Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2014 - a választások éve (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2014 - a választások éve
Atyafi
  Válasz | 2012. szeptember 01. 13:49 | Sorszám: 306
Igen, bennem is van ilyen csavar. Bennem is több érdek és érzelem munkálkodik.

Ez egyáltalán nem betegség. Orvosnak arra van szüksége, aki etalonnak képzeli magát.

Fluctuat
  Válasz | 2012. szeptember 01. 13:23 | Sorszám: 305
Benned is van ilyen csavar? Netán több is?

Ajánljak egy jó orvost?

Atyafi
  Válasz | 2012. szeptember 01. 13:22 | Sorszám: 304
Idézet:
mindkét fél argumentumait fel tudom sorolni

Nem akarom elkeseríteni Őetalonságodat, de az élet és választás is sokszereplős játék. Több jelölt van, több párt és sokmillió választó.
Ezt nem lehet arra egyszerűsíteni, hogy van két fél vagy vannak az etalonok és a nemetalonok.
A következő csavar pedig az, hogy egy-egy szereplőben is több érdek és érzelem munkálkodik, akár egymást is erősítve vagy kioltva. Persze az etalonok másmilyen fából vannak faragva.

Fluctuat
  Válasz | 2012. szeptember 01. 13:11 | Sorszám: 303
Öregapám mondta: aki etalon, ne legyen szerény
Atyafi
  Válasz | 2012. szeptember 01. 13:09 | Sorszám: 302
Etalonban még soha nem láttam ennyire szerényet
hulot
  Válasz | 2012. szeptember 01. 13:08 | Sorszám: 301
"De hiszen az ellenzék már 2010 nyarán megkezdte a kampányát és azt változatlan hevességgel folytatja. Igaz, hogy közben minden választást elveszítettek."

De hiszen az ellenzék már 2002 nyarán megkezdte a kampányát és azt változatlan hevességgel folytatta. Igaz, hogy közben minden választást elveszítettek.

Bizony, így megy ez.

Auróra
  Válasz | 2012. szeptember 01. 10:07 | Sorszám: 300
A kormánynak. Mert jó eséllyel átlátom a problémák halmazát és a mozgásteret. De ettől még vannak nagy baromságaik...
Fluctuat
  Válasz | 2012. szeptember 01. 09:45 | Sorszám: 299
Igaz. nagyon igaz. Mert akkor később nem lehet mondani, hogy a nemszavazók ugyebár...

Jó meglátás.

keresztkem
  Válasz | 2012. szeptember 01. 09:35 | Sorszám: 298
1.) Szimpatikus, ami írt.Viszont.
2.) Csak nyugodtan tessék hagyni érvényesülni önmagára--úgymond--"a nők befolyását".Abból nagy baj még akkor sem(!) lehet, ha első blikkre úgy néz ki mintha lenne. Ezt TAPASZTALATBÓL "kifolyólagosan" állítom.De!
3.) A remélhetőleg bevezetendő ELŐREGISZTRÁCIÓS VÁLASZTÁSI RENDSZER legnagyobb pozitívumáról Ön sem ír!Mi ez?
4.) i.) a választásnak, mint fontos állampolgári aktusnak MEGKOMOLYODÁSA; De méginkább:
ii.) A nem szavazók utólagos szövegel-hetésének BEREKESZTTÉSE--reményeim szerint legalábbis.Mert:
5.) Mai legfontosabb választási tételem is "az": AKI NEM MEGY EL SZAVAZNI, az akarva-akaratlanúl,de a GYŐZTES(-ek)t támogatja!!! Hiszen ha "ez a dolog" nem "így" lenne, elment volna szavazni és a győztes ELLEN szavazott volna.Ám ő ÉPP "EZT" nem tette. No, ennek a helyzetnek a "félremagyarázási méregfogát" húzza ki az előregisztráció.
keresztkem
Fluctuat
  Válasz | 2012. szeptember 01. 09:14 | Sorszám: 297
Na, akkor halljam, miben vagyok elfogult....

Elárulom neked: egyedül a nőkre nézve. Mert bizony egy szép nő látványa, az teljesen elfogulttá tesz és kiszámíthatatlan reakciókra indít

A közéleti ítéleteimben azonban én vagyok az etalon. ne haragudj, hogy ez így kimondom, de ez az igazság. Átfogóan, történelmi és történeti összefüggésben, egészében és részleteiben jelentős mértékben tárgyszerűen látom a dolgokat és mindkét fél argumentumait fel tudom sorolni. És mérlegelni is tudom. És következtetéseimben is közelebb állok az igazsághoz, mint sokan körülöttem.

Csak a nők ne befolyásolnának!

Atyafi
  Válasz | 2012. szeptember 01. 09:08 | Sorszám: 296
Utolsó kis senki vagyok. Nekem már az is előrelépés lenne, ha életem végére felküzdeném magam a kukacok közé.
Ha lesz regisztráció, akkor regisztrálni fogok.
Az elfogultság ellen miért védettek a Fluctuat-félék?
Fluctuat
  Válasz | 2012. szeptember 01. 08:55 | Sorszám: 295
Ja, az irónia bejönne, de nem áll jól neked. Ki állítja, hogy nincs kudarc. Ha úgy tetszik, a te élettörténeted is kudarctörténet, bahát, és ott végzed a kukacok között. Vagy írd át és beszél sikertörténetről.

Egészében véve OV annyi jót tett ezzel az országgal, hogy már beírta magát a történelembe. Most nem fogom sorolni, de az alaptörvény, a külhoni áp., a szerkezeti reformok és talán (majd meglátjuk) a választási törvény korszakalkotóak.

A ballibben és a korrupt értelmiségben egy olyan betegség terjeng, ami meggátolja a tárgyszerűséget. Itt van az Index, a legjobb példa. Lefényképezik OV-t úgy, hogy lássék, kis pocakot eresztett. Amikor a ballib vezérei elhíztak, mint a disznók, s nem csak a Gurmai, az Index soha meg nem engedett volna magának egy ilyen fotót. Arrafelé nyájaskodni, errefele még a legjobban is rágalmazó kifogást keresni, ez a ballib.

Ennek van egy történelemfilozófiai dimenziója, aminek taglalásától megkíméllek, mert komoly előtanulmányokat igényel. A lényeg az, hogy ez az elfogultság egy civilizáció halálos betegsége. A la Kierkegaard.

Békáscity
  Válasz | 2012. szeptember 01. 08:53 | Sorszám: 294
Mit akarsz ? Gyurcsányt vagy Bajnait újra ? ÉN és még néhány milliónyian NEM ! - igazad van : ki vagy te ?
Atyafi
  Válasz | 2012. szeptember 01. 08:46 | Sorszám: 293
Hergelés ügyében Gyöngyre vagy Kvantira kellett volna kattintanod.
Ringathatod magad abban a hitben, hogy a kormány csupa jó dolgot tervez és ezeket jól is hajtja végre. Ki vagyok én, hogy ebben a hitedben megingassalak? Ugyanazt a több mint kétéves sikertörténetet látom, amit te. Siker siker hátán és kudarc egy szál se. Ezt mindenki így látja. Emiatt a választás is pusztán formaság.
Fluctuat
  Válasz | 2012. szeptember 01. 08:38 | Sorszám: 292
Hogy lehet tömegeket hergelni? Nem igen látom. Szerintem lesz feliratkozás. A kormány annyit fog engedni, hogy sokáig fog tartani az időszak és sok mentesítő lehetőséget fognak beletenni, hogy mindenki feliratkozhassék, aki AKAR, de ne lehessen tömegeket hergelve feliratkozást kikényszeríteni.
Atyafi
  Válasz | 2012. szeptember 01. 08:30 | Sorszám: 291
Ennél azért rosszabb a helyzet. Ugyanis a regisztrációval akkor is lehet tömegeket hergelni, ha pusztán ötlet marad.
Másik oldalról az is igaz, hogy a regisztrációval a mostani kormányoldal magas hőfokon tarthatja ébren az Orbán-hívők gyűlölködését a "bizonytalanok tömege" ellen. Akkor is, ha pusztán ötlet marad.
Tagathon
  Válasz | 2012. szeptember 01. 07:37 | Sorszám: 290
De hiszen az ellenzék már 2010 nyarán megkezdte a kampányát és azt változatlan hevességgel folytatja. Igaz, hogy közben minden választást elveszítettek.
Gyöngy
  Válasz | 2012. szeptember 01. 07:02 | Sorszám: 289
Amit az 1 fordulóról mondasz, igaz. Amit azonban a regisztrációs folyamat és a kampány összefüggéséről, az, szerintem vitatható. A kampány, meglehet más módon, végé folyhat ebben az időszakban. Itt kell fölhergelni a bizonytalanok tömegét, és itt kell csatasorba hívni azokat, akiknek esze-ágában se lenne egyébként szavazni menni, de föl lehet őket hergelni, hogy "látod, ha nem regisztráltatod magad, akkor nem tudod őket elküldeni", a regisztrációt követően pedig egy magas hőfokú kampánnyal kell ébren tartani a gyűlölködést ebben a kvázi-aktív csoportban.
tiszavirág
  Válasz | 2012. szeptember 01. 04:15 | Sorszám: 288
Hát aztán?
hulot
  Válasz | 2012. szeptember 01. 00:01 | Sorszám: 287
"Hát aztán? "

Ez a szöveged rettenetesen hajazik Horn "Na és?!" szövegére, amit anno nagyon a szívetekre vettetek.

Kontrázzak hát, szivem csücske?!!!

tiszavirág
  Válasz | 2012. augusztus 31. 23:56 | Sorszám: 286
Hát aztán?
hulot
  Válasz | 2012. augusztus 31. 23:38 | Sorszám: 285
A kampány - ezzel a regisztrációval - sokkal hosszabb lesz, mint a kétfordulós rendszerrel.
Csak figyuzd!

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2012. augusztus 31. 23:32 | Sorszám: 284
Ahogy a Fidesz emberei többször helyesen megjegyezték: igazából nem lesz változás. Eddig két forduló volt, most meg lesz egy regisztráció, meg egy forduló.
Viszont óriási különbség, hogy a regisztráció időben elnyúlik. Azaz nem lehet indulatokat gerjesztő kampánnyal befolyásolni.
Mert eddig meg volt arra a lehetőség, hogy az utolsó héten, vagy 3 nappal a kampánycsend előtt bedobnak valami gumicsontot, ami mozgósítani tudja a bizonytalanokat. Hosszan elnyúló regisztrációnál ez már nem működik.

Meg aztán az 1 forduló sem tetszik a ballibnek. A 2 forduló azért volt igazságtalan, mert aki a második fordulóban megváltoztatta a szavazatát, annak a szavazata 2-t ért, míg a többieknek csak 1-et. Ezt korábban már kiveséztük itt.
Ezt az mszp-szdsz duó korábban rendszeresen ki is használta. 2014-ben ilyet nem fognak tudni csinálni. Ez talán nagyobb baj nekik, mint az előzetes regisztráció, csakhogy ciki lenne az 1 fordulós választás ellen kampányolni. Talán ezért is hőzöngenek.

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2012. augusztus 31. 12:58 | Sorszám: 283
Apropó! Te kinek is kértél támogatást a minap?
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2012. augusztus 31. 12:56 | Sorszám: 282
Ez a "dafkézés" amúgy nagyon becsülendő dolog.
Nyergestetőn van egy emlékhely, ahol évről-évre szaporodnak a kopjafák a szabadságharcos székelyek emlékére. Hogy mikor kezdődött az egész azt nem tudni, de már a csau rendszerben szokás volt ott kereszteket leszúrkálni augusztus elsején. A románok persze mindig kihúzgálták a kereszteket, akit pedig rajtakaptak, azt elvitték. De a székelyek soha nem hagyták abba. A csau rendszernek is csak vége lett egyszer, a kopjafák pedig azóta szaporodnak.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola