Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon
kerekferko
  Válasz | 2012. június 04. 10:47 | Sorszám: 126
Tele van a Pázmány ballibekkel. Eddig hogy nem tűnt fel.

Ezeknek tök mindegy, hogy ilyen intézményt hozol létre, begyűrűznek és honfoglalnak, mint a vírus.

hulot
  Válasz | 2012. június 04. 10:35 | Sorszám: 125
Nyúl Béla
  Válasz | 2012. június 04. 10:29 | Sorszám: 124
Fordulj a vatikáni sóhivatalhoz. Véleményed/javaslatod/értékelésed bizonyára meghallgatásra talál.
Fluctuat
  Válasz | 2012. június 04. 06:51 | Sorszám: 123
Erdő nem engedte a harangozást az összetartozás napján.

Mert ő nem oda tartozik.

Az aktái talán elárulnák, hova.

És nem csodálkozhatunk a személyi politikáján sem. pl. a dékán, Botos személye: jellemtelen karrierista.

keresztkem
  Válasz | 2012. június 03. 21:55 | Sorszám: 122
ITT MINDEN HOZZÁSZÓLÁS KOMOLYTALAN, DILETTÁNS ÉS ÉRTÉKELHETETLEN.
PRIMITIV BUTA EMBEREK BÖFÖGNEK HÜLYESÉGEKET OLYASMIRŐL AMIRŐL HALOVÁNY GŐZÜK NINCS--RÁADÁSUL SÁTÁNIAN ROSSZINDULATÚAK A SEGGHÜLYÉK--ÉS PERSZE OLYANNYIRA HÜLYÉK, HOGY MÉG EZT A NYILVÁNVALÓ TÉNYT SEM TUDJÁK ÖNMAGUKRÓL.REMÉNYTELEN ESETEKKKEL OKTALANSÁG MÉG SZÓBAÁLLNI IS, MERT POFÁZNAK, MINT A KACSASEGGE!
BARMOK!!!
keresztkem
Lehel
  Válasz | 2012. június 03. 20:44 | Sorszám: 121
Az, hogy Erdő Péter eltűri ezt az alakot, az egyetemet és Erdőt minősíti."
Na és az egész RK egyházat Vatikánnal egyetemben
kerekferko
  Válasz | 2012. április 29. 07:10 | Sorszám: 120
Makovecz utálta Erdő Pétert.
Erdő Péter liberális.
Gondolom, a család csak azért engedte meg, hogy Makoveczet Erdő Péter temesse, mert a kormányfő búcsúztatta, s állami temetés volt.

Erdő Péter nem engedi, hogy a Makovecz-katedrális felépüljön Budán.

kerekferko
  Válasz | 2012. április 29. 07:07 | Sorszám: 119
Köztudott, hogy a Pázmány liberális fészek.
Tagathon
  Válasz | 2012. április 28. 22:42 | Sorszám: 118
Idézet:
Ez az ember egy beszámíthatatlan ámokfutó. Immoralitása mindenen túlmegy, amit eddig a Pázmányon tapasztalni lehetett.

Ha ez az ember ott maradhat, akkor a Pázmánynak vége.


Gondolom, ez Miszlivetzre voatkozi, mert inkább rá illik.

Békáscity
  Válasz | 2012. április 27. 15:12 | Sorszám: 117
Pázmány Péter szelleme sújtson le rá is meg mindegyik gyurcsányistára is !
Földlakó
  Válasz | 2012. április 27. 15:01 | Sorszám: 116
Most jutott el hozzám a híre annak, hogy a piliscsabai Pázmány 2012 januárja óta Miszlivetz Ferencet "kutatóprofesszorként" alkalmazza.

Mármost Miszlivetz az egyik leglelkesebb gyurcsányista volt 2006-ban. Egyetértett a brutális rendőrterrorral, ennek hangot is adott. A Fideszt és a KDNP-t szélsőjobboldali alakzatnak tartja. Szinte bizonyosra vehető, hogy mszmp-párttag volt, vagy ha az nem, csak azért nem, mert szigorúan titkos hálózati tisztként szolgált 19910 előtt és ezt követően is.

Tudományosan jelentéktelen. Eredeti gondolata nincs. Nyelveket nem beszél, vagy ha megpróbálja, mint magam hallottam, csak dadogva.

Nos egy ilyen embert vett maga mellé Botos Máté "dékán", amikor a magyar konzervativizmus egyik legeredetibb, legtermékenyebb alakját, Molnár Attila Károlyt a saját etikai bizottságának döntését negligálva kitiltotta a Pázmányról.

Ez az ember egy beszámíthatatlan ámokfutó. Immoralitása mindenen túlmegy, amit eddig a Pázmányon tapasztalni lehetett.

Ha ez az ember ott maradhat, akkor a Pázmánynak vége.

Fluctuat
  Válasz | 2012. április 27. 13:42 | Sorszám: 115
Botos hazug, csaló, és tolvaj. Ez nem kétséges.
Marcona Vince
  Válasz | 2012. április 27. 04:17 | Sorszám: 114
Botos a szememben leszerepelt a Molnar-ugy miatt.

Egy pojaca, raadasul szemet is.

Földlakó
  Válasz | 2012. április 27. 01:45 | Sorszám: 113
Botos Máté mindentudó dékán teljes váratlansággal elkezdett szerepelni aktuálpolitikai műsorokban.

Legutóbb a Hírtv-ban fejtette ki álláspontját arról, hogy ki és miért hülye a francia aktuálpolitikában. Szakértői maszkot öltve magára, amely persze hazugság, mivel Botos pontosan annyira ért a francia belpolitikához, mint a bármihez--zsurnalisztikus általánosságban.

Továbbra is a felfoghatatlansággal határos, hogyan veszi magának a bátorságot ez az ember, hogy a Katolikus egyetem nevében ossza az észt a francia politikáról.

Vagy legyen szakértő és úgy adja elő nevetséges jóslatait, vagy legyen dékán, aki az egyetemet képviseli.

A kettő együtt nem megy. Nevetségessé teszi magát is, az egyetemet is.

Ceterum censeo: Botos az az alak, aki Molnár Attilát, az egyik legtiszteltebb konzervatív gondolkodót, egy szélsőbalos honlap rágalmai alapján, a saját etikai bizottságának döntésével szembemenve, kitiltotta a Pázmányról.

Egy immorális karrierista, egy intrikus, szakértőként pedig nevetséges.

Az, hogy Erdő Péter eltűri ezt az alakot, az egyetemet és Erdőt minősíti.

Földlakó
  Válasz | 2012. február 23. 02:24 | Sorszám: 112
De ha ez így van, és a Mandiner meg a Facebook adatai szerint tényleg így van, hogy lehet Botos még mindig hivatalban van?

Nem veszi észre az egyetemi rektor, az egyház, hogy ez az ember a maga tapasztalatlan, önkényes szélsőliberális cselekvésével ezerszer többet árt a Pázmánynak, mint a Molnár Attila a maga néhány órájával?

Ha Molnár ott marad és tanít szép csendben tovább, az egészről már régen nem tudnánk. A rágalmazó facebook-lapokat betiltották, lezárták.

Molnár Attila megalázása miatt azonban még mindenki erről beszél.

Fluctuat
  Válasz | 2012. február 23. 02:17 | Sorszám: 111
Iudexnek kell sajnos üzennem, hogy a "pletykaízű sustorgások" tökéletesen és teljesen beigazolódtak.

A Botosról elmondottak sajnos helytállóak.

Fluctuat
  Válasz | 2012. február 23. 00:14 | Sorszám: 110
Botos Máté azóta bebizonyította, hogy mit ér. Kitiltotta a Pázmányról Molnár Attila Károlyt, a hazai keresztény konzervativizmus egyik vezető alakját. Pedig MAK 16 évig tanított ott óraadóként és segített felépíteni a szociológiaoktatást.

Az történt, hogy egy Elek Gábor nevű matematikus gyűlölködő a facebookon egy rágalomoldalt nyitott, ahol MAK-ot antiszemitizmussal ádolta meg. Névtelenül! (csak később derítették ki, hogy ez Elektől ered).

Erre Botos felállított egy etikai bizottságot, amely kénytelen volt megállapítani, hogy MAK NEM tekinthető vétkesnek, a vádak rágalmak.

Erre Botos a "békesség kedvéért" úgymond kitiltotta MAK-ot a Pázmányról.

Mármost ha valaki nem vágja ki végre a tudatlan, tájékozatlan és önkényeskedő liberálbolsit a dékáni bitorolt székéből, akkor a a Pázmánynak annyi.

Közben kiderült: Botos anyukája, a Botos Katalin egy felvételen tele szájacskával zsidózott. A felvétel elérhető a Mandineren.

A fiacskája meg a bizonyíthatatlan antiszemitizmusra hivatkozva kirúgja Molnárt.

Nagyon ideje lenne ezt a hülyét, aki tönkreteszi a Pázmány kicsi hírnevét is, elküldeni a pixába.

Linkek:

Mandíner: http://mandiner.hu/cikk/20120211_nyilt_level_botos_mate_urnak_a_ppke_btk_dekanjanak

Kérjük, mindenki lájkolja be a MAKot védő Facebook oldalt! http://www.facebook.com/pages/MAK%C3%A9rt-hallgat%C3%B3k-Moln%C3%A1r-Attila-K%C3%A1roly-mellett/325813437461327

Karana
  Válasz | 2011. március 19. 20:54 | Sorszám: 109
Legfőbb ideje, hogy valaki a Vatikánhoz forduljon!

Ja. Vagy 800 éve fordultok a vatikánhoz magyar papokért a csángóknak. Csak ne felejtsétek el 100 évenként megismételni!
De ha igaza van Malachiásnak akkor már felesleges, ne fárasszátok magatokat.

Tagathon
  Válasz | 2011. március 19. 20:28 | Sorszám: 108
Szerintem azzal zárul le a dolog, hogy az egész magyar egyetemi élet teljes átalakulás előtt áll.

Az új törvény teljesen átalakít mident. Az egyháznak el kell döntenie, akar-e igazi egyetemet, vagy nem.

Ezt csak felkézült, tudományos emberekkel érheti el, ha akar igazi egyetemet. Ilyen emberei vannak a Pázmánynak, de a piliscsabai BTK vezetése nem ilyen. Sokat javult az elmúlt egy évben, de messze van attól, hogy tudományosan felerősítse a helyzetet.

Az új törvény ki fogja kényszeríteni vagy a Pázmány bezárását, vagy igazi felfejlesztését. Más út nem lesz.

Gyöngy
  Válasz | 2011. március 19. 20:25 | Sorszám: 107
Az is érdekes és jó lezárása lenne a topic-nak, ha leírnád, hogyan, mivel is látszik zárulni a dolog. Csak a tanulság kedvéért .
Tagathon
  Válasz | 2011. március 19. 20:22 | Sorszám: 106
Én nyitottam ezt a topikot, most lezárom. Azt hiszem, sokat tanultam a hozzászólásokból. A felvetett nehézségek mind valósak voltak, amit én írtam, abban egy szem hazugság sem volt. Amit mások írtak, azért nem vagyok felelős. Elismerem, hogy talán túl nyíltan írtam, de kénytelen voltam, mert a hírek nem mutattak jó irányba.

Mostmár inkább nyugalom van. Mint minden, ez is befejeződik és elmúlik. Az emberek meg tanulnak. Talán továbblépnek, talán visszalépnek. Az ő felelősségük. Szándékom az eredeti levél közreadásával csak a továbblépés volt. Talán sikerült.

Fluctuat
  Válasz | 2011. január 23. 07:16 | Sorszám: 105
Elhangzott a Katolikus Rádió ügye. Bár ne legyen úgy, ahogy sokan gondolják. De nekem az az érzésem, hogy a Pázmányt a főkancellár azért tartja ebben a se hús-se hal állapotban, hogy bármikor meg lehessen szüntetni.

Tényleg az a furcsa, hogy az egyház létrehoz egyetemet, de aztán nem arra törekszik, amire minden hasonló egyházi egyetem, hanem valami vegetálás a cél. Az a cél, hogy mindenki szépen ellegyen valahogy, lehetőleg ne történjék semmi botrány, de semmi jó sem, legyen némi hallgató, de ne legyen látványos fejlődés -- no ez az "egyházi kádárizmus", mint valaki mondta. Ez a vegetálás mint cél.

Botost én védeném. Nemcsak azért, mert fiatal ember, hanem azért is, mert ebben a rendszerben nagyon nehéz bármit is tenni. De ha valamit mégis sikerül tenni, az ő érdeme lesz. Nem hiszem, hogy szdsz-kötődésű.

Minden intézményben vannak emberi feszültségek, ezeket jól kell tudni kezelni. Egy dékán arról ismerszik meg, hogy képes jól kezelni a feszültségeket, leülni a beosztottjaival, megbeszélni a problémákat és aztán jól dönteni. Jól kell dönteni, ez a kulcs.

Ciao.

Földlakó
  Válasz | 2011. január 19. 22:06 | Sorszám: 104
Ha Lőrinc nem neheztel meg, én még egy dolgot ide fűznék azért. Ígérem, aztán elhallgatok (éji bogár, mint a többiek...)

Körültekintésre és felkészültségre van szükség az egyetem vezetésében ahhoz, hogy valódi tudományos légkört tudjanak teremteni. Ennek nem használ, ha a szubszidiaritást teljesen kiküszöbölik. Mint egy történész-kolléga mondta a minap: a Pázmányon mindenki "felfelé néz", ezért nem történik semmi. Így is van: annyira erős a hierarchia túlkormányzása, hogy a hajó körben forog. Engedni kellene az egyes törekvéseket, különben az egyetem olyan lesz, mint a Katolikus Rádió: hiába hoztak létre színvonalas műsort, az egyházi vezetés képes volt egy tollvonással megszüntetni, mivel drágállotta a frekvenciadíjat. Pedig URH-n csak helyileg fogható, a középhullám kell a széles körű vételhez. Miért nincs ehhez kapacitása az egyháznak? Miért akart az egyházi vezetés egyetemet, ha olyan vezetőket tart ideálisnak, akik semmire nincsenek tekintettel, ami valódi tudományosság?

Viszont Mayer Mihály példája mutatja, hogy a mélyen valahol nagyon el vannak korhadva a dolgok. E személynek talán nem lett volna szabad ilyen sokáig megmaradnia püspöknek. S talán nem lett volna szabad a katolikus egyetemet ilyen sokáig tudománytalan, körben forgó, érdemre tekintettel nem levő személyeknek vezetni. E mentalitásnak köszönhetjük azt a stílust, amit a bölcsészkaron is látnak sokan. De azért én egyetértek azzal a korábbi hozzászólóval, hogy próbáljuk a lehetőségeket nézni.

A jobbulásban hinni vakság, ha az ember csak emberekre néz. De ha Istenre is, akkor mégis lehetséges reménykednünk.

Marcona Lőrincz
  Válasz | 2011. január 15. 13:46 | Sorszám: 103
S imét meg kell szólalnom:

a Filozófusok topikból elég világosan kiderül, miféle elképesztő visszaélésekre derül itt fény a pályázatok kapcsán.

Ebben a topikban meg elhangzott, hogy a piliscsabai kampuszon legalább két tanár érintett ezekben a botrányos pályázatokban.

Ez egyelőre gyanú, de megalapozott gyanú, vagyis több, mint valami ötlet. Nyilvánvaló, hogy a pályázatok jó erkölcsbe ütköznek (már csak a nagyságuk miatt is), és az is, hogy ebben egyes tanárok részt vettek.

S az is elhangzott, hogy Botos dékánnak valahogyan éppen azokat sikerült támogatnia, akik ebben a botrányos ügyben résztvevők.

ENNEK kellene utána nézni: miért ezeket támogatja Botos? Esetleg van-e köze a botrányos pályázatok körül kialakult holdudvarhoz?

Kérdések, de nem alaptalan kérdések.

Békáscity
  Válasz | 2011. január 13. 22:40 | Sorszám: 102
Ez tényleg egy jó hír ! - nem írunk hiába !

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola