendezvényen ott woltam a Kossuth téren. Egy csoportba felsorakozott a sok intelligens és amikor megjelent Medgyessy, kórusban fütyülni és kiabálni kezdtek. Szerintem ez wisszatetsző és primitív dolog - ráadásul, mint mondtam, marha unalmas is...
kpista
  Válasz | 2003. március 15. 16:10 | Sorszám: 28
Jó, ha a Fityelitásznak tetszik, hogy magasról szarnak a nemzet fejére, akkor maradjon csendben, de engedtessék már meg, hogy akiknek ez esetleg nem tetszik, azok hangot adjanak nemtetszésüknek.
kyu
  Válasz | 2003. március 15. 16:03 | Sorszám: 27
"tökmindegy, hogy megyó és csapata mit mondott, mert a kergényi-vezette polgári öntevékenyek így is, úgy is kifütyülik a polgári kreativitás jegyéen... "

Naná!
Főleg ha a legnagyobb nemzeti ünnepünket ócska EU-propagandává züllesztik!

Turulmadár
  Válasz | 2003. március 15. 15:57 | Sorszám: 26
Szerintem marha unalmas ez az állandó füttykoncert és csak égetik a jobboldalt azok, akik életmódszerűen járnak balhézni.
A fotósok megtámadása meg hab a tortán.
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 15. 15:46 | Sorszám: 25
Mindenki úgy ünnepel, ahogy tud. Van aki torkaszakadtából, van aki csendesen. Engem nem zavarnak a balhésok, nekik is jól kell érezniük magukat és őket ez elégíti ki. Szerencsére az ünnepet sem zavarják, úgyhogy nincs jelentőségük. A marosvásárhelyiek ma példát mutattak abból, hogy a csőcseléket hogyan kell viselni, hamar el is hallgattak azok páran. De ez a nap mindenképpen szép, akkor is, ha néhányan - egyébként egy törpe (minden értelemben) kisebbség - még nem éerettek meg a dologra. Idő van. És türelem is.
kpista
  Válasz | 2003. március 15. 15:36 | Sorszám: 24
Kitűzted már a kokárdádat?

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 15. 15:35 | Sorszám: 23
"háááát, ahogy elnézem, tökmindegy, hogy megyó és csapata mit mondott, mert a kergényi-vezette polgári öntevékenyek így is, úgy is kifütyülik a polgári kreativitás jegyéen..."

Igen, kreativitás híján nem mentem az idén a Múzeumhoz (nem tudok fütyülni , télleg csak mosolyogni tudtam volna, de a mosolyhoz még frissek a tavalyi emlékek). Amúgy persze tökmindegy, mit mondanak Megyóék, az a lényeg, amit csinálnak, vagy csinálnának, ha nem félnének tőle, hogy nem lennének eléggé "szobatiszták" Ajrópához.

karmincza
  Válasz | 2003. március 15. 15:31 | Sorszám: 22
nagyon rossz vége lehet

ejnye kocsmáros, megint álmodik a nyomor a söntésben?

karmincza
  Válasz | 2003. március 15. 15:28 | Sorszám: 21
Úgy látszik a csőcselék mindenhol jelen van.

bion-bion
hogy is mondta tegnap kergényi imruska?

"A Nemzeti Múzeum minden magyarok emlékhelye..
A parlamenti választásokon a kormányzást pár ezer szavazattal veszítettük el. Mosolyogni fogunk a Nemzeti Múzeumnál is.
Ám ha Medgyessy Péter vagy megbízottja a márciusi ifjak kegyhelyén ellenünkre szól, kifejezzük nemtetszésünket!"
(http://www.polgari-kor.hu/hirek/hirek.php?mit=bovebben&kat=&id=1159)

háááát, ahogy elnézem, tökmindegy, hogy megyó és csapata mit mondott, mert a kergényi-vezette polgári öntevékenyek így is, úgy is kifütyülik a polgári kreativitás jegyéen...

axe
  Válasz | 2003. március 15. 15:11 | Sorszám: 20
Emmá beszéd...
Gyöngy
  Válasz | 2003. március 15. 15:03 | Sorszám: 19
Én majd csak 4-kor, dolgom van még, de aztán Fel, Budára !
axe
  Válasz | 2003. március 15. 15:02 | Sorszám: 18
Szép, szép, hogy itt fecsegtek összevissza - de most már indulás ünnepelni!

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 15. 15:00 | Sorszám: 17
"Igen, a kommunisták ... roppant érzékeny emberek."

Persze, tudjuk, különös anyagból készültek !

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola