Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Olvasószoba (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Olvasószoba
keresztkem
  Válasz | 2021. február 17. 00:07 | Sorszám: 959
"Az igazi úriember magtartja a szavát. Akkor is megtartja,ha azt egy kutyának adta."
(Márai Sándor: Föld....föld...)
keresztkem
  Válasz | 2021. január 04. 13:38 | Sorszám: 958
Nem vagyok "költői alkat"annak ellenére, hogy élek néha az IGAZI vers szépségive Fennál indez annak ellenére, hogy idézgetni nem igazán szoktam ilyeneket.
Hajnalban, félálmomban mégis, olykor valahogy 'ELŐJÖN az agyamb' egy-egy olyan verssor-verrészlet vagy költői kép-gondolat, amelyeket azután az egész soronkövetkező napomon "izlelgetek"...De pontosabb, ha azt mondom: a nyelvemen marad az a pár magyar szó, azon töprengve: UGYAN MIÉRT JUTOtt EZ(!), épp ez ÉS ÉPP MOST az álmaim hozadékaként az eszembe. Főleg két ilyen versrészletem 'jön elő alkalmanként. Ezek, "ők"(?!) a következők:

"....De a kocsma bezzeg hangos,
MUNKÁLKODIK a cimbalmos..."
(Petőfi Sándor: Faluvégén kurta kocsma..)
És:
".....múlt idők tündértaván
hattyúi képed fölmerül..."
(Juhász Gyula: Anna örök )

keresztkem
  Válasz | 2020. december 30. 04:46 | Sorszám: 957
Még anno 2015-ben írtam a mostani "sárga gondolá"-n az alábbiakat--melyet most fölidézendő vagyok itt. Azért idézem föl, mert nagyon jónak és "tisztának" vélem akkori irásomat ma is 2020-ban, amit ott "küsszvágócsér" nick névem lejegyeztem, Tahát:

"...Kulka Jánost kiváló színésznek tartom. Kulka Jánost igen intelligens embernek is tartom. Viszont. A HOMOSZEXUALITÁSTÓL EGYSZERŰEN UNDORODOM. Nem a homoszexuális EMBERT vetem meg, hanem ezt a szexualitási formát, szexuális érintkezési gyakorlatot. Tehát SZÉTVÁLASZTOM AZ EMBERTŐL magát a szexualitási viselkedésmódot.
Megpróbálom szemléltetni egy másik eseten magát az érzést az érzelmi beállítódási módot. Tegyük föl, hogy tisztelek és becsülök egy embert: férfit-nőt, mindegy. Mert okos, mert jó, mert intelligens, mert tehetséges, mert segítőkész mert emberséges, mert Istenszerető. És tegyük föl, hogy ennek az embernek az ORRÁN NŐ EGY HATALMAS, BIBIRCSÓKOS SZEMÖLCS. Ahogyan ez a "csúnyaság" kialakul, én ezt az embert nem szűnök meg tisztelni, becsülni sőt szeretni sem
szűnök meg...természetesen. Ám Isten látja a lelkemet, én ennek az embernek a CSÚNYA SZEMÖLCSÉTŐL ELKEZDEK UNDORODNI.Elég baj hogy így van, de így van. UNDORODOM ETTŐL A CSÚNYASÁGÁTÓL, melyről nyilván nem, tehet a szerencsétlen, ám én attól még undorodni fogok. És amennyire a civilizáltságom és intelligenciám engedni, meg is próbálom leplezni ezt az undort, de hogy megszüntetni meg tudom, vagy tudnám, no, ez a legnagyobb és legtisztességtelenebb hazugság lenne részemről. Sajnos ezt az UNDORT megszüntetni nem tudom, és akkor vagyok becsületes és tisztességes, ha ezt a tényt elismerem legalább önmagamnak el. És persze igyekszem az illetővel a leg-emberségesebben viselkedni és a leg-emberségesebb maradni Vele. Hisz' egyébként semmi bajom nincs az illetővel csak az, hogy egy "csúnyaságának" LÉTÉTŐL képtelen vagyok elvonatkoztatni. Nos, valahogy UGYANIGY vagyok én a homoszexualitással is, mint azzal a bizonyos "vadhússzerű szemölcskinövéssel": UNDORODOM TŐLE. És ne kivánja senki azt, hogy erről mást mondjak, mert ez az igazság és nem akarok hazugságba zuhanni. Ha mást mondanék: HA-ZUD-NÉK! Ezt pedig nem akarom. És ezt a Kulka János-"szerű" szuperintelligens művészemberek meg kell, hogy értsék."
Bizony ezt ott akkor "jól megmondtam"! Olyannyira hogy mindez nálam most is érvényes!

keresztkem
  Válasz | 2020. június 24. 07:28 | Sorszám: 956
" Ma délután az Üllői út egyik mellékutcájában eszméletét vesztve összeesett Zetelaki Zoltán, a népszerű színművész.
A járókelők bevitték a közeli klinikára, de ott hiába próbálták a tudomány legújabb vívmányaival--még vastüdővel is--életre kelteni. A jeles színész, hosszú haláltusa után, este fél hétkor kiszenvedett; tetemét átszállították a Bonctani Intézetbe.
A LEAR KIRÁLY esti előadása e tragikus esemény ellenére is zavartalanúl folyt le. Zetelaki késett ugyan egy kicsit, s az első felvonásban feltűnően fáradtnak látszott (néhol szemlátomást a súgó segítségére szorult), de aztán egyre jobban magára talált, s a király halálát már oly meggyőző erővel jelenítette meg, hogy nyíltszíni tapsot kapott érte.
Utána hívták vacsorázni, de nem ment. Azt mondta:
-- Ma nehéz napom volt."
(Örkény István: A színész halála)
EGYPERCES.
keresztkem
  Válasz | 2020. február 06. 05:32 | Sorszám: 955
KORREKCIÓ(AMI NAGYON FONTOS)!
Azt irtam figyelmetlenségből HIBÁSAN(!!!!!!):
"..Ma már csak Páter Nagy Töhötöm van az élők sorában-.."nagyon értelemzavarón és NYILVÁNVALÓAN nagyon valóságidegenül!)
A FENTIEK helyett a:
"..Ma már csak Páter Nagy Töhötöm LEÁNYA(!!!) van az élők sorában..." A HELYES SZÖVEGTARTALOM..NYILVÁN.
A hibáért elnézést kérek Dr.Nagy Töhötöm úr leányától!
keresztkem
  Válasz | 2020. február 06. 05:24 | Sorszám: 954
Még Karácsony előtt jelent meg a KRONOSZ KÖMYVKIADÓ gondozásában Petrás Éva : ÁLARCOK MÖGOTT (Nagy Töhötöm életei alcímű) cimű karcsú kis kötete. Hozzá teendő: Nagy Töhötöm szabadkőműves-ről van szó, a korábbi Páter Nagy Töhötöm S.J. jezsuita szerzetesről, a híres-nevezetes KALOT mozgalom országos hírű--egyik--megalapitójáról. A másik, talán FŐ ALAPITÓNAK mondható személy az 1970-ben Pannonhalmán elhúnyt Páter Kerkai Jenő S.J. volt. Aki--mint tudható 'utóbbiról-- Nagy "Töhi"-vel ellentétben "idehaza" vészelte át akár a legeslegvadabb kommunista időket is, miközben rendtársa Argentinában, s azt megelőzően Uruguay-ban kellett, kényszerűen(!) kellett hogy "jezsuitáskodjon"....ameddig bírta. Merthogy "Töhink" Buenos Airesben kilépett--látszólag(!)...látszólag(?)--Jézus Társaságából, sőt civilként megnősült, feleségül véve egy már ott Argentinában született erdélyi származású magyar hölgyet és életet adva-fölnevelve tisztességben egy leánygyermekének ill. gyermekét. És azután, talán 1968-ban hazatelepedvén, 1979-ben Budapesten--a Rózsadombon(!)-- bekövetkezett haláláig családjával együtt itt élvén 'addig, hamvait néhai feleségével visszaköltöztetvén Argentinába, s maga a felség is leányával visszatelepedvén oda. Ma már csak Páter Nagy Töhötöm van az élők sorában--ha pontosan tudom: Buenos Aires-ben.
Szumma-szummárum: Petrás Éva tudományos kutató fölemlegetett és "most megjelent" könyve HIÁNYT PÓTÓL.... óriási hiányt. És ezenközben ELKÉPESZTŐ TÉNYEKRE DERIT FÉNYT Páter Nagy Töhötöm S.J. életéből--miközben a korról--az 1968 és 1979 közötti TITKOS-, és HÁTTÉRMAGYARORSZÁGRÓL(!)--is iszonyatosan sok olyan eseménytől-tényről számol be taxativ-pontos háttérinformációk révén, amit a jámbor olvasó még csak nem is sejt(HETETT EDDIG). MEGRENDITÓ OLVASMÁNYÉLMÉNY PETRÁS ÉVA fölemlegetett kis kötete--talán nem véletlen a körötte SUSOGÓ ÓRIÁSI INTELLEKTUÁLIS CSÖND!!!
keresztkem
  Válasz | 2018. december 20. 07:03 | Sorszám: 953
Sokadszor olvasom újra Szabó Dezső: Az elsodort falu c.zseniális nagyregényét. A mű már majdnemhogy 100 esztendeje született a NAGY IRÓ lőcsei középiskolai tanári éveiben, de sajnos--sajnos(?)--ma is friss.
A regényalakok valószinűleg ma már az olvasók többsége számára nem fölismerhetők, amint az aktuális történelmi korban fölismerhetők voltak--mint például Kaffka Margit, Ady Endre, Herczeg Ferenc, Molnár Ferenc va gy éppen Tersánszky Józsi Jenő és többek.Cselekményszövése problematikái magyarságszeretete-rajongása azonban egy az egyben "mai"-nak is nevezhető.
keresztkem
  Válasz | 2018. augusztus 05. 06:40 | Sorszám: 952
Olvasó-könyvszerető emberek "fölkapták a fejüket" Szakács Árpád publicista sorozatára, melyben szóváteszi és kifogásolja--és joggal(!!!) kifogásolja--hogy a magyar irodalmi és művészeti közéletet még most 2018-ban is a BALLIBERÁLIS lukács györgyös esztétikán szocializálódott
ú.n. elit urallja és befolyásolja. Melynek utózöngéi a '68-as nosztalgiák zsidó-kozmopolita-balliberális írók-költők-esztéták tevékenységei révén még ma is uralkodóak, elnyomva a magyar-népi-nemzeti szemléletet és értékeket. Olybá' tüntetve fel azt-mindazt, mintha azon a vonalon nem is születtek volna IGAZI ÉRTÉKEK, s ott csak valami szekundér irodalom és kultúra teremtődött volna....Az eszterházypéteres bazmegozóirodalom, és nyafranc böfögések holmi partinagylajosok és hasonlók mesterséges és ú.n. tudományos tekintélyek támogatása révén még mindég úgy csinálnak, mintha ŐK LENNÉNEK "AZ" ÉRTÉK, s ami rajtuk kivükl van az csak bóvli....lehet. S ehhez a disznósághoz a jórészt balliberális kézben lévő és ott PÉNZELT, BŐSÉGGEL PÉNZELT KÖNYVKIADÓK--mint például a Libri és hasonlók--hathatós és következetes támogatást nyújtanak.
panda
  Válasz | 2018. január 10. 20:27 | Sorszám: 951
1. Nem lehet, hanem tényleg affelé akarsz haladni, úgy látom ..
2. Nem vagyok a barátod.
3. Bármikor lehet "válaszolni" egy hsz.-re. Főleg, ha van nekije aktualitása. :-))
4. Nem kell h érdekeljen, de ha érdekel, akkor nem sok hozzászólást kell elolvasnod, hogy megértsd ....
5. De, ha lusta vagy, akkor persze írhatod amit írtál...
Viszont, nem lenne egyszerűbb, hogyha udvariasabb lennél, s mondjuk megkérnél rá, hogy foglaljam össze ...
Na de, most már késő! ... :-)
cibulka
  Válasz | 2018. január 10. 20:13 | Sorszám: 950
Barátom!Lehet, hogy ostoba vagyok, de egy 2012-s beírásra mikor kellett volna válaszolni?
panda
  Válasz | 2018. január 10. 17:14 | Sorszám: 949
Micsodának?? Nem tudsz olvasni?
cibulka
  Válasz | 2018. január 10. 16:59 | Sorszám: 948
Gyors válasz.Mi az értelme?
panda
  Válasz | 2018. január 09. 20:21 | Sorszám: 947
Jaj, nemá' Rendes Kis, hisz' azok is vannak valamiért.... pl. a TESZT-elésér'... Meg is lett az mondva!!
kritikus
  Válasz | 2012. október 05. 17:43 | Sorszám: 946
érdekes helyzet, amikor a francia katona némi viszontagság után feljut egy angol hajóra, hogy a németek elől a tomikkal együtt elhajózzon, s az öreg gőzöst találat éri, kigyullad. mindenkin mentőőv van, akiben működik az életösztön, beugrik a vízbe, megpróbál partra evickélni, természetesen a franciára, hisz annak közelében érte a támadás, viszont egy csomóan a hajón égnek meg.
john batky
  Válasz | 2012. október 05. 17:22 | Sorszám: 945
Nagyszerű író, még gyerekkoromban olvastam a Malevilt, azóta szeretem a fikcióit.
kritikus
  Válasz | 2012. október 05. 14:10 | Sorszám: 944
mostanság Robert Merle van kézben. Két nap az élet.
háborús. szabadságharcosoknak rendkívűl tanulságos.
Békáscity
  Válasz | 2012. október 05. 09:39 | Sorszám: 943
http://mno.hu/vezercikk/politikus-haramia-1109604 Hát igen... olvassátok Mikszáthot is - óriási !
Gyöngy
  Válasz | 2012. szeptember 14. 20:14 | Sorszám: 942
szánalmas figura szánalmas véleménye
kritikus
  Válasz | 2012. szeptember 14. 08:19 | Sorszám: 941
szánalmas kifogás.
Gyöngy
  Válasz | 2012. szeptember 14. 01:07 | Sorszám: 940
Sajnos, kénytelen voltam elköltözni. Látod, a kritikátlanok mindenhová odapofátlankodnak ...
kritikus
  Válasz | 2012. szeptember 13. 23:16 | Sorszám: 939
szánalmas vagy.
Gyöngy
  Válasz | 2012. szeptember 13. 23:01 | Sorszám: 938
Miféle élményeket is tártál elénk a köpködésen kívül, amit elő méltóztatsz itt adni ? (Szívesen, máskor is, ha megszorulnál keresőprogram-használat ügyben .)
kritikus
  Válasz | 2012. szeptember 13. 22:27 | Sorszám: 937
gondolod, hogy nélküled nem tudnám használni a keresőprogramot?
hát, köszönöm nektek a rengeteg figyelmet, fájlalom, hogy olvasmányélményeitekbe nem avattok be ily intenzitással, mint a kis köpködőversenyetekbe.
pedig, amint látható, ez az olvasásról szóló topik.
Gyöngy
  Válasz | 2012. szeptember 12. 20:18 | Sorszám: 936
http://en.wikipedia.org/wiki/David_Nicholls_%28writer%29

Csak hogy ne legyen neki ismeretlen .

panda
  Válasz | 2012. szeptember 11. 21:14 | Sorszám: 935
"David Nicholls: Egy nap"

Húúú, nagybötűk!... Kopiríroztattad?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola