Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A mi rendőreink (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A mi rendőreink
paraszt
  Válasz | 2008. február 06. 12:30 | Sorszám: 383
Botrány a rendőrségnél

Videó: http://www.yv.hu/p=173547776f94e6bea01e1f7a99910580

cuvee
  Válasz | 2008. február 06. 10:23 | Sorszám: 382
Secko jedno. A rendőrök, határőrök, börtönőrök mind egy minisztérium, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium irányítása alá tartoznak.
De a Hör sosem volt olyan nagyon messze a rendőrségtól, mert azelőtt meg a Belügyminisztérium alá tartozott.
(Egyébként nemhogy az összevonás, de még az IRM megalakulása előtt is, már évek óta együtt járőröztek a rendőrökkel, még Budapesten is.

Tán, ha a főnökük, a Takács eftárs feleannyi gondot fordítana a beosztottaira, mint az idétlen frizurájára, nem lenne ekkora kupi arrafelé...

mpd
  Válasz | 2008. február 06. 09:48 | Sorszám: 381
""Ezt a minisztériumokban is, de tovább megyek, a teljes közigazgatásban és közszolgálatban meg kellene tenni!""

De miért kéne ott megálni? Minden vállalkozótól bevonni az engedélyét, és csak ha makulátlanságát 100%-ig bizonyítja, akkor visszaadni neki.

Egyéb lökött ötlet?

millertrash
  Válasz | 2008. február 06. 09:37 | Sorszám: 380
eredetileg határőrök voltak, csak most kerültek a rendőrséghez.

http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/soproni_rendorok_loptak_becsben/2046137/

cuvee
  Válasz | 2008. február 06. 09:23 | Sorszám: 379
400 eurónyi árut lopott egy soproni rendőrházaspár

Bolti lopássorozaton értek egy soproni rendőrházaspárt Ausztriában. A 34 éves tisztet és 29 éves tiszthelyettes feleségét azonnal elbocsátották a testülettől.
http://www.hirtv.hu/belfold/kek_hirek/?article_hid=197321

mackó
  Válasz | 2008. január 29. 15:32 | Sorszám: 378
Semmivel sem különb mint a jelenlegi kormány. A baj az, hogy ez már lassan nem is hír. Megrándítjuk a vállunkat, s lapozunk egyet. (A három, egyenként is súlyos eset is "csak" egy hozzászólásba sűrítve.)
cuvee
  Válasz | 2008. január 29. 15:26 | Sorszám: 377
700 ezres vesztegetés: drogdílert hagytak futni a rendőrök
A két rendőr elfogadta a felkínált 700 ezer forintot, és továbbengedte a gépkocsijában kábítószert, hamis pénzt és fegyvert szállító férfit. http://www.mno.hu/portal/539706

Emberrablással vádolt rendőrök a bíróság előtt http://www.mno.hu/portal/539676

Vesztegetési botrány a BVOP-nál
tizenegy személy ellen emeltek vádat. A vádlottak között hat ezredes, egy alezredes, két ügyvéd és két civil van, akik közül az egyik a BM kórház főorvosa. http://www.mno.hu/portal/539549?searchtext=ezredes

fokos
  Válasz | 2008. január 29. 12:01 | Sorszám: 376
Ez már maga lenne a RENDSZERVÁLTÁS!
tiszavirág
  Válasz | 2008. január 26. 22:25 | Sorszám: 375
Ez nekem is megütötte a fülemet és én is maximálisan egyetértek vele, oszlassák föl őket és egyenként vizsgálják ki, ki az, akit visszavesznek.

Ezt a minisztériumokban is, de tovább megyek, a teljes közigazgatásban és közszolgálatban meg kellene tenni!

Hulljon a férgese!

Marco
  Válasz | 2008. január 26. 22:12 | Sorszám: 374
De a minimum az kellene hogy legyen, hogy mindazokat, akik résztvettek a rendőri brutalításokban, és vagy tettetesek, vagy cinkosok, parancsnokaikkal egyetemben azonnali hatállyal kirugni.

Ahogy a debreceniek követelik peticiójukban.

Marco
  Válasz | 2008. január 26. 22:09 | Sorszám: 373
Én teljesen egyetértek Hende Csabával, aki azt mondta egy beszélgetés alkalmával az EchoTV-ben, hogy a jelenlegi rendőrség olyan mértékben elvesztette a becsületét, olyan mértékben korrumpálódott, hogy a kormányváltás után az egész társaságot el kellene zavarni, és új rendőrséget kellene szervezni.
cuvee
  Válasz | 2008. január 24. 12:26 | Sorszám: 372
Rendőri brutalitás: tagadnak a vádlottak

Tagadta bűnösségét az a négy rendőr, akiket hivatalos személy által elkövetett bántalmazás vádjával állítottak bíróság elé a 2006-os októberi tömegoszlatásban elkövetett túlkapások miatt.

A vádirat szerint a Belgrád rakparton földre parancsoltak, majd bántalmaztak három fiatalt - két fiút és egy lányt. Egyiküknek eltört az orrcsontja, a másik kettő pedig könnyebb sérüléseket szenvedett.

Az egyenruhások a bíróságon visszavonták az általuk korábban aláírt jegyzőkönyveknek azt a részét, amely szerint ők állították volna elő a fiatalokat. A harmadrendű vádlott azt is mondta, 2006 szeptemberében és októberében futószalagon készítette az ilyen jegyzőkönyveket. Állítása szerint előfordult, hogy a dokumentumokat más rendőrök nevében állította ki.

A három fiatal ellen a most visszavontjegyzőkönyvek alapján indították meg a szabálysértési eljárást rendzavarás miatt.

(hírTV)
http://www.hirtv.hu/belfold?article_id=195814&highlight_text=bántalmazás

Vajon Sólyom gondolkodik e már azon, hogy amnesztiát adjon mindenkinek, akit ilyen rendőrök ilyen jegyzőkönyvei alapján ítéltek el a bíróságok?
Kellene...

HAME
  Válasz | 2008. január 22. 18:05 | Sorszám: 371
nekem úgy rémlik van Piliscsabán könyvtár, az igaz, hogy a megörökölt katonai könyvtár egy garázsban volt évekig, én is hoztam onnan egy csomagtartónyi könyvet, de csak a földön lévő kupacokból, mert a polcokon már ki volt válogatva, amire igényt tart az egyetemi könyvtár. Az "igényből" feltételezem, hogy alanya is volt.
De amint on-line lesz a csemetém, megkérdem van-e Pcsabán könyvtár, s ha igen, mekkora.

ps. közben megnéztem, van könyvtár, még külön honlapja is van: http://biblsrc.btk.ppke.hu/konyvtar.html

missmarple
  Válasz | 2008. január 22. 17:30 | Sorszám: 370
Nem tudom miért nem világos, hogy egy egy óraadói meghívás az másról szól.(Különösen Horn és Kisbárándy esetében)
(Nem is akarok olyan írni, hogy akkor miért nem hívják meg az itteni tudósokat?) Elég sok nevet tudnél idézni a "minden hülyék" közül!
missmarple
  Válasz | 2008. január 22. 17:26 | Sorszám: 369
Minden egyetemet akkreditáltak, mind a tananyag, mind az oktatók tudományos munkája szempontjából. Szerintem sem a Pázmánynak, sem a Károlinak nem kell szégyenkeznie emiatt.Ma már bizonyos szakokon "veri" az ELTE- t is, persze ettől még nem lesz akkora létszámú és olyan ismert. (ez valóban hátránya a "kiskorúságnak") Megjegyzem nem lehetett vízzel főzni. A "kis Bárándy" bekerülését inkább a nyomulásának (demonstrátor, tanársegéd) és az egyerem politikájának tulajdonítom.
tiszavirág
  Válasz | 2008. január 22. 02:00 | Sorszám: 368
Nálam egy "egyetem" annál több, minthogy kap valahonnan valami támogatást.

"EGYETEM" alatt én azt értem, hogy már régóta tanítanak benne többévtizedes, vagy akár többévszázados hinterlandon, emlegetnek ott nagytiszetletű tudós tanárokat és kiváló évfolyamokat, hatalmas kiterjedt kapcsolat rendszere van, stb., stb.

Ezek az új egyetemecskék, akár a katolikus, akár a református, majd úgy 50-100 év múlva lesz EGYETEM, ha egyáltalán, addig meg minden hülyét meghívnak oda 1-1 órát adni, lásd a kisbárándit, vagy éppen hornyulát.

Lovas cikkét annakidején olvastam, ő azon volt nagyon kiakadva, hogy a rektornő nem tartotta fontosnak az egyetem saját könyvtárának a kialakítását és az írás szerint én is bénának tartottam a nőt, jóllehet Lovast sem kedvelem igazán, úgyhogy nem vagyok elfogult irányában.

Jaszin sejk
  Válasz | 2008. január 21. 23:46 | Sorszám: 367
"Bárándy Hitler"?
Nos nekem a "Bárándy konzervatív" szóösszetétel legalább ennyire abszurd - erre céloztam mindössze...
De valóban, találhattam volna frappánsabb hasonlatot is.
HAME
  Válasz | 2008. január 21. 23:18 | Sorszám: 366
Bárándy Hitler?
Olyan is van köztük?
Jaszin sejk
  Válasz | 2008. január 21. 23:10 | Sorszám: 365
Most nem a Bárándy családról van szó?
HAME
  Válasz | 2008. január 21. 23:06 | Sorszám: 364
miért nem az volt?
Ő is forszírozta a zsidók kivándorlását (apró nüansz, hogy nem a Szentföldre, hanem tán Madagaszkárra).
Jaszin sejk
  Válasz | 2008. január 21. 22:15 | Sorszám: 363
A nagypapi konzervatív ???
Ja, a Hitler meg cionista volt- ezzel az erővel :-)
HAME
  Válasz | 2008. január 20. 18:36 | Sorszám: 362
Szerintem Lovasnak leginkább a rektornő nevével és az azzal kapcsolatban elterjedt urban legenddel volt baja.
Pedig (állítólag) semmi köze a főrabbihoz.

Amúgy meg egyáltalán nem új az egyetem és nem is olyan szegény, hogy vízzel kéne főznie. Komoly támogatást kapott a Horn kormánytól is, Orbánékról nem is beszélve. Gondolom a mostani garniturha nem bánik olyan bőkezűen, de azért valahogy megvannak.

HAME
  Válasz | 2008. január 20. 18:30 | Sorszám: 361
miért repülne?
Horn Gyula Orbánék alatt és két üveg pia között gyakran adott elő a PPKE-en.

(Na jó, lehet, hogy nem olyan gyekran, de többször, és Horn-PPKE relációban már az egy alkalom is gyakoribb a kívánatosnál )

tiszavirág
  Válasz | 2008. január 20. 18:12 | Sorszám: 360
Annakidején Lovas István is többször cikkezett az ottani rektornő idiótaságain....

Ezek az új "egyetemek" még nagyon kialakulatlanok, "szegény ember vízzel főz" alapon működnek, így van ez a Károli Gáspárral is, de valahol el kell kezdeni...

javorka
  Válasz | 2008. január 20. 15:14 | Sorszám: 359
én is azt mondom, baloldali konzervatív..

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola