Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A mi rendőreink (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A mi rendőreink
Cyti
  Válasz | 2009. április 25. 15:44 | Sorszám: 408
Már tiszta vadnyugat. Fegyverviselési engedélyt mindenkinek.
"A rendőrök ma hátba lőttek egy férfit Érden, aki kocsijával nem állt meg, amikor igazoltatni akarták. ...."
Cyti
  Válasz | 2009. április 20. 17:16 | Sorszám: 407
És egy másik videón: http://www.youtube.com/watch?v=JlaHONMh6pc&feature=related
Cyti
  Válasz | 2009. április 20. 17:13 | Sorszám: 406
Az egri rendőr esete a szállodai fallal.
Video: http://www.youtube.com/watch?v=QqEUC-cjGZ8
oppidum
  Válasz | 2008. március 14. 01:30 | Sorszám: 405
Ma már senki nem beszél október 23. legmegrázóbb felvételeinek egyikéről és a fiatalemberről, akiről ma sem tudjuk, kicsoda, hogy mi történt vele.

A "Felszab"- (gyengébbek kedvéért a Ferenciek) terénél történhetett mindez, a videó szerint. Hátul rebisz/inkal-sorfal, elöl egy, csak egy legény a vidéken. Egy fiatalember, kezében magyar nemzeti lobogó, könnygázfelhőbe burkolózva. Egyszer csak döntött. Kihúzta magát és kibontotta a magyar zászlót. Dacosan. Bátran. Tudva, hogy magyarként csak megtorlásra számíthat magyar földön.

Aztán százan megrohanták, leteperték, lobogóstul.

A mi rendőreink.

Tud róla valaki?

terra
  Válasz | 2008. március 13. 17:01 | Sorszám: 404
Feljelentés a kormányfő ellen

Gyülekezési szabadság megsértésének bűntette, és a sok ember életét veszélyeztető emberölés bűntettének kísérlete bűnrészesként elkövetésének megalapozott gyanúja miatt Gyurcsány Ferenc ellen büntetőeljárást kezdeményező feljelentést tett a Civil Jogász Bizottság.
Az alábbiakban a Budapesti Nyomozó Ügyészséghez tegnap eljuttatott, a 2006. október 23-i budapesti erőszakos cselekmények kivizsgálását célzó beadványból közlünk részleteket.

I.

"V. Ferdinánd magyar király az 1848. évi III. törvénycikknek megfelelően gróf Batthyány Lajost felelős magyar miniszterelnöknek nevezte ki. Mártírhalálát a politikai és jogi felelősségét felvető, elmarasztaló számonkérés idézte elő. Az 1848. áprilisi törvények óta a mártír miniszterelnök minden utódja a tradicionális közjogi hagyományt követően politikai és jogi felelősséggel tartozik az Országgyűlésnek és a magyar népnek.

Ezt a keretszabályt tartalommal kitöltő, mindenre kiterjedő politikai és jogi felelősségre alapozott számonkérés miatt napjainkig hét magyar miniszterelnök végezte ártatlanul vértanúként, vagy megérdemelt megtorló büntetésként erőszakos halállal az életét."

"A Magyar Köztársaság Alkotmányának és nemzetközi kötelezettségeinek, valamint a jogállamiság követelményeinek megfelelően működő Rendőrség kialakítása érdekében alkotott Rendőrség törvénye deklarálja,

– hogy a Kormány a "belügyminiszter" (kormányzati struktúraváltás óta az igazságügyi-és rendészeti miniszter) útján irányítja a rendőrség működését;

– az országos rendőr-főkapitányt a miniszterelnök nevezi ki vagy menti fel;

– a szakminiszter irányító jogkörében – többek között – rendeletalkotás és az állami irányítás egyéb eszközei útján szabályozza a Rendőrség tevékenységét és működését;

– munkáltatói jogkört gyakorol az országos rendőr-főkapitány felett; kinevezi és felmenti annak helyetteseit;

– a Kormánynak a közbiztonság és a belső rend védelme körében hozott döntései végrehajtására a Rendőrség részére feladatot határozhat meg, és – törvény eltérő rendelkezése hiányában – az országos rendőr-főkapitány útján egyedi utasítást adhat azzal a megszorítással, hogy a rendőrség hatáskörébe tartozó ügyet nem vonhat el, a hatáskörének gyakorlását nem akadályozhatja. A teljes jogszabályi háttérből kiemelten áttekintett anyagi és eljárásjogi törvények egyértelművé teszik a Magyar Köztársaság mindenkori miniszterelnökének politikai felelősségét, hatalmának politikai akarata joghatalmi érvényesítésének abszolutizmusát, dominanciáját."

II.

"A rendőrhatóság jogszabályban előírt kötelezettsége ellenére tömegtájékoztatási eszközök útján nem adott előzetes tájékoztatást arról, hogy a gyülekezési jogról szóló törvény hatálya alá tartozó rendezvény rendjét, védő-biztosító kötelezettségét rendőr-csapaterővel teljesíti.

Ezért a közvélemény a csapaterő végrehajtó állományába sorolt rendőr élő erők nagyságáról és az anyagi-technikai eszközök koncentrációjával létrehozott rendkívüli ütőerő felállításáról, ugyanakkor a rendőri intézkedések általános tapasztalataitól eltérően a testi épséghez, a személyes szabadsághoz tartozó és azoknak számos járulékos alkotmányos alapjogokat a csapaterő alkalmazását elrendelő vezető külön intézkedésével korlátozhatóan, brutálisan is foganatosítható módjáról sem értesült."

"17.45 órakor a Fidesz-MPSZ rendezvénye rendőri biztosításának parancsnoka – valótlanul – a rendezvény befejeződését jelentette.

17.45:51 órakor – a Rendező–01-es – utasítására, amely szerint "kezdjétek meg a tömeg elleni támadást vízcsapásokkal, könnygázgránát-csapásokkal, mert a Fidesz-MPSZ nagygyűlése befejeződött és a Kálvin tér irányába mennek el a normális és tisztességes emberek." A csapaterő támadásba lendült.

17.46:47 órakor a Hungária–100 és Hungária–300 rádió hívójelű parancsnokok kényszerítő eszközök alkalmazásával az állománynak oszlatásra megindulásra parancsot adnak.

A Fidesz-MPSZ főrendezője, Varga Szilvia – mert a csapaerő egyszemélyi parancsnokával kapcsolattartásáért mellé rendelt rendbiztos eltűnt – a BRFK közbiztonsági helyettesétől, dr. Lapid Lajos dandártábornoktól mobiltelefonon rendőri védelmet kért. A tábornok úr azonban a távbeszélő-kapcsolatot megszakította, és a továbbiakban már elérhetetlen volt."

III.

"A 2006. szeptember–október hónapjaiban Gyurcsány Ferenc a közterületeken zajló tüntetésekről és a rendezvények történéseiről, a rendőri csapaterőkkel való tömegoszlatásokról a felelős rendőri vezetéstől folyamatosan kapott hivatalos tájékoztatásokat. Ezek ismeretében a Rendőrség irányításának törvényes felhatalmazásával élve, a rendőr szakmai feladatokba avatkozva – kötelező érvénnyel a Kormánynak a közbiztonság és a belső rend védelme körében –, és a Nemzetbiztonsági Tanács vezetője minőségében is hozott döntései végrehajtására feladatokat határozott meg. A Rendőrségnek adott feladatok teljesítése végett élt a rendőr szakmai végrehajtásba avatkozás "sui generis" utasítás adásának a jogával.

A történeti események különösen felháborító elemei voltak a nemzeti (nem csak árpádsávos) lobogókkal, kitűzőkkel tüntetők és ünneplők üldözése, elfogása, bántalmazása, a nemzeti jelképek felmutatása miatt a lakosság eme csoportjai, tagjai ellen tettlegességet kísérlő, becsmérlő, gyűlöletre uszító szitkozódások, ezért a Btk. 269. §-ba ütköző közösség elleni izgatás bűntettét, míg a Magyar Köztársaság zászlaját megtaposó, rongáló, azok miatt lealacsonyító kifejezéseket használó, tényállásszerűen a Btk. 269./A §-ba ütköző és vétség miatt szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekményeknek a csapaterőbe sorolt – bár szolgálati azonosító jelvénnyel hivatalos személyként nem igazolt – rendőr-gyakorlóruhába öltözött emberek által folyamatosan és egységesen elkövetése.

Ha ezeket a bűncselekményeket a magyar rendőrség hivatásos állományában szolgálatot teljesítő rendőrök követték el, úgy elképzelhetetlen a felsőbb akarat, parancs nélkül történt elkövetés; különösen annak egységes végrehajtása.

Nemzeti jelképeket sértő, közösség elleni izgatást elkövető rendőrnek nincs helye a Magyar Köztársaság rendőrsége hivatásos állományában."

IV.

"Az Európai Tanács Emberi Jogok Európai Bizottsága (Strasbourg) "békés cél" jelentését értelmezve iránymutatásként többször is kimondta: a magánszemély az elszórtan előforduló, a tüntetésben részt vevő más személyek által elkövetett erőszak vagy más büntető cselekmények eredményeképpen sem szűnik meg élvezni a békés célú gyülekezéshez való jogot, amennyiben szándékai, vagy magatartása békés marad."

V.

"A hivatás foglalkozási szabályai betartására kötelezett, mégis a robbanófegyverekkel jogsértő módon lövéseket végrehajtó rendőrök eventuális (cselekményük lehetséges következményével szemben közömbösnek mutatkozó szándékkal a Btk. 166. § (1) bekezdésébe ütköző a (2) bekezdés szerint minősülő, tíz évtől tizenöt évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságsértéssel fenyegetett sok ember életét veszélyeztető emberölés bűntette közeli kísérletét követte el.

A Fidesz-MPSZ békésen ünneplői ellen tudatosan kiprovokált rendvédelmi tömegoszlatás elrendelésében, személyi és tárgyi feltételei megteremtésében az október 23-i többször is függőben tartott végrehajtás, az eseményekről kapott folyamatos tájékoztatás és a televíziók helyszíni tudósításai egyértelműen a Nemzetbiztonsági Tanácsot is vezető miniszterelnök súlyos politikai és jogi irányító felelőssége felvetését megalapozzák."
http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=144287

hubrentus
  Válasz | 2008. március 13. 09:00 | Sorszám: 403
hubrentus
  Válasz | 2008. március 13. 08:59 | Sorszám: 402
Feljelentés a kormányfő ellen

Gyülekezési szabadság megsértésének bűntette, és a sok ember életét veszélyeztető emberölés bűntettének kísérlete bűnrészesként elkövetésének megalapozott gyanúja miatt Gyurcsány Ferenc ellen büntetőeljárást kezdeményező feljelentést tett a Civil Jogász Bizottság. Az alábbiakban a Budapesti Nyomozó Ügyészséghez tegnap eljuttatott, a 2006. október 23-i budapesti erőszakos cselekmények kivizsgálását célzó beadványból közlünk részleteket.
http://i25.tinypic.com/i1k2gk.jpg

Különösen felháborító volt a nemzeti lobogókkal tüntetők és ünneplők üldözése, elfogása, bántalmazása (Fotó: Németh András Péter)

kerekferko
  Válasz | 2008. március 12. 20:26 | Sorszám: 401
"Révész számára külön emlékezetes, hogy a kormánypárti képviselők mellett Dávid Ibolya is a tiltakozás ellen szavazott."

Ott állt középen. Pontosabban: a koalíciós pártok között.

kerekferko
  Válasz | 2008. március 12. 20:21 | Sorszám: 400
http://fidesz.hu/index.php?Cikk=110346

"Ha velem szemben így jár el a rendőrség, akkor mi lehet azokkal, akikre nem irányul ekkora közfigyelem?

Révész fejét két helyen kellett összevarrni a Honvéd Kórházban, a hátán tucatnyi ütésnyom volt, és lapockája tört. A kórházból már másnap, az orvosi tiltás ellenére bement a parlamentbe - de ott csalódnia kellett, "a kormánypárti képviselők csak hangosan röhögtek". Kuncze Gábor "Révész Mártíriusznak" nevezte bekötözve megjelenő képviselőtársát.

Később az illetékes országgyűlési bizottság még tiltakozni se volt hajlandó a képviselő bántalmazása miatt. Révész számára külön emlékezetes, hogy a kormánypárti képviselők mellett Dávid Ibolya is a tiltakozás ellen szavazott. Egyetlen kormánypárti képviselő fejezte ki együttérzését, Bőhm András, aki elfogadhatatlannak nevezte a történteket.

Cyti
  Válasz | 2008. március 03. 16:44 | Sorszám: 399
Tömegoszlatás: védünk és .........?
Könnygázgránátból 1164 darabot lőttek ki az október 23-i tömegoszlatások során, 769 darab négyszáz milliliteres flakont fújtak ki, a literes kiszerelésből további 24 darab fogyott.
2006. október 23-án tíz-tizenkét órán át zajlott a rendőrség tömegoszlatása, így átlagban legalább félpercenként egy gránátot kilőttek.
Istenostora
  Válasz | 2008. február 25. 15:57 | Sorszám: 398
Terroristafészek egy nógrádi faluban!

2008-02-24. 23:07

A terrorizmus melegágya-avagy miként lesz egy kis Nógrád megyei
faluból terroristafészek?

Törvénytisztelõ állampolgár lévén - a késõbbi hatósági vizsgálatokat
megkönnyítendõ – a megtörtént eseményeket idõbeli, kronologikus
sorrendben dokumentálom! Bízom benne, hogy töredelmes beismerõ
vallomásom mind az NBH mind pedig a szervezett bûnözés elleni osztály
pozitívumként értékeli majd.

2008-02-23. (szombat) 07.30 perc. Kisebb fejfájással ébredtem. Miután
kitántorogtam a konyhába, kortyolgatni kezdtem a kávémat, amelyet
szeretett feleségem elõzõleg megmelegített és odakészített a
konyhaasztalra. Évekkel ez elõtt mindig cukorral ittam, de miután
néhány éve szemmel láthatólag is gyarapodni kezdett a súlyom,
áttértem az édesítõ tablettára. Miközben próbáltam észhez térni,
hallgattam a tv-t, melynek hangja a szobából szüremlett ki.

08.00 perc. A fejem már nem fáj. Ez jó! Miután lezuhanyoztam,
bementem a szobába. Ekkor olvasta be a friss híreket a bemondó.
Azonnal felkaptam a fejem az egyikre, amely így szólt: „Terrorizmus
gyanúja miatt elõállítottak egy testvérpárt. A lakásukon tartott
házkutatás során a nyomozók cukrot, lisztet, valamint a garázsukban
tartott motoros fûnyírójukban lévõ benzint is lefoglalták. Ezek az
eszközök kivétel nélkül alkalmasak akár bomba, akár pedig Molotov-
koktél elõállítására is!"

Be kell vallanom, hogy kis idõ kellett ameddig lanyha tudatomig
eljutott e mondat értelme. A szavak lassan összeálltak, és belém
hasított a felismerés: Úr Isten! Az én garázsomban pedig gázolaj van!
Tegnap tankoltam a kocsiba! És ráadásul tele! A fejem azonnal
kitisztult! Miközben a garázs felé osontam, hogy ellenõrizzem az
autómban lévõ üzemanyag mérõóráját, elmém lázasan kutatott az enyhítõ
körülmények után. Ha elvisznek, talán enyhítõ körülménynek számít,
hogy nem benzinnel üzemel az autóm, hanem gázolajjal. Idegesen
nyomtam meg a távirányító gombját, amely az ajtót nyitja. Az ajtó
kitárult. A szívem lázasan kalapált. Kezem remegve matatott a
slusszkulccsal a kormányzár körül. Nagy nehézségek árán sikerült
beletalálnom. A kulcs elfordult, az óra kiakadt! Percekig döbbenten
ültem az autóban. A mûszer tele tankot mutatott! Tudtam, hogy ezt nem
úszhatom meg szárazon. Éreztem, hogy tennem kell valamit. Elsõ
gondolatom az volt, hogy addig kõrözök Jobbágyi körül, ameddig ki nem
ürül a tank, de ezt elvetettem, mert túl sokáig tartott volna. Úgy
döntöttem, hogy egy csõvel kiszívom a tankban lévõ gázolajat, és
szétlocsolom a hátsó kertben. Reménykedtem benne, hogy a szomszédok
nem veszik észre. Miközben a bûncselekményem eltüntetéséhez
felhasználható gumicsõ után matattam a garázsban, szemem megakadt a
sarkokban békésen pihenõ benzinmotoros fûnyírón.

Lábaim megremegtek. Éreztem, hogy itt a vég! Semmi kétség: az a
fûnyíró bizony benzinnel üzemel. És hogy is szolt a hír? „Terrorizmus
gyanúja miatt…. fûnyírójukban lévõ benzint is lefoglalták….ezek az
eszközök kivétel nélkül alkalmasak akár bomba, akár pedig Molotov-
koktél elõállítására is!"

Tudtam, ha most egy csepp benzint is találok abban a fûnyíróban,
akkor nekem menthetetlenül végem! Rogyadozó léptekkel tettem meg azt
a néhány lépést a fûnyíróig. A lábaim mintha ólom béklyót cipeltek
volna. Leguggoltam a fûnyíró mellé és a nadrágomba töröltem izzadó
tenyerem. Lassan, aprólékosan csavartam le az üzemanyag tartáj
sapkáját. A tömény benzingõz a túlnyomás miatt szisszenve távozott a
tartályból. Azonnal megcsapott kellemetlen szaga. Belenéztem. Majdnem
elsírtam magam az elém táruló látvány miatt. A tartályból alig
hiányzott egy kis benzin. Éreztem, hogy most nem gyengülhetek el.
Össze kell szednem magam, mert ha nem, akkor egész Jobbágyi megtudja,
hogy egy terroristát melengettek a keblükön! Ez nem történhet meg!
Miközben a megoldást kerestem, a gondolatok fénysebességgel cikáztak
az agyamban. Ekkor kinyílt a ház ajtaja és feleségem harsányan
kiáltott ki rajta: apaaa… gyereee… kész a pogácsa!

Micsoda?!? Pogácsa?!? Belém hasított a gondolat: LISZT! A második
elem! Mintha puskából lõttek volna ki, úgy ugrottam fel, és rohantam
a ház felé. Hûséges kutyám vinnyogva menekült az utamból. A kilincs
lenyomásával sem bíbelõdtem, hanem ajtóstul rontottam a házba.
Feleségem értetlenül és rémülten nézett rám, miközben én csak azt
hajtogattam: liszt…benzin…el kell tûntetni! El kell tûntetni! Adj
gyorsan egy zsákot! Feleségem a döbbenettõl mozdulni sem tudott, így
kirohantam a mûhelybe egy terményes zsákért. Hamarosan a frissen sült
pogácsa a forró tepsivel együtt végsõ nyughelyén pihent.

Hol van a többi liszt? Förmedtem rá feleségemre. Add elõ! Párom egy
ideig ártatlanul nézett rám, majd csendesen a konyhaszekrény felé
indult. A szekrény ajtaja feltárult és a félig üres lisztes zacskó
mellõl egy kiló cukor borult ki, majd nagy csattanással landolt a
konyhakövön.

Az apró kristályszemek, mint milliónyi csillag az égen, úgy szóródtak
szét a konyha kövezetén.

Egy ideig mindketten dermedten álltunk, majd lassan a feleségemre
emeltem tekintetem. Ekkor már minden világos volt elõttem! Semmi
kétség! Feleségem a hírhedt LCRFSZ tagja!

(Lisztel és Cukorral Robbantgatók Földalatti Szövetsége)

Mivel ismertem a szervezet mûködését tudtam, hogy tagjai
szakácskönyvnek és receptnek álcázott titkos irományokat cserélgetnek
egymás között és ezeken keresztül kommunikálnak.

Az NBH kódfejtõinek eddig még nem sikerült feltörniük kódjukat, pedig
hosszú évek óta dolgoznak rajta!

A kód kulcsa most is ott hevert a konyhaasztalon. Az volt a
borítójára írva, hogy: „Ahogy a nagymamám csinálta, avagy 101 csípõs
és fûszeres étel".

Hírtelen az asztalon heverõ szakácskönyvnek álcázott titkos iromány
felé ugrottam, felkaptam és gondolkodás nélkül a zsákba hajítottam a
többi bizonyíték közé. Tudtam, hogy házkutatás alkalmával azonnal
felfedeznék, mert a nyomozóhatóság figyelmét nem kerülheti el semmi!
Haladéktalanul meg kell semmisíteni!

A zajra kinyílt a konyhaajtó és tágra nyílt szemekkel fiam állt a
küszöbön egy savanyúcukros zacskóval a kezében….

N. A.

cuvee
  Válasz | 2008. február 25. 15:51 | Sorszám: 397
"közben két hátrabilincselt kezű személyt ütött, rúgott, az egyik földön fekvőnek csizmával az arcába tapostak, a német-magyar állampolgárságú férfi fejére magyar zászlót kötöttek, úgy bántalmazták."
http://www.mno.hu/portal/544959

BTW. Múlt héten, mikor nem jogerősen felfüggesztett ejnyebejnyét kapott a bíróságon másik két rebaszos haramia, a bíróságról kifelé menet az egyikük emígyen bődült bele a kamerába:
-Mán megin' eekaszááták a magyar rendőrséget!

Hát nem bunkó. Ti nem vagytok "magyar" rendőrök. Magyar rendőr nem tapossa a magyar zászlót, nem köti az áldozata fejére és nem vadászik kéjjel bárkire, akinél magyar zászlót lát (, vagy vél látni, ld. a Margitszigeten vegzált olaszt... )!!!
Ti csak szar felbérelt verőlegények vagytok idegen zsoldban, nem pedig "magyar rendőrök".
De valszeg annyi eszetek sincs, hogy ezt felfogjátok...

Fluctuat
  Válasz | 2008. február 09. 15:42 | Sorszám: 396
a rendőrségtől meg a besúgóiktól
Fluctuat
  Válasz | 2008. február 09. 15:40 | Sorszám: 395
"A rendőrség védelmet ajánl az országgyűlési képviselőknek"

JAVASLOM, hogy a fideszesek menjenek el az ilyen lakossági fórumokra és kérjenek rendőri védelmet

tiszavirág
  Válasz | 2008. február 08. 02:45 | Sorszám: 394
A legfőbb ügyészi javaslatoddal 100%-ig egyetértek.
tiszavirág
  Válasz | 2008. február 08. 02:44 | Sorszám: 393
"Most már nagyítóval sem találsz a minisztériumokban "régi kádert". Helyükön Kisgáljék, Újhülyék, Mengelicák osztják az észt miniszteri, államtitkári rangban."

Na éppen ezért kellene ott is nagytakarítást tartani!!!

Marco
  Válasz | 2008. február 07. 11:15 | Sorszám: 392
Én nem hagynám ki a tisztogatásból az igazságszolgáltatást sem. Az ügyészséget és a bíróságokat.

Másképp nem lehet jogállamot teremteni. Kezdeném a Legfőbb Ügyésszel. Van egy jó jelöltem: Morvai Krisztina!

oppidum
  Válasz | 2008. február 07. 10:47 | Sorszám: 391
Még jó, hogy nem kapott jutalmat és kitüntetést...
Egyébként mintha büntetendő lenne a hatóság elleni erőszak, nem? Vagy hatóságnak hatóság elleni erőszak-esete nem?


Felfüggesztett börtönbüntetést kapott az a rendőr, aki ittasan randalírozott egy gyékényesi kocsmában, majd autóba ült, és kis híján elgázolta kollégáját.

A 25 éves marcali rendőr ittasan randalírozott egy gyékényesi szórakozóhelyen. Poharakat tört össze, eltolta a helyéről a biliárdasztalt, leverte a tükörgömböt. A tekintélyes mennyiségű alkohol elfogyasztása ellenére beült az autójába, és elhajtott.

Amikor egy kollégája megállította, és igazoltatni akarta, ellenállt az intézkedésnek, az autóval elindult és nekiment, néhány métert tolta is maga előtt. Szerencsére a járőrnek nem esett baja. Az ittas kollégát megbilincselve vitték vérvételre. Közben folyamatosan szidalmazta a járőrparancsnokot és az orvost.

A bíróság szolgálati közeg elleni erőszak, garázdaság, ittas járművezetés és közúti veszélyeztetés miatt nem jogerősen hat hónapi börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását két évre felfüggesztette.

oppidum
  Válasz | 2008. február 07. 10:19 | Sorszám: 390
"a közbiztonság és a közlekedésbiztonság ennél tovább már úgy sem romolhat"

Dehonnem, dehonnem. Romolhat és romlik is.
Hiszen a már unásig ismételteken túl, a szemkilövés és a 'cigányoktól félünk' mellett, rengeteg más fontos dolguk is van - a rend őrzése persze hogy csak marginálisan kerül szóba.

Legutóbb is szemem-szám elállt: mint egy hülye filmben, a levadászós bűnöző talpig festett és hamis hitvesét kísérték álarcos, géppisztolyos, golyóálló mellényes kommandósok vagy hatan. Közpénzből!

Hogy is mondja macisajt?
Nahát!

cuvee
  Válasz | 2008. február 07. 10:06 | Sorszám: 389
"kb. 2 hét kellene ahhoz, hogy fölmérjem a terepet, hogy kikre támaszkodhatom és kikre nem"

Egyet bármibe lefogadnék. Az alatt a két hét alatt valszeg magad köré gyűjtenéd a teljes Mószer Aranka brigádot, akik végi ellened dolgoznának, és az első adandó alkalommal tuttira hátba döfnének.

A Fidesz egészen jó eredményt tudott elérni azzal a köztisztviselői garnitúrával is, amelyet készen kapott. Talán nem véletlenül végezték el pont bolond Fletóék azt a nagytakarítást a közigazgatásban, amit te a jobboldaltól hiányolsz. Most már nagyítóval sem találsz a minisztériumokban "régi kádert". Helyükön Kisgáljék, Újhülyék, Mengelicák osztják az észt miniszteri, államtitkári rangban. Az különbség látható...

A rendőrség az más tészta. Rendörnek, legalábbis Magyarországon eleve az alja megy. Ott, még 1990-ben főtörzsörnesterig bezárólag mindenkit ki kellett volna rúgni mindenkit. A hagyományos rendőrszakmákhoz úgysem értettek.
De talán még most sem késő. A közbiztonság és a közlekedésbiztonság ennél tovább már úgy sem romolhat...

tiszavirág
  Válasz | 2008. február 06. 23:35 | Sorszám: 388
????????????????

Arról volt szó, hogy Hende Csaba kb. 1-2 héttel ezelőtt fölvetette, olyan korrupt a rendőrség, hogy ezzel a hálózattal már nincs mit kezdeni, ha a következő választáson hatalomra kerülnek, föl kell oszlatni a rendőrséget és újra kell szervezni.

Én ezzel maximálisan egyetértek.

Ezután mondta valaki, hogy ezt a katonaságnál is meg kellene tenni, majd én megtoldottam a közszolgálattal.

Antallék annakidején nem tettek ezen a vonalon semmit és soha nem is került a kezükbe a tényleges hatalom.

Ha én egy minisztériumba kerülnék főnöknek kb. 2 hét kellene ahhoz, hogy fölmérjem a terepet, hogy kikre támaszkodhatom és kikre nem és kb. fél év kellene ahhoz, hogy a nemkívánatos elemeket eltávolítsam onnan, vagy marginalizáljam. Szarakodásnak, álszenteskedésnek, jóságoskodásnak semmi értelme.

Ha jól emlékszem mindig "jobboldaliak" voltak azok, akik nagyon örültek annak, hogy alig változott a minisztérium összetétele alattuk, míg a komcsik ha hatalomra kerültek, még a takarítónőket is kirugták seperc alatt.

nemszadista
  Válasz | 2008. február 06. 23:22 | Sorszám: 387
Mesélj mán, te hogyan képzeled el a nagytakarítást... Csak Gyurcsányt, meg a mostani minisztereit rúgnád ki, de mindenki mást a helyén hagynál? Vagy esetleg szerinted még Qrcsányt is a helyén kéne hagyni, csak legyen kormányváltás a dolog neve?
tiszavirág
  Válasz | 2008. február 06. 23:01 | Sorszám: 386
Tudom háklis vagy minden megszólalásomra, mert nem rajongok a radikáljobbért,ezért bármikor hajlandó vagy kicikizni, de én nem mennék ebben a témában tovább a közösségi dolgoknál, de ott viszont nagyon fontosnak tartanám a teljes átvilágítást, mert amíg ezt nem csinálják meg, addig mindig max. addig jutunk el, hogy esetleg megnyerjük a választást, de a hatalom nem lesz a kezünkben.
Cyti
  Válasz | 2008. február 06. 16:46 | Sorszám: 385
Ez már nem rendőrségi botrány, ez már törvényesen működő maffia.
Isten óvjon mindenkit tőlük.
kerekferko
  Válasz | 2008. február 06. 14:28 | Sorszám: 384
"eredetileg határőrök voltak, csak most kerültek a rendőrséghez"

Vajon milyen stikliket követtek el határőrként?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola