Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2020-ra teljes átállás megújuló energiákra (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2020-ra teljes átállás megújuló energiákra
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. január 17. 20:48 | Sorszám: 80
It's only your problem...
HAME
  Válasz | 2006. január 17. 18:05 | Sorszám: 79
Most meg Égely volt az M1 pletykaműsorában a Nagy vitában.
Hát kérem, ekkora kóklert ritkán hord a Föld a hátán. A hallottak után, a munkásságának ismerete nélkül, neki még az egyszeregyet sem hinném el.
onogur
  Válasz | 2006. január 17. 15:06 | Sorszám: 78
Pár napja is volt Bogár László.
Akkor egy MSZP-közeli közgizdászt evett meg, csak úgy, reggelire.
barla diak
  Válasz | 2006. január 17. 15:02 | Sorszám: 77
Magyarország kivételesen jó helyzetben van FÖLDRAJZILAG. Az itt élő emberek TUDATA viszont sürgős javításra szorul. Földrajzilag minden van: víz, nagyon jó termőtalaj, és aránylag enyhe tél. És van mezőgazdasági tudás is, amely Gazdaságkor/Gépkorszak iparától függetlenül életképes. Egyébként egyre inkább, egyre többen hallatják hangjukat, ma a Vass Csaba-Bogár László kettős volt a hír tv-ben. A globális fogyasztói civilizáció zsákutcáját egyre többen, nyíltan vállalva hirdetik. Megoldásra különböző javaslatok vannak, részemről a kezdőpont a wass albert-i fohász: "Jóisten, adj egy kis esőt." Ami az anyagi szintet illeti: kezdjük magunkon. Étkezésben, ruházkodásban, stb.
mpd
  Válasz | 2006. január 17. 14:40 | Sorszám: 76
Ja. A krumplileves az egy lokálisan manifesztálódott tubero-szolánista kulinarizmus-korpuszkula akvatikus hidratációja.
onogur
  Válasz | 2006. január 17. 14:05 | Sorszám: 75
Megélhessed?
Szerintem megélhesd...
Bár mániákat általában kiélni szoktak, megélni legfeljebb hosszú kort.
HAME
  Válasz | 2006. január 17. 13:54 | Sorszám: 74
én a krumplilevesre gondoltam eredetileg...
mpd
  Válasz | 2006. január 17. 13:25 | Sorszám: 73
Konstatálhatjuk úgy az extrapolációt: POSZTkádárista?
HAME
  Válasz | 2006. január 17. 13:20 | Sorszám: 72
Kádárista bagázs...
mpd
  Válasz | 2006. január 17. 13:11 | Sorszám: 71
Akkor legalább pszeudo-bölcsész vagy.
Mink itt Mucsán aszongyuk, a krumplileves legyen krumplileves. Aki vetíteni akar, az mennyen mozigépésznek.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. január 17. 13:07 | Sorszám: 70
Nem. Csak egy célja van, hogy a kedvedben járjak és megélhessed a monomániáidat...
HAME
  Válasz | 2006. január 17. 12:54 | Sorszám: 69
Mi bajod a posztmodernnel?
Én pl. kedvelem, oszt mégsem vagyok bölcsész. Sőt még öregebb is vagyok nálad min. egy tizessel...
HAME
  Válasz | 2006. január 17. 12:51 | Sorszám: 68
Na jó, az extrapoláció: kivetítés, előrevetítés. De mi az interpoláció? Bevetítés, közbeszámolás?
mpd
  Válasz | 2006. január 17. 12:45 | Sorszám: 67
Nagy divat a posztmodernkedés.
Bölcsészeknél fokozott a késztetés, erről ismerik meg egymást.
onogur
  Válasz | 2006. január 17. 12:40 | Sorszám: 66
Muszáj állandóan extrapolálni, aposztrofálni, kontextusozni, preferálni, konstatálni?
Miért kell telerámolni a hozzászólásokat idegen szavakkal?
Attól hitelesebbnek látszik?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. január 17. 12:05 | Sorszám: 65
Extrapoláltam. Csukjuk be akkor a boltot és költözzünk le a Szaharába, Magyarországot meg tekintsük hétvégi teleknek... Lehet ez a jövő? Minő gazdaságos!
barla diak
  Válasz | 2006. január 16. 17:06 | Sorszám: 64
Az energiafelhasználás érinti a közlekedést, de annak csak az élelmeket utaztató része a közvetlen életveszély. Mondjuk az USA-ban több száz kilométert utazik egy átlag élelmiszer a végfogyasztóhoz...
Élelem, fűtés, világítás - ezek közül az élelem és éghajlattól függően a fűtés életbevágó. Furcsa, hogy ahol a fűtés nem gond, ott a zöld forradalom kőolajra (műtrágyára) alapozott mezőgazdaságának hatására több ember él, mint a termőtalaj természetes eltartóképessége, tehát ott az éhhalál fenyeget, északabbra meg a fagyhalál.
jm
  Válasz | 2006. január 14. 22:19 | Sorszám: 63
"Kontinenseken vagy régiókon belül talán a gyorsvasútak válthatják ki a rövidtávú repülőjáratokat."

Ha jól tudom, részben ki is váltották, de a felszabaduló kapacitást hamar elfoglalták a hosszabb távú járatok (a gyorsvasútakat részben ezért építették Nyugat-Európában, mert a reptereket sok helyen már nincs hova bővíteni, és a légiforgalmat nem lehetett másképp növelni).

A gyorsvasút-építési program végeredménye ezért a még nagyobb energiafelhasználás lett.

mezeiegér
  Válasz | 2006. január 14. 21:39 | Sorszám: 62
Kontinenseken vagy régiókon belül talán a gyorsvasútak válthatják ki a rövidtávú repülőjáratokat.

Interkontinentális vagy transzkontinentális (pl. európa-távol-kelet) jáűratokat lehetne esetleg zeppelinnel

Végülis a mai héliummal töltött változat a bullédog békeidők beli gyúlékony hidrogénessel szemben már nem igazán tud kigyulladni, és a transszibériai vasútnál meg az óceánjáróknál csak gyorsabb, e repülőknél meg olcsóbb.

orosz_hussalata
  Válasz | 2006. január 14. 20:13 | Sorszám: 61
Az egyre növekvő európai légiközlekedés mellett figyelembe kéne venni, hogy a repülő szerkezetek talán legkevésbé függetleníthetőek az olajszármazékoktól.
Azt sem hiszem, hogy a grippeneket felhúzhatósra fogják átalakítani.
Nyílván nem cél a teljes függetlenség az olajtól, de például a megfelelő vasút (ami akár lehet elekreomos is) talán lehetne környezetszennyező. A gyorsvasutak pedig minőség tekintetében is versenyképes választást kínálhatnak a mobilnbak álmodott európában is.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. január 14. 19:53 | Sorszám: 60
No problem.
keri
  Válasz | 2006. január 14. 15:57 | Sorszám: 59
Pardon.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. január 14. 15:55 | Sorszám: 58
Megkérném az urakat (hölgyeket), hogy térjenek vissza a jómodorra. Szeretném, ha a topikban nem seggfejeznének le senkit. (Még a seggfejeket sem.)

Ok?

jm
  Válasz | 2006. január 14. 15:05 | Sorszám: 57
HAME
  Válasz | 2006. január 14. 15:01 | Sorszám: 56
nos a legolcsóbb és legkevésbé környezetszennyező energia a fel nem használt energia. Nincs hulladék, nincs emisszió, nincs hőterhelés. Ebből a szempontból igen helyes volt a Széchenyi-program nyílászárócsere és hőszigetelő akciója. Nem tudom most hogy áll az ilyenirányú támogatás.
A következő tiszta és (relatíve) olcsó energia a napenergia. A legminimalisztikusabb napkollektorral is bebiztosítható egy család 6 havi melegvízszükséglete, kicsit nagyobb ráfordítással 10-11 havi. Itt az ember elvárhatná, hogy legalább egy áfányi támogatást biztosítson az állam (az áfavisszatérítés az államnak egy petákjába se kerül)

Amúgy pedig igaz a mondás, hogy spórolni csak az tud, akinek van miből. Ny-Európában (pl. az NSZK-ban) már az első olajválság idején elindultak ezek a programok. Olyan pedig nincs, hogy túl hosszú megtérülési idő. Amennyiben a megtérülési idő rövidebb, mint a berendezés élettartama már megéri.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola