Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon
Marcona Vince
  Válasz | 2011. január 08. 09:12 | Sorszám: 76
Nekem a bejegyzés elég reálisnak tűnik. Meg is néztem a honlapot és meg is találtam Botos laudációját:
http://www.btk.ppke.hu/tudomanyos-kozelet/tudomanyos-hireink/veto-miklost-avatta-diszdoktorra-egyetemunk.html

Annyi, hogy a név Vető Miklós. S ha utánanézünk, kiderül, tényleg egy neves személyről van szó, aki ráadásul 56 egyik elindítója volt és a halálbüntetés elől menekült el 56 decemberében (!).

Mezei ivel írandó. De ha a történet igaz, ez tényleg nagy bunkóság. S ha a többi igaz, akkor az már bunkóságból Chimborazo. S ha a többi igaz, felfoghatatlan, hogy a rektor miért nem küldi el az anyukájába ezt a surmó Mátét.

iudex
  Válasz | 2011. január 08. 01:07 | Sorszám: 75
Hogyne. Mind a három darabján külön-külön is. És közben érzékeny húrokat pengetek.
onogur
  Válasz | 2011. január 08. 00:52 | Sorszám: 74
De remélem szimbólán azért tudsz játszani?
iudex
  Válasz | 2011. január 08. 00:33 | Sorszám: 73
... és még nem vagyok balett-táncos, kőfaragó és miniszter sem... Sőt, bölcsész lévén normális sem.
iudex
  Válasz | 2011. január 08. 00:31 | Sorszám: 72
Azért a "hallottam", "állítólag", "azt mondják" kissé gyönge érv. Mondjuk az egész napos kerti-mezei munka után a kispadon pletykálkodó nénék színvonala. Surmó? Legyen. Ilyen alapon tehát az a jó dékán, aki remek diplomata, s úgy szüntet meg mondjuk szakokat, ugye? Ez az "állítólag így történt" esemény kétségtelenül rossz fényt vet a dékánra, már ha valóban így volt. Az már nagyobb baj, ha valakinek nincs komoly szakmai előélete, megfelelő oktatási tapasztalata, szervezőkészsége, emberismerete, intelligenciája és főleg: józan esze. Átlátni a szakmai, gazdasági kérdéseket. Az általad felhozott történethez hasonlókat tucatszámra tudnék mesélni akadémikusokról, tanszékvezetőkről, egyetemi tanárokról, dékánokról.
Ja, mellesleg Botos egy t-vel, Mezei nem ipszilonnal.
iudex
  Válasz | 2011. január 08. 00:20 | Sorszám: 71
Megengedem. Szerinted...?
Nyúl Béla
  Válasz | 2011. január 07. 16:00 | Sorszám: 70
Khm...
Fluctuat
  Válasz | 2011. január 07. 14:32 | Sorszám: 69
Azért van abban konkrétum néhány.

S most az ünnepek alatt volt módon sokakkal beszélgetni. A következőt hallottam: Mezey kitalálta, hogy hívjanak meg egy tőlünk elszármazott francia filozófust és terjesszék fel a Pázmány díszdoktorának. A francia-magyar filozófus (a neve talán Vértes Miklós?), kiváló otthon, jól ismert. Mezey is ismeri, beterjesztette, felterjesztette, megszervezte, az egyetem elfogadta.

Eljött a nagy nap, Vértes megjelent talárban, elhangzottak a köszöntők, majd jött a laudáció. S vajon ki tartotta a legfontosabb beszédet, a hivatalos és szakmai laudációt? Talán Mezey, aki az egészet kitalálta és megszervezte? Nem, hanem a surmó dékánja, aki annyit ért a filozófiához, mint ebihal a biciklizéshez.

Ráadásul ez a dékán, Bottos, még közre is adta a laudációt az egyetemi honlapon, ami a forrásom szerint kb. olyan, mintha az óvónéni terjesztené elő nézeteit a kvantummechanikáról.

Szóval ez tényleg surmo maximus. Ez a dékán. S egyébként sem hallanai róla mást, mint ilyen faxságokat.

mpd
  Válasz | 2011. január 07. 07:26 | Sorszám: 68
""Nem vagyok jogász""

Jóvan eftássam, nem akartalak lebuktatni....

lac1
  Válasz | 2011. január 06. 23:59 | Sorszám: 67
"...miért silány az ún. magyar értelmiség"
Engedd meg. Szerintem...
iudex
  Válasz | 2011. január 06. 23:07 | Sorszám: 66
Az csak nyolc év volt. Az se nekem. De az ötleted nem rossz.
iudex
  Válasz | 2011. január 06. 23:06 | Sorszám: 65
Kösz, csak egy bibi van. Nem vagyok jogász. Csak a jogérzékemet fejlesztette ki ez a kis mocskos liberális jogállam.
iudex
  Válasz | 2011. január 06. 23:05 | Sorszám: 64
Tényleg kilenc évig nem jártam volna erre? Akkor én leszek a tizedik egyiptomi csapás. Egyébként kódorogtam. A neten. Meg írtam. Blogot. Amikor volt időm és nagyon mérges voltam. Utóbbi gyakran. Ma is.
Táviratilag ennyi. Egyébként üdv mindenkinek!
mpd
  Válasz | 2011. január 06. 14:44 | Sorszám: 63
Há' figyejjed a Judekszet, maj' megtudod!
onogur
  Válasz | 2011. január 06. 14:39 | Sorszám: 62
Az meg milyen? Mint a szűz kurva?
mpd
  Válasz | 2011. január 06. 14:25 | Sorszám: 61
Eftássam!!!
Odin hozott errefelé!
Hiányzott mán egy normális jogász.
Időszakos Állat
  Válasz | 2011. január 06. 14:03 | Sorszám: 60
Kormányzatban.
onogur
  Válasz | 2011. január 06. 12:46 | Sorszám: 59
Grűzgott! Hol voltál kilenc évig?
iudex
  Válasz | 2011. január 06. 12:40 | Sorszám: 58
Ha ezt a levelet valóban egy vendégelőadó írta, már értem, miért oly silány a magyar ún. értelmiség. Láthatólag még a nevekkel is hadilábon áll, legalább azoknak a nevét illenék tisztességgel használnia, akiket szájára vesz. A helyesírásáról meg szó se essék. Tartalom és forma összefüggését már Aristotelés is kiemelte, de láthatólag kevés volt a halála óta eltelt idő ennek tudatosításához. ) Azonkívül túl sok az inszinuáció, túl kevés a konkrétum. Műfaja szintén antik: invektíva. Csak az ironikus-szarkasztikus szellem kerülte el messzire. ) Egy mai "értelmiséginek" ennyire telik? O tempora, o mores!
Marcona Vince
  Válasz | 2010. december 14. 08:40 | Sorszám: 57
Bocsika, de az nem az egész BTK, hanem annak a Szabad bölcsészet alapszakja, ez a 3. legjobb. Ez tényleg szép dolog, de egyet ne felejtsünk el: ennek az alapszaknak a szakvezetője a Mezey Balázs, akit valaki már említett korábban. Mezey ott az igazi szakember, aki felfejesztette ezt az alapszakot, noha elég rossz helyen van a BTK, 30 km-re Budapesttől.

És nem Botos Mátyás, hanem Botos Máté. A 3. hely nem az ő érdeme!

Fluctuat
  Válasz | 2010. december 14. 08:37 | Sorszám: 56
Mos olvasom, hogy az országos rangsorban a piliscsabai BTK a 3. legjobb az országban.

Akkor ez a Botos Mátyás csak jól csinál valamit, nem?

Földlakó
  Válasz | 2010. december 08. 16:39 | Sorszám: 55
Hogyhogy? Hát azidősebb az apa, József. A dékán a fiatal, a Máté. A népdalos.

Sokkal többet egyelőre nem várhatni tőle, mint dalolást.

Időszakos Állat
  Válasz | 2010. december 08. 13:47 | Sorszám: 54
És melyik melyik?
Fluctuat
  Válasz | 2010. december 08. 11:14 | Sorszám: 53
Hallom, hogy Botos helyzete megrendült. Félúton van a teljes bukás felé.

A forrás biztos, jól ismeri a helyzetet.

Ebbe belejátszik persze ez a kis fórum is, melyet sokan elolvastak...

Marcona Lőrincz
  Válasz | 2010. december 05. 16:45 | Sorszám: 52
Maróth tudtommal >< így van Erdővel és a püspöki karral. Azaz lehet, hogy neki nem igen hisznek.

De végül is mindegy, ha születik egy beadvány, azt -- ha jól hiszem -- a Vatikán illetékes bizottságának hivatalból ki kell vizsgálnia.

Most folyik egy ügy a pécsi püspökségen, ahol Wildmann János bejelentése nyomán indult vatikáni vizsgálat. Wildmannt talán nem kedveljük (A Gyurcsány-érában volt valami bizottsági tag egyházügyben), de abban biztosan igaza van, hogy az egyház piszkos ügyeit nem szabad eltussolni -- lásd besúgók, gazdasági csalások stb.

Botos esetében eszembe jutott, ő hosszabban is volt Franciaországban. Mit csinált ott?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola