Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen
masszo
  Válasz | 2003. március 15. 16:40 | Sorszám: 25
Tényleg szenzációs ujság, hogy Kovácsot nem fütyülték teljesen ki. Ezt meg kéne írni a Népszavában.
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 15. 15:33 | Sorszám: 24
Megnéztem a Diuna TV-n az ünnepséget. Szép volt. Arafelé úgy látszik nem vevők az itt szokásos bunkóságra. H valami, ez engem nagyon megnyugtat. Talán egyszer Magyarországon is elérjük az Erdélyben most bemutatott ünnepi kultúrát.
Nabuko don Ozor
  Válasz | 2003. március 14. 21:05 | Sorszám: 23
Szerettem volna látni a Kárpátok Géniuszának képét, amikor kifütyülték...
Zsóka
  Válasz | 2003. március 14. 20:53 | Sorszám: 22
Nem tehetek rólla esküszöm, de ha megpróbálom elképzelni HKovács képét kifütyültetése közben, nekem mindig a Ceausescu képe ugrik be élete utolsó parádéján Bukarestben, ahol kifütyülte az Istenadta.
Ámbár neki meglepetés volt a dolog, nem mint holnap Hkovácsnak.
Ha a Duna műsort változtat és nem adja élőben, én többé nem nézek televiziót!Az nem lehet, hogy ezt a kis örömet is elvegyék tőllünk!
Nabuko don Ozor
  Válasz | 2003. március 14. 20:36 | Sorszám: 21
"Én tudom miért megy H.Kovács Marosvásárhelyre.
Csak azért, hogy az ott élő magyarokat is le lehessen csőcselékezni."

Ez nem is olyan nagy képtelenség. A professzionális, ballib-barát televízsön tudjuk mire képes. Szinte látom a szemeim előtt a képeket.
HKovács ünnepélyes arccal, szép nagy kokárdával a mejjén kiáll a tömeg elé (egyre hangosabb mormogás, elszórt fütty és bekiabálás). Kenetes-veretes stílusban szól arról, hogy lám, már 48-ban is ... Megyó is megmondta, hogy a köztársasági eszmét ...(egyre hangosabb fütyölés)... és a nemzeti egység hagyományait visszük tovább...( a fújjolásba és fütyölésbe itt-ott gúnyos röhögés vegyül).
Hkovács méltóságteljesen elkeseredett képet vág ...sitt..
Egy kopaszra nyírt fejű tagbaszakadt fazon (statiszta, órabér: 1000Ft/óra+teljes ellátás), kezében Árpád-sávos zászlóval habzó szájjal (Odol fogkrém+Baba szappan keverék a szájban) ordít, közben fellök egy fejkendős nénikét.
...sitt... Halinagatyás-bocskoros oláh (hajléktalan alkalmi statiszta, a göncöt pedig a bolhapiacon úgy sózták rá a kellékesre, mint székely népviseletet) gyűlölettől eltorzult pofát vág, a kamera felé vicsorítja mind az egy fogát és meglóbálja a kezében tartott tojást (friss cseh tojás a debreceni TESCO-ból)... a tv szpíker közben kommentál: egy székely férfi záptojást dobott Magyaroszág külügyminiszterére)...
Hkovács tovább beszél, megpróbálja túlordítani a tömeget ... "És a magyar nép hamarosan újra egyesül szabadságban és jólétben az Ejurópai Junió égisze alatt"... közelkép: egy mosolygó fiatalasszony, egyik karján gödrös arcú csecsemő, a másik kezében az EU zászlaja...,de őt is odébb taszítják, ... a kamera közben hirtelen rásvenkel egy csoport fiatalra, akik magyar zászlóval a kezükben fujjolnak... nagytotál kép: a kivezényelt román rohamrendőrök elkezdik hátrább szorítani a tömeget...

Persze ez csak egy (amatőr) variáció. A Valóságsók mesterei ennél sokkal jobban koreografált helyszíni tudósítást is össze tudnak hozni az un. csőcselékről.

nemszadista
  Válasz | 2003. március 14. 19:16 | Sorszám: 20
Mint írtam, ez nem rövidtávú program.
Addigra meg Csonka-Mo és Románia is az Európai Birodalom része lesz.
Zsóka
  Válasz | 2003. március 14. 19:07 | Sorszám: 19
Kakcsikám, elkéstél! Az RMDSZ azonnal megpróbáltalefújni, de már késő volt.Aztán megpróbálta elbagaterizálni, de ez sem sikerült.Úgyhogy szerintem Markó most űl zokogva a sarokba és a körmét rágja
Kívánjunk neki jó étvágyat (és még egy néhány dolgot)
Zsóka
  Válasz | 2003. március 14. 19:02 | Sorszám: 18
Hát igen.Én azon vagyok az ott élő unokatestvéremmel, hogy amit nem kaptunk vissza azt szép csendben visszavesszük.Kiadtuk bérbe egy tisztességes gazdának, aztán majd, ha nyugdíjas leszek.... meglátjuk.Végül is Debrecentöl 30 KM-re van csak.
Még mindig lehet visszaszerezni,Apám most kap vissza még 10 hektárt.Húzzák, nyúzzák de nem tudják megakadályozni.
Monjuk azt nem tudom elképzelni, hogy éppen szőlőt kapálok
kpista
  Válasz | 2003. március 14. 14:38 | Sorszám: 17
Székelyudvarhely környékén már valószínűleg nem úszná meg egy szimpla kifütyüléssel, ott már valószínű, hogy rohadt paradicsom meg záptojás is repkedne.
Gyéressy Károly
  Válasz | 2003. március 14. 14:16 | Sorszám: 16
Majd írd be ide, ha megkaptad a román állampolgárságot! Csodálkoznék, ha megadnák.
Gyéressy Károly
  Válasz | 2003. március 14. 14:14 | Sorszám: 15
Nem titkolom, jót mosolyognék, ha kifütyülnék H. Kovácsot.
Tartok tőle azonban, hogy a szándék nyilvánosságra kerülése után Markóék lefújják a fujjolókat.
kpista
  Válasz | 2003. március 14. 08:55 | Sorszám: 14
Höhö, örüljön, ha csak kifütyülik.
sokaduma
  Válasz | 2003. március 14. 08:29 | Sorszám: 13
Remélem, élőben közvetíti minden adó, és közkívánatra másnap megismétlik
Macisajt
  Válasz | 2003. március 14. 04:53 | Sorszám: 12
"és nincs valahol bennetek, hogy majd visszamentek, amikor a dolgok úgy fordulnak?"

Nos.Más nevében természetesen nem tudok.. )
Hanem. Amit viszont én tudok az az egyfelől, hogy vissza lehet(ett) szerezni (és talán még mindig lehet) egy halom "jussot"... Másrészt, lehet(ett) venni. (És kell is.. jelige:"vásároljuk vissza" )
A lényeg: nem feladni, nem otthagyni, nem "kivonulni"...
Aztán meg majd csak lesz valahogy :-)

Nahát

Mallow
  Válasz | 2003. március 13. 22:27 | Sorszám: 11
Fütyüljék ki! Ami jár, az jár!
nemszadista
  Válasz | 2003. március 13. 22:25 | Sorszám: 10
OFF
és nincs valahol bennetek, hogy majd visszamentek, amikor a dolgok úgy fordulnak?
(Csak azért kérdem, mert mi 10-15-20 év múlva Erdélybe szeretnénk költözni. Egyébként az én és a teljes, tágabb értelemben vett családom csonka-magyarországi, a feleségemé viszont erdélyi.)
Macisajt
  Válasz | 2003. március 13. 20:59 | Sorszám: 9
"egyszerre érkeztünk..."


Mentségemre(mentségünkre), hogy mi nem hagytuk el az anyaországot, viszont az anyaország már hagyott ott többször is minket...

Nahát

Zsóka
  Válasz | 2003. március 13. 19:57 | Sorszám: 8
Akkor naggyából egyszerre érkeztünk...
Ortodox templomnak! Atyám ! Nehogy hagyd, van már neki így is elég, több is a kelleténél!
Nekünk csak a földek egy részét sikerült visszaszerezni, de még nem adtam fel!
Macisajt
  Válasz | 2003. március 13. 14:44 | Sorszám: 7
" Macikám, csak nem nosztalgiázol?! "

Dehogynem... ( Képzeld csak el, a családom ott kapott már 1614-ben a Bethlen Gábor féle Conscriptioban "valamit"...
És én az 1990 március 15-i magyarellenes pogrom (ahol Sütő is szemevilágát vesztette) után fogtam a vándorbotot...
No de az "ősi juss" egy részét már dafke is visszaszereztem... Pedig egy pópa már lyól kinézte magának, hogy aszondja pont jó lenne (nekik)ortodox templomnak...Hát abból nem esznek..

Nahát

sokaduma
  Válasz | 2003. március 13. 13:34 | Sorszám: 6
Így van! Dinamikusan kell szemlélni az eseményeket, nem pedig mereven ragazkodva valamiféle ártalmas időrendiséghez!
Zsóka
  Válasz | 2003. március 13. 13:13 | Sorszám: 5
Macikám, csak nem nosztalgiázol?!
Remélem élőben adja legalábba Duna TV, hogy mi is élvezkedhessünk egy kicsit.
Ezek után azt várom, hogy mikor mondja le a hazug a látogatást bokros teendőire valo tekintettel.
Macisajt
  Válasz | 2003. március 13. 07:20 | Sorszám: 4
"De inkább hagyom a székelyekre.Nem hiszem,hogy félteni kéne őket "

No igen... Pontosan 13 éve még ott folyt a csata Bernády György városában azon a Senki Alfonz által említett " szép főtéren", a szecessziós Városháza előtt...

Nahát

Pirítós
  Válasz | 2003. március 13. 02:36 | Sorszám: 3
Én tudom miért megy H.Kovács Marosvásárhelyre.
Csak azért, hogy az ott élő magyarokat is le lehessen csőcselékezni.
Csőcseléknek pedig lószerszám a seggébe, nem státusztörvény!
Hogy a státusztörvényt korábban nyírták ki, mint hogy a marosvásárhelyiek kifütyülik majd H.Kovácsot?
Hogy H.Kovácsot éppen hogy azért fogják kifütyülni, mert kinyírták a státusztörvényt?
Az események időbeni sorrendje egyáltalán nem olyan lényeges, mikor ennél sokkal fontosabb, hogy kiderül, hogy Marosvásárhelyen is van csőcselék!
Hali,
Pirítós
k.o.
  Válasz | 2003. március 13. 01:33 | Sorszám: 2
Helyes,nagyon helyes.Komolyan mondom,gondolkozom rajta,hogy csak ezért leutazom.
De inkább hagyom a székelyekre.Nem hiszem,hogy félteni kéne őket
Macisajt
  Válasz | 2003. március 12. 17:04 | Sorszám: 1
"Marosvásárhelyen akarja tartani, ahol a Kulturpalota előtt mondana beszédet (gyönyörű épület, akár a főtér is)."

Nekem mondod? )

"). Helyi szervezetek tiltakoznak az ellen, s arra készülnek, hogy kifütyüljék az erdélyi magyarság ügyét sutbavágó politikust!"

Szeretni fogják a H. Kovácsot...
A "23 millió-csipőprotézisért is-beözönlö románért"...Na, azért különösen...

Nahát

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola