Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Abortusz "ügy" - nyílt levél Lendvai Ildikónak (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Abortusz "ügy" - nyílt levél Lendvai Ildikónak
Apóka
  Válasz | 2004. május 05. 00:49 | Sorszám: 164
Jelentkezett nálam egy református lelkész, hogy vállalná a magzatok temetését, ha az anya kéri és vállalja.
Apóka
  Válasz | 2004. május 04. 00:17 | Sorszám: 163
Ma beszéltem egy nővel akinek egymás után három spontán abortusza volt. Az utolsó esetben majdnem öt hónapos magzat halt meg a hasában, mert egyszerűen elment a magzatvize.

Kéredeztem tőle - Mi lett a magzattal?
Felelte - Nagyon hiányzott, hogy meg sem mutaták neki és szívesen el is temette volna. Egyszerűen az orvosok eltünteték.

Utánanéztem, és jelenlegi jogszabályok szerint a magzat holtestéről a kórháznak kell gondokodnia. A leggyakoribb valóban az, hogy az egyéb szerv és szövetmaradványokhoz teszik és azokkal együtt ártalmatlanítják, de előfordul olyan is, hogy felboncolt halottba belevarrják.

Apóka
  Válasz | 2004. május 04. 00:10 | Sorszám: 162
A szülész-nőgyógyászok többsége örülne, ha nem kellene abortuszt csinálnia.

A "Néma tavasz"-t is egy nőgyógyász készítette.

Mercurius
  Válasz | 2004. május 03. 13:22 | Sorszám: 161
A szzülések többsége nem ilyen. Az AB viszont mindig szörnyű.
Ritter
  Válasz | 2004. május 03. 12:30 | Sorszám: 160
az abortusz elharcosai a zsidornyakok,a SZADESZ..
Ritter
  Válasz | 2004. május 03. 12:29 | Sorszám: 159
Egy Ratko Annaval kiegyeznek,vagy egy jo torvennyel,pld minden abortalot egy millio forintra buntetnek,es azt a szegeny tobbgyerekeseknek osztanam ki.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. május 03. 11:53 | Sorszám: 158
"en pl az vagyok"

Ezt mondanod sem kellett volna...

sashimi
  Válasz | 2004. május 03. 11:12 | Sorszám: 157
Lehet, hogy nem fogalmaztam vilagosan. A "110 decibel" eg yaltalam kitalat cim: ezen lehetne forgalmazni a szulest naturalisan bemutato filmet, amley kiterne a tobb napos vajudsasokra illetve a szulo nok altal produkalt hanghatasokra. Az erzestelenites nelkuli gatmetszest bemutato kepsorok kulonosen sok gimnazista lanyt csabitananak a gyermekvallalasra. De mondjuk egy boncolas sem semmi. Vagy egy Borgyogyaszat tankonyv kepei. Vagy az aktiv euthanazia hivei (en pl az vagyok) javasolhatnak, hogy mindeki ismerkedjen meg azzal, hogyan is hal meg valaki tudorakban. Lassu fulladas egyenes adasban. Mel Gibson filmje ovisoknak valo szorakoztato musor lenne ehhez kepest.

sashimi

Tappancs
  Válasz | 2004. május 03. 10:32 | Sorszám: 156
A kérdés a ballib oldalt is megosztja.
Nem hiszem, hogy emiatt tömeges vándorlás indulna meg a szavazók között a nemzeti oldalról vagy oldalra, akármit is tapogat Ildikó elvtársnő.
Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 09:14 | Sorszám: 155
Nem ismerem a "110 decibel"-t.
Egyébként nem vagyok sem tanár, sem oktatási minisztériumi ember, sem hatóság.
sashimi
  Válasz | 2004. május 03. 08:42 | Sorszám: 154
Gondolom azzal egyetértesz, hogy Lendvai rátapintott egy, a tisztelt jobboldalt er?teljesen megosztó kérdésre.

sashimi

sashimi
  Válasz | 2004. május 03. 08:39 | Sorszám: 153
Ha már be akarod mutatni a valóságot, akkor megjegyezném, hogy középiskolások számára a Néma Sikolynál nem lenne kevésbé megrázó egy valós szülésr?l készült, mondjuk "110 decibel" cimü, alkotás.

sashimi

Tappancs
  Válasz | 2004. május 03. 08:27 | Sorszám: 152
Ildikó elvtársnő!
Nem kellene az Anyák napját modernizálni Anyák és Abortuszok napjává?
Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 04:01 | Sorszám: 151
Ez egyszer Mécs Imre nem csak hülyeséget mondott: http://www.mkogy.hu/naplo34/240/2400006.html
Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 03:34 | Sorszám: 150
Engem leginkább USA-Iszlám világ és az abortusz téma összekapcsolása sokkolt. A Néma sikoly című filmet régről ismertem, bár csak képeket láttam belőle.

Magyarországon a Néma sikolyt-t a jobb érzésű biológia tanárok le szokták vetíteni a diákoknak, bár nem kötelező tananyag.

Mercurius
  Válasz | 2004. május 03. 03:20 | Sorszám: 149
Azt remélem, hogy lassan kezded megérteni, hogy miért raktam be a képet. Az első alkalommal,mikor csak linket írtam be, te sem vetted észre.

Ezekből képekből és filmekből a gimnazistáknak kéne vetíteni. Felvilágozsítás céljából. Tudnillik, ha felelőtlen tinédzser terherebe esik, akkor sokszor a lelkiismeretes orvosnak sincs más választása,mint az abortusz, mert különben valami olyasmire is vállalkozhat a megszeppent serdülő, amivel még a saját életét is veszélyezteti. Ezért nagyon fontos oda hatni, akár sokkolás révén is, hogy az AB helyzet elő se álljon.

Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 03:02 | Sorszám: 148
http://www.debora.hu/Abortusz/ab-index.htm
Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 02:46 | Sorszám: 147
http://www.hhrf.org/ifi/200007/ifi4.htm
Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 01:29 | Sorszám: 146
http://www.silentscream.org/
Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 01:08 | Sorszám: 145
▷ MENNYIBE KERÜL AZ ABORTUSZ?

Aki nem jogosult semmilyen szociális kedvezményre, az 2004-ben 20.433.- Ft-ot köteles fizetni (az összeg az év során még változhat).

6.130.- Ft-ot kell annak fizetnie, aki a felsorolt ellátások valamelyikében részesül:

Munkanélküliek jövedelempótló támogatás, munkanélküli járadék, ápolási díj, sorkatonai családi segély, rendszeres gyermekvédelmi támogatás, aki hat hónapon belül visszamenőleg rendszeres szociális vagy átmeneti segélyben részesül.

10.217.- Ft-ot kell annak fizetnie, aki a felsorolt ellátások valamelyikében részesül:

Gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, átmeneti járadék, rendszeres szociális járadék, egészségkárosodási járadék, rokkantsági járadék, rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj.

Ingyenes annak, aki a felsorolt ellátások valamelyikében részesül:

Rendszeres szociális segély, fogyatékossági támogatás, vakok személyi járadéka, magasabb összegű családi pótlék, illetve aki szociális intézményben lakik.

EZ TÉNYLEG OLCSÓBB MINT A FOGAMZÁSGÁTLÁS!

Ritter
  Válasz | 2004. május 03. 01:02 | Sorszám: 144
Abortusz vilaghatalom vagyunk ocska ribancokkal teli vilaghatalom vagyunk,ongyilkos vilaghatalom vagyunk,az alkoholba mar csak harmadikak vagyunk a feljelentesekbe 1941 ota az elsok vagyunk,ugy hogy a masodik is fenyevere van tolunk..Mondjuk meg oszinten mocskok szaruk vagyunk...Nem en..
Mercurius
  Válasz | 2004. május 03. 00:57 | Sorszám: 143
Nem lehet elégszer hangsúlyozni egy fontos körülményt. A művi abortuszok egy része után a méh belhártyája hegesedik és ez meddőségre vezet. A művi abortusozk száma és a meddőségek száma közt statisztikai korreláció van.
Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 00:54 | Sorszám: 142
Ma már tudjuk, hogy a 3. héten a magzat szíve elkezd verni, az 5. hét után elkezdenek kialakulni a szemei, lábai, kezei, 6 hetes korában már mûszerekkel érzékelhetõ agymûködése van, 8 hetes korában már minden lényeges testrésze jelen van, 11 hetes korában minden szervrendszere mûködik és ujjlenyomatai vannak, 12 hetes korában érzékeli a fájdalmat, 20–22 hét után életben tartható az anyja méhén kívül is, és ami a legfontosabb: mindvégig ember.
Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 00:52 | Sorszám: 141
Ennyire rossz a magzatvédő törvényünk. Ez inkább magzatpusztító törvény. Egy cikknek csak a fejrészét idézem ide:

57 ezer abortusz

2003.08.12

A KSH most elkészült felmérése szerint tavaly mintegy háromszor annyi volt az egészségi okokból nem vállalható vagy nem kívánt terhességek száma, mint az uniós átlag. Száz élve születésre 58500 (kis részben elkerülhetetlen) abortusz jutott. A térségben ez az egyik legrosszabb mutató, a cseheknél sokkal kedvezőbbek az adatok, nem beszélve a lengyelekről, ahol - valószínűleg a mély katolikus hagyományoknak köszönhetően is - lényegesen jobb a helyzet.

Apóka
  Válasz | 2004. május 03. 00:49 | Sorszám: 140
Egy jelemző cikk:

"Száz szülésre hetven abortusz
A nők fele egyáltalán nem védekezett a nem kívánt terhesség elle

A statisztikák szerint átlagosan száz szülésre hetven abortusz jut Baranyában, összesen mintegy 2500 terhességmegszakítást végeztek el tavaly. Megdöbbentő, de még 15 év alatti páciens is akadt, nem is egy. Az abortuszra jelentkezők döntő többsége alacsony iskolai végzettségű, a nők több mint fele egyáltalán nem védekezett a nem kívánt terhessége ellen."

Ha ezekben az esetekben az anyakönyveztetést és a temetkezést is kellett volna vállalniuk a szülőknek, akkor fele az abortuszoknak elmaradt volna.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola