Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Medgyessyt kifütyülték a Hősök terén :D Naná! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Medgyessyt kifütyülték a Hősök terén :D Naná!
Rendes Kis
  Válasz | 2012. július 13. 15:49 | Sorszám: 295
.
Hegeda
  Válasz | 2003. október 28. 21:30 | Sorszám: 294
Azt hittem ez Zsiros B Ödön "műve"!
jobb_egyenes
  Válasz | 2003. október 28. 20:55 | Sorszám: 293
Azt hiszem, az MH-s Makai gyilkos szatírája áttörte a gátat.
Ilyen kvalitású kifigurázás nem jelenhetett volna meg, ha a baloldal nem döntötte volna el, hogy MP vállalhatatlan.
Innen kezdve a visszaszámolás tippjei okozhatnak izgalmat: mikor?
Ktgvt vita vége a Parlamentben?
EU-választások?
Jan.1. (old fashion communist convention)?
Vagy egyszerűen csak eldurran az agya vkinek (MP, Hkovács, GYF. vki véleményformáló potentát)?
Hegeda
  Válasz | 2003. október 28. 20:45 | Sorszám: 292

...és Szajházi szerint nincs utánpótlás humoristákból???
Bordódy Kristóf
  Válasz | 2003. október 28. 14:35 | Sorszám: 291
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. október 28. 09:58 | Sorszám: 290
Kedves egybe gyűltek, drága megemlékezők…
Még ne. Most még ne.
Miért?
Mert még messze vagyunk… Megyünk közelebb.
Jó.
(Mennek.)
Most lehet?
Most még nem.
Szólnak, ha majd lehet?
Majd szólnak.
(Mennek.)
Állj. Szerintem most jó. Most le is tettem.
Igen…
Kedves egy begyűltek…
Igen, de…
Most meg mi a baj?
Nem egészen jó helyre tette…
Igen? Azt hittem, ez már a szobor…
Nem, ez még nem az…
Hanem a micsoda?
Hanem a lábam. A lábamnak támasztotta…
És akkor most mi legyen? Ne is mondjam most?
Ami azt illeti, éppenséggel mondhatja…
Csak?
Hát… Nincs még itt senki…
Menjünk közelebb talán?
Talán menjünk.
(Mennek.)
Messze még az emlékmű?
Most már igen.
(Mennek.)
Akkor forduljunk vissza?
Vagy inkább most, ha szabad javasolnom.
Ne is késlekedjünk. Menjünk vissza.
(Mennek.)
Jajj… Mi volt ez?
Gödör.
És hol vagyok?
A gödörben.
Már megint?
Még mindig, pontosabban.
Hűűűű… És hol a tacskó?
Öööö… Nincs tacskó…
Mihez kezdjek most? Tacskó nélkül nem mehetek haza… Keresse meg! Ha nem éri el, lője le. Van fegyvere?
Van. De tacskó nincs.
Hogyhogy nincs?
Úgy, hogy otthon hagytuk. Nem tacskóval jöttünk.
Akkor mit keresek a gödörben?
Beleesett.
Löktek?
Már nem lökik.
Csak úgy beleestem volna?
Csak úgy.
Miért nem szólt senki, hogy itt ez a gödör?
Mert nem vették észre.
Hogy lehet egy gödröt nem észrevenni?
Nem látták…
Érdekes, hogy ezt mondja… Én sem láttam.
Mert nem lehet látni semmit, talán azért.
Maga sem lát semmit?
Nem. Mert meglehetősen sötét van.
Már éppen kérdezni akartam… Miért van itt ilyen sötét?
Mert éjszaka van.
Mennyire?
Eléggé nagyon éjszaka.
Itt éjszaka mindig ilyen sötét van?
Mindig.
Biztos nem azért van sötét, mert ez már a város széle?
Nem. Itt főleg éjszaka van sötét. Nappal világos van itt is.
Érdekes… Egyébként… Megfigyelte már, hogy általában megismétli, amit én mondok?
Már meg.
De nem zavar, nehogy azt higygye. Így jobban megértetem magamat.
Ennek örülök.
(Mennek.)
Itt jó lesz?
Nekem igen…
Letehetem?
Le…
Jó lesz így?
Ôszintén? Nem tudom…
Hogyhogy nem tudja?
Nem látom.
Igen, igen, persze. A sötét… Nem baj, megigazítom azért… Így… Csak…
Csak mi?
A beszéd… Nem tudom elmondani… Nem látom a betűket a papíron. A papírt se látom…
Akkor ne mondja el. Úgysincs itt senki…
Miért? Hol vannak?
Alszanak.
Kár. Pedig akik látták, azt mondták, szép koszorú…
Nyilván az. Nem férhet kétség.
Jó nagy ez a temető… Sokat kellett gyalogolni.
Nos… ez nem a temető.
Miért? Hol vagyunk?
A reptéren.
Igen? És… És megy gép valahová?
Párizsba éppenséggel megy…
Akkor vegyen jegyet! Menjünk Párizsba.
És a temető…?
Miért? Párizsban már temető sincs? A koszorút hagyja… Majd helyben veszünk másikat.
daleth
  Válasz | 2003. október 27. 08:52 | Sorszám: 289
Szombaton voltam kinn a 301-ben. Valahogy nagyon rossz érzés volt látni az állandó rendőri jelenlétet. Szerintetek én vagyok túl érzékeny, hogy kellemetlen asszociációkat ébresztett bennem a rendőrautó?
Tiborc
  Válasz | 2003. október 25. 12:49 | Sorszám: 288
Az INFO rádió tudósítójaa a temető nyitásától ott volt, Ő is meglepődött, hogyan került oda a koszorújuk.
Tiborc
MarcoP
  Válasz | 2003. október 24. 21:47 | Sorszám: 287
Hiába, nem könnyü szegény ügynökünk élete!

Elöször ugye el kellene intézni a koszorúzást. Nem könnyü, mert tavaly kiszúrták mikor a koszorú odakerült a 301-es parcellába, és mindjárt ki is dobták a szemétbe.
Et mindenképpen el kell kerülni. A megoldás: éjszaka kell kicsempészni a koszorút. Így is történt, reggel 4-kor a temető nyitáskor már ott volt a koszorú.

Következik a zászlófelvonás. Szerencsére ezt sikerült úgy megtervezni, hogy az Ügynök végig a háttérben tudott maradni. Nagyszerü! Csak az a baj, hogy valami marha kitalálta, hogy utána át kell vonulni a Nagy Imre emlékművet megkoszorúzni! Hát ez már nem ment szegény ügynöknek, mert itt már közel került volna a rettegett néphez!
Ügynökünk tehát angolosan lelépett.

Sőt, ezután már az országot is elhagyta, biztos, ami biztos, ez az egy megoldása látszott biztosnak, hogy a nap hátralevő részében megússza a fütyülést, a paradicsomokat és a tojásokat.

Flex
  Válasz | 2003. október 24. 15:13 | Sorszám: 286
Az MTV1 híradójában elkottyantották, hogy a miniszterelnök koszorúja már kora reggel ott volt a 301-es parcellában.
Vajon ki és mikor vitte oda ? Jó lett volna kifigyelni, biztosan az éj leple alatt csempészték oda az őrezred emberei. Ügynök kartárs gondoskodott róla, hogy az 56-os ünnephez kapcsolódó lázas alibitevékenységgel teljen a napja. Reggel nemzeti zászlót vont fel, aztán kitüntetések átadásán vett részt, majd elröppent Franciaországba. Csupa olya hely, ahol nem kellett találkoznia a rettegett "néppel". :-)))
Mercurius
  Válasz | 2003. október 24. 07:42 | Sorszám: 285
A francia légügyihatóságok egy különös alakzatra figyeltek fel. Az élen UFO repült amelyet V alakban rückvercben repülő vadlibák követtek. Később az UFO hangos fütyülés szerű zaj kíséretében becsapodott valahol Dél-Franciországban. A becsapodás helyén néhány amnéziában szenvedő öregembert találtak. Nyakukban tábla lógott. Mszp szavazó vagyok, kérem vigyenek haza .
Hegeda
  Válasz | 2003. október 24. 00:15 | Sorszám: 284
HVG-hír!
Jelentős mennyiségű fütyülőt rendelt Francia ország Tajvanról,mivel a hazai cégek nem tudtak lépést tartani a hírtelen és érthetetlen módon megnövekedett kereslettel!
MarcoP
  Válasz | 2003. október 23. 08:24 | Sorszám: 283
Úgy tűnik, az Ügynök megunta már a sok kifütyülést.

Délután Franciaországba utazik valamit megkoszorúzni, azt reméli, hogy ott fütyülés is nélkül megteheti.

Kár hogy nem marad ott. Pedig mindenkinek jobb lenne, ő megúszná a sok kifütyülést, mi pedig őt!

iszalag
  Válasz | 2003. október 23. 08:16 | Sorszám: 282
ahogy egyer jobban megismerem, egyre inkébb csökken a szimpátiám...
egy legutóbbi rádióműsorban azzal dicsekedett h gyermekkorában nemtudatosan betanult (=annyit olvasgatott) egy lexikont... és el kezdte sorolni a cimszavakat...

primitiv, tudatlan, öntömjénező,
nem érezte, h ez nem teljesítmény...
egy gyerek bármit megtanul:
van egy ún. kritikus periódusa a nyelvtanulásnak, akkor ragad a gyerekre a szókincs, stb...
ha lexikont olvasgat, akkor a lexikon...
ezért tanuulnak olyan könnyen a gyerekek, és olyan nehezen a felnőttek nyelveket...

iszalag
  Válasz | 2003. október 23. 08:11 | Sorszám: 281
hát nem tudom..
én úgy éreztem kinyílik a bicska a zsebemben..
már megint OV a felelős
nem mulasztják el, h rudjanak egyet a volt kormányfőbe..
én ezt nem tudom megszokni
zividivi
  Válasz | 2003. október 22. 18:49 | Sorszám: 280
/"...a piszkos munkát elvégzi helyette valaki más, például a MIÉP...."/

A MIÉP, meg mondjuk Teller Ede? Miféle hülyeség ez már megint? Csak nem döltök be neki? Én nem voltam Söjtörön, de ma megjelent néhány fénykép az MIÉP-es ünneplőkről. Csupa tiszta tekintetű ember, nem egy személyes ismerősöm közöttük. Én TUDOM (!), hogy ők biztosan nem dobáltak. A csőcselék viszont inkább odaátról mutatta ki foga fehérjét, a verekedésekkel. Állítom, hogy provokáció volt az egész.


/"...Nálunk a biztonsági emberek nem képesek kiemelni a sorból még egy dobálózó embert sem..."/

Megannyi kamerával sem! Talán nem véletlen! még kiderülne, hogy nem a MIÉP-hez tartozott a dobálózó sem, mint ahogyan a verekedő is bizonyíthatóan provokátor, vagy hithű kunbélás volt.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. október 22. 13:54 | Sorszám: 279
Mellesleg hol vagyunk mi még ezzel a kis dobálgatással az igazi demokráciától? Európában merényleteket szoktak csinálni a politikusok ellen. Nálunk ilyenre még nem került sor. Persze ha még tovább feszíti az MSZP a húrt előbb utóbb megszületik az első magyar terrorista is. Nem túl megnyugtató vagy bíztató jövő, de kinek köszönhető? A pimaszul társadalommal szemben hatalmat gyakorló posztkommunista politikusoknak.
Tiborc
  Válasz | 2003. október 22. 13:43 | Sorszám: 278
Nem szabad efelejteni, hogy a miniszterelnök nyilvánosan gyűlölködött:"gyűlölöm ellenségeimet!"
Szegény,lelkileg, és szellemileg.
Tiborc
sokaduma
  Válasz | 2003. október 22. 12:27 | Sorszám: 277
Ennek a cikknek van egy nagy hibája: a nagyobb felelősséget a jobboldal, OVi, MIÉP nyakába próbálja varrni. Nem tesz említést arról, hogy az egész dobálás-história legalábbis kicsit ... hmmmm .... "zavaros"...
orosz_hussalata
  Válasz | 2003. október 22. 10:42 | Sorszám: 276
Jópár hete láttam egy képsorozatot a kaliforniai kományzóválasztás kampányáról. Ott a késöbbi győztes Arnold Schwarzenegger (akit a hazai média csak leterminátorozott) világos öltönyben vonult ünneplő tömeg, és testőrök között. A tömegben úgylátszik nem volt mindenki a híve (hát van ilyen egy demokráciában) ugyanis pontosan célzott tojások találták el a jelölt zakóját. Ő ezt eleinte megpróbálta lesöpörni, majd késöbb egyszerűen levette a zakóját, de egy pillanatra sem állt meg a vonulásban, integetésben.

Persze megverhette volna a dobálót, vagy pironkodva elsomfordálhatott volna szipogva, hogy őt mennyire bántják.

Egyébként biztosra veszem, hogy balliberális firkászok hada készül olyan "erkölcsi" itéletet mondó cikkek összeollózására október 23. kapcsán, melyben az egész nemzeti oldal lecsőcselékezésére fognak végső eredményként jutni. Személy szerint nem vagyok biztos benne, hogy taktikailag helyes ezt a lehetőséget megadni nekik. Azzal persze egyetértek, hogy az áldozatok, és elnyomottak képviselőit nincs joguk provokálni az elnyomók, és gyilkosok képviselőinek. Márpedig a provokációban biztos vagyok.

Dudith András
  Válasz | 2003. október 22. 09:21 | Sorszám: 275
Ja, s még valami. Hiller hozta a formáját.
Dudith András
  Válasz | 2003. október 22. 09:19 | Sorszám: 274
Jó cikk. Elgondolkoztató az is, hogy a kormány igazi balfék módjára próbálkozott mindenféle ideológikus üzenettel (Kossuth-köztársaság-Deák), s mindegyik hatalmas bukta lett.
Tappancs
  Válasz | 2003. október 22. 09:14 | Sorszám: 273
Nagyjából egyetértek a cikkel, bár a hvg-ben jelent meg
http://hvg.hu/hvg_friss_cikk.asp?oID=87D6333F-3BE7-4E5D-ADB5-6EF1616BC99A
Dobszay János

A haza bölcsei

Nehéz elhinni, hogy a kormányzati kommunikáció múlt hét óta új irányítói ne sejtették volna előre, Medgyessy Pétert ki fogják fütyülni Söjtörön. A tojás-, krumpli- és kőhajigálással talán nem lehetett biztosan számolni, de ha az emberbe egyszer-kétszer már megpróbálták hasonló módon beléfojtani a szót, akkor legalábbis elgondolkodik azon, célszerű-e beleszaladni az újabb pofonba. Kivált, amikor különböző jobboldali fórumokon, újságokban, interneten a "tudjátok, mi a dolgotok" mellékmondat kíséretében előre jelzik a kormányfő programjait. Így, október 23-a táján amúgy is levegőben van az ilyesmi, s e héten kiderül, hogy a Söjtörön történtek csupán felvezetésül szolgáltak-e a 301-es parcellánál és a forradalmi emlékhelyeknél tartott központi ünnepi megemlékezéseken tapasztaltak hangulati aláfestéséhez, amelyekkel kapcsolatban ma már leginkább persze annak lenne hírértéke, ha nem fütyülnék ki a kormánypárti szónokokat.

Az viszont, hogy a rosszul megtervezett és kommunikált Deák-emlékév csúcspontjaként a kormány testületileg vonuljon ki a nép közé (Deák szülőhelyére), és ott ünnepi ülés keretében olyan döntéseket hozzon - nem mellékesen politikai konszenzus nélkül -, hogy kit ünnepeljen az ország 2004 és 2010 között, finoman szólva is taktikai hiba. Kénytelen vagyok arra gondolni, a kormányfőt az évforduló kapcsán legalább egyszer kötelezően elmondandó hosszú szónoklat alól akarták mentesíteni a kommunikációs szakmában jártas beszédírói. A pfujolás, dobálózás miatt egymondatos Deák-idézetre redukált miniszterelnöki beszéd ily módon valóban frappáns ötlet, Hiller István tanár úr pedig így - a Zeneakadémia múlt heti, mindössze félházas Deák-emlékkoncertje után - újabb lehetőséget kapott a történelmi ecsetvonásokra.

A kormány kommunikációs baklövései - amelyek alapvetően politikai természetű hibákban gyökereznek - persze egy pillanatra sem mentik azt a cinizmust, ahogyan az előző kormányfő szemléli utóda szánalmas vergődését. Amit kedvenc rádióműsorában vasárnap reggel Orbán Viktor elengedett, hogy tudniillik a kormányfőt is megilleti a szólás szabadsága, de ellenfeleinek is joguk van véleményük szabad kinyilvánítására, legfeljebb a Hold túloldaláról érkezettekben keltheti azt a képzetet, hogy az előző és - a kormány jóvoltából egyre inkább úgy tűnik, hogy következő - miniszterelnökben a haza ünnepelt bölcsének reinkarnációját kellene tisztelni. Orbán nagyon is relatív kívülállásában vastagon benne van annak a négy évének a munkája, amivel az utcát kizárólag a jobboldal által használható politikai színtérré tette, és hogy már félszavakra sincs szükség ahhoz, "ha kell, tudjunk egyszerre lépni". Ebben a politikai színjátékban nagyon is jó szolgálatot tesz az úgynevezett polgári oldalnak, hogy a piszkos munkát elvégzi helyette valaki más, például a MIÉP.

A világon mindenütt dobálnak meg, fütyülnek ki miniszterelnököket, politikusokat. De talán csupán Magyarországon természetes, ha a kormányfő csak a hátsó kapun mer belépni egy vidéki kultúrházba - mint történt az a híradások szerint a múlt hónapban Vácott -, és a miniszterelnökbe bele tudja fojtani a szót egy maroknyi hangoskodó; mellesleg nem kis győzelemként könyvelve el, hogy sikerült megfutamítania a szónokot. Nálunk a biztonsági emberek nem képesek kiemelni a sorból még egy dobálózó embert sem anélkül, hogy a kormányzati propagandagépezet utóbb képes volna megvédeni a kabinetet azzal a váddal szemben, hogy visszatért az ötvenes évek ávós világa.

Medgyessyben a sorozatos kudarcok ellenére láthatóan olthatatlan vágy él arra, hogy kormányfőként ugyanolyan ünnepelt közéleti személyiség legyen, mint az elődje volt. A fő baj nem ez, hanem hogy érzékelhetően nincs a környezetében senki, aki megmondaná: sem személyiségének kisugárzása, sem a kormányzat által eddig elért eredmények nem predesztinálják őt erre a szerepre. Kommunikációs "segítői" inkább hagyják belegyalogolni őt a nyilvánvaló csapdahelyzetekbe, ha nem éppen ők készítenek elő ilyeneket (a mostanit megelőzően például augusztus 20-án, amikor a muzsikaszóra vágyó többezres tömeg előtt a kormányfő az autópálya-építések nagyon is kétséges sikeréről igyekezett meggyőzni az egybegyűlteket). Ha minden marad a régiben - márpedig a hétvégi események ezt látszanak alátámasztani -, a miniszterelnöknek továbbra is kijut majd a hasonlóan kínos percekből. A történet engem egyre inkább a magyar focira emlékeztet: ha a pályán nem megy a játék, a pfujoló, randalírozó szurkolók, illetve ellenszurkolók kerülnek a figyelem középpontjába.

iszalag
  Válasz | 2003. október 22. 08:31 | Sorszám: 272
talán ezért nem voltak felvételek..
ti láttatok bármit is, azonkivül h MP megkocogtatta a mikrofont, majd papir nélkül idézett hibásan egy Deák mondatot... majd a ház lábazatát mutatták a tojásfoltokkal...
(talán furcsa lett volna h MP-t 800 egyenruhás rendőr hallgatja.. ... mégis megdobálták kővel...
Ritter
  Válasz | 2003. október 22. 05:26 | Sorszám: 271
Felnek mert rovid ido alatt is annyi mocskot csinaltak hogy nehay allamban szaz ev alatt nem keletkezik annyi (

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola