Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Cigányok Magyarországon (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Cigányok Magyarországon
Apóka
  Válasz | 2005. február 13. 12:50 | Sorszám: 165
És én ezen megoldás ellen egyáltalán nem tiltakozom, azzal a kitétellel, hogy az oktatás kötelezettségét és a fejlödés lehetöségét mindenki számára biztosítani kell. Viszont azt meg neked is el kell fogadnod, hogy a tanulás, fejlödés feltételeinek biztosításában az államnak, önkormányzatnak segítenie kell minden családot.

A mai segélyezési rendszernek éppen itt a rákfenéje, hogy minimális az a követelmény amit a segélyezettnek teljesítenie kell.

particsoka
  Válasz | 2005. február 13. 07:37 | Sorszám: 164
"A feketék közül sokan éltek az államtól kapott lehetöséggel és mára normálos tagjai országuknak. Azok, amelyek a here életmódot választották, azokat ott nem tömik pénzzel és nem ültetik a normális közösségek nyakára."
Apóka
  Válasz | 2005. február 13. 00:19 | Sorszám: 163
Mi is a gyakorlati példád?
particsoka
  Válasz | 2005. február 11. 07:50 | Sorszám: 162
eszemben sincs semmit a szádba adni, szabad folyást engedek demagógiádnak. A gyakotlati példa tölem származik
Apóka
  Válasz | 2005. február 11. 00:16 | Sorszám: 161
Akkor meg ne add a számba.
particsoka
  Válasz | 2005. február 11. 00:15 | Sorszám: 160
ez nem egy következtetés a te hozzászólásodból, hanem egy gyakorlati példa
Apóka
  Válasz | 2005. február 11. 00:08 | Sorszám: 159
"Azok, amelyek a here életmódot választották, azokat ott nem tömik pénzzel és nem ültetik a normális közösségek nyakára."

Ezt a mondatot az én hozzászólásomra írtad következtetésként. Azért szembesítelek a hozzászólásommal, mert téves következtetést vontál le az általam írottakból.

particsoka
  Válasz | 2005. február 10. 23:57 | Sorszám: 158
ezt hol irtam te zseni?
Apóka
  Válasz | 2005. február 10. 23:55 | Sorszám: 157
Akkor meg mi f@sznak fogod rám, hogy az állammal akarom eltartatni öket?
particsoka
  Válasz | 2005. február 10. 23:53 | Sorszám: 156
no ehhez ma már fáradt vagyok
akkor lassan irom: Nem élnének igy (mert kénytelenek lennének véltoztatni az életstilusukun-tölem) ha az állam nem anda nekik minden feltétel nélkül pénzt. Vi-lá-gos?
Apóka
  Válasz | 2005. február 10. 23:49 | Sorszám: 155
Tehát támogatom azt, hogy az állam elvtelenül pénzelje öket?
particsoka
  Válasz | 2005. február 10. 23:44 | Sorszám: 154
ha harmadszor leirom, megérted, amit mondtál?
" ha nem ezt a megoldást kinálná, akkor nem így élnének."
Apóka
  Válasz | 2005. február 10. 23:40 | Sorszám: 153
Akkor meg szerinted mi az én véleményem?
particsoka
  Válasz | 2005. február 10. 23:39 | Sorszám: 152
ha nem tartaná el öket az állam, nem igy élnének. Ennyi
Apóka
  Válasz | 2005. február 10. 23:34 | Sorszám: 151
Ezek szerint nekem mi a véleményem?
particsoka
  Válasz | 2005. február 10. 23:29 | Sorszám: 150
én:Egész életüket arra alapozzák, hogy az állam eltertja öket."

Te:Ezt kinálja az állam, ha nem ezt a megoldást kinálná, akkor nem így élnének.

Apóka
  Válasz | 2005. február 10. 23:26 | Sorszám: 149
"Nem az én álláspontom nem viszi elöre a cigányok felzárkózását, hanem pontosan az, amit képes voltál te is megállapitani: amig az állam elvtelenül pénzeli öket, addig csak sulyosbodik a helyzet és mélyül a szakadék."

Állítottam én ilyet? Idézd és ne vádaskodj!

particsoka
  Válasz | 2005. február 10. 23:18 | Sorszám: 148
Szép kis demagógiához jutottál el értelmes érvek helyett. No persze ez sokkal könnyebb.
Az indiánok és feketék sorsát összemosni a cigányokéval balgaság. Eleve az alaphelyzet más volt. A feketék közül sokan éltek az államtól kapott lehetöséggel és mára normálos tagjai országuknak. Azok, amelyek a here életmódot választották, azokat ott nem tömik pénzzel és nem ültetik a normális közösségek nyakára.
Nem az én álláspontom nem viszi elöre a cigányok felzárkózását, hanem pontosan az, amit képes voltál te is megállapitani: amig az állam elvtelenül pénzeli öket, addig csak sulyosbodik a helyzet és mélyül a szakadék.
Apóka
  Válasz | 2005. február 10. 23:07 | Sorszám: 147
Nem mentegetek senkit. A cigányoknak egy része számunkra elfogadhatatlan módon él, de az okait rosszul látod és ezért a következtetéseid sem helytállóak.

A te álláspontod nem viszi elöre a cigányok asszimilációját, söt ilyen elöitéletek alapján írtottak ki több 10 millió indiánt USA-ban és ugyanilyen alapon niggereztek is.

A magyarok népesedését sem jól látod, de ez egy külön topic lehetne.

particsoka
  Válasz | 2005. február 10. 22:49 | Sorszám: 146
pontosan arra reagáltam, amitt irtál. Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, ne személyeskedj. Felesleges mentegetni a nyilvánvalóan menthetetlent
Mallow
  Válasz | 2005. február 10. 22:43 | Sorszám: 145
Csináltam, vidéki felmenőimnek segítettem amikor kellett. A munka része nem nehéz. A többihez kell tudás, arra ott van a falu, az önkormányzat. Megmondják mit vess és mikor, mit hova vigyél, hányszor kapáld meg stb. Tehát földet adnak, és megmondják mit csinálj, neked pedig tenned kell. Szaktudásra éppenhogy nincs szükségük.
Apóka
  Válasz | 2005. február 10. 22:27 | Sorszám: 144
Miért gondolod, hogy olyan egyszerü a paraszti munka? Ha meg olyan egyszerü akkor miért nem csinálja mindenki? Például te sem.

Hiába adják kezedbe a magot és a szeszámot, attól még nem leszel paraszt. Ahhoz is tudás kell, hogy mikor vesd el és hogyan. Még a legegyszerübb gazdálkodás mögött is óriási többgenerációs tapasztalat van. Szerinted miért oktatják szakmaként de még egyetemen is a mezögazdasági müvelést?

Mallow
  Válasz | 2005. február 10. 20:53 | Sorszám: 143
Olvasd el jobban mire reagálsz.
Nem kell nekik szaktudás, ha megmondják nekik mit termesszenek, csak a dolog fizikai része marad.
Apóka
  Válasz | 2005. február 10. 20:48 | Sorszám: 142
Nem olvasod el amit írok.

Légy szíves olvasd el, aztán gondolkodj és csak utána írj.

Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 10. 20:47 | Sorszám: 141
A MÁÉRT mintájára Állandó Nemzetközi Cigány Értekezletet (ÁNCÉRT) hoznak létre

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola