Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Az oroszok újra gyarmatnak tekintenek minket (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az oroszok újra gyarmatnak tekintenek minket
panda
  Válasz | 2010. február 16. 23:08 | Sorszám: 456
SOKKAL több mint a tiédnek!...
A. E.
  Válasz | 2010. február 16. 23:06 | Sorszám: 455
Most őszintén pandus, ennek a beírásnak mi értelme?
panda
  Válasz | 2010. február 16. 22:54 | Sorszám: 454
Mija fenének? Hisz' ott üzekedsz nap mint nap!...
A. E.
  Válasz | 2010. február 16. 21:34 | Sorszám: 453
Na, ez az öregem! Adjál még neki! Mutasd meg, ki a nagyfiú!
A. E.
  Válasz | 2010. február 16. 21:31 | Sorszám: 452
Mi van puhapöcs, már el sem küldesz melegebb éghajlatra?
A. E.
  Válasz | 2010. február 16. 21:30 | Sorszám: 451
A dolgozók szerintem nem rendelkeznek elméletileg sem megfelelő tőkével az üzemeltetéshez. Az oroszok tudtommal éppúgy nem. De a részleteket nem ismerem. Talán itt is bűzlött a dolog. Normális vevő meg nem volt, a MALÉV nem kell senkinek. Amúgy az, hogy az ember pilóta, még nem ért egy repülőtársaság irányításához szerintem. Ilyenformán, akkor én is el tudnám vezetni a MALÉV-ot? Nem hiszem. És eszemben sincs. A repülőtársaságok piacán számos válság takarított már. Elég gyakoriak voltak a csődök felvásárlások. Teljesen átrendeződött a piac. A SWISS az Austrian Airlines például Deutsche Lufthansa érdekeltség lettek. Ott van a Air France-KLM fúzió is. Az AlItalia csődje. Stb. S a nagyok is szövetségekbe tömörülnek, hogy működni tudjanak, hogy jobban tudjanak gazdálkodni a kapacitásokkal.

Akkor, egy ilyen kiélezett piacon pont a MALÉV úszná meg? Amikor nálunk semmit sem akar senki tisztességgel vezetni? A kis állami légitársaságok általában veszteségesek lettek és nem rendelkeztek megfelelő tartalékkal sem egy megfelelő váltáshoz, kiváráshoz és a kockázatok is kevésbé oszlanak el egy kicsi portfólión mint egy nagyon. A méretgazdaságosságot most ne is említsem... Plusz a strukturáikat sem tudják olyan dinamikusan módosítani, hogy megfeleljenek a pillanatnyi helyzetnek. Ebből a szempontból a gépek műszaki színvonala teljesen mindegy. A cég járatai nem termelnek elég pénzt. Az utasok jobb szolgáltatást kapnak máshol, elmennek máshova. Jöttek azóta a fapados társaságok is, amelyek elszívták az utasokat. Én sokszor nem is értem, miből él a többi nem fapados társaság, hiszen a jegyáraik sokszor horribilisek...

Egyébként az egymegegy nem neoliberalizmus és nem ideológia. Ostobaság címkézni. Ami nem megy nem kell erőltetni. Lehet a MALÉV-nak fapadossá kellett volna válnia vagy más piaci rést kellett volna találnia. Had ne én oldjam meg. Ez persze egyet jelentett volna bizonyos dolgok, úgymond rongyrázás megszüntével, ami a nemzeti légitársasági presztizst kicsit megnyirbálta volna. Lehet ezt kéne tenni. De erre nincs lehetőség. Ahogy a MÁV sem fogja a vezérkart leépíteni, a vízfej mindvégig agyon fogja nyomni a vállalatot, amely minél erősebb a központ annál kevésbé van vezetve. A MÁV kitűnő példája annak, hogy ha egy cégben senki sem akar dolgozni, az szétrohad és egyre romló romhalmazzá lesz. A MALÉV talán csak egy kis probléma ebből a szempontból.

Vasagusztav
  Válasz | 2010. február 16. 20:15 | Sorszám: 450
A hidegháború folytatódik
ara-kovacs, k, 2010/02/16 - 06:03
gazeta.ru


Dmitrij Medvegyev aláírta az új orosz katonai stratégiát, mely tartalmazza a „megelőző atomcsapás“ szándékát abban az esetben, ha az országot támadás fenyegetné. E tény – írja Fjodor Lukjanov, az Oroszország a Globális Politikában (Россия в глобальной политике című geopolitikai folyóirat főszerkesztője – ékes bizonyítéka annak, hogy a Nyugat s főként Barack Obama kezdeményezése, hogy új alapokra helyezze az amerikai-orosz kapcsolatokat, gyakorlatilag megfeneklett Moszkva hagyományos NATO-fóbiája miatt. Amikor a NATO megtervezte saját új stratégiáját, Moszkvát felkérte annak véleményezésére, ám a jelek szerint a Kreml nem értette meg az efféle gesztusok fontosságát.

Az már eddig is világos volt, hogy a Nyugat nem feltétlenül törekszik olyan kapcsolatokra, amelyek nagy engedményeket feltételeznek, ennélfogva Moszkva sem fogadta túl lelkesen az „újrakezdés” gondolatát. E tény azt látszik igazolni, hogy gyakorlatilag lehetetlen a bizalom megteremtése, elvégre sem Oroszország, sem pedig a NATO nem a realitásokból indul ki, vizionált ellenségképeiket képtelenek feladni. A Kreml attól tart, hogy a NATO-ból globális erő fejlődhet, és figyelmen kívül hagyja a tényt, hogy már jó néhány éve szertefoszlott a szervezetnek az a szándéka, hogy a „világ csendőre” legyen. Lukjanov szerint a szervezet első nagy „határain túli” akciója, az afganisztáni, nagy valószínűséggel az utolsó is lesz egyben.


A sorozatosan feltörő nemzetközi válságok elvették a Nyugat kedvét attól, hogy az 1990-as évek elején vizionált szerepet betöltse. Ugyanakkor a szervezet jelentős bővítésére sem lehet már számítani, elvégre – ahogy azt Karl-Heinz Kamp, a NATO védelmi kutatóintézetének igazgatója nemrég kifejtette – az Észak-atlanti Szerződés 5. paragrafusa, mely külső támadás esetén a tagországoknak azonnali katonai segítséget ígér, egyre elrettentőbb a mind agresszívabbá váló moszkvai reakciók fényében.


Hét-nyolc évvel ezelőtt, amikor Vlagyimir Putyin gyakorta kopogtatott a NATO ajtaján, még elképzelhető lett volna egy szorosabb együttműködés, ám most ez Moszkvának már nem éri meg a kockázatot. Szeretne persze Közép-Ázsiában, különösen Afganisztánban stabilitást látni, s ezért kész némi engedményre, de a Kína által jelentett veszély megfékezése terén már nem számít komolyan a NATO-ra, mint az egyensúlyt garantálni tudó erőre.

orhan
  Válasz | 2010. február 16. 19:42 | Sorszám: 449
Nem úgy volt, rosszul emlékszel.
Kilenc lőszer, 3 egyes lövés 100 méterre mellalakra...cél körkörös mellalak alsó széle közepe...egyes lövés...tűz!!!!
27 köregységtől kiváló , 21-ig jó, 15-ig megfelelő.
A hat lőszer rövid sorozattal A8-as bukó célra, 200 méterre.
Ha jó vagy, akkor a "ta-tam" ritmussal háromszor is megfekteted.
De akár hatszor is, ha tudsz sorozatra állítva egyest lőni.

Ez az alap lőgyakorlat.
Lövettem én is kiképzőként, lőelmélet oktatással egybekötve.

csiszi
  Válasz | 2010. február 16. 19:31 | Sorszám: 448
Durván túlzás. Ha ennyire lepukkant volt miért is nem adták oda a dolgozóknak? Volt rá zsetonjuk is... Másképp fogalmazok mitől is ér többet egy milliárdos ruszki befektető szava mint mondjuk néhány pilótáé akik mondjuk értenek is hozzá?
Különben kiváló gépparkja volt akkor is. Tán nem véletlenül kellett az oroszoknak és az sem véletlen, hogy Europa számos nemzeti légitársasága veszteséges mégsem akaródzik annyira megszabadulni tőle senkinek, pontosan tudják mekkora bevételt hoz amikor az ínséges időknek vége.

A "minél nagyobb annál nyereségesebb" egy neoliberális dogma teljesen alap nélküli. Ugyanilyen maflaság az is, hogy ami veszteséges azt fel kell számolni. Később a nulláról egy ilyen céget felépíteni gyakorlatilag lehetetlen.

Meg kellene tanulni végre piaci alapon bizonyos dolgokat nem lehet mindig nyereségesen működtetni. Ide illő példa - piaci alapon a Balaton északi partján vezető vasútvonal a múlt század elején soha nem épült volna meg. Pedig volt rá akkoriban már fizetőképes 'kereslet'...

onogur
  Válasz | 2010. február 16. 16:26 | Sorszám: 447
Ez gyárilag hülye.
fokos
  Válasz | 2010. február 16. 15:27 | Sorszám: 446
Merakinemakremüllelvanannakszétüttyükaarcát!
fokos
  Válasz | 2010. február 16. 15:25 | Sorszám: 445
Remkívül hjumoros.
mpd
  Válasz | 2010. február 16. 15:14 | Sorszám: 444
Onogur a Magyar Gárda?!
Hoppá! És most jól lebuktattad!!!!!
Bravó!
Kreml
  Válasz | 2010. február 16. 15:12 | Sorszám: 443
Egyetértek. Tök.
A. E.
  Válasz | 2010. február 16. 14:24 | Sorszám: 442
Jujujujj. Mer' nem a cigánybűnözést emlegeti a Gárda/Jobbik naponta...

Á......

Fergeteges vagy. És nem zavarodtál még össze?

fokos
  Válasz | 2010. február 16. 14:17 | Sorszám: 441
Tök szószóló vagyok. (saját magamra) Über alles?
Azért egy körültekintő ember nem ír kapásból ellenségről.
fokos
  Válasz | 2010. február 16. 14:12 | Sorszám: 440
Elmegyengeségre hivatkozva? (bunkó poén, de ez jutott eszembe) Asszem akkor még egy fél éved lett volna.
Bocs, bocs, bocs.
Kreml
  Válasz | 2010. február 16. 14:10 | Sorszám: 439
Aki erre rosszat tud mondani, az sajátmagára mondja. Az a magyarság ellenségeinek a szószólója.
onogur
  Válasz | 2010. február 16. 14:03 | Sorszám: 438
Nem, én meguntam a bohóckodást, oszt 6 hónap után leszereltettem magamat.
( 2 éves volt a lányom és azt mondta: apuci, gyeje haza! )
fokos
  Válasz | 2010. február 16. 14:00 | Sorszám: 437
Ahol azért masszív lőkiképzés van! Direkt nem ezzel a szervezettel akartam összehasonlítani a Magyar Gárdát, de ha már felhoztad! Már a célkitűzésekben is eltér. Azok militáris ... izék ...
Hat hónap? Ó te előfelvételis genyó! Még én vagyok burzsuj! 18 hónap!
onogur
  Válasz | 2010. február 16. 13:40 | Sorszám: 436
Ótvar hazudozókám, hol és mikor vertem én a cigányok ellen a nyálam?
onogur
  Válasz | 2010. február 16. 13:39 | Sorszám: 435
Burzsujkám, én hat hónap alatt 3x5 lőszert kaptam, alkalmanként 3 skuló ment sorozatba, kettő pedig egyesével, célzott lövésként.
( Viszont a fegyvert hetente kellett tisztogatni )
A Nemzetőrség sem lövöldöző emberekből fog állni, gondolj az amerikai Nemzeti Gárdára.
A. E.
  Válasz | 2010. február 16. 13:37 | Sorszám: 434
Miért ki állított ilyet?

Csak azt mondom, hogy az előbb a cigányok ellen verted a becses nyáladat. Osztán meg a hajléktalanok miatt sajnálkoztál. Pedig mindkét csoport egyaránt szánalomra méltó és mindkettőnél felfedezhető az önsorsrontó hajlam.

Hogy is mondjam? Van akin nem lehet segíteni. Te pl. ilyen ember vagy.

fokos
  Válasz | 2010. február 16. 13:32 | Sorszám: 433
Ha hozzávették volna a zenei rendezvények támogatását, meg a sportélet fellendítését, tényleg ennél is semmitmondóbbak lettek volna.
"Része vagy gerince kíván lenni a majdan felállítandó Nemzetőrségnek" Mármint lőgyakorlat (nem amilyen nekünk volt 3x15 lőszerrel) nélkül? Az alakizást bizonyára Te is szeretted
"Rendkívüli helyzetben a nemzeti önvédelem erősítése"
Rohanunk a gyulyáságyúhoz?
onogur
  Válasz | 2010. február 16. 13:20 | Sorszám: 432

Tipikus libsi szöveg.
A Magyar Gárda étel- és segélyosztásain még egyetlen cigányt sem zavartak el azzal, hogy te nem kapsz, mert cigány vagy.
De verd csak tovább a nyálad, habosra.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola