Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2014 - a választások éve (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2014 - a választások éve
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 10:02 | Sorszám: 131
A Pl. utáni felsorolt esetek jelenleg is vannak, a népességnyilvántartásban megoldják ezeket a problémákat, a névjegyzéket folyamatosan javítgatják. De, ha a regisztráció NEM az okmányirodákban lesz, akkor máris két szerv közreműködése válik szükségessé.
Ez meg, nem hiszem, hogy magyarázni kellene, eleve bonyolítja a helyzetet.
És akkor eszembe jutott az igazolással máshol szavazók esete, ami alapesetben sem egyszerű. Most ez a regisztráció jól megbonyolíthatja azt is.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 27. 09:58 | Sorszám: 130
Egy csomó előre nem látott helyzet adódik majd.
Pl. mi van azzal aki regisztrál de meghal a választásig? Vagy aki a kettő közt lesz 18 éves? Vagy közben változik a lakcíme?
Vagy aki kórházban (külföldön, börtönben stb.) volt? Ki ad igazolást?
És ez csak az, ami most fél perc alatt eszembe jutott.
Iszonyú mérges emberek lesznek majd a választás napján, akik valamiért elfelejtettek regisztrálni de szavazni akarnak. Jogos vajon őket eltiltani állampolgári joguktól?
Sok vita lesz feleslegesen.
orosz_hussalata
  Válasz | 2012. augusztus 27. 09:57 | Sorszám: 129
Ebben tévedsz...

De miért is nem lehet biztonságosabb?
Ha csak arról van szó, hogy a te érdekköröd volna az egyik kirúgott, de nagyon hozzáértő, akkor az más kérdés.

(( a "végtelenül olcsót" természetesen relativ értem, ha ezzel volna gondod ))

huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 27. 09:45 | Sorszám: 128
Egyébként se értem, kinek fáj az, ha az életéből néha negyed órát a köz javára fordít? Elmegy és regisztráltatja magát ingyen. Nem értöm, fáj ez vagy mi...
keresztkem
  Válasz | 2012. augusztus 27. 09:37 | Sorszám: 127
"..Mi a túrónak kell előre bejelenteni a szavazati szándékot?.."
Azért, hogy azok, akik NEM(!) SZAVAZNAK, NE SZÖVEGELHESSENEK azzal, hogy ők a VESZTESRE SZAVAZTAK--VOLNA(!), ha elmennek szavazni!
Azért, hogy a NEM SZAVAZÓK LEGITIMÁCIÓS ÉRVET kapjanak arra, hogy ők igenis és komolyan a GYŐZTEST TÁMOGATJÁK--"azzal", hogy nem regisztrálnak, s nem mennek el!Nekik --úgymond--"jó" az, amit a többség választ.
Vagy pontosabban: támogatták azzal, hogy elfogadják a többség--a regisztráltak és szavazottak DÖNTÉSÉT!Hiszen ha nem így lenne: kézzel-lábban regisztrálnak, és elmennek szavazni a győztes--ELLEN!
Ha képes fölfogni, fogja föl!
keresztkem
Karana
  Válasz | 2012. augusztus 27. 09:17 | Sorszám: 126
És amit nem értek miért nem vágtak bele, az az elektronikus szavazás bevezetésének elkezdésébe. Rengeteg módszer van, amivel ez nagyságrenddel biztonságosabbá tehető, mint a papiros (pl utólagos ellenőrzésre feltételezett csalások esetén). Amellett ez szinte végtelenül olcsóvá tehető.

Azt hiszem te még két dolgot nem láttál életedben.

1. Informatikai projektet különös tekintettel a biztonságra és hitelességre.
2. Informatikai projekt költségvetését különös tekintettel a közbeszerzésben megvalósított projektekre.

A FIDESZ szinte mindenkit kirugott aki Fleto idején megküzdött egy sor politikai hátszéllel rendelkezett de szakmailag és gazdaségilag őrült ötlettel.
Ez most tiszta lapot teremtett azoknak a lobbiknak és maffiáknak akik újra megkörnyékezhetik a semmihez sem értő politikusokat a Duna "szabályozásától" a "nemzeti kártyáig" tartó nekünk igen költséges ezért nekik igen jövedelmező őrült elképzeléseikkel.

alma
  Válasz | 2012. augusztus 26. 19:19 | Sorszám: 125
És miért jó, hadd halljuk!?
alma
  Válasz | 2012. augusztus 26. 19:16 | Sorszám: 124
"kettős állampolgárok miatt kell"

De miért, az Isten szerelmére, miért??? Aki állampolgár az nyilván van tartva Budapesten és még ki tudja hol. Mi a túrónak kell előre bejelenteni a szavazati szándékot? Így csak elriasztják az így is csekély számú politikailag aktív szavazni vágyó HT magyart.
alma
  Válasz | 2012. augusztus 26. 19:12 | Sorszám: 123
Pin kódot kapnak.
huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 26. 13:43 | Sorszám: 122
Ha a kopasz Kovácsnak nincs ehhez esze, azt tudjuk, de legalább Giró Szász álljon ki jobban, neki lenne sütnivalója erre...
tiszavirág
  Válasz | 2012. augusztus 26. 13:35 | Sorszám: 121
De ne úgy intézzék el a hülye pancserek, mint azt a kutyás dolgot!
tiszavirág
  Válasz | 2012. augusztus 26. 13:34 | Sorszám: 120
Éppen amiatt kell meglépni, amiket az ügy érdekében mondtál. Miért nem tud a mi oldalunk jobban kommunikálni?! Miért nem szólaltatják meg az utca emberét, mondjuk engem minden nap a tv-kben, hogy jó a feliratkozási rendszer. Ha ezt Mari néni és Jani bácsi sokat hallja, akkor átmegy a köztudatba. Szerintem igenis meg lehetne jól magyarázni az embereknek, hogy miért is jó ez a rendszer. A magyar azt is szereti, ha hallja, hogy hol másutt is így működik a dolog. Hát mondják!!!!
huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 26. 12:14 | Sorszám: 119
Benne van a vérükben a "kék cédulás" választás emléke, aminek egyik Ávós parancsnoka az idősebb Bolgár György volt Csongrád vármögyében.
Földlakó
  Válasz | 2012. augusztus 26. 11:19 | Sorszám: 118
Egyébként a maszop nagy reg-ellenessége mögött a sok csalási lehetőség elvesztése mellett van egy további tényező. Ez egy feltételezés, de nem alaptalan. Korábban "a holt lelkek" taktikájának neveztem.

Nekik listájuk van egy sereg emberről, aki nem él, vagy nem is élt soha, még a kommunista időkből. Ezeknek a nevében hamis iratok alapján is adtak le szavazatokat billegő körzetekben.

Na, ezek most elesnek. Nem lesz, aki jogosan visszaküldje a nekik kiküldött feljelentkezést, és a teljes ellenőrzés során kiderül, hogy nem is létezik/él az illető.

huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 26. 11:13 | Sorszám: 117
Lájkolnám...
Földlakó
  Válasz | 2012. augusztus 26. 11:11 | Sorszám: 116
Kérlek, olvasd el, amit a 110-ben írtam.

Ez szerintem a tényleges helyzet, de az igaz, hogy mindezt megfelelő hangerővel át is kell vinni. S ez nem lesz könnyű. De nem is lehetetlen.

huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 26. 11:11 | Sorszám: 115
Néha jobb is hallgatni, mert hallgatni arany...
orosz_hussalata
  Válasz | 2012. augusztus 26. 11:07 | Sorszám: 114
Tehát megint a szokásos. A valóság, meg a látszat.
Szerintem pedig megéri. Az igaz, hogy nem kéne a külhoniakra fogni. Engem pedig nem fizetnek azért, hogy kitaláljam mit kéne mondani.
orosz_hussalata
  Válasz | 2012. augusztus 26. 11:02 | Sorszám: 113
Meg lehet csinálni, hogy ez nem menjen könnyebben, mint ahogy a papirost lehet manipulálni.
Illetve nyom nélkül is nehéz.
Akár úgy is meg lehet oldani, hogy minden szavazó (megfelelően aláírt) visszajelzést kapjon a szavazatáról, amennyiben ezt kéri.

Gazsi pedig elmegy a szavazókörbe, ahol rábök a képernyőre és kész.

Macisajt
  Válasz | 2012. augusztus 26. 10:52 | Sorszám: 112
"Én érteni vélem, sőt jogosnak is gondolom az előregisztrációt."


Én nem.
Pragmatikusan induljunk ki a szokásos "cui prodest?" megválaszolásával.

És azon a véleményen vagyok, hogy kommunikációs szempontból mindenképpen, ez az ügy többet visz mint hoz.
Ugyanis a Fidesz csapdában van, nem áll módjában elmagyarázni az embereknek hogy ténylegesen miért szeretné( a ronwerberizmus, "az alternatív szavazatszámláló rendszer", a láncszavazások ballib rendszereiről az emberek nagy része nem is hallott, ráadásul bizonyítani azokat értelemszeren nehéz vagy lehetetlen pláné általános,országos szinten.)

Így aztán jönnek a könnyen lecsapható hablatyok hogy ez a "kettős állampolgárok miatt kell" ...
És ez az átlag polgárok szemében aránytalan ár.

kerekferko
  Válasz | 2012. augusztus 26. 10:43 | Sorszám: 111
Gondolod, hogy az a hacker, aki betört a kormányzati szerverre a rókaképű felügyeletével, nem tudja manipulálni az elektronikus szavazatokat?

Aztán meg a fél elemis, analfabéta Gazsi hogyan regisztrál, hogyan szavaz?

Földlakó
  Válasz | 2012. augusztus 26. 10:29 | Sorszám: 110
A nemzeti konzultáció nem jogi, hanem politikai aktus, ahhoz nem kell regisztráció.

A választás politikai aktus, ami akkor is feltételezi a regisztrációt, ha az egy adott évben nem történik meg, mivel a népességnyilvántartás valójában regisztráció alapján megy, aminek során valaki bejelentkezik egy lakhelyen.

Minden országban, ahol van népességnyt., azt ritmikusan ellenőrzik, 3-5-8 évenként. Vagyis megismétlődik a regisztrációs folyamat.

A nagy ballib hazugság az, hogy regisztráció nem kell, mert van népességnyt. Csakhogy ez nem más, mint egy régi regisztráció, amit meg kell újítani.

Indokolt a megújítás, ha kb. 1000000 új szavazó van, ha a kisebbségi képviselőknek is jelentkezniök kell, és ha a kb. 500 000 magyar állampolgár szerte a világon szavazni akar.

Vagyis egy jogilag teljességgel helyes, korrekt lépésről van szó.

A ballib még nem tudja, de a nagy reg-ellenességük úgy fog visszaütni, hogy a saját elkötelezett és lehetséges szavazóik közül sokan nem regisztrálnak.

Nagyon jó lesz! Ismét kétharmad.....

orosz_hussalata
  Válasz | 2012. augusztus 26. 10:29 | Sorszám: 109
(( és mindenféle szavazás nélkül fognak egyszer csak spanyolul beszélni ))
Békáscity
  Válasz | 2012. augusztus 26. 10:14 | Sorszám: 108
Nem hiszem hogy akkora felfordulást okozna... bááár : 1 db szavazaton múlott hogy ma ámerikában angolul és nem németül beszélnek !
orosz_hussalata
  Válasz | 2012. augusztus 26. 10:13 | Sorszám: 107
Szerintem is nyilvános kéne legyen, de van ötletem miként lehetne erre kis manipulatív akciót szervezni.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola