Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Nem pénteken lett keresztre feszítve Jézus! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Nem pénteken lett keresztre feszítve Jézus!
jbatky
  Válasz | 2008. június 22. 22:01 | Sorszám: 133
Rendben. Úgy veszem, hüjeségnek tartod a kérdéseimet. Megszoktam már Üdvözöllek. bj
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. június 21. 11:12 | Sorszám: 132
Semmi probléma.

Üdv

Klaus

jbatky
  Válasz | 2008. június 21. 08:46 | Sorszám: 131
Rendben. Sem megbántani, sem vizsgáztatni nem akartalak, de néhány kérdésemre őszintén szeretnék választ.

Megértelek, és köszönöm válaszod.

Más is az igazságot keresi, talán saját igazságát. Ehhez sok esetben szinte semmit nem kell tanulni (ld. Upanisádok, erről).

Az én utam is valóban más. Egyik hobbim, hogy a sci-fik ötleteinek a valóságba történő átültetésén gondolkodom.

Üdvözöllek,
bj

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. június 20. 13:23 | Sorszám: 130
Kedves jbatky!

Nem születtem se tanárnak, se előadónak ezt elimerem, viszont közel 15 évig intenzíven és szerencsésen kutattam a bibliai legendák misztériumainak kozmikus kapcsolatait. Én nem mindenáron meggyőzni akarom az embereket, mint azt az egyes eddigi vallások, szekták, pártok szószólói teszik és tették, hanem lehetőséget adni számukra a kutatási eredményeim megismerésére, megvitatására még akkor is, ha esetleg nem értenek egyesek vele egyet. Sok esetben azt szoktam mondani a mélyen hívő vitapartneremnek, hogy "maradjon meg a hite mellett, mert az erőt ad neki a hétköznapi nehézségek leküzdéséhez", legyen a hite tárgya bármi... Ettől eltekintve természetesen ki szoktam világosan fejteni a véleményemet a soha be nem váltható túlvilági ígéretekről, negatív jellegű vallásetikai sugallatokról és ehhez hasonlókról, mert úgy érzem, hogy ideje az embereknek erről is felvilágosítást kapniuk, nemcsak a jól bevált mesés vallási legendákról, amik segítségével a beavatottak ügyesen kézben tudták eddig tartani a beavatatlanok hitét, a jóhiszemű tömegeket...

Nem szoktam felvállalni a tanár szerepét, de a tanulójét se a fórumokon, így megértésedben bízva nem reagálok a vizsgáztató szándékkal feltett kérdéseidre.

Én az igazságot igyekszem kutatni, mindenféle vallási köntös és nonszensz elképzeléstől mentesen, és ezután is ehhez fogom tartani magamat.

A most készülő könyvem érthető lesz mindenki számára és szerintem meggyőző erejű, annak ellenére, hogy mint mondtam, nem az a célom, hogy mindenáron bárkire ráerőszakoljam az igazamat.

Üdv

Klaus


Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

jbatky
  Válasz | 2008. június 11. 11:23 | Sorszám: 129
Az írásról általában.

Ma szavakkal beszélünk, szavakat írunk a papírra.

A hieroglifa kép. Akik tudtak hieroglifát írni, képekben beszéltek.

A kép legtermészetesebb módja az álom.

Szintézis?

A matematika szimbólumokat használ. Speciális képes beszéd. Azok a tudományok szaladtak sokszor előre, amelyek alá betoloncolták a matematikát.

Szintézis?

jbatky
  Válasz | 2008. június 11. 10:19 | Sorszám: 128
Tehát szeretnék még kérdezni, lehetőleg tömör válaszokat kérek, hogy fel tudjam fogni. Azért hajítottam el magam tegnap, mert rengeteget írsz, mintha az olvasói feeback nem érdekelne...

Én meg, ismétlem, információkat szeretnék Tőled.

Ne idézz sokat, és ne menj bele a részletekbe. A saját megfogalmazásod, saját szavaid azok, amik érdekesek.

1. Mi volt Hathor specialitása? Miért ábrázolják hol tehén, hol viziló füllel? A hallás, a hullámok istene? Én azt olvastam, az égbolté és a szerelemé...

2. Mi volt a fáraók beavatásának lényege?

3. Miért ábrázolják az ókorban oly sűrűn az isteni lényeket pupilla nélkül? Van szemük, de nem olyan, mint az embereké. Az embereket pedig természetesen pupillával. Ez összefügg-e a beavatási fokozattal? A macskát a látása/szeme vagy a mozgása miatt tisztelték inkább? Az ókori művészek realisták voltak és nagy ábrázolók, a szemet meg tudták volna jeleníteni. De ez olyan, mintha a fáraónak és az isteneknek nem lett volna pupillájuk, vagy felfelé fordult volna, vagy mintha pislogtak volna, vagy mintha sosem lett volna nyitva a szemük, vagy annyira más volt a szemük az átlag emberinél, hogy tilos volt másolni az eredetit. Sok kérdés, tudom, de hátha tudod a választ. Ezek gyakorlati dolgok.

4. Mit jelent az Rétől, hogy "elküldöm szememet"? Konkrétum kellene.

Előre is köszönöm, és sok szeretettel üdvözöllek: bj

mpd
  Válasz | 2008. június 11. 08:19 | Sorszám: 127
Én meg hihetetlenül szerény vagyok! Túlzás nélkül állíthatom, hogy egyike vagyok a legszerényebbeknek!
Rendes Kis
  Válasz | 2008. június 11. 08:14 | Sorszám: 126
A plébánosunk vasárnap aszonta, hogy a legsúlyosabb bűnök közé tartozik a felfuvalkodottság !

(... Azóta én is 100x szerényebb vagyok ! )

jbatky
  Válasz | 2008. június 11. 08:09 | Sorszám: 125
Ne haragudj, este óta megbántam, hogy olyan direkt voltam. Nem akartam beleavatkozni a dolgaidba.
jbatky
  Válasz | 2008. június 10. 22:46 | Sorszám: 124
Kezdjük azzal, hogy meghívsz egyházi nagyságokat. Hümmögni fognak, stb. elmajszolják a pogit és hazamennek.

Lefogadom, hogy a Dalai Láma is mosolyogna asztrológiai fejtegetéseden, majd 2 perc múlva kimenne.

Én másképp csinálnám...

A tanító dolga, hogy tanítson, az előadóé, hogy előadjon. Nem saját magát nézi, hanem aki felé az info megy. Nem kell sok duma, a lényeg kell. És közben folyton szondázni a befogadót, érdekli-e a történet. Ha ez nincs, akkor rosszízű kinyilatkoztatás lesz.

Az első lépés a szintek logikája. Úgy vélem, a fiziológia és a pszichológia érdeklődéseden kívül esik, de hadd szögezzem le gyorsan: szubjektum és szubjektum között a logikai szintek összehangolása, betuningolása mindkét félnek alapvető érdeke.

Most tegyünk egy kísérletet. Én egy átlagos értelmi képességű, átlagos műveltségű, egyébként tökéletesen jelentéktelen ember vagyok -bár úgy hiszem, bizonyos területek között macskaszerűen mozgok á la "redcat" .

Van 9 perc a kicsengetésig, 3 kérdésre kell úgy válaszolnod, hogy otthon utánanézzek és később érdeklődjek Nálad:

Mi a legfontosabb tudnivaló a katárokról?

Mi a Sphynx üzenete?

Mit szimbolizál a piramis?

Ha a válaszod hosszú, vagy érdektelen, nem a lényegre koncentrál, el vagy tanácsolva a pedagógusi pályától, huss!

Szeretettel üdvözöllek:

bj

jbatky
  Válasz | 2008. június 10. 21:35 | Sorszám: 123
Még az előzőhöz. Úgy éreztem, mint topikjaidban sokszor, hogy nem oktatni akarsz, hanem mutatkozni. Ez nem baj. De most meg kellene mondanom, szerintem mi az igazi baj. Nem az, hogy asztrológiai tudásoddal, metafizikai és vallástörténeti ismereteiddel tájékoztatni akarnád az embereket, ez önmagában még dícséretes is lenne. De minden visszajelzésre olyan felsőbbséggel válaszolsz, amely egy igazi tanítónak sohase lehet a sajátja.

A Te kereszted, úgy mint nekem is, hogy magamat is górcső alá vegyem, a tudás, amelytől egyszer az úton-útjainkon úgy, ahogy van meg kell szabadulnunk.

Amikor meghalunk, csak a lényeg mehet át. És ezek az üres fecsegések -most elsősorban saját soraimra gondolok- szerintem nem lényegesek.

Értelek és üdvözöllek azért. Ne haragudj. bj

jbatky
  Válasz | 2008. június 10. 21:25 | Sorszám: 122
Ezt Te hiszed.

A halottak élnek, azon élők lelkeiben, akikben meghallgatásra találtak ideáik. Ne légy hirtelen. A názáreti Jézus élhet valaki(k)ben a hatmilliárdból, akkor is, ha tapasztalatod és megérzésed mást mond.

A világ lényege a mágikus szolipszizmus. Aki befogadja Platon, Pythagoras vagy Newton tanait, azokban valamilyen fokon a géniusz tovább él. E ponton a tudás általában fejet hajt.

A Tabula Smaragdinát nyomtatták már könyvre, kőbe vésték, kristályra vitték, de igazi közege az a lélek, amely befogadva továbbviszi. Vannak ilyenek, tehát gondold át állításodat. A reinkarnáció ilyen módon logikusan történik, megállíthatatlanul. Nézd meg a Széfer Jecirah-ban, többet nem mondok.

Szeretettel üdvözöllek: bj

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. június 10. 21:18 | Sorszám: 121
Kedves jbatky!

A Názáret Jézus sajnos múlté. Az ószövetségi legenda messiása, Immánuel van soron, akinek semmi köze Jézushoz annak ellenére, hogy az eljövetelét a keresztény egyházak "Jézus második eljöveteleként" propagálták hosszú évszázadokon át. Az újszövetségi legendák ennek szellemében készültek Pál (Saul rabbi) ötlete alapján.

Üdv

Klaus

jbatky
  Válasz | 2008. június 10. 20:56 | Sorszám: 120
Te tudod... egy igazság van és egyszer ki fog derülni, mi az. De az, hogy az ember ráhajt, mit sem ér. A propaganda nem erősít, mert nem számít a felhajtás. Biztos olvastad Jézus üzenetét az utolsó napokról Szent Lukácsnál. Ennyi. Béke!
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. június 10. 18:47 | Sorszám: 119
Kedves jbatky!

Sokan napfogyatkozást emlegetnek Jézus keresztre feszítésével kapcsolatosan tévesen, annak ellenére, hogy a zsidó naptár szerinti Niszán hónap 14/15.-e, ahova minden évben a Peszách ünnepe esik, mindig telihold idejére esik, amikor legfeljebb csak holdfogyatkozás történhetne.

Az általad említett "sötétség" véleményem szerint átvitt értelemben a szellemi sötétségre utalt, hisz Jézus kereszthalála egy olyan negatív hatású kozmikus kereszt égisze alatt történt meg, aminek az összes negatív jellegű planéta a résztvevője volt:

Jézus keresztre feszítése:
25.04.01. 22:19 UT +2.00 Jeruzsálem, Vasárnap (3785.Nisan 14/15.- Peszách ünnepe!)
Nap-Mars konjunkció: 9,8°/10,8°kos; Szaturnusz konjunkció: 4°Kos; Hold oppozíció: 9,8°Mérleg; Uránusz quadrat: 9,7°Rák;
(Neptunusz-Plútó oppozíció: 12,9°/9°Bak)


"magára vette a világ bűneit"

A Názáreti Jézus ugyanolyan hús-vér ember volt, mit Te, vagy én csak más születési adottságokkal felvértezve. Feltámadni nem támadhatoztt fel a halottaiból, csak papíron Pál (Saul rabbi) ötlete alapján...

Üdv

Klaus

jbatky
  Válasz | 2008. június 09. 13:59 | Sorszám: 118
Nekem nem az az érdekes, mikor.

Sötétség támadt azon a napon, abban az órában. Ez érdekes.

Meg hogy aki a halálból visszajön, az hatalmas varázsló. Őrizhette volna az egész amerikai flotta, elfújta volna őket. Ő mégis végigjárta az utat és nem bántott senkit. Ez nagyon érdekes.

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. május 22. 00:07 | Sorszám: 117
Könyvek, cikkek cáfolatai Jézus születésének és keresztre feszítésének dátumaival kapcsolatosan
Joszip Broz
  Válasz | 2008. április 21. 21:40 | Sorszám: 116
Nabazmeg B'nai B'rith, hogy punnyadnának meg ilyen ellenszenves névvel. Hihetetlen.

Csak arra céloztam, hogy ezek a különféle staffok mind ősi mítoszokra támaszkodnak, Salamon, Dávid, Ábrahám... Ezek a mítoszok cca. 3000 évre nyúlnak vissza szemben a nagy perzsa hódító királyok 2500 évvel ezelőtti korával, ahonnan feltehetően eredeztethető a "zsidó" "nép" "születése" (Aphrodité kilép a habokból? ) Stimm? A mítosz és a nép születése között legalább 500 év zavaró különbség tátong. Ugye jól saccolok Klaus maestro? Ebből 140 évet sikerült lefaragni egy igen lelkes izraeli kutatónak, ez épp a múlt héten volt a hírstart hírek között az első helyeken napokon keresztül (igaz a bizonyítékról as usual egy kukkot sem írtak.

Párszáz év még mindig nem stimmel ezekkel a fránya zsidókkal vazze, hát akkor mi legyen velük?

onogur
  Válasz | 2008. április 21. 20:06 | Sorszám: 115
Semmi?
Nem hallottál még a B'nai B'rith egész világot átszövő hálózatáról?
Joszip Broz
  Válasz | 2008. április 21. 19:09 | Sorszám: 114
A "titkos index" nagyon találó, gratulálok hozzá. Elsőre nem is esett le, de aztán belegondolva telitalálat a kifejezés.

A zsidó vonal az szerintem nem egészen szerencsés megfogalmazás, de tényleg céloztam valami hálózatra amit általában leegyszerűsítve így is lehet nevezni. Ebbe én nem nagyon szeretnék belemenni, csak egy gondolattal hagy világítsak rá a problémára. Ez a netwörk azon kívül, hogy könnyelműen zsidó hálózatnak is neveztetik, máskor meg szabadkőművesnek, aztán meg illuminatinak, de van mikor sioni rendnek. Ezek a fogalmak közel állnak egymáshoz, ha a lényegüket nézzük, csak tudni kell, hogy mindegyik a salamoni-dávidi időkre hajaz amikor a dicső kőmíves mesterek építették a nagy templomot. A zsidó nép története meg valamikor a nagy perzsa királyok idejétől (Dárius, Xerxés, Anaxerxés) datálható, ha nem csak az Ószövetségre, a Tanachra, a Tórára, a Talmudra és számos lelkes napjainkbéli izraeli kutatóra hagyatkozunk.

Akkor meg mi köze ehhez az egész demokratikus globalizmushoz a zsidóknak? Szerintem semmi.

HAME
  Válasz | 2008. április 20. 23:50 | Sorszám: 113
szerintem a töbszöri egyenlőségjeleken bukott ki
HAME
  Válasz | 2008. április 20. 23:49 | Sorszám: 112
amúgy gondolod, hogy a zsidó vonal miatt tették titkos indexre a könyvet?
onogur
  Válasz | 2008. április 20. 23:48 | Sorszám: 111
Jaj, megvan, bocs. Késő van már a szememnek.
onogur
  Válasz | 2008. április 20. 23:47 | Sorszám: 110
elöl hagytad ki.
HAME
  Válasz | 2008. április 20. 23:46 | Sorszám: 109
nemnem. Ott van az amazon.com elött

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola