Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen
tibicsoki
  Válasz | 2003. március 24. 09:35 | Sorszám: 200
"Ha megszavazta, akkor egyetértett vele. "
Ezt komolyan gondolod? De tény, hogy megszavazta. "Népszerűségi okokból"

"Miben is nyilvánult meg Orbán arroganciája?"
Az összes érintett államban azt a képzetet keltette, hogy "márpedig q*ra nem érdekel, mit gondoltok, akkor is bevezetjük". Tudom, hogy a komolyabb egyeztetés sem okvetlenül lett volna eredményesebb, de illett volna megpróbálni.

Az szdsz álláspontját nem kívánom ismertetni, arra hívtam csak fel a figyelmet, hogy az egyetnemértés nem okvetlenül jelent valamilyen nemzetvesztő és nihillista álláspontot, hanem azt, hogy van ennek más, békésebb útja is.
Ha érdekel, bizonyára megtalálod valahol.

Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 24. 09:31 | Sorszám: 199
Megjegyzendő,hogy Orbán és Nastase megállapodása alapján például eltűnt Románia viszonylatában a hozzátartozói igazolvány...
milán
  Válasz | 2003. március 24. 09:19 | Sorszám: 198
Ha megszavazta, akkor egyetértett vele. Az Orbán-Nastase megállapodás után nem csak az igazolványok maradtak meg, hanem minden kedvezmény, csak a munkavállalási részt módosították. Az elcseszőket a mai kormányban keresed (pl.Kovács 7 pontja,stb.)! Miben is nyilvánult meg Orbán arroganciája?
Abban egyetértünk, hogy a támogatások mértékét növelni kell. S hol találhatom meg a szadesz álláspontját?
A maszop szerint, ha csak tájékoztatták őket, akkor H.Kovács bá, miért koccintott ama nevezetes "tájékoztatón"? Vajon a kormány (H.Kovács)mikor "tákékoztatja" az ellenzéket és a határontúli magyar szervezeteket a törvény módosításáról, Verheugen helyett?
tibicsoki
  Válasz | 2003. március 20. 16:56 | Sorszám: 197
Én tudok olyat, aki nem örül neki (nyilván a törpe kisebbség), mert neki ahhoz nem kell igazolvány, hogy magyar legyen.
Senki se mondta, hogy megélhetési magyarok lennének, én a támogatás egy más módjáról beszéltem.
Szerintem meg nem kifizetődőbb. Nem tudom, te honnan írsz, de nem konfrontálódjál már más bőrére. (Tudod, mindenki a saját f*-át...)
Tappancs
  Válasz | 2003. március 20. 16:39 | Sorszám: 196
A románok, szlovákok, ukránok, szerbek szemét nem az anyaországi támogatás böki, hanem a kisebbségi magyarság puszta léte.
Kifizetődőbb az összeütközés vállalása, mert különben Dzurinda lepöcköli puhány kormányfőnket mint egy kellemetlen bogarat, Nastase pedig föltörli vele a Kempinski padlóját.
Az szdsz-nek mindig is nehéz volt megértenie, hogy a magyarság érzelmi kérdés; a legtöbb külhoni magyar nem megélhetési magyar (sőt vállalják a magyarságukkal járó hátrányokat), és pusztán a magyarigazolványnak is tud örülni, anélkül hogy ideáramlana dolgozni vagy más kedvezményt venne igénybe.
tibicsoki
  Válasz | 2003. március 20. 16:05 | Sorszám: 195
A maszop azért szavazta meg, mert nem akart nemzetietlen lenni, amúgy nem értett vele egyet tudomásom szerint.
A státustörvény azért elcseszett, mert az igazolványon kívül alig maradt belőle valami, csak még jobban felhergelték azokat, akiknek az anyaországi támogatás böki a szemét.(Olcsó lenne most azt mondani, hogy Orbán arroganciája sem tett jót, de ettől függetlenül sem jött volna össze.)
Kevesebb politika, több, de legalábbis jobban átgondolt pénz kellett volna véleményem szerint, nem ennyire demonstratívan. (Valakinek már javasoltam ezt, nézz utána az szdsz álláspontnak - már már ha nem derogál, tudni fogod, mire gondolok.)
Nem siklottam át afelett, amit mondtál, te nem figyelsz:
A fidesz szerint egyeztettek, a maszop szerint tájékoztatták őket, ez a két dolog nem ugyanaz.
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 20. 15:52 | Sorszám: 194
Egyre kukábban kommunikálsz? Miért nem azt írod, amit írni akarsz?
Macisajt
  Válasz | 2003. március 20. 11:39 | Sorszám: 193
Elftársak !

Ballib utódszocialdemokrata elftársak máris megtalálták a megoldást: betiltják a fütyölést )

részletek: http://www2.mno.hu/index.mno?cikk=134839&rvt=68&norel=1


Nahát

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2003. március 20. 11:13 | Sorszám: 192
ha ezt mondjuk Kovács kötötte volna.
Teljesen abszurd feltételezés; nekik ilyen eszükbe sem jut. Ők alapszerződéseket szeretnek kötögetni, természetesen az ottani magyarok megkérdezése nélkül.


a totálisan elcseszett státustörvénnyel
Fejtsd már ki: miért?

milán
  Válasz | 2003. március 20. 11:05 | Sorszám: 191
Fejtenéd már ki bővebben miért is "totálisan elcseszett" a státusztörvény? S ha totálisan elcseszett miért is szavazta meg a maszop?
A Parlament véleményét ugyan nem kérte ki, de a parlamenti pártokét igen, ahogy azt már egy előbbi hozzászólásomban leírtam, de te úgy látom átsiklottál felette.
A paktumnak úgy tudom, hogy egy titokban összehozott, elvtelen megállípodást szoktak nevezni. Na nem ez a lényeg.
A ha-val kezdődő mondatok történelmietlenek, de elméleti síkon elmerenghetünk rajta. Biztos lennének olyanok, akik bírálnák, kritizálnák, de H.Kovács nem írt volna alá ilyen "paktumot", legfeljebb olyat, mint a 7 pontos hülyesége. Oh!Orbán feküdt le Nastasenak? Akkor a Megyóék mit csináltak a Kempinskiben? Orgiát? Egyébként a megállapodás nélkült nem engedte volna a baráti román kormány a törvény alkalmazását!
milán
  Válasz | 2003. március 20. 10:54 | Sorszám: 190
E mondat nem azt jelenti, hogy szerintem is zavaros. E mondat azt jelenti, hogy lehet, hogy zavaros, de az is lehet, hogy neked magas. Nem kell értened. Nem kényszerít senki.
tibicsoki
  Válasz | 2003. március 20. 09:57 | Sorszám: 189
Igen, Ov szerint ő egyeztetett mindenkivel, aztán erre valahogy utána senki nem emlékezett.
Se külföldön, se belföldön.
tibicsoki
  Válasz | 2003. március 20. 09:53 | Sorszám: 188
Ok, énis lassan mondom.
Amire én gondoltam: nagyobb jelentőségű döntés előtt OV sem kérte ki a parlament véleményét.
A 23 millió román beözönlésével kapcsolatos fenyegetőzést én sem tartottam másnak mint a politikai harc részének(40%-os gázáremelés, stb).

Kíváncsi vagyok viszont, hogy vélekednétek erről az paktumról, ha ezt mondjuk Kovács kötötte volna.
OV ezzel a totálisan elcseszett státustörvénnyel kényszerpályára került, le kellett feküdnie nastasénak, nem rajta múlt, hogy a kutya se (még a magyarok sem) érdeklődtek a nagyszerű magyarországi munkavállalás iránt.

Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 20. 09:46 | Sorszám: 187
"Zavaros, de lehet, hogy csak neked magas."
E mondat azt jelenti, hogy szerinted is zavaros, amit írtál. Az előző szerint ráadásul nem érthetem. Akkor miért kellene értenem?
milán
  Válasz | 2003. március 20. 09:42 | Sorszám: 186
Ah, ezt te nem értheted! Tiszta vagyok mindenféle szempontból és értelemben. Zavaros, de lehet, hogy csak neked magas.
milán
  Válasz | 2003. március 20. 09:38 | Sorszám: 185
Igen, a legendák hosszú életűek. Azon bizonyos megállapodás megkötését megelőzte egy ötpárti megbeszéles,tájékoztató. A hírek szerint még koccintottak is a megállapodásra, a mszp-t H.Kovács képviselte. Tehát az aláírás után egy olyan "szerződést" támadott remegő testtel, amelyre ő maga is áldását adta és még koccintott is rá!! Nekem különösen tetszett, amikor jó Kovács Orbán mosolyát elemezte (az állat, bocsánat a durvaságért).
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 20. 09:36 | Sorszám: 184
Kicsit zavaros vagy, de megvárom a tisztulást. Szóval: mi van?
milán
  Válasz | 2003. március 20. 09:30 | Sorszám: 183
A csürhe, csőcselék dánok, auszrálok, franciák, németek.
milán
  Válasz | 2003. március 20. 09:26 | Sorszám: 182
Érzelmi megnyilvánulás = indulat, és a csók?
"Kovács úr! Most alul-,vagy túlszeretni jött minket?"
(Transzparens Marosvásárhelyről.) A büdös csürhéje, bocsánat, csőcselékje!
Vata
  Válasz | 2003. március 19. 23:44 | Sorszám: 181
Például Rabin a Rúdas mit szólna, ha Horthy Miklós unokája lenne az EU. nagykövete Magyarországnak?

Vagyí a Croy - Chanell nemzetség egy élő tagját visszahívnánk köztársasági elnöknek?

Ezek még az enyhébb változatok, de mi volna, ha Szálasi leszármazott lenne valamely politikai államtitkár... vagy kormányszóvivő?

nemszadista
  Válasz | 2003. március 19. 23:34 | Sorszám: 180
Idézet:

Nincs annak jelentősége, hogy ki volt karhatalmista, kommunista, akármi, ha a többség ezt elfogadja.

Gusztustalan.

... pont egy ilyen Rúd-féle sikoltozna legjobban, ha mondjuk egy hungarista múltú személy kerülne
valamilyen politikai hatalmi pozícióba.

nemszadista
  Válasz | 2003. március 19. 23:26 | Sorszám: 179
Atyaúristen! Ez komoly??
Mikor és hol volt ez a rettenetes komcsi blődség?
MarcoP
  Válasz | 2003. március 19. 18:41 | Sorszám: 178
Lassan mondom, hogy tibicsoki is megértse:

OV sohasem tette lehetővé 23 millió román munkavállalását.

Ez csak Hazugkovácsék szokásos hazudozása volt.

Vagy Te még mindig elhiszed?

tibicsoki
  Válasz | 2003. március 19. 17:28 | Sorszám: 177
Nem a lényegre reagáltál.
Bordódy Kristóf
  Válasz | 2003. március 19. 17:18 | Sorszám: 176
Jönni jöhettek volna; nagyrészük azonban vissza is fordulhatott volna izibe, mivel kb. 82 ezres volt az a kontingens, ami a külföldi munkavállalóknak volt fenntartva. - Gondolom, ez előbb-utóbb elterjed volna Olténiában is.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola