Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A mi rendőreink (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A mi rendőreink
zölderdő
  Válasz | 2007. augusztus 23. 11:10 | Sorszám: 283
Rossz írásjel. Helyesen:

Nemhiába fletózsoldosok: még a csillagot is lehazudják.

zölderdő
  Válasz | 2007. augusztus 23. 11:09 | Sorszám: 282
Nemhiába fletózsoldosok? még a csillagot is lehazudják. Aztán csodálkoznak a megbecsülés zéró felé tartó konvergálásán. Hiszen már viccek sincsenek róluk...


Nagyszülőket üldöztek a rendőrök – valamit elszúrtak?
2007. augusztus 23. 0:04
Magyar Nemzet

Nem lehet augusztus 20-án fegyvernek látszó tárggyal lövöldözni, ez már államellenes bűncselekménynek számít – ezt közölték Fekete Erzsébettel azok a rendőrök, akik feltehetőleg Balatonföldváron úgy állítottak meg egy autót, mintha veszélyes bűnözőket fogtak volna el.

A nyugdíjas asszony szerint pillanatok leforgása alatt történt minden: az üdülőövezetből Székesfehérvárra tartottak férjével és unokáival. – Még most sem emlékszem a település nevére. A kicsik nemrég kapott játék pisztolyukból egy piros lámpánál rálőttek egy stoptáblára kis műanyaggolyókkal, továbbhajtottunk, majd még lakott területen hirtelen elénk vágott egy rendőrautó, kipattant belőle két rendőr, akikhez még négyen csatlakoztak egy időközben odaérkező másik járőrkocsiból. Nagyon megijedtünk. A rendőrök kiszállítottak minket, mindent átkutattak, mint egy akciófilmben. Értetlenkedésemre közölték: ez nem vicc, egész Somogy megye minket üldöz – mesélte Fekete Erzsébet, aki először értetlenül állt az előtt, hogy miért írják fel adataikat. Elmondása szerint, amikor a rendőrök szembesültek a játék pisztoly „fenyegető erejével”, megenyhültek, és még rádión is beszóltak a fővárosi rebiszeseknek, hogy nem komoly az ügy, ne jöjjenek. – Megtudtuk, a rendőrök egy telefonos bejelentés alapján indították az akciót, de végül rájöhettek, hogy valamit elszúrtak – tette hozzá az idős hölgy.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője kérdésünkre azt állította, hogy nem hallott az esetről, a Rebisz sajtóirodáján szűkszavúan csak annyit közöltek: ilyen ügyben nem intézkedtek.

cuvee
  Válasz | 2007. július 25. 09:46 | Sorszám: 281
Nem tudom emlékeztek e még arra a régebbi esetre, amikor a Halas TV munkatársait agyon akarták verni, mert filmezni merték a Németországból behozott szemetet.
Egészen a rendőrség kapujáig üldözték őket a gengeszterek.

A TV-sek felvették az egész esetet, arcok, rendszám, minden megvan. Pechükre...

Mert ennek a felvételnek az alapján bölcs rendőreink, sok sok hónapi vizsgálódás után lecsaptak végre az igazi bűnösökre.

14 ezer Forintra és 1 büntetőpontra ítélték a tévéseket...
Merhogy meneküléskor nem volt bekötve a biztonsági övük, és a sofőr vezetés közben mobiltelefonozott, Mellesleg őket hívta...

Nemigazország.

pannonpuma
  Válasz | 2007. július 10. 11:03 | Sorszám: 280
figyelök
  Válasz | 2007. július 10. 09:40 | Sorszám: 279
"Egyértelműen állásfoglalás a rendőrök mellett az index részéről!"

Éppen ellenkezőleg! A közismerten fideszszekértoló Index kozmetikázza a tényeket ahelyett, hogy a maga durva valóságában mutatná be, hogy mi történt.

Nekem rengeteg elftársam van a rendőrségen, úgyhogy már akkor tudok minden ilyen eseményről, amikor még meg sem történt.

A tényálladék nagyon egyszerű. Ez a Lengyel nevű éjjel tizenegykor, amikor más tisztességes ember már ágyban van, egy szál gatyában autókázott az utcán. Naná, hogy azért, hogy valami balhét keressen. A három rendőr békésen álldogáltak az út szélén, amikor meglátták az ötvenes tempóban száguldó autót és benne a gyanús gatyás egyént. Természetesen megállították és nagyon udvariasan kérték az iratait. Erre az árpádsávos fürdőgatyát viselő egyén kipattant az autóból, szidta az egyik rendőr mamáját és közölte, hogy fideszes képviselő. Miután a rendőrök ismét kérték, hogy adja át az iratait, nekitámadt a három rendőrnek és ütötte őket, ahol érte. Szegény rendőrök pedig csak tűrték egy darabig, de a végén csak meg kellett fékezni az ámokfutót. Nem bántották, csak védekezés közben itt-ott véletlenül megütötték és csak azért húzgálták egy kicsit ide-oda a betonon, hogy megnyugodjon.

Szerintem rendkívül szelíden és humánusan jártak el a rendőrök, különösen ha figyelembe vesszük az előzményeket is. Az egyik rendőrt például október 23-án a Deák téren egy fideszes nagymama úgy tökön rugta, hogy azóta szoprán szólamot énekel a rendőrkórusban. Hát csoda, ha egy kicsit ideges volt a fiú?

lacafaca
  Válasz | 2007. július 09. 23:35 | Sorszám: 278
Azonosítószám ?
pannonpuma
  Válasz | 2007. július 09. 23:18 | Sorszám: 277
nem értem.
pannonpuma
  Válasz | 2007. július 09. 23:17 | Sorszám: 276
Egyértelműen állásfoglalás a rendőrök mellett az index részéről!
lacafaca
  Válasz | 2007. július 09. 22:03 | Sorszám: 275
Most hallom a HírTV-én. Az egyik rendőr beszólt rádión, hogy jöhetnek "azok". No comment, mindenki tudja, kikről van szó.
Marco
  Válasz | 2007. július 09. 21:54 | Sorszám: 274
Sajnos újabb bizonyíték arra, hogy rendőrállamban élünk. Ha ezt meg merik tenni egy országgyűlési képviselővel, akinek mentelmi joga is van, mit meg nem tehetnek egy hétköznapi kisemberrel?

Révész Máriusz eszméletlenre verése is következmények nélkül maradt. Fokozódik a terror.

lacafaca
  Válasz | 2007. július 09. 21:44 | Sorszám: 273
Az index így adja elő, de van más forrás is:

http://jobbinfo.tvn.hu/news.php?readmore=1186

Idézet:
Az I. kerületi rendőrkapitányságra vitték a rendőrök Lengyel Zoltán fideszes országgyűlési képviselőt, akit vasárnap éjjel az Alagút utcánál igazoltattak.

Lengyel Zoltán az MTI-nek elmondta: vasárnap éjjel 11 óra körül állította meg autóját három, a képviselő elmondása szerint azonosítószámot nem viselő rendőr az Alagút utcánál.

A honatyánál nem voltak papírok, ezért telefonon felhívta egyik közeli hozzátartozóját, hogy vigye a helyszínre az iratait.

A Fidesz képviselője azt mondta: a rendőrök ezután kirángatták autójából, letépték kezéről fémszíjas óráját, a földre teperték és fojtogatták, majd az I. kerületi rendőrkapitányságra vitték.

Lengyel Zoltán ott tudta magát igazolni az időközben odaérkező hozzátartozója által bevitt útlevelével.

A honatya sérüléseiről a János Kórházban készítettek látleletet. Lengyel Zoltán elmondása szerint a kezén, a lábán és a hátán szenvedett zúzódásokat.

Arra a kérdésre, hogy hivatkozott-e mentelmi jogára, illetőleg közölte-e a rendőrökkel, hogy országgyűlési képviselő, Lengyel Zoltán elmondta: megemlítette, de a helyszínen nem tudta ezt igazolni, mivel csak az országgyűlési parkolásra jogosító kártyája volt kocsijában.

Ugyancsak kérdésre válaszolva azt mondta: szándékában áll feljelentést tenni az őt bántalmazó rendőrök ellen.

inforadio.hu


estebany
  Válasz | 2007. július 09. 19:16 | Sorszám: 272
"Dulakodó fideszes országgyűlési képviselőt állítottak elő
Index
2007. 07. 09., 18:00 | Frissítve: 2 perce
Rendőrökkel dulakodott egy Fejér megyei fideszes képviselő hétfőn hajnalban. Lengyel Zoltán nem tudta igazolni magát, összevitatkozott a rendőrökkel, akik végül előállították."

Most dulakodott, vagy megdulakodták?

estebany
  Válasz | 2007. július 09. 09:50 | Sorszám: 271
Mai pártkeltében: Orosz József ködösít: már nem meri használni a "törvényes" rendőri fellépést, helyette konzekvensen a "törvényszerűt" használja! Ezerrel mosdatja a görényhuszárokat!

Remélem, szól neki valaki, hogy a törvényszerű mást jelent, nem a törvényhez hasonlót, törvény szerintit, sokkal inkább eleve elrendeltet.

zmb
  Válasz | 2007. július 09. 09:37 | Sorszám: 270
Szerintetek mennyi a kopási ideje a sisakszám festékének???
HAME
  Válasz | 2007. július 07. 19:48 | Sorszám: 269
Karinthynak van egy novellája, asziszem Barrabás címmel, amikor a tömegben mindenki Jézust kiált, a tömeg hangja mégis Barrabást.
Ez ugyanolyan csak fordítva. A rendőrök intézkedése egyenként törvénytelen, ám a rendőrségé alapvetően törvényes.
estebany
  Válasz | 2007. július 07. 18:04 | Sorszám: 268
Ez tetszik! Vasból fakarika! Törvényes fellépés melletti törvénytelen intézkedések
HAME
  Válasz | 2007. július 07. 17:09 | Sorszám: 267
Igen, a rendőrség alapvetően törvényesen lépett fel. Csak az intézkedések voltak törvényellenesek.
lacafaca
  Válasz | 2007. július 07. 16:35 | Sorszám: 266
http://www.police.hu/data/1519088/Papp_jelentes.pdf
estebany
  Válasz | 2007. július 07. 16:32 | Sorszám: 265
Itt letölthető a Papp-féle jelentés, pdf-ben. 16 oldal http://www.police.hu/
estebany
  Válasz | 2007. július 07. 16:06 | Sorszám: 264
Ez a Papp-jelentés recenziója!
Az "alapvetően" szó pedig a Gönczöl-féle jelentés "igazolását" erősítő, valójában velejéig hazug töltelékszó!
Lásd még: a gépkocsivezető "alapvetően" nem hibázott, csak a szonda zöldült el. Sőt, még annál is rosszabb: ez a jelentés kijelenti, hogy a rendőrök felkészületlenek voltak, nem is volt tervük arra, hogyan kellene ellátni a feladataikat, számos helyszíni "szabálytalanságot" , "törvénytelenséget", "jogsértést" követtek el, ezzel kimutathatóan joghátrányokat okoztak konkrét, körülhatárolható személyeknek. Ennek tükrében mit jelent az alapvetően törvényes fellépés? Hogy nem élessel lőttek?
Mit kellett volna még elkövetniük, hoy alapvetően törvénytelenül lépjenek fel?? Korábban indítani a lovasrohamot?
Tappancs
  Válasz | 2007. július 07. 15:29 | Sorszám: 263
Keményebben kellene fogalmazni.
Ez mi? a BRFK vezetője... "szabályokat "a nyilvánosság felé nem a belső normában rögzítetteknek megfelelően közvetítette

Mi a repedt répa az, amikor a nyilvánosság felé(?), irányába(?) közvetítenek???

Babits: "a stilus helyessége a gondolat helyessége. A stílus elárulja a gondolat egészségét vagy betegségét. A stilus testhezállo ruhája a gondolatnak s a test semmi fogyatkozását sem takarhatja el. Minden rossz mondat törött ablak, melyen át egy rossz gondolatra látni"

A vizsgálat megállapította, hogy tavaly októberben a rendőrség alapvetően törvényesen lépett fel a fővárosban, de a művelet több elemében is szakszerűtlenségek mutatkoztak.

Ez is jobb lenne így A vizsgálat megállapította, hogy tavaly októberben a rendőrség alapvetően törvénytelenül lépett fel a fővárosban, de a művelet több elemében elvétve mégis mutatkozott némi szakszerűség.

zmb
  Válasz | 2007. július 07. 14:35 | Sorszám: 262
http://homar.blog.hu/2007/07/07/p113416#more113416

12 bunkó rendőr akarta lecsukni a szabályosan parkoló mozgássérültet
2007.07.07. 11:32 | Tbg

rendőrség közlekedés

Mihez kezd egy parkolni próbálkozó mozgássérült, ha 12 rendőr támadja le, hogy fogdába zárják, ha nem áll el a rendőrőrs elől, ahol egyébként szabályosan parkolhat? Tényleg lehet nem engedelmeskedni a rendőri utasításnak, ha az egyértelműen szabályellenes? Hol tehet az ember panaszt, ha a 107 lecsapja a telefont? Ér-e valamit a bunkóság ellen a törvények ismerete? Oláh Péter Balázs osztotta meg velünk egy pesti éjszakai kalandját.

A Múzeumok Éjszakáján négy barátommal kocsival útnak indultunk, mert nyolc ortopédiai műtét után nem igazán tudtam volna egy éjszakát végiggyalogolni.

Eljutottunk a Belvárosba is, de a közelben nem volt sehol szabad parkolóhely, főleg nem olyan, ahol szabályosan meg lehetett volna állni. Parkolóhelyet keresgéltünk, amikor is a Kecskeméti u. 6. sz., az V. kerületi rendőrőrs előtt találtunk egy szabad helyet.


Máskor is álltam már itt meg a mozgássérült igazolványommal, akkor kaptam egy büntetőcédulát, hogy fel lettem jelentve, de mint kiderül, mégsem. Úgymond blöfföltek.

Hogy miért, az is rövidesen kiderül.

Amit tudni kell:

1. A helyszínen a mellékelt forgalomtechnikai rend van érvényben, attól eltérő közúti jelzést elhelyezni, a közutat a közforgalom elől elzárni csak a közútkezelő engedélyével lehet. Ezalól akkor van kivétel, ha a közút rendkívüli igénybevételére van szükség (pl. demonstráció, rendezvény).

2. Hangsúlyozandó szabály, hogy a mozgássérült a várakozni tilos ellenére várakozhat.

3. A rendőrségi törvény szerint a rendőr utasítását végre kell hajtani, kivéve, ha mérlegelés nélkül megállapítható, hogy jogellenes. Hogy utóbbi esetben kitől kell segítséget kérni, arról nem szól a törvény.


* Az engedélyezett forgalmi rendtől eltérően az őrs előtt a járdára és a forgalommal nem szemben egy alacsony magasságban lévő megállni tilos tábla volt kihelyezve, hogy ne lehessen a járdára se hajtani, sem pedig megállni. Ezen tábla sehol nem szerepel az engedélyezett közúti jelzések közt, sem pedig olyan indok nem állt fenn, ami miatt azt kihelyezhették volna. Régóta ott van már ez a tábla, hogy a rendőr kollegák meg tudjanak állni. (Ugyanis megkérdeztem, hogy ha a mozgássérült annyira zavarja, akkor miért nem bünteti meg azokat, akik a várakozni tilos ellenére tényleg jogszerűtlenül várakoznak. Nyíltan meg is mondták: mert az a rendőr kollegák magánautói.)


Tehát szerettem volna megállni az őrs előtt, de egy civilbe öltözött ember a kocsim elé állt, „üssem csak el nyugodtan” felkiálltással. Mire mondtam nem szeretném elütni, csak parkolóhely hiányában szeretnék vagy a járdán megállni (mert adott feltételek teljesülése esetén az is lehetséges) vagy itt várakozni. Erre kijött egy rendőrhölgy, kérte az irataimat, többször megvizsgálta mozgássérült igazolványt, de minden irat rendben volt. Abba is belekötött, hogy hányan ülünk az autóban, de ez sem volt sikeres.

Mikor mindent rendben talált és semmibe nem tudott belekötni, ismét felszólított, hogy álljak el onnan. Mondtam, nem állok, mert már egy ideje itt keringek, és ha lenne máshol hely, megtenném, de nem szeretnék gyalogolni, mert fájnak a lábaim, a csípőm és a derekam. Közöltem, hogy én itt jogszerűen megállhatok, de ezt sem engedték, nem hogy azt, hogy várakozzak, mert mint mozgássérült várakozhatnék is. Máshol pedig szabálytalanul nem szeretnék megállni.

Mondtam neki, hívja ide a felettesét, a váltásparancsnokot vagy az ügyeletes tisztet. Ekkor erről a kis belvárosi őrsről előkerült vagy 12 rendőr. Volt akinek csirkecomb volt a szájában és csúnya szavak. Elkezdték kétségbe vonni a betegségem, „nem is vagyok mozgássérült”, és hogy „egy jó nő kellene nekem, nem más”, illetve, „ha letettük a kocsit, akkor a többiekkel leszopjuk egymást” kérdezték.

Közben előkerült a 14152-es jelvényszámú rendőr, aki állítólag az általam kért tiszt volt. Ismét elmondtam neki, hogy én itt jogszerűen várakozom, mire ő közölte, hogy elszállítatja az autómat. Mondtam, nem hiszem, hogy sikerülne, de nyugodtan próbálja meg, értek a közlekedésjoghoz, hiszen rendőröket tanítottam. Látva, hogy nem ijedtem meg, eléggé ideges lett, és közölte, hogy elintézi, soha többet ne taníthassak a rendőrségen.

Mondtam, ettől sem félek, de az értelmetlen vitáknak nem látom értelmét, így én most itt hagyom a kocsit, és ha gondolja, nyugodtan jelentsen fel. Közölte ez meg is lesz, de álljak el, mert ha nem akkor 12 órára lecsuk. (Ami a törvény szerint első körben csak 8 óra lehetne, de a szerv vezetője 12 órára meghosszabbíthatja).

Közöltem, hogy ez nyilvánvalóan jogellenes és a jogellenes rendőri utasításnak nem vagyok köteles eleget tenni, a kihelyezett közúti jelzés engedély nélküli, és indokolatlan, így értesítem a BRFK Központi Ügyeletét (107). Fel is hívtam, ahol közölték, panasszal élhetek a rendőri intézkedéssel szemben, és szó nélkül lecsapták a telefont.

Hívtam hát az ügyészséget, de nem lehetett elérni senkit. Felhívtam a rendőrségi panaszokra fenntartott zöld számot, ahol - ki más vette volna fel a telefont - mint a rendőrség! Sokat itt sem segítetettek, csak felírták az adataimat, hogy majd továbbítják a kerületi kapitánynak. Az ember elvárná, hogy egy ilyen telefon az ügyészségen, de legalább az ORFK-n csengjen...

Ezek után - mivel nem akartam 8 órát fogdán ülni, másnap dolgoznom kellett - kénytelenül elálltam onnan.

Pár nap múlva hívtam az V. kerületi rendőrséget, ahol nem kívántak tájékoztatni, arról, hogy indult-e ellenem eljárás. Elmondtam, hogy egy egyesület vezetője vagyok, és a sajtóhoz fogok fordulni, erre már készségesebbek voltak. Közölték, nem tettek a rendőrök feljelentést, csak szóbeli figyelmeztetésben részesítettek. Milyen érdekes, én és a 4 tanú nem erre emlékszik. De én a figyelmeztetést sem vagyok hajlandó elfogadni, mert nem vétettem, csak jobb lehetőség hiányában éltem a biztosított jogommal.

Így szeretnék a rendőrök visszanyerni a társadalomban elveszett bizalmukat?
Hogy lehetséges az, 2007 nyarán, hogy egy rendőr azzal fenyegethet, hogy lecsuk, ha nem engedelmeskedem, amikor nyilvánvaló, hogy nem történt szabálysértés?
Miért nem ismeri a KRESZ-t?
Hogy lehetséges, hogy felhívom a 107-et és segítséget kérek, és leteszik a telefont?
Mi történik, ha egyedül vagyok, hogy bizonyítom, hogy mi történt velem?

Kértem vegyünk fel jegyzőkönyvet a történtekről, de nem tették, csak a szabálysértési őrizettel fenyegettek. Ugyanakkor az ócsárolást a négy tanú előtt bátran meg merték tenni. Félelmetes és elszomorító.

Oláh Péter Balázs,
Technikaszakos tanár, közlekedési szakoktató, joghallgató,
az EMBER Mozgássérültek Érdekvédelmi és Rehabilitációs Egyesületének titkára

39 komment

estebany
  Válasz | 2007. július 07. 11:51 | Sorszám: 261
Felhozom...

"Papp-jelentés: szakszerűtlenségek, szabálytalanságok a rendőri fellépésben
2007. július 6.

Már az interneten olvasható a tavaly őszi zavargásokkal összefüggő rendőri tevékenység vizsgálatára alakult, úgynevezett Papp-bizottság jelentése. Összegzésül alapvetően törvényesnek nevezik az október 23-i rendőri tevékenységet, annak ellenére is, hogy a jelentés számtalan hiányosságra, szakszerűtlenségre és szabálytalanságra is rámutat.

Feltették a rendőrség honlapjára a "Papp-bizottságnak" a tavaly október 23-án és az azt követő időszakban történtek szakmai értékelését tartalmazó jelentését pénteken délután.

A vizsgálat megállapította, hogy tavaly októberben a rendőrség alapvetően törvényesen lépett fel a fővárosban, de a művelet több elemében is szakszerűtlenségek mutatkoztak. A Budapesti Rendőr-főkapitányság az Astoriánál tartott nagygyűlés előkészítésében, tervezésében, és a biztosítás végrehajtásában nem kellő körültekintéssel és gondossággal járt el - áll a jelentésben.

A bizottság megállapításai szerint a rendőri műveletben részt vevő személyi állomány nagyfokú leterheltsége és túlhajszoltsága, és a létszámproblémák következtében a szolgálati csoportok váltására nem kerülhetett sor. Ezek együttesen hozzájárultak az ismertté vált egyéni "rendőri túlkapások” bekövetkezéséhez.

A jelentés megállapítja: a hatályos jogszabályok és belső normák betartásában - első sorban magasabb vezetői, irányító parancsnoki szinten - elkövetett szakmai hibák hozzájárultak ahhoz, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság az eseményeket nem minden esetben tudta kellő mértékben uralni és hatékonyan kezelni.

Nem garantálták a gyülekezési jog zavartalan biztosítását

A Fidesz nagygyűlésével kapcsolatban a jelentés a többi között közli: a tervezés, majd október 23-án a rendezvény biztosítása időszakában a biztosítás parancsnoka, illetőleg az Astoriánál tartott rendezvény helyszíni parancsnoka nem intézkedett a Fidesz- MPSZ rendezvényét megzavarni szándékozó személyek hatékony távoltartására, elhatárolására. Egyébiránt a rendezvénybiztosítás helyszíni parancsnoka a biztosítás keretében a Károly körútra rendőri erőt alaphelyzetben sem állított fel. A tömegoszlatás műveletirányítója, és a helyszíni parancsnok között együttműködés és összeköttetés nem volt.

A bizottság szerint az Astoriánál tartott Fidesz rendezvényen a gyülekezési jog zavartalan biztosítását nem garantálták. (A jelentés idézi az idevonatkozó AB határozatot is, amely többek között az alábbiakat rögzíti: "... a gyülekezéshez való alkotmányos alapjog érvényesülése nemcsak az állam illetéktelen beavatkozásával, hanem mások, pl. adott tüntetést ellenérzéssel szemlélők, ellentüntetők és más rendzavarók ellenében is védelemre szorul. Más szóval az államot pozitív kötelezettségek is terhelik a gyülekezési jog érvényesülésének biztosítása érdekében.” "... a hatóságnak szükség esetén akár erő alkalmazásával is biztosítani kell a jogszerűen tartott gyűlések lebonyolítását, illetőleg meg kell akadályozni, hogy azt mások megzavarják.” "... az állam biztosítja a békés gyülekezés jogának zavartalan - más szavakkal kifejezve: mások által nem megzavarható - gyakorlását.”)

Gergényi hiteltelenítette a rendőri tevékenységet

A Papp-jelentés megállapítja: a BRFK vezetője - akkor Gergényi Péter - által október 24-én megtartott sajtótájékoztató több kérdésben is szinte teljes egészében hiteltelenné tette a rendőri tevékenységet (szolgálati azonosító jelvény viselés szabályai; vipera alkalmazása; rendőrök általi bántalmazások a rendőri művelet során; jogorvoslati lehetőségek a rendőri tevékenységgel szemben) A sajtótájékoztató hangvétele, stílusa egyértelműen elhibázott volt - áll a jelentésben.

A bizottság úgy értékelte: a BRFK vezetője a rendőrség "Öltözködési Szabályzatában” megfogalmazott, a gyakorló öltözet, illetőleg a bevetési ruházaton a szolgálati azonosító jelvénnyel kapcsolatos szabályokat "a nyilvánosság felé nem a belső normában rögzítetteknek megfelelően közvetítette”.

Meg kell követelni a normák betartását

2006. október 23-i rendőri fellépést vizsgáló bizottság javaslatai között első helyen szerepel, hogy több rendőri szerv - így a Köztársasági Őrezred, a Rebisz és a BRFK- együttes, konkrét feladat-végrehajtásánál - a tervekben pontosan rögzíteni kell a vezetés, a parancsnoklás rendjét, illetve a rendőri művelet irányításában résztvevők jog- és hatáskörét.

„A gyülekezési jog hatálya alá tartozó bejelentéshez kötött rendezvények biztosítása esetén önálló biztosítási tervet kell készíteni. Kiemelt biztonsági kockázatú rendezvény biztosítása esetén a biztosítás parancsnoka mellé külön rendbiztost kell kijelölni" - olvasható a bizottság javaslatai között. Egy másik javaslat szerint a speciális fegyverkezelőkön túlmenően a gumilövedék és a könnygázgránát alkalmazásának elrendelésére jogosult vezetők és irányító parancsnokok részére hatásbemutató lövészetet kell tartani.

"A csapaterős rendőri tevékenységgel összefüggő jogszabályok és belső normák betartását, betartatását a vezetői és az irányító parancsnoki állománytól konzekvensen meg kell követelni" - olvasható a bizottsági javaslatok sorában.

Forrás: MNO"

Ja, és felhozom azt is, hogy a link "trmészetesen" nem működik!

Most már könnyű helyzetben a rendőrség: már vannak bűnbakjaik ((Petrétei, Görgényi, Bene), akikre bátran rákenhetik.

cuvee
  Válasz | 2007. június 28. 12:46 | Sorszám: 260
"milyen rendőrállam az, ahol ennyi rendőr megsérül?"

Ilyen. De ezt talán a gombástenyerű miniszterelnöködön, meg a többszörösen kitüntetett görényi tábornokon kellene számonkérned. Merhogy ők vezényelték a TV székház védelmét, ahol abból a "majd 400" rendőrből legalább 390 megsérült.

Amúgy az, hogy ezek a bunkók ennyire bénák voltak a futballhuligánokkal, provokátorokkal és a saját rendőrkollégáikkal vívott TV székházi ütközetben, miért is zárná ki azt, hogy később védtelenekkel, ártatlanokkal szemben kegyetlenkedjenek???
Pont, hogy megmagyarázza!

zappara
  Válasz | 2007. június 28. 12:31 | Sorszám: 259
Visszaveheti az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) a tavaly őszi kormányellenes tüntetéseknél megsérült, táppénzre vonult rendőrök után a betegápolási, biztosítási díjat - értesült a Magyar Nemzet. A rendőrség adatai alapján 2006 szeptemberében és októberében majd 400 rendőr kapott egészségügyi ellátást kisebb-nagyobb sérüléseik miatt, és többen táppénzes állományba kerültek. Ha az egészségbiztosítási pénztár nem állja az ellátás költségét, a rendőrségnek százmilliós nagyságrendű lenne a többletkiadás.
http://www.weborvos.hu/cikk.php?id=94&cid=92658

most már semmit sem értek..

a példátlan rendőri brutalitástól, az ávós módszerektől..nem a békés tüntetők sérültek meg??
milyen rendőrállam az, ahol ennyi rendőr megsérül?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola