Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » A hit és az agyműködés (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A hit és az agyműködés
john batky
  Válasz | 2009. július 16. 10:49 | Sorszám: 176
Nem. Ez van onnan:
Madelon az eb
  Válasz | 2009. július 03. 07:29 | Sorszám: 175
Az alsó kép az 5. elemből van?
onogur
  Válasz | 2009. július 03. 00:46 | Sorszám: 174
Hogy megőszült a Vágó Pityu, mióta nem láttam.
john batky
  Válasz | 2009. július 03. 00:09 | Sorszám: 173
"- Tisztelt Rabbi!
nagyon sok a zsidó vallással kapcsolatos dokumentum filmet megnézek, mert nagyon érdekel. Viszont van egy dolog, amire szeretném a válaszát kérni. Láttam a tv-ben hogy amikor imádkoznak, akkor feltesznek a homlok magasságában egy olyan valamit, mintha 2 kocka(1 nagyobb és 1 kisebb)lenne egymáson. Kérem mondja el hogy mi az, és mi a jelentősége. Elnézést a tudatlanságomért, de nagyon szeretném tudni.

Tisztelettel: M László
Kedves László! Az Ön által látott tárgy nem más, mint az imaszíj (héberül tfilin), amellyel a homlokra és a bal karra erősítenek egy kis fekete dobozt, benne pergamenre kézzel írt ősi imaszövegek vannak, elsősorban Mózes híres imája, a 'Halljad Izrael' kezdetű imádság eredeti héber szövege a Bibliából. Ezt a vallásos zsidók csak hétköznap, a reggeli ima elmondása közben veszik fel, szombaton és ünnepen nem, az imaszíj ugyanis azt jelképezi, hogy fizikai (karunk) és szellemi erőnkkel (homlok) elkötelezzük magunkat Isten és hitünk mellett. Üdvözlettel: Raj Tamás" http://www.zsido.hu/aktiv/rabbiv.php

john batky
  Válasz | 2009. június 30. 10:45 | Sorszám: 172
john batky
  Válasz | 2009. június 24. 17:20 | Sorszám: 171
Ugyan. A sejtés nem bizonyosság... Nekem az óegyiptomiak Kettős Igazság Csarnoka nevű koncepciója rokonszenves.

Ha a memória az agyhoz kötődik, és van tovább, akkor az agyat halálkor hátrahagyva nem sok mindenre lehet majd emlékezni.

A halál a semmibe vagy egy újabb életbe vezet és sok kultúra hitt abban, hogy a későbbiek felé a legfontosabb átmenet. Ám ezt nehéz lenne a halálközeli EEG-k alapján megjövendölni, pláne interpretálni a görbék alapján.

honfi
  Válasz | 2009. június 24. 16:03 | Sorszám: 170
Még a végén kiderítenéd, hova vezet a halál.
john batky
  Válasz | 2009. június 24. 13:42 | Sorszám: 169
Sajnos egy ausztrál EEG-bank lapján már bolondnak néztek. Nem hitték el, hogy pusztán hobbiból akarok elemzéseket végezni különböző célcsoportok között.
honfi
  Válasz | 2009. június 24. 13:05 | Sorszám: 168
csak megbecsülni lehet.
Nem foglalkozom én ezzel, de ha konkrét adataid vannak a halálbamenöktöl, meg a modell is világos, akkor találunk hozzá kész eszközt.
john batky
  Válasz | 2009. június 23. 11:38 | Sorszám: 167
Mesélj a káoszról... szeretném jobban érteni, mi történik a világban...

(Még valami... diszkrét idősor valamelyik fajta törtdimenzióját mennyire nehéz meghatározni?)

john batky
  Válasz | 2009. június 16. 23:42 | Sorszám: 166
Amit nem tudsz, az esetleg Neked nem is fontos. Őrizd meg és menj tovább
john batky
  Válasz | 2009. június 16. 23:36 | Sorszám: 165
Guarda e passa. Egyszerű tarot-bölcsesség.
honfi
  Válasz | 2009. június 16. 23:34 | Sorszám: 164
Ne kötekedj. Még azt se tudom, mi mindent nem tudok.
john batky
  Válasz | 2009. június 16. 18:22 | Sorszám: 163
Mindent tudsz.
honfi
  Válasz | 2009. június 16. 16:46 | Sorszám: 162
elKOPTak pl.
john batky
  Válasz | 2009. június 14. 21:23 | Sorszám: 161
Exactly. De hogy az igazi egyiptomiak hová tűntek... Meg kéne kérdezni Tribuszernét, ő nagy piramisépítő.
honfi
  Válasz | 2009. június 14. 11:14 | Sorszám: 160
Az igazi egyiptomiak nem arabok.
Szervezzek neked egy állást Kairóban, ahol a munkád abból áll, hogy egy üzlet ajtajában alszol éjjel?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. június 11. 14:55 | Sorszám: 159
Csak könyvől ismerem az arab világot. És abban Egyiptom ma is a jobb vidékek közé tartozik. Ez nem Szaud-Arábia vagy Irán. Óriásiak a különbségek, csak mi nem nagyon ismerjük ezeket. Lásd még az ISZLÁM szaktopikban.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. június 06. 13:13 | Sorszám: 158
Mikor régebben? 40 éve, vagy 4000 éve?
Egyébként nekem mint ország nem tetszik, igaz csak a turistavidékeket láttam.
A. E.
  Válasz | 2009. június 06. 10:10 | Sorszám: 157
Egypt (En-us-Egypt.ogg /ˈiːdʒɪpt/ (help·info); Arabic: مصر‎, Miṣr (Misr- Egypt in Arabic.ogg /misˤɾ/ (help·info)); Egyptian Arabic: Maṣr /ˈmɑsˤɾ/; Coptic: kīmi; Egyptian: Kemet) http://en.wikipedia.org/wiki/Egypt

Ők inkább Maszr mondják a wiki szerint, de lehet nem a magyar "ma szar"-ból jön. Régen valóban élt jobb napokat, de szerintem most is egész jó kis ország.

honfi
  Válasz | 2009. június 02. 16:00 | Sorszám: 156
Régen lehet.
Manapság Misr-nek. ( Nem tudom, hogy a francia miserablesböl ered, vagy az egyiptomiakról származik a francia fogalom. ) Mert nyomorultak, valóban.
john batky
  Válasz | 2009. május 31. 19:57 | Sorszám: 155
Az egyiptomiak országukat "kemet-nek, a fekete föld birodalmának hívták. A sphynx-et pedig "Horakti"-nak, jelentése: a horizont Hórusza.
john batky
  Válasz | 2009. május 31. 19:47 | Sorszám: 154
Rákerestem... mindenki Napoleonról ír... szakmai fórumon nem merem megkérdezni, mert kb. 8. hozzászólásom után olyan irritációt gerjesztettem, hogy megkaptam a sárga lapot... kb. "ez egy tudományos tanszék fóruma, menj spam-melni az origo-ra".

Úgyhogy feleim, a legtömörebben azt mondom, azért nincs a Sphynx-nek orra, mert a megértésben minket már csak hátráltatna, a misztikum teljességének igénye nélkül.

De hogy a Sphynx-ről megemlékezzünk ehelyütt, ő kérdezte meg Oidipus-t, mi az, hogy 4 láb, 2 láb, 3 láb?

Nevének jelentése kb.: A Napnyugta Kapuinak Őre. Tehát aki az alvás kapuját őrzi (saját interpretáció)

A. E.
  Válasz | 2009. május 31. 15:26 | Sorszám: 153
-m
az
-képpen
A. E.
  Válasz | 2009. május 31. 15:24 | Sorszám: 152
Nem vicceljetek! Nem láttátok Asterix idevonatkozó részét?

Egy népszerű történet szerint Napóleonék lőtték szét gyakorlatozásként. Én ezt nem hiszem.
http://www.catchpenny.org/nose.html

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola