Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2014 - a választások éve (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2014 - a választások éve
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 31. 11:57 | Sorszám: 281
Előre félek, mi lesz, ha a ballib elkezd tiltakozni a világháború ellen....
orosz_hussalata
  Válasz | 2012. augusztus 31. 10:25 | Sorszám: 280
Ahogy egyre hevesebb a ballib tiltakozás a regisztráció ellen, úgy vagyok egyre jobban meggyőződve, hogy szükséges.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 31. 10:20 | Sorszám: 279
Na ugye! Nem vethetünk gerendát egymás szemére.
Az ember már csak ijjen. Míg él, remél.
tatam
  Válasz | 2012. augusztus 31. 10:03 | Sorszám: 278
A magad rosszindulatú módján ráhibáztál: én is ketten vagyunk, és bizonyos dolgokban, egy ideig, naiv tudok lenni. Mentségül csak annyit (nem mintha kellene mentséget keresnem), hogy egyre kevesebb dologban, és egyre rövidebb ideig.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 31. 09:49 | Sorszám: 277
""a pártok mindig önmagukat képviselik. Ha felismerni véled bármiben, hogy azt képviselik, amit te szeretnél, csak arról van szó, hogy abban a pillanatban a Párt érdeke egybeesik a tiéddel. ""

Ebben kénytelen vagyok tökéletesen egyetérteni veled.

""Te ebben (is) egyszerre vagy végtelenül naiv, és ugyanakkor végtelenül cinikus ""

Ez is igaz. Az ember mindig bízik benne..... aztán amikor rájön, hogy mégse, hát cinikus lesz. Igen, igazad van.
Viszont a naivság tőled se áll távol, ha nem vagy sziklabiztos abban, hogy a Párt nem hagy ki egy ilyen ziccert egy kis közpénz-költésre.

tatam
  Válasz | 2012. augusztus 31. 09:36 | Sorszám: 276
Látod, ha azon a pártaktíván megittad volna frissítőként a negyedik liter vodkát is, akkor nem kerülte volna el a figyelmedet, ami a zárszóban elhangzott: a pártok mindig önmagukat képviselik. Ha felismerni véled bármiben, hogy azt képviselik, amit te szeretnél, csak arról van szó, hogy abban a pillanatban a Párt érdeke egybeesik a tiéddel. Te ebben (is) egyszerre vagy végtelenül naiv, és ugyanakkor végtelenül cinikus - ez utóbbi leginkább akkor, ha a Párt érdekeit védelmezed harciasan a Párt ellenében.

Mondtam az elébb is: vagy igen, vagy nem, de az biztos. Nehogy már előre meg tudd mondani, hogy a legutóbbi választáshoz képest több, vagy kevesebb lesz a választási eljárás összköltsége a regisztrációs eljárással. De legyen: ha erre létrehoznak egy külön szervezetet, főállású alkalmazottakkal, akkor menjen a Párt a 'csába. A regisztrációval kapcsolatos feladatokat ugyanis kiválóan el tudná látni a jelenleg is működő választási irodai rendszer, ahol már amúgy is a Párt emberei ülnek.

mpd
  Válasz | 2012. augusztus 31. 09:08 | Sorszám: 275
A magad rosszindulatú módján most ráhibáztál: folyamatosan, minden ciklusban keresem azt a pártot, amelyik legjobban képviseli azt, amit én szeretnék. Sajnos, folyamatosan ki kell ábrándulnom, még jó, hogy soha semelyikbe nem lépek be. Lehet, fel is hagyok ezzel a próbálkozással amúgy.

A regisztrációval, magad is tudod, 100%, hogy újfajta költségek jelentkeznek. Hülye lenne a kormány kihagyni egy ilyen lehetőséget, amikor egy csomó káderjét állásba kéne még juttatni.

tatam
  Válasz | 2012. augusztus 31. 08:27 | Sorszám: 274
Hja kérlek, a Pártot azt mindég finanszírozni köll.
Egyszer a ballikot, egyszer a jobbikot, majd aztán a legjobbikot, és így tovább.
Olyan ez, mint Lenin elvtárs: volt, van, lesz.

Egyébként pedig, a regisztrációval vagy több lesz a költség, vagy nem. De az biztos.

mpd
  Válasz | 2012. augusztus 31. 08:17 | Sorszám: 273
Legfeljebb ha spájzolta a régi választói névjegyzéket akkor összevetheti az új regisztráltak névsorával és a megmaradó neveket felkeresheti.


Meg aztán van telefonkönyv is.

mpd
  Válasz | 2012. augusztus 31. 08:16 | Sorszám: 272
Hejj, Nagyezsda.... vele demonstráltuk a közösségi tulajdon fogalmát.
zizizizi
  Válasz | 2012. augusztus 31. 08:09 | Sorszám: 271
Én még soha nem adtam le a kopogtató cédulámat, pontosan azért, hogy a szimpátiámat senki ne tartsa nyilván mer az az én belügyem

Nem értem a problémád a választók névjegyzéke nyilvános.
A változásokat folyamatos vezették az okmány irodán, a választást megelőző utolsó munkanap( ez mindig péntek volt)
délután 16 órakor egyenként zárta le a jegyző , ami választási körzetenként volt elkészítve és ezek a jegyzékek kerültek ki a választási körzetekbe.

Azt, hogy kiket kell noszogtatni azt nem fogja tudni a PÁRT mer csak a regisztráltakat látja!
Hogy ki nem regisztrált és választójogosultsága van azt neki kell kitalálnia, ismernie kell a választó kerület határait és sorba járni a lakóépületeket leellenőrizni a posta ládákat vagy a bejárati ajtók kiírását egyeztetni a regisztráltak névsorával. Ami nem egy egyszerű feladat.
Legfeljebb ha spájzolta a régi választói névjegyzéket akkor összevetheti az új regisztráltak névsorával és a megmaradó neveket felkeresheti.

Auróra
  Válasz | 2012. augusztus 31. 08:01 | Sorszám: 270
Nincs rejtély. A Fidesz izomból akarja megmondani a székelyeknek, hogy mi a jó nekik. A székely pedig dafkézik ennek. Ennyi az egész.
Auróra
  Válasz | 2012. augusztus 31. 08:00 | Sorszám: 269
Nincs rejtély. A Fidesz izomból akarja megmondani a székelyeknek, hogy mi a jó nekik. A székely pedig dafkézik ennek. Ennyi az egész.
Auróra
  Válasz | 2012. augusztus 31. 07:57 | Sorszám: 268
Csiszolgattuk. Ha napi 3 litykó vodka megivása csiszolgatás, akkor hívjuk úgy. Nagyezsda írta azokat a téziseket, mink csak a májunkat adtuk hozzá....
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 31. 07:35 | Sorszám: 267
Egyszerűen feleslegesnek tartom. Sok pénzért finanszírozzuk a pártérdekeket.
A kiskorúak példája csak egy könnyen érthető példa.
A Pártnak engemet nem kell utasítani, merthogy ezeket az ukázokat én szoktam megírni, aztán aláíratom Auróra eftással. Néha meg fordítva.
Emlékszem, mennyit csiszolgattuk a hawaii dácsámban az Áprilisi Téziseket....
tatam
  Válasz | 2012. augusztus 30. 15:50 | Sorszám: 266
Talán (=biztosan) van olyan jogtechnikai megoldás, amellyel a választójoggal nem rendelkező, korlátozottan cselekvőképes kiskorú regisztrálhat a választói névjegyzékbe a két hét, egy hónap múlva sorra kerülő választásra, amelynek időpontjában már betölti a 18. életévét. Ne felejtsük el, hogy a korlátozottan cselekvőképes személy most is tehet törvényes képviselőjének hozzájárulása nélkül is olyan személyes jellegű jognyilatkozatot, amelyre jogszabály feljogosítja. Hát majd a jogszabály feljogosítja, és regisztrálhat a nagykorúsága elérése előtt, nyilvánvalóan csak azzal a feltétellel, hogy a választás időpontjában már rendelkeznie kell választójoggal, vagyis legalább 18 évesnek kell lennie.

Egyébként ez tényleg akkora probléma, hogy már napok óta a kiskorúak regisztrációján kell rágódni? Rajtad kívül a szocik fejtenek ki ilyen rendkívüli erőfeszítéseket a regisztráció ellen. Csak nem a Párt utasított téged is az agitprop tevékenység fokozására???

Gyöngy
  Válasz | 2012. augusztus 30. 15:13 | Sorszám: 265
Így van. Ezt mondom már több hozzászólásomban is. Alapvető érdek is, hogy a kampányenergia ne szóródjon szanaszét. Én még az induló pártok alakulásának idejével is megtoldanám a törvényt. Senki ne képzelje már azt, hogy egy éve, vagy fél éve megjelent pártcsíra bármiféle tömegigényt jelenít meg. Aki életében vett már részt párt alakulásában, tudja, hogy ehhez minimum 2 év kell.
Nyúl Béla
  Válasz | 2012. augusztus 30. 15:03 | Sorszám: 264
Tehát X párt eleve tudja, ki szavazhat regisztráltan, és nem kell a regisztrálatlanokra pazarolnia az erejét.
Gyöngy
  Válasz | 2012. augusztus 30. 14:53 | Sorszám: 263
És? Ezek után feketelistára teszik őket, vagy kitüntetik? Nem értem a problémádat ...
Nyúl Béla
  Válasz | 2012. augusztus 30. 14:47 | Sorszám: 262
Csatlakozom, továbbá nekem is volna egy kérdésem:
Tehát X párt megállapíthatja, megvásárolva a REGISZTRÁLT választók névjegyzékét (+összevetve az eddigivel), hogy AB Mucsán, a Ló utca 2-ből nem regisztrál, a neje, AB-né viszont igen, akárcsak közös gyermekeik, AC és AD???
Nyúl Béla
  Válasz | 2012. augusztus 30. 14:45 | Sorszám: 261
Kolláth immár helyből hülyébb, mint bárki más nekifutásból. Ha nem indul a Lángszavú, akkor 0 Ft állami támogatást kap. Továbbá mit csinál a maszop vezérkara, amely e módon "foglalkozás" nélkül marad? EGY dologban biztos vagyok: 2014-ben az összes jelöltjük 50 alatt lesz, az ennél idősebbeket Szarházy irgalmatlanul kiszórja, H. Kovács, Szekeres, Lendvai stb. mehetnek nyugdíjba.
keresztkem
  Válasz | 2012. augusztus 30. 14:18 | Sorszám: 260
Ezt a regisztrációs dolgot nem kell és nem szabad TÚLFONTOSKODNI vagy túl-aggályoskodni vagy TÚL-PROBLÉMÁZNI!
A lényeg.
Regisztráljon mindenki, akinek fontos a választás--és regisztrál-HAT! Azután majd a regisztrációkor meg a szavazáskor úgyis MINDEN kiderül, nevezetesen: hogy van-é valami "hézag"?
Ez utóbbi szituáció hasonlóan lesz kezelendő, mint régebben az "elrontott" vagy "érvénytelenűl leadott szavazócédula".
Mert.
Ha valaki nem tölti be még a 18. életévét a szavazás időpontjáig az a regisztrációkor úgyis kiderül, s akkor őt nem engedik majd regisztrálni. Aki meg mondjuk regisztrál, de a választás időpontjára--teszem azt--súlyosan megbetegszik és mozgásképtelenné válik, az majd jelzi "ezt"--pl. telefonon-- és akkor majd elviszik neki az urnát, úgy, mint eddig is a nagyon betegeknek vagy nagyon öregeknek.A mozgásképtelenek magát a regisztrációt is "így is úgy is" csak segítséggel tudják realizálni, de a segitséget megkapják, ha KÉRIK! Pl. a szomszéddal történő üzenet, telefon vagy esetleg inernetkapcsolat vagy postai "feladás" révén.
Úgyhogy nem olyan "bonyolult" LESZ ez, ha nem bonyolitjuk agyon!
EGY A LÉNYEG: VEGYÜK KOMOLYAN, AZ EDDIGIEKTŐL KOMOLYABBAN MAGÁT AZ ÁLLAMPOLGÁRI KÖTELEZETTSÉGET: A SZAVAZÁST, s utána ne lehessen "félrebeszélni"!
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2012. augusztus 30. 13:46 | Sorszám: 259
"- mi van, ha nem regisztrál 50%+1"

Akkor ennyien mondtak le - ha jól emlékszem, a következő ciklusig - a választójogukról. Ha valakit nem érdekel, nem érdekel.

"- az már regisztráltak számának alakulása nyilvános adat-e"

Amennyire tudom, a törvény még nincs készen, de miért ne lehetne?

Gyöngy
  Válasz | 2012. augusztus 30. 12:52 | Sorszám: 258
Igen, pontosan így értettem: ebben az esetben nincsen kölcsönös vádaskodás, mert a pártok nem dugi ügyféllistákból dolgoznak, egymást kölcsönösen anyázva illegális adatkezeléssel, hanem törvény szerint jár nekik, hogy hol fejthetnek ki kampánymunkát. Attól, hogy valaki regisztráltatja magát, a párthovatartozása még nem nyilvánvaló.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 30. 12:17 | Sorszám: 257
(és még meg is halhat addig)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola