Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2014 - a választások éve (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2014 - a választások éve
huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 29. 14:12 | Sorszám: 231
Sose szabad lebecsülnek ezt a vörösnadrág csenkesz bandát. Lám, még a komcsi rácok is ide tudnak rakni egy chat nicket piszkoskodni.
alma
  Válasz | 2012. augusztus 29. 14:06 | Sorszám: 230
A disznajaival bizonyára. Napjában kétszer visz nekik moslékot és egyszer kiganéz. Elalvás előtt pedig EU szabvány mintájára esti mesét mond nekik.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 29. 12:27 | Sorszám: 229
Komcsik.... döglött lovak.
Nem tőlük kell félni.
huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 29. 11:58 | Sorszám: 228
Naná. Hogy a rohadalom komcsik ne szarjanak a levesbe. Az meg, hogy a big brother figyel, annyit sem érdekel, mint a pingvintej.Úgyis csinálja, ha ugrálok, ha nem, szakadjon bele a menet.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 29. 11:56 | Sorszám: 227
Törőcc te egyáltajján valamivel?
huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 29. 11:47 | Sorszám: 226
Törődök én vele, ha látja? Úgyis arra szavazok, akire én akarok és a többi nem érdekel.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 29. 09:57 | Sorszám: 225
Sok mindent azonosan látunk. Pl. a kopogtatócédulákat teljesen. Én oda se adtam legutóbb senkinek, megmondtam, az ellenőrzéskor az okmányiroda LÁTJA kinek adtam oda, és ha történetesen kedvük szottyan, el is mondhatják akárkinek. Tudom, tudom, esküt tesznek, de az csak egy dolog.
Ha benne voltál a választásban, annál jobban csodálkozom, hogy nem veszed észre a regisztrációval kapcsolatos buktatókat. Eleve előáll egy új nyilvántartás, ami megmutatja, kik aktív állampolgárok és kiket érdemes esetleg noszogtatni, befolyásolni, netán fröccsre meghívni hogy regisztráljon...... és ez csak az első, elvi aggály. Eddig csak a szavazatszámláló bizottság látta, ki megy el és ki nem. Ezentúl egy egész szervezet látja majd, aminek ilyen és olyan tagjai is vannak számosan.
zizizizi
  Válasz | 2012. augusztus 29. 09:31 | Sorszám: 224
Értem az aggályaidat.Én is tapasztalom, hogy nem mindig az egyszerű és kézenfekvő, vagy éppen az olcsóbb megoldásokat választják.
Szerintem nincs szükség új Hivatal létrehozására, az Okmány irodák meg az ott dolgozók kiválóan eltudják látni a regisztrációval kapcsolatos feladatokat.
Több mint negyven évig részese voltam a választásoknak, nem politikai elkötelezettségből, hanem mer a munkám miatt rám oszthatták a részvétel, szigorúan politika mentesen.
Nagy munka a választás lebonyolítása.
Én a regisztrációt azért tartom jónak, hogy komolyan vegyék az emberek magát a választást, és ne lehessen egyik pártnak se a választást direkt módon befolyásolni.

Igy is elfordult a hosszú évek során nem is egyszer, hogy sok embernek fogalma se volt , hogy kire szavazzon a bizottságtól várt segítséget.

Sok mindent megéltem, de egy valamit soha nem felejtek el az első szabad választásokat.
Az nyílt titok, hogy a jegyzőkönyvvezetőket a PH. hivatalból a dolgozói közül jelölik ki, és a vállukra nyomják a törvényes lebonyolítás terhét, mivel a szavazat számláló bizottságok elnökei tagjai politikailag elkötelezettek,az egész szavazás dokumentálás ők végzik.

A rendszer váltás első választása alkalmával, lassan ment a feldolgozás, reggel ötkor már az urnák átvétele miatt meg kellett jelenni és másnap hajnal 4 óra körül sikerült végezni az urnák átadásával stb. Egy szűk folyosón szorongtunk a jegyzőkönyvvezetők meg a szavazatszámláló bizottságok elnökei és vártuk, hogy haza mehessünk 24 órája voltunk már talpon amikor egy SzDSZ. politikus odajött közénk és végignézett az elgyötört csapaton és beígérte, hogy mindannyian ki leszünk rúgva, mocskos kommunista rendszer kiszolgálói.

A mi városunkban az SzDSZ. nyerte a választást, de mégse volt elégedett.
Bocs a kitérőért, de annyira jellemző volt ez a gondolkodás, hogy muszályt volt leírnom.

Úgy gondolom, hogy a regisztrációval kisebb eséllyel lehet majd szavazatokat vásárolni.
Sajnos tudom, hogy sok munkahelyen ahol a vezető politizál elvárja a dolgozótól, hogy a kopogtató cédulákat a dolgozók neki személyesen adják át, sőt még azt is elvárják, hogy a családtagokét is prezentálják.
Az már más kérdés, hogy kire fog majd szavazni,de a kopogtató cédula alapján a pártok beveszik az adatbázisukba és nyilvántartják, van olyan ismerősöm akinek .-e miatt már volt kellemetlensége.

Az előzetes regisztráció költségkímélő is lehet, mivel a regisztráció alkalmával meg is kaphatja a választópolgár a jelölésre jogosító szelvényt azaz a kopogtató cédulát, nem kell majd külön postázni számára, persze ez az én elképzelésem, a törvényalkotó lehet hogy ezt majd másként gondolja.

Gyöngy
  Válasz | 2012. augusztus 29. 09:11 | Sorszám: 223
"A regisztráció önmagában nem ördögtől való dolog. Szerintem felesleges, de nyilván politikai okai vannak az elképzelésnek."

Kedves régi fórumtársam! Emlékszel még azokra a javaslatokra, amik itt a fórumon is elhangzottak, hogy valamiféle "cenzusra" szükség volna? Emlékszel még a 2002-es baloldali "győzelem" okaira? Nos, a kormányzat, az országgyűlés most itt húzta meg a vonalat: akinek fontos, hogy küldjenek neki értesítést a szavazásról, mert el AKAR menni, az elmegy majd regisztráltatni magát. Abban, hogy nincs új szervezetre szükség, nincs vitánk. Hogy az Orvszágos Választási bizottság működésére kell valamiféle új szabályozás, az viszont a 2010-es választásokra visszagondolva, kétségtelen, de ehhez sem új szervezet kell.

mpd
  Válasz | 2012. augusztus 29. 08:38 | Sorszám: 222
Az a baj, tudod, hogy te pl. csak azt veszed észre, ha valaki kritizál valamit. És akkor ugrasz és akár előzetes tájékozódás nélkül is harcba szállsz. Mint most Fődlakó, végén kiderült, hogy el se olvasta a nyilatkozatot, de azért máris védte.
Ez tipikus agitprop munka, akárhogy is nézzük.
Komoly és értelmes vitának már a tervezet kialakításának idején is helye van. Ha már törvénytervezet, akkor sok meló van benne és nem szívesen változtatnak rajta (technikailag teljesen érthetően).
A fikciók és elképzelések ütköztetése teljesen jó dolog, abból alakulhat ki valami értelmes.
Mi eddig csak egymás érveit cáfolgattuk, sajnálom, hogy vita helyett ez lett, de ha gondolkodás nélkül védi valaki a kormányzat (vélt vagy valós) álláspontját, attól mindig kinyílik a bicska a zsebemben.

Kezdjük akkor előlről, hátha.

Nos.
A regisztráció önmagában nem ördögtől való dolog. Szerintem felesleges, de nyilván politikai okai vannak az elképzelésnek. Csak honi szokásainkat ismerve, ezt biztos, hogy a legbonyolultabb és legdrágább módon fogjuk lebonyolítani. Aggasztó, hogy Navracsics lehetségesnek látja ehhez egy új szervezet kialakítását. Ismétlem: ÚJ SZERVEZET. Ez biztos, hogy a legköltségesebb lenne, ezért nem nyugodt az ember.
Politikai célok megvalósítására mindig szokott pénz lenni, minden mennyiségben, minden más rovására is akár.

zizizizi
  Válasz | 2012. augusztus 29. 08:01 | Sorszám: 221
Úgy látom, hogy te azt aki egy kicsit is egyetért a kormány valamelyik intézkedésével, és mellette érvel, nemes egyszerűséggel ( mint ahogy engem is)agitációs propagandistának minősíted.
Kényelmes megoldás az érvelés helyett.
Abban igazad lehet, hogy komoly és értelmes vitának akkor lesz értelme ha megjelent az új választási rendszer törvénytervezete.
Addig csak fikciók ütköznek elképzelésekkel.
mpd
  Válasz | 2012. augusztus 29. 07:03 | Sorszám: 220
Egy szóval se mondtam, hogy magamat unom.
Az agitprop szövegedet, na azt untam meg.
hulot
  Válasz | 2012. augusztus 28. 21:27 | Sorszám: 219
Akkor mi is a 215-ösöd?
Magyaházd meg, kéhlek!

Lehel
  Válasz | 2012. augusztus 28. 21:11 | Sorszám: 218
Én sem örülnék, deezt a gyalázatos szívatást nem fogja honorálni a nép...talán jön egy újabb csoport, vagy párt!
Fluctuat
  Válasz | 2012. augusztus 28. 21:10 | Sorszám: 217
nem
hulot
  Válasz | 2012. augusztus 28. 20:18 | Sorszám: 216
(Csak nem te vagy a "Földlakó"....is??!!!)

Fluctuat
  Válasz | 2012. augusztus 28. 19:54 | Sorszám: 215
nem "szinte"

apám fiai, fivéreim mind belevaló férfiak... és morálisan ép felfogásúak.

hulot
  Válasz | 2012. augusztus 28. 19:39 | Sorszám: 214
"Apámnak volt egy találó mondása: csak a hülye unja magát. "

(Szinte lehetetlen, hogy ugyan az lett volna az apánk....pedig.)

huszárló
  Válasz | 2012. augusztus 28. 18:26 | Sorszám: 213
Huj!Huj! Hajrá!
Gyöngy
  Válasz | 2012. augusztus 28. 18:24 | Sorszám: 212
Gazduram, mindössze annyi történik, hogy a választás rendjét a fejéről a talpára állítják. Lesz benne egy komolysági cenzus, ha már műveltségit nem mertek előírni, mert az rasszizmus ... vagy mi.
Gyöngy
  Válasz | 2012. augusztus 28. 18:21 | Sorszám: 211
Mit kell azon létrehozni? Az önkormányzatokban eddig is működött választási iroda. Mostantól majd állandóan lesz.
Békáscity
  Válasz | 2012. augusztus 28. 18:10 | Sorszám: 210
Én ennek nem örülnék - köszi elég volt a szoclibákból ! Hajrá mi !
alma
  Válasz | 2012. augusztus 28. 17:20 | Sorszám: 209
Még az sem, mert akkor ott a jobbkeze.
Földlakó
  Válasz | 2012. augusztus 28. 16:17 | Sorszám: 208
Apámnak volt egy találó mondása: csak a hülye unja magát.
Békáscity
  Válasz | 2012. augusztus 28. 09:33 | Sorszám: 207
Talán már mondottam volt a szír-megoldást : amikor már nagyon unják a helyiek a garázdálkodást 50 km-rel arrébb húzzák a lajtoskocsit a sivatagban - oszt a cigánytábor megy utána ...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola