Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » King, a sötétség krónikása (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: King, a sötétség krónikása
onogur
  Válasz | 2002. november 07. 18:16 | Sorszám: 36
Az említetthez nem volt szerencsém, de az Indexen egy Sierrához igen. Csak nem Te vagy?
Kistigris
  Válasz | 2002. november 07. 18:15 | Sorszám: 35
21-es hozzászólásomban én is ezt kérdeztem. Nekem amúgy tetszett. A Rémkoppantók annyira nem jött be.
SilentSierra
  Válasz | 2002. november 07. 17:41 | Sorszám: 34
Dolores Clayborne-hoz volt már valakinek szerencséje? Alapjában véve olvashatatlan volt, de amikor végigszenvedtem (nyelvgyakorlási célzattal eredetiben), akkor hirtelen egy olyan befejezéssel lepett meg, de frankón úgy fejbe vert, hogy a mai napig kong.

A Rémkoppantók szintén nem rossz opus.

Gyöngy
  Válasz | 2002. október 12. 11:09 | Sorszám: 33
Sajnos nem, mert a könyvtárban azt mondták, hogy állandóan kézben van. Legközelebb azonban elő fogok fizetni az előjegyzésre, akkor félreteszik nekem pár napra, mondták.

off

ugye jössz szerdán?)

on

Gen
  Válasz | 2002. október 12. 09:59 | Sorszám: 32
Kedves Gyongy!

Sikerult mar hozzajutnod Lovecraft novellakhoz?
Erdekelne a velemenyed!

Gyöngy
  Válasz | 2002. október 07. 18:59 | Sorszám: 31
Az a Ragyogás, ahol a kisfiú tudata különleges "ragyogó" üzemmódban működik: meglátja, hogyan történtek a dolgok, és rajta keresztül kél újra az egykori hotel, az összes gonoszságával és átkával. A filmfeldolgozása bűnrossz volt.
onogur
  Válasz | 2002. október 07. 18:54 | Sorszám: 30
Most címek nem jutnak eszembe...
Emléxel arra a könyvre, amikor az alkoholista atya a feleségével és a fiával egyedül marad egy hótól elzárt luxusszállóban?
Fenébe, hogy nincs itt a könyvtáram...
No ott speciel a könyv végefelé nemigen lehet drukkolni az atyának.
Gyöngy
  Válasz | 2002. október 07. 18:11 | Sorszám: 29
Hasznos holmik

Vajon melyikünk szívében nincs régóta dédelgetett, de be nem teljesíthető kívánság? Melyikünknek nincsenek kellemetlen, vagy éppen hatalmaskodó szomszédai, akiktől szabadulni szeretne? Melyikünk nem tartozik valami olyan társadalmi csoporthoz (legalább lélekben), amely egy másik csoporttal állndó versengést folytat? Melyikünk nem szeretné, ha lenne egy olyan titokzatos lény, aki segít bennünket minden vágyonk teljesítésében, győzelemre juttatja a csoportunkat, megszabadít a szomszédainktól, vagy egyéb kínjainktól?

Nos, a "Hasznos holmik" kisvárosa számára megadatik, hogy nyílik benne egy bolt, a regény címét adó névvel. Ebben a boltban különféle tárgyak kaphatók. Ezek a tárgyak csak annak a személynek jelentenek valamit, aki meg akarja vásárolni őket. Az ár voltaképpen jutányos, csak a vevőnek esetleg éppen nincs kéznél ez az összeg. A jószívű boltos természetesen árengedményt ad, a vásárló boldogan viszi haza a tárgyat, amire vágyott, hiszen olyan nevetséges módon kapta az engedményt: valakit "meg kell tréfálnia". Lehet, hogy ez a valaki éppen a tárgy boldog tulajdonosa számára semmi jelentőséggel nem bír, lehet, hogy éppenséggel ellenségek, vagy lehet, hogy ilyen módon megszerezni véli a szerelmét, jóindulatát: nos, nem probléma ezt az aprócska árat megadni az engedményért cserébe.

...és szinte valamennyien megadják a tárgy árát, kamatostul!

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. október 02. 11:22 | Sorszám: 28
Ishmaelnek igaza van azt már King néven írta. Megvan eredetiben (The Dark Half).
Kistigris
  Válasz | 2002. október 02. 10:17 | Sorszám: 27
Ezt nem egészen értem, mármint azt a részt, hogy a főhős negatív figurává válik...Mondjál példát! Én végig drukkolni szoktam nekik!
Gyöngy
  Válasz | 2002. október 01. 22:30 | Sorszám: 26
Hmmm, hmmm! Azért én pl. megnézném, hogy te a Halálsoron egyes darabjai alapján meg tudtad jósolni, hogy a fekete fickó meg akar majd halni, és ezért kivégzik. Csak a kerezstre feszítéssel való teljes analógia kedvéért. Én pl. éppen azért gondoltam másfajta befejezésre, hogy ne legyen a könyvnek egy ilyen áthallása. De King nem kegyelmezett nekem (meg a főhősnek se).
Gyöngy
  Válasz | 2002. október 01. 22:26 | Sorszám: 25
Nyissál, majd átjárok vendégségbe .
onogur
  Válasz | 2002. október 01. 18:30 | Sorszám: 24
Igen, van, amikor a főhős "szemén keresztül" látjuk az eseményeket a könyv terjedelmének kétharmadában.
Azonosulunk vele, rossz kifejezéssel "drukkolunk".
Aztán jön a törés, a főhős "bekattan", és máris egy második-harmadik személy szemüvegén át látjuk hirtelenjében negatív figurává váló főhősünket.
És ha sok Kinget olvas az ember, akkor a végkifejletet előre meg lehet jósolni...
Gen
  Válasz | 2002. október 01. 18:23 | Sorszám: 23
King akkor van elemében, amikor folyamatosan növeli az olvasóra ható nyomást és nem ilyesztget. Ilyen a Bilincsben is és a Totúra is. Van azonban amikor átbillen az egész és már érdektelenné válik a főhős sorsa. Ez persze szigorúan magánvélemény.
Kistigris
  Válasz | 2002. október 01. 18:10 | Sorszám: 22
És hát persze verhetetlen a Tűzgyújtó!
Kistigris
  Válasz | 2002. október 01. 18:09 | Sorszám: 21
A bilincsesnek az a címe, egyszerűen, hogy "Bilincsben" és majd összesz....tam magam a félelemtől, amikor olvastam!! A Dolores hogy tetszett? Merthogy összefügg a kettő...
onogur
  Válasz | 2002. október 01. 17:06 | Sorszám: 20
Addig nem bírom ki...
Ha nem igyexel, nyitok egy topicot Asimovról!
ZiliZ
  Válasz | 2002. október 01. 14:39 | Sorszám: 19
a hasznos holmik a kedvencem
a másik a bilincses...a cimét nem t'om

az áthallás pedig (HH) vagyis mint HetiH na tessék....
nem is folytatom

Gyöngy
  Válasz | 2002. október 01. 13:47 | Sorszám: 18
Nem kell egy könyvvel foglalkozni, persze, hogy nem. De én ezzel a könyvvel akarok most foglalkozni. Ha más másikkal, annak is örülök, meg ha van hozzátenni valóm, akkor megteszem, hiszen a cím is jelzi, King-ről beszélünk. Amit leginkább bemutatni szeretnék, az a King-i esztétika, ha szabad ilyen nagyképűnek lennem. (Majd indítok topic-ot a sci-fi-ről is, de csak a tavasszal, ha King-gel végzünk.)
Ishmael
  Válasz | 2002. október 01. 13:44 | Sorszám: 17
Hát az King nevén jelent meg, és a Halálos árnyék a címe.
Gyöngy
  Válasz | 2002. október 01. 13:43 | Sorszám: 16
Hát tudod, én nem vagyok marketinges, csak szeretek olvasni, és nekem tetszenek a könyvei (pl. én a Torturát nem annyira élveztem, de az "AZ", a "Hasznos holmik" és a "Borzalmak városa" nekem annyira áthallásos volt a magyar közélettel, hogy máig nem tudok szabadulni tőlük. Lovecraft-ot még nem olvastam, de most hogy mondod... Rögtön kiveszek egyet a könyvtárból.
Gyöngy
  Válasz | 2002. október 01. 13:41 | Sorszám: 15
Igen, Bachmann néven, és van is nekem, de most nem otthonról írok, és nem jut eszembe annak a könyvnek a címe, ahol a verebek intézik el a gonoszt.
Ishmael
  Válasz | 2002. október 01. 11:55 | Sorszám: 14
Na igen, Poe.....őt talán nem kéne Kingékkel együtt említeni, de legalábbis összehasonlítani.
Az viszont érdekes, hogy ő is alkoholista volt, úgy is halt meg részegen egy pocsolyába fulladva.
Vagy itt van Csáth Géza.....vagy a szomszédból Ladislav Fuks, esetleg Dürrenmatt! Mind-mind a feszültség nagymesterei, és őrájuk aztán nem lehet leütésszám-inflációt fogni!
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. október 01. 11:40 | Sorszám: 13
Nekem meg egy kérdésem lenne: Beecham (vagy inkább Bachmann?) néven jelent meg már meg tőle valami magyarul?
Gen
  Válasz | 2002. október 01. 09:01 | Sorszám: 12
Nehany megjegyzes a temahoz.

1. onogurnak igaza van abban, hogy King kesobbi muvein erosen erzodik, hogy leutesszamra fizetik es ezek a reszek igencsak egyertelmuek a regenyekben, novellakban.

2. Elismerem, hogy King nagyon ert a kornyezet leirasokhoz es az atmoszfera teremteshez, de ez nem olyan kiemelkedo teljesitmeny pl. Poe es Lovecraft muveihez kepest. Egyszeruen pofatlansagnak tartottam, hogy egy Lovecraft konyv ugy jelent meg, hogy a tetejen oriasi nagy betukkel az volt lathato STEPHEN KING, majd alatta apro betukkel "nagy elodje H. P. Lovecraft".
Maganvelemenyem szerint Lovecraft tobbszorosen jobban megoldotta azt a problemat, amit Gyongy a topicnyito hozzaszolasaban celzott, azaz a GONOSZ abrazolasat, erezteteset.

Hangsulyoznam, King nehany konyvet en is remekmunek tartom (ilyen pl. a mar emlitett Totura), de azert nem annyira kiemelkedo iro, mint amennyire a marketingesek ezt el akarjak hitetni.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola