Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen
karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 15:14 | Sorszám: 75
értem
szal ezek szerint az zavar, az viszont nem, hogy egy nímand kocsmáros felpofozná Mádl Ferencet pusztán amiatt, mert elismerőleg szólt Kertész Imréről és a Nobel-díjáról
ez egyre jobb
Macisajt
  Válasz | 2003. március 16. 15:13 | Sorszám: 74
Na itt van ni, megtaláltam a 2000-beli cikket... http://www.hhrf.org/nepujsag/00okt/0nu1004.htm

Megjegyzem, Ceasusescu alatt még Spielman volt, utána vagy tíz évig Sebestyén-Spielmann, mára megint csak Spielman Mihály...
És ez a világhírü Teleki téka vezetője..

Nahát

MarcoP
  Válasz | 2003. március 16. 15:10 | Sorszám: 73
Nem tudom, hogy Mádl hogy jön ide, de az igen is tenyérbemászó, ahogy a labancz elvtársak mostanában kokárdával virítanak, mintha mindig ezt tették volna...

Ők, akik gumibottal verették szét a kokárdásokat még nem is olyan régen.
Az emberi aljasság és képmutatás határtalan!

Macisajt
  Válasz | 2003. március 16. 15:06 | Sorszám: 72
"Toloba és Rúd olvtárs nem tudja miről beszél,amikor elcsőcselékezi az ottaniakat.Ajánlanám nekik, hogy legalább egy nyaralás erjéig éljenek ott,a megvilágosodás érdekében.Bármijen tiszta erkölcsü is az ottani magyarság, köztük is van marko féle megalkuvó, csak lényegesen kevesebb mint itt az anyaországban.De honnan tudhatná ezt az, aki nem ismeri Őket?! "

Nyugodj meg,amennyi az ő szemszögükből kell, annyit tudnak

Még státustörvény sem volt, csak tervezet, a marosvásárhelyi
Teleki téka főmuzeológusa, Spielmann Mihály már óbégatott a helyi Népújságban, hogy aszondja " és velünk-értsd a "belgákkal"- mi lesz ? Értünk majd jön a stráfszekér?"

Nahát

kpista
  Válasz | 2003. március 16. 15:04 | Sorszám: 71
Sőt, bárki másnak is, ha nemzetemet gyalázná vagy a nemzetgyalázó Sertés Imrével kokettálna.
karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 15:02 | Sorszám: 70
azt már tudom, hogy lekevernél Mádl Ferencnek egy pofont, nyilván a polgári értékrend jegyében

kpista 2003. március 16. 14:32 | Sorszám: 45

Nincsen ezzel semmi gond, csak akkor majd ő se csodálkozzon, ha egyszer ne adj' Isten összefutunk és én is kifejezem a véleményemet egy visszakézből lendített pofon formájában, miután majd egyenként szedegetheti össze a fogait a pesti utcán

HAME
  Válasz | 2003. március 16. 14:54 | Sorszám: 69
Természetesen igen nagymértékű maflaság feltételezni, hogy Orbán csak úgy bepattant a kocsijába, leszaladt Belgrádba és csak úgy beállt az államfők közé.
Persze ha rám hallgatsz a továbbiakban is azzal égeted magad, amivel akarod
Robin Rúd
  Válasz | 2003. március 16. 14:36 | Sorszám: 68
Látom érted a lényeget: az az Orbán miniszterelnökként a munkáját végezve vett részt egy fontos értekezlketenj, ez a mai Orbán pedig magánemberként, nem hivatalos okból nem volt itthon a nemzeti ünnepen. Egyetértünk, én is éppen ezt jeleztem.
Kérlek meséld el nekem a protokolláris szabályokat, amik olyannyira természetesek számodra. És ami alapján egy volt miniszterelnöknek _kötelezettségei_ vannak. Az egy igen érdekes passzus lenne, ami vonatkozik azokra, akik nem alanyai a protokollnak.

Kicsit felülről nézel haza, de nyugodj meg: semmi alapod erre a fennhéjázó demokrataságra.

kpista
  Válasz | 2003. március 16. 14:25 | Sorszám: 67
Tudod is te, hogy én itt mit tudhatok
karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 14:21 | Sorszám: 66
akkor ezt megbeszéltük...
karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 14:20 | Sorszám: 65
figyuzz, kocsmáros, elég régóta van könyvhét, én meg elég régóta járok rá
persze ezt te ott, a koszlott söntésed mélyén, honnan is tudhatnád...
Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 14:19 | Sorszám: 64
Jó, szólok és megigérem, hogy megvédelek!
kpista
  Válasz | 2003. március 16. 14:18 | Sorszám: 63
"egyébként meg voltam már könyvdedikálásokon egynémely könyvhéten, azok is roppant jó hangulatban zajlottak és még hideg sem volt..."

Hát nem tudom, nehezen tudom elképzelni, hogy Kende dr. tud jókedvű is lenni.

karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 14:15 | Sorszám: 62
kizárt dolog, én akkor a délutáni szunyámat abszolváltam, és erre tanuim is vannak...

egyébként meg voltam már könyvdedikálásokon egynémely könyvhéten, azok is roppant jó hangulatban zajlottak és még hideg sem volt...

azért szóljál ha legközelebb lesz ilyen, elmegyek veled! főleg, ha megígéred, hogy megvédesz...

Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 14:14 | Sorszám: 61
Biztos lehetsz benne, hogy oda elmenne sírni az egész kormány.
KeserűShow
  Válasz | 2003. március 16. 14:12 | Sorszám: 60
Kiváncsi lennék, hogy sharon temetésére kit küldenének?
Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 14:08 | Sorszám: 59
Gyanus vagy te nekem Karmincza, nem te álltál tegnap mellettem a sorban???
Hát igen, megfogadtam magamnak, hogy nem írom le a zsidó és a kommunista szót.Igyekszem is betartani, dehát én is csak emberből vagyok, és mint ilyen gyarló.
sissy
  Válasz | 2003. március 16. 14:07 | Sorszám: 58
Kedves RUD!
"Szóval Orbán nem tartotta érdemesnek az Űnnepen itthon megszólalni......."
Ha jól meggondolom, tavaly miért nem kífogásoltadd ezt?Úgyanis tavaly márc 15.-én Dr Orbán Viktor Magyarország Miniszterelnőkeként Brüszelben az EU-Tanács Űlésén vett rész, ahol az EU Miniszterek tanácskoztak, ahol igen fontos döntéseket hoztak. Orbán Viktor volt az első hozzászoló, ahol méltatta hazánk Nemzeti Űnnepét is. Tetmészetes Kokárdával a szive fölött. Sajnálatát fejezte ki, hogy nem otthon Űnnepelhet, de természetesnek tartotta, hogy az EU tanácskozás ídőpontját nem Magyarország Nemzeti Űnnepéhez alkalmazkodik, mivel még nem vagyunk tagok.Nagy tapsott kapott. Én élőben láttam a tanácskozás ezen részét. Továbbá, vannak szítuácíók, mikor egy Ex Miniszterelnőknek vannak olyan kötelezettségei amelyek a korábbi pozíciójából ered. Arról senki nem tehet, hogy Magyarországon ezt nem hajlandok tudomásul venni.Ez szegénységi bízonyitván a regnáló Kormány és sajtójának.Tehát, megjegyezendő Magyarország még nem egészen demokratikus Állam, mivel az alapvető protokoláris szabályokat sem képes felfogni.
karmincza
  Válasz | 2003. március 16. 13:57 | Sorszám: 57
Az életbe Te ilyen jókedvü dedikálást nem fogsz megérni, mert nem jársz ilyen jókedvü társaságba.

erre azért ne vegyél mérget...
ja, és tökrendes vagy, hogy nem "kommunistáztál"...

KeserűShow
  Válasz | 2003. március 16. 13:51 | Sorszám: 56
Ja és még mindig nem nyilatkoztál a "néped" bunkóságáról.
(fütyülés és örjöngés a KOSSUTH-téren)
Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 13:49 | Sorszám: 55
Arrol se beszél senki, hogy Szatmáron a Láncos templomban 3X ANNYIAN VOLTAK MINT A KONGRESSZUSON.(Amúgy 22 éve ott fogadtam örök hűséget, és a meglévő 3 gyerekemből kettőt ott kereszteltek)Csak az ottani újságírta meg egyforma terjedelemben a két eseményt, de azt hányan ovassák? (féltem is Őket, mert alapítványi pénzből élnek).Azt is csak Ők írták meg, hogy Markó újraválasztása alatt kint a nép tüntetett.Ja meg hogy Megyót úgy lopták be a városba, mert féltek a hagyományosan polgári lakosságtól.( Az első "kűlföldi" polgári kör is ott alakúlt mindjárt 100 taggal)
Toloba és Rúd olvtárs nem tudja miről beszél,amikor elcsőcselékezi az ottaniakat.Ajánlanám nekik, hogy legalább egy nyaralás erjéig éljenek ott,a megvilágosodás érdekében.Bármijen tiszta erkölcsü is az ottani magyarság, köztük is van marko féle megalkuvó, csak lényegesen kevesebb mint itt az anyaországban.De honnan tudhatná ezt az, aki nem ismeri Őket?!
KeserűShow
  Válasz | 2003. március 16. 13:48 | Sorszám: 54
Ha itthon van és beszél akkor azzal vádolják, hogy hisztériát kelt,ha egy SZOMSZÉDOS állam tragikusan megölt miniszterelnőkének a temetésén tíszteleg akkor nem elég hazafi.Jó lenne ha eldöntenétek, hogy mi számít NEKTEK európai szinten elfogadott viselkedési normának.48-as megemlékezés lesz máskor is de temetés szerencsére nem.
Egyébiránt a belügyminiszter is kondoleált a temetésen, ő ott lehet ovi nem?d-209 igy gondolja a jószomszédi kapcsolatok ápolását?
Macisajt
  Válasz | 2003. március 16. 13:30 | Sorszám: 53
"Aki nem élt ott, az soha nem fogja megérteni, hogy mekkora égés volt az az 5 ezer résztvevö!Ha nem ment volna HKovács a fél Vásárhely ott lett volna, a világért nem hagyták volna ki a közös ünneplés lehetőségét."

Tudom, tudom... Én ne tudnám?

No de hát attól még bizsereghet a tasztatúrám, ha ilyeneket olvasok (lásd toloba kartács, vagy akár rúd kartács"csőcselékezését"...)
"Ezek" nem voltak Marosvásárhelyen 1990 márciusában...
Meg tévén nézték Grósz elvtárs aradai sikerét 1987-ben...
( na ez a mostani H.Kovács is,az akkori, no meg a Kempinski meg a szatmári vonulathoz tartozott...)

Nahát

Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 13:10 | Sorszám: 52
Macikám!
Ne strapáld magad feleslegesen! Aki nem élt ott, az soha nem fogja megérteni, hogy mekkora égés volt az az 5 ezer résztvevö!Ha nem ment volna HKovács a fél Vásárhely ott lett volna, a világért nem hagyták volna ki a közös ünneplés lehetőségét.Csak meg kell nézni a többi városból a tudósítást, és összehasonlitani a tömeg létszámát.Például azt, hogy mennyien voltak jelen ott, ahol Kövér mondta a beszédet!
De ezt nem fogják megtenni mert akkor el kell ismerniük, hogy nekünk van igazunk.
Zsóka
  Válasz | 2003. március 16. 13:00 | Sorszám: 51
Igen, sikerült! Csodálatosan megrendezett ÜNNEP volt tegnap a várban!Felemelő és méltoságos.Sajnos nem tudtuk végig várni, mert a gyerek fázott, de sikerült dedikáltatni a Sajtóklubb c.könyvet a szereplők 4 tagjával ( Lovas, Bayer,Molnár, Tóth Gy).Az életbe Te ilyen jókedvü dedikálást nem fogsz megérni, mert nem jársz ilyen jókedvü társaságba.( pedig 2 órát álltam sorba és jól megfáztam, de megérte).Míg ott álltunk, megjelent egy öreg néni zöldhagymás,pirospaprikás zsíroskenyérrel, kínálgatta, és mikor legalább a kenyeret ki akartuk fizetni, felháborodottan közölte, hogy "nem vagyok én szoci, hogy pénzt kérjek érte!"Életemben ilyen finom zsíros deszkát még nem ettem!
Amúgy a kivezényelt rendőrök, szokás szerint, a kocsikban unatkoztak, mert nem volt dolguk.
Ha rászánod magad, egyszer szivesen elviszlek magammal, azért, hogy lásd milyen az amikor az ember JÓ társaságba keveredik.Nem fog senki bántani az elveid miatt, van ott más "máskéntgondolkodó" is, őket se bántja senki.(jaj de finom voltam,nem is kommunistáztam )

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola