Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2014 - a választások éve (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2014 - a választások éve
alma
  Válasz | 2012. augusztus 27. 12:15 | Sorszám: 156
Sima "i" és nem "y".
( Nem szép ahogyan nevezel. Szomorú vagyok. )
alma
  Válasz | 2012. augusztus 27. 12:14 | Sorszám: 155
Majd én megmondom: Mert a számítógép előtt ülő alak vagy a szerver karbantartói parancsra bele tudnak piszkálni az adatbázisba. Vajon ki garantál értük, kinek a felügyelete alatt állnak?
És akkor még nem beszéltünk a hivatlan betolakodókról ... Szóval a jó régi papír megbízhatóbb mint egy elektronikus adatállomány, mert ott szórványosan manipulálhatnak és újraszámolhatólk, az elektronikus meg nyom nélkül manipulálható.
Például ezen hozzászólás almáé, de az adminisztrátor seperc alatt a te nickedre változtathatja, aztán reklamálhatsz, hogy nem te írtad. Az adatbázisban bizony a te nicked szerepel. Még a módosítás dátuma is változatlan maradhat ha az admin úgy akarja.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 12:11 | Sorszám: 154
Ajjaj.
OFF
Ilyen grófi névvel hogyan lesz valaki csetnik?
alma
  Válasz | 2012. augusztus 27. 12:06 | Sorszám: 153
Ismét kénytelen vagyok veled 1etérteni.
alma
  Válasz | 2012. augusztus 27. 12:04 | Sorszám: 152
Minek elmenni? Az időbe telik és macera. Nem mindenki városi és az okmányiroda szomszédja. HT magyarokra ez hatványozottan érvényes. Pl. nálunk a nk. Nándorfehérvárott, konz. pedig Szabadkán vam és nóta, nincs több. Vajon te utaznál ezért százkilómétereket és rászánnál az életedből egy napot?
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 12:04 | Sorszám: 151
Méghogy ikerpár..... láttál már biztosan néhány jól sikerült képet újtípusú személyi igazolványokon. Oszt ezzel még Montenegróba is utazhatok.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 12:02 | Sorszám: 150
Na mindeggy, így is kijutottam, csak elviekben zavar, ha valamiért a jobbra kanyarodást tiltják.
alma
  Válasz | 2012. augusztus 27. 12:00 | Sorszám: 149
Szövegelni fognak így is úgy is. Pláne azért, hogy ők bizony aznap gondolták meg magukat és nem engedték őket szavazni. Tudod - a nyúl és a sapesz.
Nem tudom felfogni, mert az érvek amiket felhozott harmatgyengék.
Almási
orosz_hussalata
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:57 | Sorszám: 148
Erre én is kíváncsi lennék, de én azt állítom meg lehetne csinálni. (sőt, levegőnél nehezebb dolgok is a levegőbe emelkedhetnek)


Pár gondolat.
Meg csinálták-e máshol?
Megvalósítható-e pl. az elektronikus banki kiszolgálás (gyűlölöm a bankolás szót)? Nagyobb biztonságot igényel-e a pénzünk kezelésénél?
Működik-e nálunk egyéb elektronikus ügyintézés? ( mi a lényeges különbség)

Csak óvatosan, és zárójelben
Nincs szükség végtelen biztonságra, ami úgy sincs, de a jelenleginél erősebbre igen.
Pl. mi garantálja most, hogy egy ikerpár egyik fele nem megy el szavazni mindkettejük helyett?

mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:51 | Sorszám: 147
Ez eddig ótómatikusan előállt, mondhatni egy gombnyomásra a népességnyilvántartásból.
Most ehhez képest kell egy PLUSZ nyilvántartás.
huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:51 | Sorszám: 146
Mert nem vagy idevalósi. A térről elmehetsz 1 másik utcán is a Kis körútra, zofort a Szeged étterem mellett a Városházánál balra. Ott lámpa terel rá és slussz-passz, mehetsz Mucsára, ahogy az út kanyarodik.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:50 | Sorszám: 145
Illetve nem is a Tiszalajosra, hanem a londonira (vagy párizsi vagy bécsi, ahogy éppen híjják azon a részen)
Földlakó
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:49 | Sorszám: 144
De szükséges az újított nyilvántartás.

Van új szavazó, több százezer. Vannak a külhonban dolgozók.

Szóval kell új reg.

mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:47 | Sorszám: 143
Gidránkám, az miért van, hogy a Széchenyi-térről kifelé tartva (Károlyi utca? vagy mellik) nem lehet jobbra ráfordulni a Tiszalajosra?
Illetve lehetni lehet, meg is tettem, de szvsz nem szabályos, a táblákat nézve.
kerekferko
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:46 | Sorszám: 142
huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:45 | Sorszám: 141
Nem olyan bonyolult lehet az a reg.-elés, hogy 8 elemivel ne végezze el bárki. Aki nem képes rá, már ki is lőtte magát és nem kell szavazzon. Az is jól van.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:45 | Sorszám: 140
Kardcsörtetés meg szakmai sovinizmus helyett megvitathatnátok, érvekkel alátámasztva. Úgy éljek, komolyan kíváncsi lennék, miért vagy miért nem lehetne biztonsággal megcsinálni. Persze a szakzsargont mellőzve. Két informatikus (vagy két közgazdász, jogász, orvos satöbbi) csak abban szokott egyetérteni, hogy aki nem informatikus (közgazdász, jogász, orvos satöbbi) az a leghülyébb.
orosz_hussalata
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:30 | Sorszám: 139
Eddig semmi érvet nem hoztál fel miért ne lehetne biztonságosan megcsinálni az elektronikus választást, csak nagy arccal állítod, hogy én ne értenék hozzá.
Elfogadom, hogy Te nem tudod elképzelni a megvalósítás lehetséges módjait, de elhiheted vannak, akik ezt meg is tudnák csinálni.
A kioktatásodra a legkevésbé sincs szükségem.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:27 | Sorszám: 138
Ez bizony igaz. Csakhogy most egy új, a korábbival párhuzamos nyilvántartás fog készülni, amibe a választók
- egy új aktus révén kerülhetnek be (regisztráció)
- egy újonnan felállítandó rendszerben (amiről még viták vannak kormányoldalon belül is).

Ha ez így önmagában nem bonyolítja a dolgot, hát akármi legyek.
De majd gondolom elmagyarázod, hogy tulajdonképpen ezzel egyszerűsödik a választás....

Földlakó
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:24 | Sorszám: 137
Mert ez igaz:

minden választáson csak és kizárólag regisztráció révén lehet résztvenni.

Földlakó
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:23 | Sorszám: 136
Hm???? Te nem érted.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:18 | Sorszám: 135
Nem baj, ha nem érted..... van ilyen.
Karana
  Válasz | 2012. augusztus 27. 11:01 | Sorszám: 134
Némi rosszindulattal akarod kompenzálni a tudatlanságodat.

Ugye nem gondolod komolyan hogy 10 sorban (és ingyen) kioktatlak informatikai biztonságból, kriptográfiából és hasonlókból?

Földlakó
  Válasz | 2012. augusztus 27. 10:17 | Sorszám: 133
A kérdések, amiket felvetsz, nevetségesek. Ezek ugyanis mindenütt meglevő kérdések és mindenütt meg vannak válaszolva, ahol létezik az előregisztráció.

Az egész vita egy nagy humbug. Ui. minden választáson csak és kizárólag regisztráció révén lehet résztvenni.

A kérdés csak az, hogy ez a regisztráció miképpen történik: automatikusan lakossági jegyzék alapján, vagy önkéntesen a választások előtt. Mindkettőre számos példa van. De ha automatikus, vagyis az állami szervek végzik a regisztrációt a listák generálásával, akkor
1:ezek a listák is eredetileg bejelentés alapján jönnek létre, ui. mindenütt be kell jelentkezned, ha ott élsz valamikor, és ha gyereked születik, aki valamikor eléri a 18. életévét.
2: Ezeket a listákat az állam köteles időről-időre felülvizsgálni és új regisztrációt kérni vagy kapni.

Aki a választás napján lesz 18 éves, az regisztrál azzal, hogy akkor lesz 18 éves. Mi itt a probléma?

Megnéztem egy alapos tanulmányt a reg,. kérdéséről: MINDEN VÁLASZTÁS REGISZTRÁCIÓ ALAPJÁN TÖRTÉNIK.

huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 27. 10:12 | Sorszám: 132
Na és? Akit érdekel a dolog, az majd figyel az órán és megtanulja a leckét. Aki nem, annak uv.!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola