Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Az oroszok újra gyarmatnak tekintenek minket (17. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az oroszok újra gyarmatnak tekintenek minket
A. E.
  Válasz | 2009. június 21. 18:39 | Sorszám: 130
A Gulag sajnos megvilágosítóbb erejű mint az összes tibeti kolostor...
Adorján13
  Válasz | 2009. június 21. 18:35 | Sorszám: 129
Azért voltak az oroszok között is rendes emberek, ilyen volt Dmitri Polyakov tábornok is.
Kivégezték!

Kerestem magyar szöveget ezzel kapcsolatosan egyet sem találtam!
Megköszönöm, ha valaki segít ebben.

Ez az ember igazán utálta a kommunistákat, ki tudja miért? :- )

Szolzsenyicint nem rég láttam itt a svéd Tv jóvoltából, micsoda hatalmas ember volt, milyen kristálytiszta elme!
Stig Fredkikson svéd újságíró segítette a munkásságában, jó barátok voltak, de Szolzsenyicin megmondta a kendőzetlen véleményét a nyugatról is.

Mercurius2
  Válasz | 2009. június 21. 17:02 | Sorszám: 128
Az IMF magyarországi képviselője Irina Ivasenko.
Mercurius2
  Válasz | 2009. június 21. 15:56 | Sorszám: 127
Az oroszok már a cégekben vannak?
A német nyelvterület lapszemléje
2009. június 21. 14:36

http://www.mno.hu/portal/644891

Mercurius2
  Válasz | 2009. június 19. 18:48 | Sorszám: 126
Orosz kormánytámogatás a Mollal folyó tárgyalásokon a Surgutnak


Az orosz kormány támogatni fogja Surgutneftgaz olajipari magáncéget a magyar Mollal folytatandó tárgyalásain - mondta Igor Szecsin orosz miniszterelnök pénteken a Reuters hírügynökségnek. A nagyságra negyedik orosz olajvállalat a közelmúltban meglepetésszerűen vásárolta fel az osztrák OMV társaság Molban birtokolt részvénycsomagját (21 százalékot) mintegy 1,4 milliárd euróért. A váratlan orosz lépést - a Reuters kommentárja szerint - a Mol erős ellenállással fogadta és a magyar kormány képviselői is aggodalmaikat hangoztatták az előre nem jelzett jelentős orosz tulajdonszerzés miatt. "A Kreml-barát Surgut viszont barátinak nevezte közeledését a magyar céghez" - írja a Reuters"
http://www.gondola.hu/hirek/103282

Mercurius2
  Válasz | 2009. május 31. 21:50 | Sorszám: 125
Az angol nyelvű The Moscow Times szerint egymilliárd dollár adó előtti nyereségre tehet szert az Eural Trans Gas Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. magyarországi off-shore kereskedelmi vállalat, amely egy nappal azelőtt kapott ügynöki megbízást az orosz állam ellenőrizte Gazpromtól évi 36 milliárd köbméter földgáz Türkmenisztánból Ukrajnába való szállítására, mint hogy tavaly december 6-án bejegyezték. A cég életében nem ez az egyetlen érdekesség.

Itthon Knopp

Az Eural Trans Gas irodái a budapesti Bank Centerben találhatóak, ügyvezetője Knopp András, az MSZMP KB egykori alosztályvezetője, a nyolcvanas években kulturális miniszterhelyettes. Knopp korábban a német Reemtsma dohánykonszern képviselője volt a szovjet utódállamokban. Knopp a Kyiv Postnak adott interjúban állítólag elismerte, hogy üzleti kapcsoltban áll a Mogiljeviccsel összefüggésbe hozható Highrock Properties nevű céggel, magával a körözött maffiavezérrel azonban semmiféle kapcsolatot nem ápol. A Highrock Properties ugyanazon a tel-avivi címen (egyazon irodaházban) van bejelentve, amelyen az Eural izraeli tulajdonosa, vezetője pedig Igor Fiserman, akit – több társával együtt - az FBI 150 millió dollár elsikkasztásával gyanúsít.

Szeva bácsi

A cég alapítója állítólag három, az üzleti életben teljességgel járatlan, hazájában igen szerény körülmények között élő román és egy izraeli állampolgár, Gordon Zeev. Ez utóbbit állítólag – így a lap – szoros szálak kötik az Ukrajnában született maffiavezérhez, Szemjon Mogiljevicshez, aki szerepel az FBI legkeresettebb bűnözőinek listáján. Erről a kapcsolatról első esetben a brit titkosszolgálati szaklap, a Jane's Intelligence Digest számolt be januárban.

Az orosz lap szerint a Pest megyében bejegyzett cég, az Eural Trans Gas profitja az ukrán Naftogaz monopólium által neki átengedett gázhányad továbbexportálásából származik, leszámítva a Gazpromnak járó csővezeték-használati díjat. Hogy miért nem a Gazprom végzi ezt a tevékenységet, arra a cégnek egyszerű a magyarázata: az ukrán fél ragaszkodott ehhez a megoldáshoz, a hazánkban élvezhető off-shore státus pedig jelentős adómegtakarítással jár.

Aggódnak a Gazprom-részvényesek

A Gazprom kisebbségi részvényesei – a lap a Hermitage Capital Managementre hivatkozik – persze nem csak azt nehezményezik, hogy máshoz kerül az egymilliárd dolláros adó előtti nyereség, amely az egykori orosz gázipari minisztérium utódjához, a Gazpromhoz is befolyhatna. A Hermitage-t és vélhetően a többi kisebbségi részvényest, így a német gázipari óriást, a Ruhrgas-t az is bosszantja, hogy az orosz gázkészletek jelentős hányada felett őrködő anyacég 300 millió dolláros kölcsönnel támogatta meg a pusztán kereskedelemmel foglalkozó céget, amelyet mindössze 12 ezer dollár indulótőkével hoztak létre. Ezt tetézi, hogy a gázóriás százszázalékos tulajdonában lévő bank, a Gazprombank, amely egyébként a magyarországi Általános Értékforgalmi Bankban is tulajdonos, további 70 millió dollárral segítette meg a céget.

A Hermitage első embere szerint a Gazprom részéről az Euralnak nyújtott támogatás üzletileg teljesen értelmetlen, és nagyságrendileg éppen akkora „veszteséggel" jár, mint amelyért Valgyimir Putyin elnök menesztette a korábbi vezetőséget. Ők az Itera nevű, Floridában bejegyzett cégen keresztül szivattyúztak ki vagyonokat az orosz gáziparból. „Igaz, ők legalább saját lelőhelyekkel rendelkeztek és kitermelést is végeztek" – jegyzi meg a Troika Dialog energiaipari elemzője.

Ha igaz a Moscow Times és számos más lap által megszellőztetett kalandos történet, akkor a Gazprom, melynek korábbi menedzsmentjét számtalan alkalommal érte támadás amiatt, hogy busás hasznot hozó tevékenységeit magának a menedzsmentnek az ismerősi, rokoni köréhez tartozó vállalatokhoz szervezi ki, a Putyin által kinevezett vezérrel, Alekszej Millerrel sem lett átláthatóbb. http://www.fn.hu/cikk.php?id=23&cid=71381

Mercurius2
  Válasz | 2009. május 31. 21:46 | Sorszám: 124
Szeva legutóbb 2005-ben, majd 2006-ban tűnt fel, szokatlan szerepekben. Három éve egy moszkvai zsinagógának ajándékozott a maga is zsidó származású Szeva egy 50 ezer dollárt érő Tórát. Egy évre rá már nem nagyvonalúsága hozta hírbe, hanem a pár hétre egész Európára ráijesztő orosz-ukrán gázvita. Szevát a Der Spiegel hozta összefüggésbe az üggyel, méghozzá szokás szerint ködös módon. Az ukrán–orosz vita lezárásaként a két ország gázellátását szervező cégek (az orosz Gazprom és a helyzet rendezésére létrehozott ukrán RoszUkrEnergo abban állapodtak, meg, hogy az ukránok legrosszabb esetben is olyan gázkeveréket használnak majd, aminek legalább harmada a jelentősen drágult orosz gáz és legfeljebb kétharmada a még mindig olcsó közép-ázsiai gáz. A RoszUkrEnergo erre létrehozott közös orosz–ukrán vállalat volt, melynek menedzsmentjében volt 5 képviselője a Gazpromnak, illetve ott ült az elnökségi üléseken egy Putschek nevű osztrák jogász és 3 kollégája a Raiffeisen-csoport bécsi irodájából.

A Spiegel szerint világos, hogy a Gazprom kit képvisel, hogy Putschek és kollégái kinek az érdekében járnak el annál kevésbé. "Köztiszteletnek örvendő üzletemberek" mondta a Spiegelnek az osztrák és egyúttal nehezen elképzelhetőnek nevezte azt a feltételezést, hogy ez Mogiljevicset vagy hozzá közelálló személyeket jelentene. Holott a lehetőséget, hogy Szeva megjelenik az ukrán gázpiacon, már az ukrán hírszerzés is felvetette egy 2005-ös jelentésében. Zeev Gordonon keresztül, maga Szeva is tagadta, hogy köze lenne a RUE-hez. Ehhez képest Gordon volt a RUE elődjének, a Magyarországon bejegyzett Eural Trans Gas nevű cégnek az egyik alapítója és a korábbi cég felügyelő-bizottságának két tagja tanácsadóként segített be a Spiegel szerint a Raiffeisen RUE-nek dolgozó csapatánál. A cég fele mögött névleg álló Dmitro Firtas ukrán üzletember is Mogiljevics jelenlétét sejteti. Firtas ugyanis Szeva cégeinél dolgozott, bár tagadta, hogy bármi köze lenne hozzá.

pfz
  Válasz | 2009. május 31. 21:41 | Sorszám: 123
"Még Izrael is részben orosz kézen van. Nagyon jó kis centrum gyalog az olaj mezők közelében. Az orosz maffia fél izraelt felvásárolta."

Helyesebben az orosz oligarchák közel fele (?) zs.dó származású.
Túlreprezentáltak, és Hrodokovszkij közreműködésével arra tettek lépéseket, hogy többségbe kerüljenek az orosz politikai vezetésben.
Szerencsére Putyinék megőrizték az orosz többséget a politikai vezetésben.
Gyurcsánynak bezzeg sikerült...

jobb_egyenes
  Válasz | 2009. május 18. 06:23 | Sorszám: 122
Idézet:
A piszkos birodalmi céljaikat már nem tudják talán elérni. De ami miatt különösen veszélyesek: amit nem tudnak megszerezni maguknak, ott destabilizálni fognak.

Magyar cégekkel üzletel a Gazprom

Gyurcsány egyik - hivatalában eltöltött - utolsó gazsága, hogy lemutyizott Putyinnal (Mutyin?), hogy az MFB finanszírozza a Déli Áramlatot:

Idézet:
A Gazprom emellett készen áll arra, hogy aláírja az együttműködési megállapodást a Magyar Fejlesztési Bankkal(MFB) a tervezett Déli Áramlat gázvezeték ügyében. Ezt már Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök jelentette be, miután Moszkvában megbeszélést folytatott Gyurcsány Ferenccel.

Nagy a csönd most Gyurcsány körül, a Gazprom bevételei jelentősen visszaestek (elsősorban a veszteséges Közép-ázsiai gázfelvásárlások miatt:
Falling Gas Prices Deny Russia a Lever of Power ), létérdekük a Nabucco megakadályozása és Magyarország energia-függőségének további észnélküli fokozása.

Gyurcsány nem az EU-ba megy majd (H.Kovács helyére), hanem a Gazpromhoz.

hubrentus
  Válasz | 2009. május 18. 04:03 | Sorszám: 121
Ha mindez igaz lenne akkor már a jobbik fejesek üvöltve tiltakoznának az idegen megszállókkal szemben mint az izraeliek esetében.
onogur
  Válasz | 2009. május 18. 01:10 | Sorszám: 120
Piros, fehér, zöld az adu,
Lesz még Moszkva magyar falu!
Békáscity
  Válasz | 2009. május 17. 22:23 | Sorszám: 119
Közös magyar - uygur határt az Uralnál !
A. E.
  Válasz | 2009. május 17. 22:14 | Sorszám: 118
Az kevés. Visszatér Etelköz is. (Én is erre gondoltam csak nem akartam viccelődni most.)
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. május 17. 21:59 | Sorszám: 117
Visszaadják Kárpátalját?
A. E.
  Válasz | 2009. május 17. 21:31 | Sorszám: 116
A piszkos birodalmi céljaikat már nem tudják talán elérni. De ami miatt különösen veszélyesek: amit nem tudnak megszerezni maguknak, ott destabilizálni fognak.

Láthatóak az ukrán politika problémái. No. Nálunk is szépen bezavarnak már most szerintem, de csak most jön a java. Ha megnézzük, hogy Vona Gábor nem olyan rég - balónéi hirtelenséggel egyébként, ez már náluk trend - oroszbarát hangokat kezdett el megütni és tárgyalni is elutazott Moszkvába, és bár az oroszokkal nyugat számára is gyanús kapcsolatokat ápolni igyekvő Gyurcsány már lemondott, de az MSZP ugye már történelmileg nem mulasztott el eddig sem benyalni nekik, akkor elgondolhatjuk a folytatás és kezd összeállni a kép: Nem várt régi szereplő szállt be a magyar politika játszmába.

Azt hiszem csúnya eseményekre számíthatunk. Ron Werber csak egy csúnya szájú kisfiú ezekhez képest, ezek gátlástalan rablógyilkosok.

Mercurius2
  Válasz | 2009. május 17. 21:17 | Sorszám: 115
Erősen dolgoznak azon, hogy újra határosak legyünk.
A. E.
  Válasz | 2009. május 17. 21:15 | Sorszám: 114
"Érdekesek" az oroszok diplomatái. Ezek még mindig nem tanultak meg késsel-villával enni. Örülök, hogy nem vagyunk határosak ezzel az országgal.
Adorján13
  Válasz | 2009. május 17. 20:42 | Sorszám: 113
http://www.hetivalasz.hu/cikk/0903/orosz_orszagimazs


Szőnyi Szilárd, itthon@hetivalasz.hu
9. évfolyam 11. szám, 2009.03.12
Sztálin külügyminiszterének unokája, Moszkva arculatépítője. Miközben Kijev államellenes fellépéssel vádolja, hazánkban is "országimázs-központot" alapít. Vjacseszlav Nyikonovot nevezték már kultúrdiplomatának, nagyhatalmi kijáróembernek, de az ex-KGB előretolt ékének is.


"Eddig tizenöt évenként egyszer jöttem Magyarországra, most majd évenként tizenötször jövök" - idézte a Népszabadság múlt héten a Vlagyimir Putyin volt orosz elnök által 2007-ben létrehozott Orosz Világ Alapítvány igazgatójának szavait. A lap azon alkalomból rajzolta meg Vjacseszlav Nyikonov portréját, hogy emberünk februárban megállapodást írt alá Hudecz Ferenccel, az ELTE rektorával a budapesti egyetemen működő Ruszisztikai Módszertani Kabinet és Könyvtár létrehozásáról. Az intézmény a British Councilhoz, a Goethe, illetve Cervantes nevét viselő intézetekhez hasonlóan kulturális feladatok ellátására jött létre - legalábbis papíron.

Ha viszont megismerjük Nyikonov életrajzát, máris élhetünk a gyanúperrel, hogy az intézményalapítás mögött nem csak az orosz kultúra ápolásának szándéka állhat. A történészként, politológusként fellépő férfi Sztálin külügyminisztere, Vjacseszlav Molotov unokájaként született 1956-ban. A 80-as években a Lomonoszov Egyetem párttitkára volt, majd Gorbacsov idején a párt ideológiai osztályának egyik vezetőjeként, 1991-ben pedig a KGB elnökének munkatársaként tevékenykedett. 1993-ban létrehozta a Politika Alapítványt, s ugyanebben az évben az orosz parlament képviselője lett.

A Moszkva nagyhatalmi érdekeinek képviseletére megalakított Orosz Világ Alapítvány igazgatója Közép-Európában elsőként Magyarországon telepített központot. Idehaza sem akárkik szorgalmazták az intézmény létrejöttét. "Ország-imago javítás - mindkét oldalon" - olvasható a központ hátterében álló Alapítvány az Orosz Nyelvért és Kultúráért nevű szervezet okiratában. Az alapítvány, illetve a most felállított intézet vezetője Szvák Gyula baloldali történész, a kurátorok között pedig ott találjuk az MSZP szélsőbaloldalinak tekintett politikusát, Krausz Tamást is.

"Három és fél évtizede várok erre a percre" - jelentette ki a megnyitón Szvák, aki kétségtelenül minden magyar ruszisták legtekintélyesebbike. Ő a Magyar-Orosz Baráti Társaság elnöke, az ELTE Magyar Ruszisztikai Intézetének vezetője. Négy éve a magyar-orosz kulturális évadok főkurátora volt, tagja két orosz folyóirat szerkesztőbizottságának, s Krausz Tamással együtt szerkeszti a Ruszisztikai Könyvek sorozatot. (Egykor a Mecénás Könyvkiadó, majd a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. igazgatótanácsának első embere is volt.)

Szvákék alapítványának támogatói között szerepel a magát legolcsóbb magyarországi gázszolgáltatóként hirdető, ukrán hátterű Emfesz Kft. - ami azért pikáns tény, mert a Moszkva befolyását lerázni kívánó Ukrajnában nem mindennapos dolog oroszbarát szervezeteket pénzelni. S hogy Putyinék mennyire komolyan veszik Kijev önállósodási törekvéseit, arra Vjacseszlav Nyikonov korábbi nyilatkozata a példa. "Oroszország mindent elkövet, hogy megakadályozza Ukrajna NATO-csatlakozását" - jelentette ki tavaly ősszel kevésbé politológusi, mint nagyhatalmi érdekképviselői minőségében a német Spiegelnek.

Arról pedig, hogy e cél érdekében Moszkva mi mindent elkövethet, akkor alkothatunk fogalmat, ha megismerjük az ukrán titkosszolgálat egyik tavaly őszi jelentését. A nemzetbiztonsági szervek ekkor azzal büszkélkedtek, hogy felgöngyölítettek több olyan szeparatista törekvést, melynek szervezői a donyecki térségben, a Krím félszigeten, illetve Kárpátalján igyekeztek borsot törni az államhatalom orra alá. Utóbbi helyen a ruszin önállósági mozgalom oroszbarát szárnya ellen kellett fellépni. Ezt az irányzatot egy Dmitrij Szidor nevű ortodox pap fémjelezte, akinek Kárpátaljai Ruszin Nemzetgyűlés nevű szervezete - az Ukrajina Moloda nevű lap dokumentumai szerint - anyagi támogatást kapott Nyikonov Politika Alapítványától.

Az esetet leleplező újság Nyikonov alapítványát "az Orosz Föderáció külföldi titkosszolgálata fedőszervezeteként" emlegette, és arra a következtetésre jutott: azzal, hogy Moszkva támogatta Szidor mozgalmát, Ukrajna területi egységét akarta kikezdeni. A ruszinok ugyanis önrendelkezést követeltek, és azzal fenyegettek: ha az állam 2008. december 1-jéig nem nyilvánítja autonóm területté Kárpátalját, kikiáltják a kárpátaljai köztársaságot.

E törekvések élén állt a moszkvai patriarchátus fennhatósága alatt működő ukrán ortodox egyház papjaként Dmitrij Szidor. Fellépése különösen azok után nem meglepetés, hogy az utóbbi években az ukrán egyház is kivette a részét a hatalmi harcokból. A 2004-es elnökválasztáson például a nyugatbarát Viktor Juscsenko ellenében - a felekezeti hierarchiától nyilván nem függetlenül - a Moszkva-párti Viktor Janukovicsot támogatták. Szidorék mozgalma végül elhalt, a tanulság azonban Ukrajnában sokak számára megmaradt: Vjacseszlav Nyikonovék alkalmasint "mindent elkövetnek" az ország stabilitásának aláásására.

Nyikonov szívén viseli a Moszkva korábbi érdekszférájába tartozó más országok belügyeit is. "Ez ahhoz hasonlít, amikor az inkvizíció megsemmisítette az ókori klasszikusok munkáit" - vélekedett 2007-ben az angol Economistban arról a tervről, mely szerint az észt fővárosban eltávolítják a második világháborús orosz emlékművet. "A hancúrozó nácik gyűléseiken a legdurvább szavakkal emlékeznek meg Oroszországról az 1956-os eseményekkel összefüggésben" - ezt már az orosz Izvesztyijában írta a 2006 októberi magyarországi zavargásokról. Szerinte a lázadókat "az ősi magyar földek visszanyerése izgatja, valamint a faji tisztaság. Mindenekelőtt az nem tetszik nekik, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök ereiben zsidó vér folyik... Tegyük fel, hogy a kormány lemond. A helyébe a legjobb esetben az Orbán Viktor vezette jobboldaliak lépnek.... Ők már voltak hatalmon, és nagyjából olyan hatékonyságot mutattak, mint Julia Timosenko ukrán kabinetje: populizmus, korrupciós botrányok" - zárta sorait az orosz nyelv és kultúra nagyköveteként fellépő Vjacseszlav Nyikonov.

Mercurius2
  Válasz | 2009. május 17. 20:32 | Sorszám: 112
Oroszok veszik a balatoni ingatlanokat. Kelendő a gyógyvíz

Hitel és befektetés | 2009. május 17. 18:08

Egyre jobban gyarapodik az orosz ingatlantulajdonosok száma Zala megyében, elsősorban a gyógyfürdők környékén - derül ki a Nyugat-dunántúli Regionális Államigazgatási Hivatal zalaegerszegi kirendeltségének adataiból.


A vásárlók leginkább kedvelt célpontja Hévíz, valamint Keszthely, Gyenesdiás és Vonyarcvashegy, de a zalakarosi ingatlanok után is már többen érdeklődnek. Általában lakóházat, apartmant, lakást vesznek az oroszok a zalai fürdőhelyek környékén, de a beépítetlen területekre is igény mutatkozik.

Az MTI rendelkezésére bocsátott adatok szerint az érdeklődés egyre fokozódik. A zalai államigazgatási hivatalban 2007-ben 250 ingatlanszerzési kérelmet fogadtak, ezek közül 8 kérelem származott oroszoktól. 2008-ban a 251 beérkezett kérés között már 46 jött oroszoktól, és az idén az év első négy hónapjában is már 23 kérelem feladója volt orosz állampolgár.

hévíz

Az ingatlanforgalmazók úgy látják, továbbra sem csökken a Németországból, Ausztriából és a Benelux-államokból származó vevők száma, de nagy szerencséje a régiónak, hogy az oroszok idehozzák a pénzüket - mondta az MTI-nek az orosz nyelvű honlapot is működtető hévízi Exclusive ingatlaniroda vezetője. Kovács László tapasztalatai szerint az oroszok inkább kiveszik a bankból a pénzüket, vagyis befektetésként vásárolnak.

A vevők a jó minőségű, termálfürdő közelében, jó helyen fekvő új lakóingatlanokat keresik. Általában nem kiadásra, hanem saját maguknak, családjuknak vásárolnak, és vannak, akik csak két hetet töltenek itt egy évben, máskor üres a házuk.

Az ingatlanos szakember úgy látja: az üzletkötés az oroszokkal semmivel sem komplikáltabb, mint más államok polgáraival. A hivatali engedélyeket gyorsan megkapják, hitelt nem kérnek, és akár 100-150 millió forintot is szánnak arra, hogy például Hévíz környékén ingatlant vásároljanak.
http://ingatlanmenedzser.hu/hitel_es_befektetes/20090517_oroszok_mar_zalaban_vannak.aspx?s=rss

Mercurius2
  Válasz | 2009. május 17. 13:52 | Sorszám: 111
Rákattantak az oroszok a zalai gyógyfürdőkre

Egyre jobban gyarapodik az orosz ingatlantulajdonosok száma Zala megyében, elsősorban a gyógyfürdők környékén
http://vg.hu/index.php?apps=cikk_start&cikk=273285&fr=hk

libafox
  Válasz | 2009. május 10. 18:37 | Sorszám: 110
Igen, pontosan...

Ezek olyan oroszok, mint Abramovics, Beresovszkij, Hodorkovszkij.. stb.

Mercurius2
  Válasz | 2009. május 10. 18:18 | Sorszám: 109
Ha jobban megkaparod, akkor azok az "izraeliek" oroszok. Klasszikus példa Szemjon Mogiljevics. akinek még izraeli utlevele is volt, de minden zsózsót az oroszoknak vitt haza és kis atombombákat árult az araboknak.
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. május 10. 18:12 | Sorszám: 108
Jó, ezen nem veszünk össze. Nem tudom megállapítani, hogy Izraelt magát mennyire irányítják az oroszok, sőt azt sem tudom eldönteni, hogy melyik írásnak higgyek ezzel kapcsolatban.
De a lényegen nem változtat az ismeretlen mértékű orosz befolyás: nekünk az izraeli gyarmatosítás ellen is küzdenünk kell.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a te személyes véleményed szerint föladja-e Amerika Izraelt a közeljövőben? Bizonyos jelekből úgy látom (pl. a robotrepülőgépek oroszoknak történő eladásából), hogy nem olyan felhőtlen már a jóviszony a két állam között.

Mercurius2
  Válasz | 2009. május 10. 15:19 | Sorszám: 107
"Russian organized crime in Israel

Russian organized crime in Israel began with the mass immigration of Russian Jews to Israel after the collapse of the Soviet Union in 1989.[15] An underground society of criminals and youth gangs developed quickly, encouraged by the increasing permissiveness of parts of Israel like Tel Aviv during the 1990s. The groups established networks and activities in narcotics, prostitution and human trafficking which still exist today, and their operations are often funded by the Russian mafia.

By 1998, 750 000 Russian Jews had immigrated to Israel following the collapse of the Soviet Union.[16]

Israel appealed to the organized crime bosses after 1989 for a number of reasons. Firstly, the Russian mafia saw it as an ideal place to launder money, as Israel's banking system was designed to encourage aliyah, the immigration of Jews, and the accompanying capital.[17] Following the trend of global financial deregulation, Israel had also implemented legislation aimed at easing the movement of capital. Combined with the lack of anti-money laundering legislation, Russian organised crime found it an easy place to transfer ill-gotten gains. In 2005, police estimated that Russian organised crime had laundered between $5 and 10 billion in the fifteen years since the end of the Soviet Union.[18]

The other reason for Israel's popularity among Russian organized crime bosses was the fact that many were Jewish. Instead of being discriminated against and penalised in the Soviet Union for being Jewish, the bosses, who often posed as legitimate businessmen to gain a Israeli passport, were, in the words of Misha Glenny, "welcomed as valuable and respected additions to the family".[18] Even non-Jewish criminals, such as Sergei Mikhailov, were given citizenship of Israel. For these criminals, an Israeli passport was also seen as a door to the outside world."
http://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_mafia

Mercurius2
  Válasz | 2009. május 10. 15:17 | Sorszám: 106
Még Izrael is részben orosz kézen van. Nagyon jó kis centrum gyalog az olaj mezők közelében. Az orosz maffia fél izraelt felvásárolta.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola