Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Hogyan szerezzük vissza a hatalmat :) (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hogyan szerezzük vissza a hatalmat :)
terra
  Válasz | 2005. január 06. 09:33 | Sorszám: 28
Sajnálom, de nem megyek. Az én véleményem az, hogy a mai helyzetben nem alkotmányozni kell, hanem a jelenlegi Alkotmányt megvédeni.

Ez a most hirtelen támadt alkotmányozási láz a másik oldalon egy újabb figyelemelterelő akció, ami egyébként szakmailag teljesen lehetetlen elképzelés. Év végére akarnak összehozni valami javaslatot (ami feltehetően úgy lesz összehozva, hogy az elfogadhatatlan legyen az ellenzék számára, vagyis ebből majd az jön ki a kampányban, hogy bezzeg az a horthystamúltbarévedőfasisztakommunista ellenzék nem akar korszerű, modern Alkotmányt, hanem ragaszkodik az 1949-es "rákosista" alaptörvényhez.

Nem kellene jobbról is rásegíteni erre az újabb piszkos kis trükkre. (Hát mi már sosem tanulunk?)

terra
  Válasz | 2005. január 06. 09:27 | Sorszám: 27
Csak kíváncsiságból meg kellene nézni, hogy a mai nap MN által közzétett híreiből hány és milyen formában jelenik meg máshol?

(Az atléták járandóságának visszatartását pl. tegnap este hallottam az Info Rádióban).

szentistvánjobb
  Válasz | 2005. január 06. 09:21 | Sorszám: 26
Nem jössz az Alkotmányozó Gyűlésbe ?

... Mit szólnál, ha a Százak Tanácsára alapoznánk ? ... http://ots.mti.hu/osnews.asp?newsid=30296

Mercurius
  Válasz | 2005. január 06. 09:20 | Sorszám: 25
Hír-pörgés
Csak Gyurcsány szerint deltás a magyar gazdaság 08:55
Újabb feketeleves: bezár a Tschibo is 08:43
Mégis velünk fizettetik meg a bankadót 08:41
"Gyurcsány szégyellheti magát": kollektív büntetésként tartja vissza az atléták járandóságát 08:22
Lemondása után is tanácsokat osztogatott Görgey, milliókat kapott 08:15
Pénzügyőri feljelentés Draskovics ellen 08:05
terra
  Válasz | 2005. január 06. 09:13 | Sorszám: 24
Szerintem nem az a lényeg, hogy "fanatikus jobbosnak" könyveltek-e el, hanem az, hogy eléggé szavahihetőnek tekintenek-e.

Rólam is tudják, hogy jobboldali érzelmű vagyok, de azt is tudják, hogy elég tájékozott vagyok a napi történések terén és - különösen szakmai ügyekben - általában tényeken alapuló, pártatlan véleményt szoktam nyilvánítani és nem szoktam hazudni.

Nem jó, ha a beszégetés a politikai helyzet és egyes pártok általános megítéséséről, konkrét pártpreferenciákról szól, mert az ilyen társalgás általában értelmetlen. Ha a beszélgető partnerem már elkötelezte magát a másik oldalon, akkor a győzködés pontosan a kívánttal ellentétes hatást fogja kiváltani, mert még jobban fog ragaszkodni a saját pártszimpátiájához (elvégre senki szereti, ha a világról, a politikáról alkotott képét egy az egyben helytelennek minősítik), másrészt még inkább eltaszítom a saját személyemtől. A bizonytalan pártpreferenciájú embereknél az ilyen "durrbeleaközepébe" típusú lerohanásoknak szintén nincs értelme, mert általában zaklatásnak hat.

Az igazán eredményes beszélgetések általában konkrét tényekről, aktuális információkról szólnak, amelyek a másik fél számára újak vagy a ballib média által hamis színben feltüntetett tényeket új, valós megvilágításba helyezik. "Hála" a végletekig elfogult "tömegtájékoztatásnak", rengeteg ilyen téma van és rengeteg olyan szituáció, amelynek során lehetőség van az információk és vélemény átadására.

Különösen akkor eredményes az ilyen diskurzus, ha a téma indítása a másik féltől származik. Éppen a napokban volt egy eset, amikor egy ismerősöm futólag megemlítette, hogy nem érti, miért kell náluk kommunális adót fizetni, amikor eddig nem kellett és hát mint tudjuk, a kormány csökkenti az adókat. Kb. két perc alatt elmondtam, hogy valójában mit/mennyit is jelent az a bizonyos adócsökkentés és kapásból felsoroltam legalább tíz-tizenöt olyan intézkedést, ami ténylegesen adó-, teher- illetve kiadásnövekedést jelent.
A beszélgetőtársam igen meglepődött és bevallotta, hogy a legtöbb dologról, amit elmondtam, eddig fogalma sem volt illetve nem gondokodott még el rajta.

szentistvánjobb
  Válasz | 2005. január 06. 09:11 | Sorszám: 23
Hogyan szerezzük vissza a hatalmat ?

A hatalom - most már tisztán látjuk - még sohasem volt a "miénk" ... mindvégig a HÁLÓZATOK kezében volt.

A Magyar Köztársaság nevű képződmény álca, a hálózatok uralmát leplezi.

Nincs mese, 0-ról kell indulnunk. Gyertek az Alkotmányozó Gyűlésbe !

terra
  Válasz | 2005. január 06. 08:34 | Sorszám: 22
Az igazság mióta kétoldalú?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 06. 08:19 | Sorszám: 21
Mióta Vincze az igazgató, már nem nemzeti. Legfeljebb nemzetiségi...
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. január 06. 06:12 | Sorszám: 20
Szerintem ez attól függ, hogy eléggé baloldali cikket írnál-e. Vagy legalábbis liberálisat...
Mert ha jobboldali cikket írnál, akkor jobboldali újságban kellene megjelentetned, nem? Ahol a jobboldali olvasók keresik.
nemszadista
  Válasz | 2005. január 06. 05:15 | Sorszám: 19
1ébként elképesztő, hogy pl. az MTI (állítólag "nemzeti" és "közszolgálati" intézmény) mennyire nem ad most már a látszatra sem, ész szadomaszop propagandaeszköz, mint anno az átkosban... http://ww.mti.hu
eszbej
  Válasz | 2005. január 06. 01:06 | Sorszám: 18
hajrá
nemszadista
  Válasz | 2005. január 06. 00:06 | Sorszám: 17
Ja, igazán elküldhetnénk ezt az irományt 1 kis Gondola-köri kísérőlevéllel a Fidesznek...
nemszadista
  Válasz | 2005. január 06. 00:02 | Sorszám: 16
Igen, de pl. akikre nekem hatni kellene (nem a barátaim, hanem ismerőseim vagy rokononaim), azok már eléggé elkönyveltek "fanatikus jobbos"-nak és inkább az Zorbánbányákokat vagy az 1kutyákat szajkózzák boldogan, mint 1 jóllakott hülyegyerek.
Ezzel mit lehet kezdeni?
iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 21:10 | Sorszám: 15
szvsz van más megoldás

ilyesmikre gondoltam a Program topikban.. http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=002850
de nem nyílvánosan kellene megvitatni..

csatlakozz!!

iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 21:08 | Sorszám: 14
ők elkezdék néhány hónap Fidesz kormányzás után s folyamatosan nyomták, mindenütt..
iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 21:06 | Sorszám: 13
Idézet:
Az "új iparág" összesített éves nyeresége jelentős hányadát tette volna ki a bruttó nemzeti összterméknek.

(KandH Euroconsulting, Hitessy, etc )

iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 21:05 | Sorszám: 12
a felvázolt stratégiához a pénzt is előteremtették..
a folyamatosságot is..
Az eredeti forgatókönyv szerint Magyarország minden uniós számláját az Euroconsulting kezelte volna. Ugyanezen társaság kizárólagos joggal bírt volna az ország Brüsszelben benyújtandó önkormányzati pályázatainak elbírálásában. Az Euroconsulting banda kétféleképpen jutott volna zsákmányhoz. Első lépésként lefölözni készült az összes, évente többmilliárd euróra rúgó uniós pénz 15%-át. Másodsorban közvetítőként díjat akartak felszámolni szolgáltatásaikért a helyi hatóságoknak. Ezzel még 5%-kal megtoldották volna hasznukat. Az "új iparág" összesített éves nyeresége jelentős hányadát tette volna ki a bruttó nemzeti összterméknek. A vállalkozás kiérdemelte volna a tökéletes bűntény címet, ha nincs az a közmondásbeli banánhéj...
http://www.dnp.hu/dnp.php?lang=HU&mode=full&cikk=2174&depth=2

Kulcsár utolsó húzása: EU- és ÖNK.pénzek http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=004734

PS Ki tudja közben nem ezen dolgoznak-e?? (pl a népszavazás elterelő hadművelet alatt..

terra
  Válasz | 2005. január 05. 21:03 | Sorszám: 11
Könnyű nekik. Kíváncsi lennék arra, ha mondjuk én írnék egy politikai tartalmú cikket (tegyük fel, hogy publicisztikai szempontból jó színvonalút), akkor hajlandó lenne-e legalább egy baloldali lap megjelentetni?
iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 21:00 | Sorszám: 10
"c) sajtókapcsolatokat kell intenzíven építeni, szervezni kell a cikkek megírását és elhelyezését, a médianyilvánosságot. "

kísérteties és hátborzongató

terra
  Válasz | 2005. január 05. 20:56 | Sorszám: 9
Egyébként megdöbbentő, hogy az emberek többsége mennyire tájékozatlan a valós tényekről. Amikor leállok valakivel beszélgetni és szóba kerülnek az események, akkor rendszerint meglepődve észlelem, hogy a beszélgető partneremnek teljesen újdonságként hat, ami nekem magától érthetődően ismert információ.

Sokszor esünk abba a hibába, hogy azt hisszük, hogy mások is olyan tájékozottsággal bírnak, mint aki például rendszeresen olvassa a Gondolát.

Szerintem a leghatásosabb fegyver a "suttogó propaganda" lenne, ezzel tudnánk legjobban segíteni a jobboldal politikai erőinek. Ha csak naponta egy-két embernek sikerül átadni valamennyi információt, egy év alatt egy ember esetében is sokra megy.

Szerencsés helyzetben vagyunk, nekünk még csak hazudni sem kell. Éppen elég, ha az igazat mondjuk.

terra
  Válasz | 2005. január 05. 20:51 | Sorszám: 8
Kábé egy éve ezt hajtogatom egyfolytában.
nemszadista
  Válasz | 2005. január 05. 20:39 | Sorszám: 7
Az 1 fontos feladat lenne valóban, hogy Gyurkányékról kialakuljon és széles körben elterjedjen az a kép, hogy diktatúrát építenek... és ez még igaz is lenne.
terra
  Válasz | 2005. január 05. 20:15 | Sorszám: 6
Megdöbbentő...illetve nem is ez a jó szó..., inkább kísérteties.

Úgy látszik ez a kísértet állandóan bejárja az országot. Akkor is ha ellenzékben van, akkor is, ha kormányon.

Mellesleg néhány praktikus dolgot a Fidesz is átvehetne, pl. a munkabizottságokat, a sajtó megjelenés szervezését, a sok arc bevetését, a civil holdudvar tudatos építését, stb.

iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 19:32 | Sorszám: 5
2002-2004 között pontosan azt csinálták, amivel a Fideszt támadták..
tökéletesen illik rájuk a MSZP-SZDSZ koalicióra a szöveg !!
Fortissimo
  Válasz | 2004. június 08. 15:55 | Sorszám: 4
mármint az MSZP 1998as elképzelései..

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola