Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen
Zsóka
  Válasz | 2003. március 17. 12:31 | Sorszám: 100
OK, te nem csőcselékeztél,visszavonom.De azért mégigéred, hogy egyszer hosszabb időre elutazol Erdélybe, hátha megcsap a székelyföldi szél? Nagy élmény lesz, megigérem.
Zsóka
  Válasz | 2003. március 17. 12:23 | Sorszám: 99
Egy frászt! Otta lábukkal tüntettek az emberek.Azzal a lábukkal, amelyiket fel sem emelték egy kovács nevü képződmény kedvéért.
tibicsoki
  Válasz | 2003. március 17. 11:25 | Sorszám: 98
a 86-osnak a Rejtő-topicban lenne a helye, annyira Dörrögös lett...
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 17. 11:11 | Sorszám: 97
Bocs, kevertelek sissyvel.
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 17. 11:08 | Sorszám: 96
Bocs, kevertelek suppival.
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 17. 11:07 | Sorszám: 95
Édes sissy!
Harmadjára talán sikerül leírnod a szót. Nem "Poszgraduális", és nem "Prostgraduális". De valóban van hasonló szó, diploma utáni, vagyis posztgraduális képzésről van szó. Ehhez semmi köze annak, hogy Orbánt semmilyen protokoll szabályai nem kötelezhetik semmire, ugyanis nem állami vezető, egyszerűen bukott és jelen pillanatban pozícióval nem rendelkező miniszterelnök.

Akármilyen boldogan hivalkodsz azonban a tudatlanságoddal, ott még nem tartunk, hogy meghatározd, ki mehet be az EU-ba és ki nem. Veled szemben én tudom, hogy az EU-ban a hozzád hasonló, vitapartnereiket baromnak nevező szegény embereknek is helyük van.

Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 17. 11:01 | Sorszám: 94
Nem bukott politikus, hanem bukott miniszterelnök Horn is, ezt éppen jobboldali olvtársaink vésték naponta kétszer eszembe 1998 után.

Én azért baromnak nem neveztelek, de hogy egyenlő legyen a helyzet, most jelzem: te is.

Orbán nem volt itt a nemzeti ünnepen, helyette egy számára egyáltalán nem kötelező aktuson vett rész külföldön. Ennyi, kár tovább ragozni. Előadtad itt a nemzetközi protokoll szabályait, nagyképűsködsz, "Poszgraduális"-ozol, stb, szerintem ennyi ebből elég. Holnapra kideríted, hogy Djindjics és Orbán minden héten együtt golfoztak titokban.

toloba
  Válasz | 2003. március 17. 10:17 | Sorszám: 93
"Igen, sikerült! Csodálatosan megrendezett ÜNNEP volt tegnap a várban!Felemelő és méltoságos.Sajnos nem tudtuk végig várni, mert a gyerek fázott...

Bizonyára Marosvásárhelyen is ez volt a helyzet.

Macisajt
  Válasz | 2003. március 17. 10:00 | Sorszám: 92
Nem, te valóban nem "csőcselékeztél".( a rúd igen)
Hanem az én 53.sz. hozzászólásomat értette úgy, hogy egy kalap alá vett a rúddal...

Nahát

toloba
  Válasz | 2003. március 17. 09:56 | Sorszám: 91
"Toloba és Rúd olvtárs nem tudja miről beszél,amikor elcsőcselékezi az ottaniakat."

Zsóka kedves!

Hol csőcselékeztem? Bizony nem emlékszem.

suppi
  Válasz | 2003. március 16. 23:07 | Sorszám: 90
Ilyen alapon bukott politikus Horn is és kormánya Megyóval együtt.
Sejtettem, hogy lesz a balról olyan barom, aki éppen a temetésen való részvételt kezdi óbégatni, mint a nemzeti ünnepen való távolmaradás mentségét. Bezzeg, ha itthon lett volna, most éppen a szövegén rágcsálódnátok. Orbán nem a nemzeti ünnepen való távolmaradás szükségességét érezte , hanem a tisztelet leróvását olyan személy előtt, aki valóban gyökeres változtatásokat kívánt végbevinni országában, aki megpróbálta lerakni a demokrácia alapjait egy olyan országban, ahol még évtizedekre lesz szükség az elmúlt másfél évtized háborúinak feldolgozásához. És éppen a volt komcsik és titkoszszolgálatisok által szervezett maffia áldozata lett. (most bezzeg nem hozza fel senki Orbán Miloseviccsel való hasonlatát). Ezen kívűl elképzelhető, hogy valóban baráti szálak fűzték hozzá.
Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 20:45 | Sorszám: 89
OK, azután vettem észre miután már írtam.
Mivel családom miatt érintettnek érzem magam, első perctől figyeltem az eseményeket.Ilyen nem volt.Olyan volt, hogy csak az RMDSZ mondhatja meg ki a magyar, legalább is ők azt szerették volna,de hogy az egyházak egyedül,szóba nem jött.Az volt markóék első veresége az ügyben, amikor az egyházakat is bevonták a dologba.
Itt csak a rémhíreken lehetett felháborodni, és az olvasott "mű" bizony vastagon annak minősül.
karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 20:31 | Sorszám: 88
olvastam, kedves Zsóka, ha nem vetted volna észre, a 81-ben abból idéztem

emlékeim szerint ez a "magyar csak az lehet, aki valamelyik keresztény egyház tagja" ötlete talán Tőkéstől származott (de erre nem esküszöm meg és most lusta vagyok utána nézni)

vagyis a felvetés megvolt, az egy másik kérdés hogy - nagyon helyesen - lehurrogták/elvetették, stb.

és aki felháborodott ezen a felvetésen, az jogosan tette

Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 20:18 | Sorszám: 87
Nem találnak a könyvtár vezetésére egy tisztességes embert? Ez tényleg csak annyira hiteles mint karsai, megkockáztatom:sőtt!
Csakhát sajnos az RMDSZ-nek ez pont így jó,eltereli a szót a lényegről, és a végén még úgy tünhet mintha ők harcolták volna ki, hogy ez az állat is kaphasson abból az igazolványból, amit mindenképpen megkapna.
sissy
  Válasz | 2003. március 16. 20:15 | Sorszám: 86
Kedves RUD!
Honnan szeded azt a sok bolondságot amít összehodasz.A Prostgraduális képzés Magyarországon ismert szóhasználat. Én csak felhomályosítottalak, hogy hol tudod homájos ismereteidet megvílágosítani.Légyszives a Demokrácíában hangoztastd, hogy "Bukott ME"pl.Prodi most épp a mi EU csatlakozásunkat egyengeti, de van ezer példa. Tudodd, ha lehetne én a hozzádd hasonló felfogásu, okosnak képzelő,félinformált alakokat valahogy kihagynám az EU- ból, mert még ott is képesek bajt keverni ahol nincs.Ezutal szépen megkérlek az eredi témához visszatérni, s már felajánlottam, hogy egy "pofa sör" mellett vítasuk meg a dolgokat.
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 16. 20:02 | Sorszám: 85
Senki nem modta, hogy Orbán volt az egyetlen bukott politikus a temetésen. A kérdés az, hogy erre kötelezi-e őket a protokoll? Nem kötelezheti, mertr a hivatalban nem levő vezetők nem alanyai a nemzetközi protokollnak. Érted? Nem kötelező elmenniük, de Orbnán szükségét érezte, hogy egy nemzeti ünnepen távol legyen. Ennyi.
Nyugodtan leszállhatsz a demokratikus, egyetemi végzettségű magas lóról - háttal ülsz rajta.
Kedves sissy. Külföldön élni, az nem végzettség. Kár eljátszani a nagydoktort. Hol hallottad ezt a "Poszgraduális" képzést? )) Jó.
Macisajt
  Válasz | 2003. március 16. 19:54 | Sorszám: 84
"Ez kísértetiesen hasonlít a 23 millió románnal való riogatáshoz.Mert ugye egy szó sem igaz belőlle."

Hát ez az...Hogy ilyenről amit Spielman bebőffentett, szó nem volt... De ő rögtön és azonnal ugrott...
És mondom, ez nem akárki...történelmi előadásokat tart, grünferenciákon vesz részt stb., sőt , ő vezeti az erdélyi
magyarság világhírű konyvtárát, a Teleki tékát is....
(olyan karsais...rögtön a fotó történet kapcsán ez jutott az eszembe...)

Nahát

Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 19:47 | Sorszám: 83
Tudom, hogy most provokálsz, de egye fene...
Ez kísértetiesen hasonlít a 23 millió románnal való riogatáshoz.Mert ugye egy szó sem igaz belőlle.Ugyanis az RMDSZ tagságigazolása már elég ahoz, hogy megkapja valaki az igazolványt.Nem szükséges egyházi igazolás.Az Apám is így kérte, mert haragszik az ottani református papra, a katolikushoz meg nem engedte el a vastag nyaka.
Te! Vajon HKovács nam innen lopta az ötletet?
Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 19:37 | Sorszám: 82
Olvasd el a cikket amit Maci beírt a 74-esben.Utánna beszélgetünk, addig nem érdemes.Nagyon sok minden került a begyembe.
karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 19:37 | Sorszám: 81
Olvasom a minap, hogy "az RMDSZ" (vagy annak bizonyos szegmentuma, részkörei, hangadói között egy csoport, az ideológia- és stratégia-kidolgozók egy kicsiny szelete – próbálom enyhíteni tagságomból következôen a hír sokkoló voltát) "beleszólást kér a Magyar Köztársaság hatóságainak tevékenységébe: jogot akar formálni arra, hogy ô állapítsa meg, ki számít magyarnak Romániában. Az RMDSZ" (kisebbségben egy kicsiny szókisebbség) "szerint magyar csak az lehet, aki valamelyik keresztény egyház tagja.

kommentáljad csak picinyem, hallasd a hangod...

karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 19:32 | Sorszám: 80
öntsd ki pici szíved...
Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 19:26 | Sorszám: 79
JÉZUSOM!
Macikám, elolvastam,felháborít, de azt javaslom ebbe ne menjünk most bele,mert a végén megint zsidózni fogok és hát tudod megigértem magamnak...
sissy
  Válasz | 2003. március 16. 15:47 | Sorszám: 78
Kedves Rud!
"kicsit felüről nézel haza" megjegyzésedet, mert én nem nézek sehonnan, pláne felüről, mert még élek.A részvevő vendégekről meg akkor tudom kífejteni véleményemet, hogy ki mindenki képvíseltette magát, ha ismerem a listát, de úgy tudom, hogy nem csak DR.Orbán Viktor volt az egyetlen, aki korábban állami tisztséget viselt valamelyik országban, s jelenlegi kormánynak nem tagja, ettől függetlenűl részt vett a szertartáson.A Nemzetközi Protokolláris szabályokat több kiadványban vagy valamelyik Egyetem Proszgraduális képzésen elsajátídhatodd, ha van előképzettséged.Megjegyzem a Maci-Laci nem felel meg.
Macisajt
  Válasz | 2003. március 16. 15:34 | Sorszám: 77
" Mádl felpofozásával nem értek egyet.
Akkor sem, ha Kertészt nem szeretem, ("


Most már brummogni fogok...
És kérem az olvtársakat, hogy beírás előtt pillantsank fel a topic címére...
És azt is közlöm, hogy Kertész meg Mádl máshol van...

Nahát

MarcoP
  Válasz | 2003. március 16. 15:30 | Sorszám: 76
Mádl felpofozásával nem értek egyet.
Akkor sem, ha Kertészt nem szeretem, (mivel ő sem szeret engem).
Kokárdás labanczoknak viszont szívesen lekevernék egyet.

Már maga az egy perverzítás, ahogy a nemzeti függetlenség ünnepén a nemzeti függetlenség feladására (EU belépésre) szólítanak fel...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola